Kızımı eski esimin yeni esinden kiskaniyorum..

10 senelik evlilikten bildiriyorum hala vicda. Azabı duyuyor insan annemi yalnız bırakıyorum diye çocukken yerleşen kodlar çıkmıyor
Belki kendi çocuğum olursa o vicdan yapma olayı biter diye düşünüyordum aslında ama mesela kendi evime alışamıyorum. Her şey yolundayken ve ben çok mutluyken birden annemin tek başına kaldığı aklıma geliyor ve üzülüyorum.

Daha dün tanıştığı bir insanın sizin yerinizi alma ihtimali var mı sizce heleki bu yaşta .. ergeblik zamanlarında siz hart hurt yapıp kısıtlamaya kalktığınız zamanlarda görülür böyle şeyler genelde babama gidicem a kisisi hanım senin gibi degil vs kıyaslar yapılır cikar gider oda uzun sürmez kuyruğu kısıp anam da anam deyip geri gelir evine..

Ben sizin aksinize arasının iyi olmasını dilerdim eşimle ve karısıyla güzel güzel eğlenebilsin hele bayan iyi bir insansa kızımla eğlenceli vakit gecirebiliyorsa tadından yenmez kendisine kızımla ilgilendiği ve kendini sevdirdiği icin teşekkür bile ederdim.

Çıkın bu fikirden derhal yerinizi dolduracak bir allahın kulu olamaz bunun bilinciyle hareket edin cocugunuzu etkilemeyin anlamaz saniyoruz ama emin olun bazi seyleri farkindalar

Belki kendi çocuğum olursa o vicdan yapma olayı biter diye düşünüyordum aslında ama mesela kendi evime alışamıyorum. Her şey yolundayken ve ben çok mutluyken birden annemin tek başına kaldığı aklıma geliyor ve
Bitmiyor maalesef tam tersi yaş ilerledikçe ölüm korkusu gelişiyor artıyor. Kendi evinize alışırsıniz tabi ki mutlu olduğunuzda değil de başka bir zaman aklınıza gelir. Ben yoruldum açıkçası bu duygudan ama atamıyorum psikoloğa gitmeyi düşünüyorum.

Ben neler yasadim o kadin tarafindan biliyormusunuz ne hakaretlere ugradim tehdit edildim. Elalemin kizi benim anneligime laf etti. Gorus gunu kisitlamasi hic bi zaman koymadim istedigi zaman geldi gordu gorus gunu olmadigi halde gelip almaya çalıştılar birde kapima polis cagirdilar. Polis mahkemeye gitmemi soyledi sen haklisin dedi ben naptim sirf kizim etkilenmesin babasindan ayri kalmasin diye uzaklastirma bile aldirmadim. Ben cocuguma yasadigim hic birseyi yansitmadim hep icimde yasadim ben cocugum korkak olmasin diye o kadını iyiledim seni seviyomus seninle arkadas olmak istiyomus dedim. Yasadigim seyleri detayli anlatmadigim icin bu tepkiniz ama o kadar cok saygisizlik gordum ku kizimla bile tehdit edildim. Ama herseye ragmen Hazirladim susledim pusledim ellerimle teslim ettim hep babasina ve sevgilisine. Siz size dusman olan bir kadina cocugunuza gonul rahatligiyla emanet edebilirmiydiniz? Bence bencil olan ben degilim onlar..
Kırıcı olduysam kusura bakmayın ama çocuk gidince siz üzülürseniz bu kez çocuk hep vicdan azabı yasayacak ama çocuğun babaya ihtiyacı var. Onun yanında da mutlu olması gerekiyor. Olaya velayeti paylaşıyoruz bütün yük bende değil diye bakın. Babası yıllarca ilgilenmeyip 18 yaşından sonra cikagelse emin olun o zaman daha çok zorunuza giderdi. Yıllarca ben emek verdim ama şimdi babası kızını hatırladı derdiniz. Siz onun annesisiniz sizin yerinizi kimse dolduramaz zaten. Bırakın onlar da sorumluluk alsın.

Yapacağınız şey mantıklı,sağlıklı değil yalnız annemin yaptığından farklı birşey söylemiyorsunuz. Oğlunuz büyüyünce bomboş bir hayatınız olacak ve bu sağlıklı değil çok yanlış düşünüyorsunuz.
Bomboş bir hayatım olacağını söylemişsiniz nasıl bir hayat yaşadığımı bilmeden lütfen tavsiyeniz nedir hayatımın bomboş olmaması için birkaç tavsiye verirseniz daha aydınlatıcı olur benim için

Bir çok kişi sağlıkli düşünce değil demiş ama ben kadını iyi niyetli bulmadım annelik içgüdüsü ile paylaşamamanızı ve kötü niyetini anlamınızı anladım.Ama çözümü var mı bu durumun yok.
Kendinizi alıştırmaya çalışın.
Kızinız büyüyünce neyin ne olduğunu anlayacak yaşa gelince araya mesafe koyar

Bir çok kişi sağlıkli düşünce değil demiş ama ben kadını iyi niyetli bulmadım annelik içgüdüsü ile paylaşamamanızı ve kötü niyetini anlamınızı anladım.Ama çözümü var mı bu durumun yok.
Kendinizi alıştırmaya çalışın.
Kızinız büyüyünce neyin ne olduğunu anlayacak yaşa gelince araya mesafe koyar
Koymak zorunda da değil. Böyle beklentiler içine girerek çocukları zor durumda bırakıyorlar.

Ne leş adammış özür dilerim daldan dala.....neyine saygı duyacağım neyine kaybettim yası tutacağım tek siz ve nişanlısı değil daha üç beş vardır onun kafasında paylaşılamayan Harem kurmuş erkek kafası......acıdım o nisanliya da kiskanmayin kızınızı babası olacak kişi gerçekten tuhaf inşallah kızınız büyüyüp tüm ilişkileri böyle sanmaz bu adamla sonunuz aldatma olmasa bile olmazmış bunun bı kere etik değerleri sorunlu yorumum bu

Sevgilisi de onun gibiyse layigini bulmuş işte tencere kapak o düşünsün artık eve kız arkadaşlarını falan cagirmasin mesela izole yaşasınlar bu sizin eski eş baya oynak yani balık gibi .....Bence siz hiç üzülmeyin o kadına acınacak durum bu neyine hırs yapılsın inşallah siz kurtuldunuz bence onun yalanlarindan ben olsam kına yakardım boşandım diye bu ne böyle insanın bir duruşu bir kararı olur siizin eski eş kapanın elinde kalacak tipde......

Başkası ile sevgiliyken sizede yeşil ışık yakmış orda bitti konu benim için ondan yorumlarım böyle karakter ortada

Merhaba kizlar biz esimle 2 bucuk sene once resmiyette 1 sene once boşandık. 5 yasinda bir kizimiz var. Eski esim daha dava acilmadan biriyle sevgili olmuş. Su an o kisiyle nisanlilar. Biz bosandiktan sonra sevgilisi oldugu halde esim bana tekrar barisma teklifi etti tabiki kabul etmedim. Surekli sevgilisiyle kapimiza kizimi gormeye geliyorlardi. Bu durum benim zoruma gidiyordu kizimi sevgilisinden kiskanmaya baslamistim. Seytana uydum bana barisma teklif ettigini sevgilisine ispatlariyla sundum. Tabi ayrildilar sonra bi sekilde ikna etmis tekrar baristilar yine kizimizi almaya geldiler. Normalde hep evin onunden alip giderlerdi bu sefer sevgilisiyle apartmana kadar cikti kizimi almak istedi bende tepki gosterdim bu kadarda olmaz ayiptir diye. Aramizda tartisma cikti. Kiz bana dusman oldu falan. Simdi nisanlanmislar tabi yine hep birlikte geliyorlar kizimi almaya. Asil derdim şu. Ben kizimi cok kiskaniyorum o kadinla paylasmak istemiyorum birlikte gidiyorlar geziyorlar ben evde dort gozle kizimin gelmesini bekliyorum. kizima cok bagliyim kizimda bana cok bagli ama ya birgun beni birakip babasinda kalmak isterse diye kendimi yiyorum. Yani su an ne duygular icinde oldugumu anlatamiyorum butun hayatimi kizima adadim hicbir sosyal aktivitem yok varsa yoksa kizim. 31 yasindayim tabi teklif eden evlenmek isteyen oluyo ben kimseyi kabul etmiyorum. Sadece kizim yanimda olsun baska bisey istemem modundayim. Benim bi icimi rahatlatin ya bi sese bi akila ihtiyacim var ben neden kizimi bu kadar cok kiskaniyorum...
kizinizi asiri sevginizle bogmayin lütfen kizinizin kiskancliklarinizla insanlarla iletisim vs dengesini altüst etmeyin sonunda gercekten psikoljisi bozulmus bir kizla ileride genc kizla basetmeniz ve kizinizinda hayatla vs insanlarla mücadelesine yenik düsmesini istemiyorsaniz cok düsmeyin kizinizin üzerine rahat birakin ne kadar skarsaniz okadar sizden uzaklasip nefes almak huzur buldugu insanlarin yanina gitmeyi kosa kosa isteyecektir böyle olmasini istemiyorsaniz herseyi yerli yerinde dengeli hareket ediniz kizinizi sadece size aitmis sizin malinizmis gibi köle haline getirmeye calismayiniz sonunda cok sevdiginiz kizi sevmediginiz insanlara gitmek isteyebilir ve siz cok üzülürsunuz

ben çocukken babamın bir sevgilisi vardı. babam beni onunla ve kadının kızıyla tanıştırmıştı. kadın hatırladığım kadarıyla tatlı biriydi, evinde kızıyla oyunlar oynamıştık. beraber yemek yemiştik vs. evde anneme bunları ve iyi vakit geçirdiğimi anlatmıştım. annem feci bozulmuştu, bana babama bir daha oraya gitmek istemiyorum o kadınla görüşmek istemiyorum dedirtmişti. babam da neden, ne güzel vakit geçirmiştiniz, annen mi istemedi bir daha gitmemeni vs diye beni sıkıştırmıştı. şimdi düşünüyorum da, ikisi de berbat davranmışlar. annem elbette kıskanmıştı ama benim o kadınla ve babamla ilişkime karışmaya hakkı yoktu. kızınızın dengesini bozmayın lütfen.

Zaten bunu acikca bana soylemisti tartistigimizda heryere pesinizden gelicem sizi asla bas basa birakmicam seninle hep ugrasicam diye. Sevgilisinin bana barisma teklifi etmesinin acisini benden cikarmaya calisti. Benim gozumun onunde kizimin elinden tuttu hadi gel bebegim gidelim falan dedi almaya calisti belkide bunlari kaldiramiyorumdur
Ben olsam o kadının pisligine tekrar barişirdim adamla
Hadi o zaman peşimizden gelsin benimle uğrasmaya kalkiyorsa görsün bakalım nasilmiş
Barışmak istemiyosunda sende çık gez arkadaş edin birini bul hayat ne kıxından nede eski kocanın sevgilisinden ibaret değil

Bomboş bir hayatım olacağını söylemişsiniz nasıl bir hayat yaşadığımı bilmeden lütfen tavsiyeniz nedir hayatımın bomboş olmaması için birkaç tavsiye verirseniz daha aydınlatıcı olur benim için
Tüm hayatınızı oğlunuza vakfedeceginizi söylemişsiniz sizin söylemlerinin bunlar. Bunu yapınca 50 yaşında ne yapmayı düşünüyorsanız mesela oğlunuz yetişkin olacak söylemleriniz mantıklı mı sizce? Bana çok normal gelmediniz.

Tüm hayatınızı oğlunuza vakfedeceginizi söylemişsiniz sizin söylemlerinin bunlar. Bunu yapınca 50 yaşında ne yapmayı düşünüyorsanız mesela oğlunuz yetişkin olacak söylemleriniz mantıklı mı sizce? Bana çok normal gelmediniz.
Ben 50ye gelince oğlum 15 yaşında olacak muhtemelen onunla önce Türkiye turu sonra dünyanin gezebildigimiz kadarını gezeceğiz...
Kusura bakmayın da oğlum var diye hapis hayatı yaşamıyorum 8 aylıkken 3 gün kampa gittik benimki eğlenceli bir adanmışlık adanmislikta değil annelik
Oğlum üniversiteye gidince ya da işini eşini seçince ben yine kamplara gezmelere turlara devam
45 50 yaşındaki hedefim karavan alıp koy koy gezmek hanımefendi
İlla tekrar evlenip ya da ilerde pişman olmamak için hayatıma bir erkekle devam etmem gerekmiyor haa istediğim gibi biri çıkar nasip kismettir bilemem elin adamına adarken hayatları pişmanlık yok evlatlara adayinca mi pişmanlık oluyormuş🤣

kizinizi asiri sevginizle bogmayin lütfen kizinizin kiskancliklarinizla insanlarla iletisim vs dengesini altüst etmeyin sonunda gercekten psikoljisi bozulmus bir kizla ileride genc kizla basetmeniz ve kizinizinda hayatla vs insanlarla mücadelesine yenik düsmesini istemiyorsaniz cok düsmeyin kizinizin üzerine rahat birakin ne kadar skarsaniz okadar sizden uzaklasip nefes almak huzur buldugu insanlarin yanina gitmeyi kosa kosa isteyecektir böyle olmasini istemiyorsaniz herseyi yerli yerinde dengeli hareket ediniz kizinizi sadece size aitmis sizin malinizmis gibi köle haline getirmeye calismayiniz sonunda cok sevdiginiz kizi sevmediginiz insanlara gitmek isteyebilir ve siz cok üzülürsunuz
Ben ne yasiyorsam icimde yasiyorum kizima hicbirsey belli etmiyorum. Kizimi asiri sevgi gostermemi kizim istiyo mesela su an bu mesaji yazarken yanimda yatiyor anne telefonu birakip bana saril beni sevdigini soyle hadi dedi. Yarim saate bir beni seviyomusun anne ne kadar seviyosun anne diye sorar. Kendiside her an her dakika beni sevdigini soyler. Gecenlerde kalabalik bir ortamdaydik bi anda sen bana hep destek oluyosun seni cok seviyorum anncim diye boynuma atladi herkes şaşırdı bu nasil bisey falan diye. Yani kizimla iliskimiz hep boyle sevgisini cok belli eden ve sevildiginide hissetmek isteyen bi cocuk nasil olurda sevgimle bogmayayim. Dengesini alt ust falan etmiyorum gayet ne istedigini bilen ve ozgur bir cocuk. Dedigim gibi ben ne yasiyorsam icimde yasiyorum

Ne leş adammış özür dilerim daldan dala.....neyine saygı duyacağım neyine kaybettim yası tutacağım tek siz ve nişanlısı değil daha üç beş vardır onun kafasında paylaşılamayan Harem kurmuş erkek kafası......acıdım o nisanliya da kiskanmayin kızınızı babası olacak kişi gerçekten tuhaf inşallah kızınız büyüyüp tüm ilişkileri böyle sanmaz bu adamla sonunuz aldatma olmasa bile olmazmış bunun bı kere etik değerleri sorunlu yorumum bu
Bi insani tanimadan bu kadar dogru yorum yapilabilirdi. Evet cok sorunlu birisiydi zaten hep bosanmak istiyordum ama kizim için yapamiyordum. Baskasini bulmasi benim isime geldi rahatca boşandım. Ve evet haremi varmis bu ilk kiz degilmis ben cok sonradan ogrendim.

X