Kitap önerisi denilince aklınıza gelen ilk...

Pek tanınmış bir yazar değil bazı kitaplarını okudum ve bayıldım Ahmet günbay yıldız. Özellikle yanık buğdaylar sanırım 3 kez okudum. İlk kitap okuma yıllarımdı belkide ondan sevmişimdir ama güzeldi
Ahmet gunbay yildizin uc eserini okudum bende orta okul yillarinda olaylari kisileri birbirine baglarken gercekten guzel bir anlatimi var. Ekinler yeserdikce azat kuslari ve kayip sabahlari okudum guzeldiler.

Birde kırmızı oda da çıkmadan önce, hayata dön kitabıni okumuştum. Oda çok güzel 🥲🥲
Ben dram seviyorum, duygusallık olacak..
🌸🌸
Gulseren budayicioglunun kitaplari cok fazla kurgusal geliyor bana gercek hayat hikayesiyle belki sadece cok az bir kismi bagdasiyordur. Ben begenmedim hic bir kitabini belki gercek hayatla baglantisi oldugunu soylemese daha farkli bir gozle okurdum ama bilemiyorum.

😅 Sevdiğim yazarlar Zülfü Livaneli,Nazan Bekiroğlu,Ahmet Ümit,Ahmet Haldun Terzioğlu (tarih)Ali Lidar(serseri serbest bir stili var)Hakan Günday hatta özellikle Kinyas ve Kayrayı öneririm.Sabahattin Ali'yi severim ama bana göre çok aşırı abartılan bir yazar.

Sinan Akyüz ile tanışmanı öneririm hatta lütfen ilk fırsatta İncir Kuşları'nı oku.Bayılacaksın.

Türk Klasikleri'ne de bakabilirsin.
sinan akyüz
şahika ve feraye
yağmur gelini
okumuşum..
mevrayi okumak istiyorum.
ya akıcı ve şahane eserlere bayılıyorum
şu an kişisel gelişim.
karar ver planla harekete geç - ayça karamani okuyorum..
düzenli olmanin yollari okudum bitti.
serenad okuyorum offf nasıl bir eser:)
Roman kitaplara daha çok seviyorum:)
canan tani da okudum mükemmel:)

Bu arada tür farketmez.Klasikler,tarihi romanlar, psikolojik kitaplar ve şiirler en sevdiklerim.Ama inanın farketmez. Her türlü öneriye açığım 🥳
Aklıma geldikçe yazayım
Anna karenina
Frankenstein
Monte cristo kontu
Algernona çiçekler

Bir soru cümlesi "en" ile başlayınca duraksıyorum ben.. Hele konu kitap olunca öyle zor ki cevap verebilmek..
Bu nedenle hile yapıyor ve durup durup okuduğum birçok kitap içinde aklıma ilk gelen iki tanesini yazıyorum:

F. Nietzsche - Böyle Söyledi Zerdüşt, çev. Mustafa Tüzel, İş Bankası Kültür Yayınları
Oruç Aruoba - İle, Metis Kitap

Okuma ile açılan yollarda herkese keyifli yürüyüşler.

X