Acil kizlar .. Hamilelikte Kalp carpintisi ve kusma

ChocolateCookie

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2019
2.406
20.797
Kizlar 4. aylik hamileyim mide bulantisi basindan beri vardi ama kontrol edilir haldeydi yani kusma yoktu sadece bulanti vardi oda geciyordu ve normal yiyebiliyordum ..

Fakat 4 gündür resmen bir kabus yasiyorum desem yeridir.. kronik mide bulantisi ve kusmaya bagladim sanki ama asiri derecede .. geceleri ne uyku uyuyabiliyorum ne bisey .. önce kalp carpintisi basliyor sanki kulaklarimd atiyor kalbim gibi sonra asiri bi mide bulantisi ve sonra kusma .. affiniza siginarak söylüyorum ama sadece mide asiti cikariyorum ama bu 4 gündür hep böyle artik ne yapacagimi sasirmis durumdayim .. gece olsun istemiyorum artik resmen gözlerimden uyku akarken uyuyamiyorum kalp carpintisi ve bulanti yüzünden ve aninda ögürme hissi geliyor zaten .. 4 gündür sabahliyorum hic bisey yiyip icemiyorum asiri bi istahsizlik da var cok zor durumdayim .. dün acile gittim serum verdiler biraz iyi geldi sonra yine basladi .. ne olur bana yardim edin ne yapmam lazim ? Bunu yasayan oldu mu hic ..?

Acaba tansiyonun yükseliyor olabilir mi? 4 gün geçmiş niye bir doktora gitmedin, bir çok doktor kendi numarasini verir, keşke arasaydin. Daha fazla gecikme hemen bir doktora görün.
Gecer diye bekledim gecmedi basta sadece geceleri oluyordu ve sonra geciyordu ama artik bütün günümede yayiliyor bu durum iyice hayat kalitrm düstü ama bugün doktorumu aricam bi sorucam bakalim ..

Olabilir bence neden olmasın ki doktorla hemen görüş bence yada bak tansiyon sorunu da olabilir
Evet bugün aricam inanir misin hic uyumadim gece .. gözlerimi kapattigim an kalbim agzimda atiyor sanki ve mide bulantisi sonra artik son haddine geliyor ve cikariyorum .. uyku uyumayi özledim ya ..

Evet bugün aricam inanir misin hic uyumadim gece .. gözlerimi kapattigim an kalbim agzimda atiyor sanki ve mide bulantisi sonra artik son haddine geliyor ve cikariyorum .. uyku uyumayi özledim ya ..
Ya ben seni anlıyorum . Bende birşeyler üzüleyim bir gerileyim kalbim karnımın içinde atıyor sanki

Ben de tiroit rahatsızlığı kalp çarpıntısıyla başlamıştı. Hamilelikte tiroit çok önemli. Mutlaka doktorunuza danışın

Tansiyon düşüklüğü çarpıntı ve mide bulantısı yapar..ayrica halsizlik fenalasma hissi de olur...
Tansiyon yüksekliği ise çarpıntı ve baş ağrısı yapar... ek olarak yine halsizlik ve fenalasma hissi yapabilir...

Ay olarak tam tansiyon düşüklüğü zamanindasiniz...
Tansiyon takibi yapın..

Bir de normalde çarpıntı her hamilelikte az çok olur ama az bi ihtinal hamileliğe bağlı kalp yetmezliği gelişebiliyormuş. Bu sebeple kardiyolojide muayene olun. Eğer normalse hamilelik çarpıntısıdır...

Ben de çok yaşadım çarpıntı...
2 defa kardiyolojiye göründüm.
Sorun çıkmadı..
Zate geçtı bir süre sonra...

Benimde tansiyonum yüzünden oluyordu söylediğiniz şikayetler ama gebeliğin sonunda olmuştu. Evde yokmu tansiyon ölçer iniz bi kontrol etseniz.

Ben de tiroit rahatsızlığı kalp çarpıntısıyla başlamıştı. Hamilelikte tiroit çok önemli. Mutlaka doktorunuza danışın
O bendede vardi ama cok önceden ilacla tedavi edilmisti en son baktirdigimda hic bisey yoktu ama o zaman hamile degildim degismis olabilir dogru .. doktorumu aricam bugün bakalim

Tansiyon düşüklüğü çarpıntı ve mide bulantısı yapar..ayrica halsizlik fenalasma hissi de olur...
Tansiyon yüksekliği ise çarpıntı ve baş ağrısı yapar... ek olarak yine halsizlik ve fenalasma hissi yapabilir...

Ay olarak tam tansiyon düşüklüğü zamanindasiniz...
Tansiyon takibi yapın..

Bir de normalde çarpıntı her hamilelikte az çok olur ama az bi ihtinal hamileliğe bağlı kalp yetmezliği gelişebiliyormuş. Bu sebeple kardiyolojide muayene olun. Eğer normalse hamilelik çarpıntısıdır...

Ben de çok yaşadım çarpıntı...
2 defa kardiyolojiye göründüm.
Sorun çıkmadı..
Zate geçtı bir süre sonra...
Benimki sanki artik iyice kroniklesti gibi sanki calar saat gibi vücudum .. dün serumla ayaktaydim sonra zaten tekrar basladi gece hic uyumadim ve sabaha karsi artik iyice fena oldum ve cikardim bu hep böyle kac gündür .. bugün doktorumu aricam ..

Sağlıkla gelsin bebeğiniz. Aslında hamileliğin en rahat geçmesi gereken aylara girmişsiniz. Bahsettiğiniz tür şikayetler genelde ilk üç ay olur ama... Doktorunuza gidin mutlaka. Belki bir değeriniz yükselmiştir, belki sadece hormonaldır. Belki bir tahlil filan yaparlar. Şu havaların sıcaklığının bile etkisi olabilir.

O bendede vardi ama cok önceden ilacla tedavi edilmisti en son baktirdigimda hic bisey yoktu ama o zaman hamile degildim degismis olabilir dogru .. doktorumu aricam bugün bakalim
Geçmişte varsa nüksetme olasılığı daha yüksek. Beni hamilelikte endokrine sık sık yolladılar. En ufak değişiklik bebeğin de tiroit rahatsızlıklarıyla doğmasına sebep olabilir demişti doktorum

X