Kitap Severlerin Buluşma Noktası ♥

Murathan Mungan-Üç Aynalı Kırk Oda bitti...
Sinan Meydan- Sarı Paşam adlı kitabını okumaya başladım.
Kitap 20.yüzyılın en büyük lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün psikolojik ve düşünsel köklerine yapılan derin ve büyülü bir yolculuğun gerçek hikayesini anlatıyor...
Tarih içinde tarih olan bir kitap tavsiye ederim ❤❤❤
Sarı paşam kitabını da okuma listeme eklemeyi şuan çok istedim. Paylaşım için teşekkürler.

2020'de 50 ve üstü kitap okuma hedefim. latiska latiska benimde şuan için okumak istediğim kitaplar. Bir de 1Q84-Haruki Murakami bu eseri okuduğunda yorumlarını merak ediyorum.

İlber Ortaylı - Türklerin Tarihi
İlber Ortaylı - Tarihin Sınırlarına Yolculuk
İlber Ortaylı - Tarihin Işığında
Lauren kate - Azap
Lauren Kate - Düşüş
Platon - bütün yapıtları serisi ilk dört kitabı devamını bulursam onlarda
Spinoza - Törebilim
Irvin D. Yalom - Nietzsche Ağladığında
Irvin D. Yalom - Güneşe Bakmak Ölümle Yüzleşmek
Friedrich Nietzsche - İyinin ve Kötünün Ötesinde
Friedrich Nietzsche - Böyle Buyurdu Zerdüşt
İnka serisi 1,2,3
Turgay Merih - Soğuk Savaş ve Türkiye
Charles Kırdleberger- Cinnet, Panik, Çöküş Mali Krizler Tarihi
Eflatun - Sokratesin Savunması
Ahmet Arslan - Sokrates Öncesi Yunan Felsefesi
Catherine Fisher - Çöl
Catherine Fisher - Güneş

Güzel liste, sadece Irvin D. Yalom - Nietzsche Ağladığında kitabını okumuşum bu listeden, okuduğum ilk Yalom kitabıydı ve çok beğenmiştim, 1998'in son günü bitirmiştim.... Listeni göz önünde bulundurursak, sevebileceğiniz bir kitap olduğunu düşünüyorum... keyifli okumalar...

Heba -Hasan Ali Toptaş
Az-Hakan Günday

Bu iki kitabı da bitirdim. Hasan Ali Toptaş'ın 2., Hakan Günday'ın okuduğum ilk kitabı. Her iki kitabı da çok beğendim, sanırım Heba bir tık daha iyiydi bana göre... tavsiye ederim..

Şu an Puslu Kıtalar Atlası adlı kitabı okuyorum. 55. sayfadayım, ne bileyim, çok da keyif almıyorum şimdilik...belki devamında sarar beni...

Güzel liste, sadece Irvin D. Yalom - Nietzsche Ağladığında kitabını okumuşum bu listeden, okuduğum ilk Yalom kitabıydı ve çok beğenmiştim, 1998'in son günü bitirmiştim.... Listeni göz önünde bulundurursak, sevebileceğiniz bir kitap olduğunu düşünüyorum... keyifli okumalar...
O tarihlerde annemde okumuştu ve çok sevdiğini söylemişti. O zamanlar Sofi'nin Dünyası çok değerli bir eserdi. Bana da onu almıştı ama bana ağır gelmişti okuyamamıştım.
Tesekkur ederim. :KK68:

O tarihlerde annemde okumuştu ve çok sevdiğini söylemişti. O zamanlar Sofi'nin Dünyası çok değerli bir eserdi. Bana da onu almıştı ama bana ağır gelmişti okuyamamıştım.
Tesekkur ederim. :KK68:

Sofinin dünyasını o dönemlerde ben de almıştım, ağır değil de sanki biraz sıkıcı gelmişti, ve ben de bitirmemiştim, ama kafamın bir köşesinde bitirmem konusunda hatırlatıcı bir sinyal yanıp sönüyor...

merhaba ben çok iyiyim . bebeğim 2 aylık oldu ama bu 2 aylık süreçte bile okumaya devam ettim :) siz nasılsınız

sağlıklı ve mutlu bir ömrü olsun bebeğinizin... her anından keyif alacağınız ve tabi çok yorulacağınız ve ayrıca hiç bitmeyecek bir sürece -anneliğe başlamış oluyorsunuz... kolay gelsin size de :)

Sofinin dünyasını o dönemlerde ben de almıştım, ağır değil de sanki biraz sıkıcı gelmişti, ve ben de bitirmemiştim, ama kafamın bir köşesinde bitirmem konusunda hatırlatıcı bir sinyal yanıp sönüyor...
Bu sinyal bende de var hatta geçen gün elime aldım geri bıraktım.
Şuan İlber Ortaylı'nın eserine başladım fakat hala aklımda başka kitaplar var.

Puslu kıtalar atlası bitti..10 üzerinden 7 veriyorum kitaba... anlatıldığı kadar beğenmedim kitabı, muhtemelen yüksek beklentiyle okudum.

Azra Kohen-Gör Beni 160. sayfadayım... çok keyifli bir kitap. Kohen'in okuduğum 5. kitabı, Kitapların basım sırası: Fi_Pi-Çi üçlemesi, Aeden ve Gör Beni, her kitap bir öncekinden daha iyi...

Benim en çok sevdiğim kitaplar arasında kendisi. Otuzlu yaşların başında okumak nasip oldu. Kitap bittiğinde daha önce tanışmamış olmama ciddi ciddi üzülmüştüm.

Son düzenleme:
Puslu kıtalar atlası bitti..10 üzerinden 7 veriyorum kitaba... anlatıldığı kadar beğenmedim kitabı, muhtemelen yüksek beklentiyle okudum.

Azra Kohen-Gör Beni 160. sayfadayım... çok keyifli bir kitap. Kohen'in okuduğum 5. kitabı, Kitapların basım sırası: Fi_Pi-Çi üçlemesi, Aeden ve Gör Beni, her kitap bir öncekinden daha iyi...
Puslu Kıtalar Atlası'nı ben de beğenmedim. Haftalardır elime almadım. Bir an önce bitirip yeni bir şe okumak istiyorum

Benim en çok sevdiğim kitaplar arasında kendisi. Otuzlu yaşların başında okumak nasip oldu. Kitap bittiğinde daha önce tanışmamış olmama ciddi ciddi üzülmüştüm.

bence ideal bir yaşta okumuşsunuz... kitabın içeriğini kavramak için belli bir birikim gerektiren bir kitap bence... ben 30lu yaşlarımı çoktaaan geride bıraktım... ve kitabı yarım bıraktığımda 20li yaşlarımdaydım... baştan başlamam gerekebilir...

Azra Kohen’in Gör Beni adlı kitabını bitirdim. Kitap sürükleyici ama çok daha iyi olabilirdi kitap. Bazı şeyleri dönderip tekrar tekrar yazmış, kimi kısımlar havada kalmış, son —önceki 4 kitabında olduğu gibi— aceleyle bitirilmiş... yine de 8/10 puan veriyorum.
Şu an Yerdeniz serisine başladım. Ursula K.Le Guin’in 6 kitaplık bu serisinin ilk kitabını yıllar önce okumuştum. Ama sonraki kitaplarda bütünlük bozulmasın diye tekrar okuyorum. Anladığım o ki, kitap bende iz bırakmış. Çoğu yerleri hatırlıyormuşum. Örneğin Simyacı’yı da 15 yıl aradan sonra tekrar okuduğumda, sadece bir paragrafı hatırladığımı fark ettim. İlginç bir tespit oldu benim için. Sanırım Ursula Le K. Guin farkı bu...

Bu yılki kitap listeme Stieg Larsson’ın 3 kitabını koymuştum. Ejderha dövmeli kız ile başladım, 30 sayfa okuduktan, ileride ara ara bir kaç sayfaya gözattıktan sonra benim için zaman kaybı olacak bir kitap olduğuna karar verdim.

Herkese iyi akşamlar iyi okumalar. 3 gündür Ayşe Kulin'in Kanadı Kırık Kuşlar adlı eserini okuyorum. Hem sürükleyici hem etkileyici... Ailenin 4 kuşak kadınlarının 1930 yıllarından süre gelen hikayesini anlatıyor. 3 günde çok okumadığım halde 205. sayfadayım ♡

Yerdeniz serisi 3. kitabı (en uzak sahil) bitti, 4.kitap Tehanu az kaldı
Arada Yusuf Atılgan'ın Canistan adlı kitabını okudum...

İyi Hissetmek kitabini okuyorum, psikiyatrist David Burns'ün.
Psikolojik danisman olmama ragmen kitaptan oldukca sıkıldım. Sanirim taa 280 sayfaan sonra fayda görmeye başladım, benim işime yarar seyler soylemeye anca başladı.
Bu bitsin diye hizli okumaya calisiyorum, polisiye bir kitaba ve duygu dolu bir kitaba gecis yapacagim kafa dağıtmak için.

KİTAP DOSTLARI İÇİN BİR BULUŞMA NOKTASI.....

Kitaplar… Bizi bu dünyadan alıp başka yerlere sürüklerler; bazen fantastik bir dünyaya, bazen bir ütopyaya, bazen geleceğe, bazen ise geçmişe...

Kitap tavsiyeleri, yorumları bulabileceğiniz gibi siz de kitap tavsiye edip; yorumlarınızla sayfaya renk katabilirsiniz... Listeye girip bir baykuş da siz olabilirsiniz :) Bunun için yapmanız gereken;

1- Sayfaya düzenli uğrayıp, X kitabı okuyorum, X sayfadayım gibi bildirim yapmanız gerekiyor.. Dilerseniz kitabı bitirince kitap hakkında ki görüşlerinizi de belirtebilirsiniz.

2-Baykuş olabilmek için, en az 2 ay "Kitap Severlerin Buluşma Noktası Bildirim" topiğine düzenli bildirim yapmanız ve "Kitap Severlerin Buluşma Noktası ♥" topiğine düzenli uğramanız, mazeretiniz var ise belirtmeniz gerekmekte. ( Düzenli 2 ay bildirim yapıp sayfamıza uğrayanlar listeye girebileceklerdir)

3-Her ay ilk üçe girenler ilk sayfada yayınlanacaktır.

4- Yılbaşında yıllık hedefler belirlenip, sene sonuna doğru bu hedefleri ne kadar gerçekleştirdiğimizin analizi yapılacaktır.

5-Polemiğe girmemek şartı ile, her türlü kitabı okumak serbestir..

Keyifli okumalar. Kitapla kalın ♥

Eki Görüntüle 2112981

Eki Görüntüle 2112982
Hemmen şuraya yerleşeyim :eğlence:
Eline sağlık baykuşu çok sevdim:KK200:
sayfayı daha çok sevdim:KK73:
hadi bakalım hayırlı olsun sayfamız:KK200:
Hayırlı ugurlu olsun:)
Benim hedefim 100 :KK70:
Daha da arttıramam kusuruma bakmayın, zaten çok yükseklerde uçuyorum. :KK55:
Aşkolsun @_asmunikal_ bi etkiketleseydin bari:110:
Sizi hayınlar beni unutup taşınmışsınız:KK70:
Allahtan adresi aldıydım:KK70:
Haydi bismillah, hayırlı olsun yeni sayfamız:nazar:
Simdi ablacim travmatize olsun olmasin zaten kopek yalniz birakilmamali. Kopekler yalniz kalabilen hayvanlar degiller. Uzuluyorlar, agliyorlar, bunalima giriyorlar, kopekler sosyal hayvanlar yalniz birakmamalisiniz asla. Komsu sikayetci oldugu icin degil, hayvani uzmemek icin evde birakmamalisiniz. Ya kopek daycare stili yerler oluyor onlara birakirsiniz, ya da bakicilik yapacak birine.

Bizim isyerine kopek getiriliyor, herkes kendi masasina bagliyor. Sahibi uzun sureligine bir yere gidecekse kopehi baska birine emanet ediyor hayvan yalniz kalip daralmasin diye.

Ise goturme sansiniz yok mu? Siz isteyken birakabileceginiz biri var mi?

Nerelerdesiniz? Merak ettim doğrusu. Buraları terk edip gittiniz mi yoksa?
:KK43: Grubun ilk sayfalarından başlayarak birçoğunuzu eklemeye çalıştım.

X