Kızım 14 yasında boyu 153 kilosu 50 Aşırı kafasına takıyor. Eee tabi yaşıtlarına görede boyu kısa kalıyor. Ne önerelbilirsiniz ?

Rica ederim benim boyum 171 kızınıza söyleyin inansın yani boyun uzun olması iyi olmuyor kısa olmayı isterdim belki psikolojisine iyi gelir
Bende kısa olsan sorun olmaz diyorum ama Diyorki Anne arkadaşları imin yaninda özgüvenin düşüyor diyor.Onların yaninda kotu hissediyorum diyor.Birde birazda hakli ya.Çünkü yaşıtlarına göre en alt sınırda.

Benim de o yaşlarda boyum 1.53 civarındaydı 15-16 gibi regl oldum. O zamanlar ben de çok üzülüyordum annem pedagoga götürmüştü. Baskete yazılmıştım birde isviçreden bi vitamin getirtiyorlardı annemler onu kullanıyordum. Sonuç olarak 157de kaldım 😅 hatta doğduğumda da 51 cm doğmuşum babam arada dalga geçer o kadar baktık 28 senede 1 metre uzadı diye 😅😅 şimdi boyumdan şikayetçi değilim ama küçükken ben de çok üzülüyordum gerçekten. Bütün ailem boyum konusunda beni rahatlatmaya çalışıyordu. Babaannem bodur tavuk her daim piliç derdi bu lafın anlamını şimdilerde anlıyorum 😅😅 kızınıza 28 yaştan bildiriyorum gerçekten bodur tavuk her daim piliç bir de önemli olan boy değil kilo 😅

Boyu sizce uzar mi ve ne yapmaktadır bundan sonraki süreçte
merhaba, bki si ideal aralıkta. yaşına göre boyu biraz kısa evet. fakat aşırı bir fark yok. genetik olabilir. endokrin doktoruna giderseniz kemik yaşına baksınlar. eğer boy uzaması durmadıysa ve gerekli görürlerse enteral ürünlere başlayabilirler. ama bunlar kendi başınıza kullanabileceğiniz ürünler değil. adet olduysa 2-3 cm daha uzar, olmadıysa daha fazla uzayabilir. yaşına göre ortalama boy 160 cmdir. 2-3 cm daha uzasa 155 olucak, 5 cm eksiği kalır o da ciddi bir fark değil zaten. beslenme eksiği varsa onu tamamlayabilirsiniz. kafanıza göre veya internete göre ürünler, takviyeler, vitaminler kullanıp da çocuğun metabolizmasını bozmayın. çocuğunuza her bedenin değerli ve güzel olduğunu anlatabilirsiniz. özgüvenin fiziksel görünüşle ilişkili olmaması gerektiğini anlatabilirsiniz. Diyetisyenim. sormak istediğiniz, destek almak istediğiniz bir konu olursa yazabilirsiniz.

Kızınız regl olmadıysa eğer ki olsa da uzamaya devam edecektir bunlara çok takılmasın. ben ortaikide 178 dim hala 178im :KK70: lisede regl oldum... barfiks ! çok değerli. barfiks çeksin evde mümkünse bir yere barfiks monte ettirin gitsin gelsin sallansın, kendini assın elleriyle oraya dursun bir süre durabildiği kadar, sonra korkmazsa düşmekten dizleriyle assın yine dursun durabildiği kadar. biz çocukluğumuzdan beri yazlıkta 3 ay zorunlu asılır, sallanırdık. 170'ten aşağı hatun yok evde... açma germe yapsın ama asılmadan önce de incitmesin kendini...

Bende kısa olsan sorun olmaz diyorum ama Diyorki Anne arkadaşları imin yaninda özgüvenin düşüyor diyor.Onların yaninda kotu hissediyorum diyor.Birde birazda hakli ya.Çünkü yaşıtlarına göre en alt sınırda.

Siz böyle düşündükten sonra ne desek boş.

X