Kızlar ben neden açlığa dayanamıyorum

Sanem0907

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2017
1.549
729
33
Acıkınca fenalasıyorum yanı o an ne yersem doymuyorum ekmek peynır zeytın ne bulursm yıyorum çok kötü bir duygu ellerım falan oyle tıteemıyor boyle dusundukce daha cok acıkıyorum bayılacak gıbı oluyorum neden acab psıkolojık mı bu duygularım bılmıyorum

Kuzum sekeriniz yuksek ,yeme istedeginiz dinmiyor,aclik devamli ve siz psikoljik mi diyorsunuz ,sunlari doktora soyleyin direkt kan ister sizden

Kuzum sekeriniz yuksek ,yeme istedeginiz dinmiyor,aclik devamli ve siz psikoljik mi diyorsunuz ,sunlari doktora soyleyin direkt kan ister sizden
Gittim aslında bana diyet verdı ama cok da yuksek gormemıstı sımdı tekrar gıdıcem bıde hamılelık dusunuyorum ben boyle hamıle de kalamam sanırım

Ya insülin direnci ya da şeker belirtisi bu söyledikleriniz ve fiziksel semptomlar. Öncelikle endokrine görünün. İnsülin direnci kırması çok kolay bir rahatsızlık söylenenin aksine sadece düzen gerektiriyor. Hatta iyi ve aktif bir diyetisyen desteğiyle bile hallolabilir veya doktor gerekli görürse ilaç desteği de alınabilir. Baktınız bunlardan sonra hala devam ediyor o zaman düşünürsünüz psikolojik olup olmadığını ve önlem ararsınız ama öncelik endokrin olmalı.

İnsülin direnci yapar mı böyle ani gelen aclık ve açlığa dayanamamak yapar mı
Tabii ki yapar, kan şekeri sürekli dalgalandığı için siz sık sık acıkırsınız, daha sinirli olabilirsiniz, karbonhidrata saldırma eğilimi olduğu için yedikten sonra uykunuz da gelir. Metformin içeren bir ilaç verecekler muhtemelen, ilk önce bir doktora gidin sorunun kaynağını bulsunlar. Geçmiş olsun.

Tabii ki yapar, kan şekeri sürekli dalgalandığı için siz sık sık acıkırsınız, daha sinirli olabilirsiniz, karbonhidrata saldırma eğilimi olduğu için yedikten sonra uykunuz da gelir. Metformin içeren bir ilaç verecekler muhtemelen, ilk önce bir doktora gidin sorunun kaynağını bulsunlar. Geçmiş olsun.
Aslında insülin direncim 3.04 cok yuksek degıl dedı doktorum sınırın bıraz ustunde dedı normalde 5 olunca biz ilaca baslatıyoruz dedi bılmıyorum normalde bır ıs ıle mesgul oldugumda aklıma gelmedıgınce bu kadar bır aclık hıssetmıyorum ama mesela sabah 10.30 da kahvaltı yapıcam o yemek yeme fıkrı aklıma geldıkce daha cok acıkıyorum ve o an sankı yemek yemesem bayılacakmısım gıbı oluyorum ama seker falan ıstemıyor canım sadece ekmek yıyıp mıdemın cabuk dolmasını ıstıyorum

Bir de evet bugun acıkmıstım yarım ekmek tost yedım beyaz ekmek oldugu ıcin yedıkten sonra uykum geldı halsızlık coktu sanırım ınsulın direncınden

Ya insülin direnci ya da şeker belirtisi bu söyledikleriniz ve fiziksel semptomlar. Öncelikle endokrine görünün. İnsülin direnci kırması çok kolay bir rahatsızlık söylenenin aksine sadece düzen gerektiriyor. Hatta iyi ve aktif bir diyetisyen desteğiyle bile hallolabilir veya doktor gerekli görürse ilaç desteği de alınabilir. Baktınız bunlardan sonra hala devam ediyor o zaman düşünürsünüz psikolojik olup olmadığını ve önlem ararsınız ama öncelik endokrin olmalı.
Kan degerlerıme tekrar baktırıcam ondan sonra duruma gore dıyetısyen ıle gorusucem hareketsız bır yasam tarzım var ve stres kaygım da mevcut butun kaygım aslında diyabet hastası olma düşüncesi değerlerim düzelirse ben de kendımı duzeltebılırım ama cok korkuyorum acıkcası..

Kan şekerımın duşup dusmedıgını bılmıyorum ama elerım titremıyor oyle ama panik oluyorum acıkınca

X