Kızlar bebeğimle ilgili acil bakar mısınız ?

tulin46

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2024
10
0
19
Kızlar bebeğim henüz bir buçuk aylık ve banyo yaptıracağım zaman üzerini çıkarıyorum o esnada bebeğim çok korkuyor gözlerini ayırıp çırpınıyor kollarını açıyor sanki düşecek gibi ediyor ağlıyor çok korkuyo yakama yapısıp bırakmıyor çıplaninca aşırı derecede korkuyor ve çok üzülüyorum korktuğu o kadar belli ki gözlerini ayriyor ya sizin bebeklerde de öyle oluyormuydi bu normal mi bu korku karanlıkta da oluyor karanlıği görünce de gözlerini ayırıyor aşırı derecede ve ayrıca emzirip yerine yatiracgom zaman da kollarıyla düşüyor gibi korkuyor normal mi bunlar acil lütfen

Bahsettiğiniz şey moro refleksi ve gayet normal korkmayın. 3 aydan sonra azalarak kayboluyor o refleks. Banyo yaparken de üzerini soyduğunuz için korkuyor olabilir alışır zamanla

Normal. Cok tedirgin oluyorsaniz üzerine müslin ince battaniye örtün yavaş yavaş suya alistirin. Sonra alırsınız battaniyeyi yikarsiniz.Benimde bebeğim ilk suya koyduğumda yapardı hatta fileye sıkıca tutardı zor biraktirirdik. 3-4 aylikdan sonra geçer o refleksler.

Bu refleks canım, olması gerekiyor zaten. Belirli bir aydan sonra kaybolması lazım

Normal. Cok tedirgin oluyorsaniz üzerine müslin ince battaniye örtün yavaş yavaş suya alistirin. Sonra alırsınız battaniyeyi yikarsiniz.Benimde bebeğim ilk suya koyduğumda yapardı hatta fileye sıkıca tutardı zor biraktirirdik. 3-4 aylikdan sonra geçer o refleksler.
Sudan korksa anlarım ama üzerini çıkarınca korkuyor çırpınıyor

Bu refleks canım, olması gerekiyor zaten. Belirli bir aydan sonra kaybolması lazım
Ama bazen bezini taşırıyor tüm soyunca ağlamıyor ama bazende çok korkuyor cirpiniyor kollarıyla beni tutmaya çalışyor hamile iken çok korktum ben acaba ona da geçmiş olabilir mi

Kızlar bebeğim henüz bir buçuk aylık ve banyo yaptıracağım zaman üzerini çıkarıyorum o esnada bebeğim çok korkuyor gözlerini ayırıp çırpınıyor kollarını açıyor sanki düşecek gibi ediyor ağlıyor çok korkuyo yakama yapısıp bırakmıyor çıplaninca aşırı derecede korkuyor ve çok üzülüyorum korktuğu o kadar belli ki gözlerini ayriyor ya sizin bebeklerde de öyle oluyormuydi bu normal mi bu korku karanlıkta da oluyor karanlıği görünce de gözlerini ayırıyor aşırı derecede ve ayrıca emzirip yerine yatiracgom zaman da kollarıyla düşüyor
Normal zamanla geçecektir

Kızlar bebeğim henüz bir buçuk aylık ve banyo yaptıracağım zaman üzerini çıkarıyorum o esnada bebeğim çok korkuyor gözlerini ayırıp çırpınıyor kollarını açıyor sanki düşecek gibi ediyor ağlıyor çok korkuyo yakama yapısıp bırakmıyor çıplaninca aşırı derecede korkuyor ve çok üzülüyorum korktuğu o kadar belli ki gözlerini ayriyor ya sizin bebeklerde de öyle oluyormuydi bu normal mi bu korku karanlıkta da oluyor karanlıği görünce de gözlerini ayırıyor aşırı derecede ve ayrıca emzirip yerine yatiracgom zaman da kollarıyla düşüyor gibi korkuyor normal mi bunlar acil lütfen
Ben birlikte giryorum dizlerimde yıkıyorum böylelikle benim tenime değdiğinde korkusu kalmoyor ve önce ayaklarına su dökerek suya alıştırıyorum birkaçkez bunu yaparsan korkusu kalmaz inşallah Allah kolaylık versin

X