kişisel spor hocasıyım ve bir haftadır hepinizin yazılarını takip ediyorum...

merhaba ptantalya ptantalya
hergün leslie yaparak kilo verilebilirmi ?
tabi yediklerime dikkat edip bölgesel sporlarda ekleyeceğim ..
sonuç alabilirmiyim bu şeklilde sizce ..
tabiki istikrarlı olduğunuz sürece mutlaka vereceksinizdir dikkat etmeniz gereken en büyük nokta su tüketimi çünkü yağlar vucuddan idrar yoluyla dışarı atılmaktadır.

hocam merhabalar 160 boyundayım 25 yaşındayım diyete başladığımda 78 kğ dım şu an 73 bu hafta duraklama dönemine girdim spor yapıyorum hemen hemen herrgün 1 yada 2 gün yapamadığım oluyor 1 saat yürüyüş yapıyorum ilk başladığım hafta 1 sonraki hafta 2 kilo 2 kilo verdim şu an metabolizmayı ateşlemek için ne yapmam gerek hem spor olarak hem yeme içme olarak ne önerirsiniz yeşilçay içiyorum karanfilli acaba 1 saat yürüyüş mü yetmiyor çocuk tedavisi görüyorum ve bir an önce sağlıklı olarak zayıflamam gerekli hocam
vucud duraklama dönemine girmiş çok normal 4-6 hafta arasında gene eski düzenine girecektir.bitki çayı eklerseniz hızlandırma göreceksiniz.

Meraba hocam cok yararli bi topik olmuş benimde bir sorum var 160 boyunda 53 kiloyum 28 yasindayim 50 kiloya dusmem lazim haftanin uc gunu kosu bandinda 3-4 km lik yuruyusler yapiyorum genelde iki ogun yiyorum ara ogun olarakta nescafe ve iki kepek biskuvi yediklerimede dikkat ediyorum ama kilo veremiyorum aylardir 53-54 arasi gidip geliyorum beni asil sasirtanda spor yaptigim gunun ertesi gunu kilom daha fazla cikiyor sporu 4-5 gun yapmasam kilo iniyor bu neden oluyo acaba spor kilo aldirirmi

ben beslenme düzenime son derece dikkat ederim ve biz ailecek organik gıdalara kafayı takmış durumdayız herşeyimiz doğaldır. Hayatımda gazlı içecek, abur cubur yoktur. Günlük yaklaşık 1.5 litre su içiyorum. Kilom gayet iyi vücud kütle endeksine göre normal. Ama asla asla asla eritemediğim bir ayva göbek var ki sormayın gitsin. Ergenliğe çok kilolu girdim şuan 7 kilo verdim ama göbek tamamen yok olmuyor. Ben astım hastası olduğum için tempolu hiçbir spor yapamıyorum. Nefesim tıkanıyor. Isınma hareketleri yapıp mekik, şınav, kol, bacak çalışıyorum. Siz ne önerirsiniz

vücudun duraklamadan çıkması 4-6 haftayı buluyomu ya :KK57::KK57::KK57:bu çokmuş gerçekten şaşırdım
maalesef ki böyle bir süre diyete ara verip özlediğiniz bütün yemeklerden kararında yiyerek ideal kiloyu bir süre korumalı daha sonra tekrar diyet ve spora geri dönmelisiniz

ben beslenme düzenime son derece dikkat ederim ve biz ailecek organik gıdalara kafayı takmış durumdayız herşeyimiz doğaldır. Hayatımda gazlı içecek, abur cubur yoktur. Günlük yaklaşık 1.5 litre su içiyorum. Kilom gayet iyi vücud kütle endeksine göre normal. Ama asla asla asla eritemediğim bir ayva göbek var ki sormayın gitsin. Ergenliğe çok kilolu girdim şuan 7 kilo verdim ama göbek tamamen yok olmuyor. Ben astım hastası olduğum için tempolu hiçbir spor yapamıyorum. Nefesim tıkanıyor. Isınma hareketleri yapıp mekik, şınav, kol, bacak çalışıyorum. Siz ne önerirsiniz
zaten şuan vucudunuz da ki yağ oranı normal seviye de olduğu için kardiyo ağırlıklı çalışmanıza gerek yok pilatesi önerebilirim size ayrıca mutlaka gün içerisinde yeşil çay ve yoğurt düzenli olarak tüketirseniz zaman içerisinde göbek bölgenizde ki azalmayı göreceksiniz yaklaşık 1,5 ayınızı azalır etkisini görmeye başlamanız

Meraba hocam cok yararli bi topik olmuş benimde bir sorum var 160 boyunda 53 kiloyum 28 yasindayim 50 kiloya dusmem lazim haftanin uc gunu kosu bandinda 3-4 km lik yuruyusler yapiyorum genelde iki ogun yiyorum ara ogun olarakta nescafe ve iki kepek biskuvi yediklerimede dikkat ediyorum ama kilo veremiyorum aylardir 53-54 arasi gidip geliyorum beni asil sasirtanda spor yaptigim gunun ertesi gunu kilom daha fazla cikiyor sporu 4-5 gun yapmasam kilo iniyor bu neden oluyo acaba spor kilo aldirirmi
teşekkürler öncelikle vucudunuzda ki yağ oranını bilmediğimden pek birşey diyemiyorum ama yaş boy kilo ideal gibi geldi bana.spor sonrasında 48 saat boyunca kaslar çalışmaya devam eder spor yaparken kaslarda şişmeler olduğu için doğru kiloyu tartı üzerinde göremeyiz bu kilo değildir kas şişliğidir geçici bir şeydir yani.biraz önce ki arkadaşa söylediğim gibi sizde pilatese başlayın vucudunuz toparlanır daha sıkı iyi görünürsünüz

teşekkürler öncelikle vucudunuzda ki yağ oranını bilmediğimden pek birşey diyemiyorum ama yaş boy kilo ideal gibi geldi bana.spor sonrasında 48 saat boyunca kaslar çalışmaya devam eder spor yaparken kaslarda şişmeler olduğu için doğru kiloyu tartı üzerinde göremeyiz bu kilo değildir kas şişliğidir geçici bir şeydir yani.biraz önce ki arkadaşa söylediğim gibi sizde pilatese başlayın vucudunuz toparlanır daha sıkı iyi görünürsünüz
Cevabiniz icin tesekkur ederim eskiden pilates yapardim tekrardan basliyim ozmn

merhaba.. ben 25 yaşında 1,65 cm boy ve 65 kiloyum..muhasebeciyim masa başı çalıştığım için pek hareket yok hayatımda fakat bu rutini değiştirmek istiyorum..öncelikli hedefim bi 5 kg kadar verebilmek..bunun için bana tavsiyeleriniz nelerdir..yürüyüş imkanım sadece koşu bantıyla olabilir.şimdiden teşekkürler

merhaba.. ben 25 yaşında 1,65 cm boy ve 65 kiloyum..muhasebeciyim masa başı çalıştığım için pek hareket yok hayatımda fakat bu rutini değiştirmek istiyorum..öncelikli hedefim bi 5 kg kadar verebilmek..bunun için bana tavsiyeleriniz nelerdir..yürüyüş imkanım sadece koşu bantıyla olabilir.şimdiden teşekkürler
merhaba çok güzel o zaman sabah akşam 30 dk yürüyüşlerle başlayabilirsiniz.gün içerisinde 2 bardak bitki çayını da ilave edip biraz da yediklerinize dikkat ederseniz sonuçları güzel olacaktır

öncelikle böyle gönüllü olarak yardım edip yol göstermen çok hoş.
Ben 29 yaşında 157 boyunda ve 60 kiloyum(60 kg 10 kilo vermiş halim)
Diyetisyen kontolünde yaklaşık 60-65 günde 8-8,5 kg verdim son bir aydır zorla 1 kg daha verdim. Yani 70 kg dan 60 kg ma düştüm doğum sonrası kilom kalmadı hatta kendimi bildim bileli hep 60-65 arası değiştim. Ama ben bu zinciri artık kırmak 50 ye kadar düşmek istiyorum. Listeme uyuyorum iki yaşında kızım var çalışıyorum ayrıca spora vaktim hiç yok denecek kadar. (arada kaçamaklarım oluyor tabiki dengeliyorum ama)
Benim sorum şu: Yaklaşık bir aydır bir kilo gibi bir eksilme oldu. Yani kilo vermem yavaşladı. Bunun için ne yapmalıyım.
Diyetisyenim ilk başladığım gün iki günlük detoks ile başlatmıştı. Yine bir detoksla metobolizmayı hızlandırmalımıyım yoksa nasıl bir yol izlemeliyim.

öncelikle böyle gönüllü olarak yardım edip yol göstermen çok hoş.
Ben 29 yaşında 157 boyunda ve 60 kiloyum(60 kg 10 kilo vermiş halim)
Diyetisyen kontolünde yaklaşık 60-65 günde 8-8,5 kg verdim son bir aydır zorla 1 kg daha verdim. Yani 70 kg dan 60 kg ma düştüm doğum sonrası kilom kalmadı hatta kendimi bildim bileli hep 60-65 arası değiştim. Ama ben bu zinciri artık kırmak 50 ye kadar düşmek istiyorum. Listeme uyuyorum iki yaşında kızım var çalışıyorum ayrıca spora vaktim hiç yok denecek kadar. (arada kaçamaklarım oluyor abiki dengeliyorum ama)
Benim sorum şu: Yaklaşık bir aydır bir kilo gibi bir eksilme oldu. Yani kilo vermem yavaşladı. Bunun için ne yapmalıyım.
Diyetisyenim ilk başladığım gün iki günlük detoks ile başlatmıştı. Yine bir detoksla metobolizmayı hızlandırmalımıyım yoksa nasıl bir yol izlemeliyim.
diyetisyeninin beslenme konusunda sizi bildilendirdiği için o konuda yorum yapmam doğru olmaz ama ufak da olsa sporu hayatınıza ekleseniz kilo vermede ne kadar etkili olduğunu görebilirsiniz ufak yürüyüşler pilates hareketleri ip atlama kendinize göre birşey bulup en az haftada 3 gün yapmalısınız

diyetisyeninin beslenme konusunda sizi bildilendirdiği için o konuda yorum yapmam doğru olmaz ama ufak da olsa sporu hayatınıza ekleseniz kilo vermede ne kadar etkili olduğunu görebilirsiniz ufak yürüyüşler pilates hareketleri ip atlama kendinize göre birşey bulup en az haftada 3 gün yapmalısınız
Tesekkur ederim

Nekadar güzel bilGiler vermişiniz gerçekten kendi adıma çok çok teşekkür ederim. Nekadar yanlış bildiğim şeyler varmış sayenizde düzelttim onları melsela ekmeği tamamen çıkarmıştım hayatımdan şimdi tavsiyenizle Tam buğday ekmeğine başladım birde bitki çayı içmiyordum onada başladım. 1 haftadır diyet yapıyorum ve 2.5 kilo vermişim ama sayenizde daha sağlıklı vereceğim artık. Evde yürüme programlarıda yapıyorum günde 3 mil ve dediğiniz gibi saatlerini sürekli değiştiriyorum. Artık amacım kilo vermek değil sağlıklı yaşamak olacak bunu daha iyi anladım tekrar çok teşekkür ederim.

öncelikle merhaba arkadaşlar bir danışanımın bu siteden bahsetmesi burada ki bir iki zayıflama kürlerinden birini yaptığını anlatmasıyla sitenizle tanıştım...bir haftadır hemen hergün 2 şer saat inceledim yaptıklarınıza baktım tabiki olumlu gördüklerim ve yanlış gördüklerimde var benim yazımı yazma amacım sizlere yardımcı olabileceğim konularda yardımcı olmak.öncelikle kendimi tanıtayım yakın doğu ünv beden eğitimi fitness bölümü mezunuyum uzun süredir personel trainer olarak bir spor salonunda görev almaktayım gelelim anlatmak istediğime eğer gerçekten kilo vermek istiyorsanız öncelikle yapacağınız iş ömür boyu sağlıklı yaşamaya adamak olmalı geçici süre yapılan aktiviteler diyetler geçici kilo kaybına yol açar.evet eğer kilonuz normalin 5-8 kilo üstünde ise diyet yapıp sağlıklı olabilirsiniz.Ancak kilo fazlanız 8 kilodan fazla ise beslenme alışkanlıklarınızı değiştirip ömür boyu yapabileceğiniz bir program yapmalısınız.şimdi kilo verme kısmına geleyim nasıl vereceğiz? arkadaşlar bu iş bütünlüğe dayanır yani %60 sağlıklı beslenme %40 spor eğer bu bütünlüğü sağlayamazsanız kilo verme süreci zora girer.kendinize yasaklar koymadan disiplinli olarak yapabilirsiniz.teşbih de hata olmaz derler bir canlıyı uzun süre bir odada tuttuğunuzu düşünün bıraktığınızda sağa sola hiç düşünmeden gitmek istediği yeri bile bilmeden koşar şaşırır.yasaklı diyetler de böyledir uzun süre yapılır kilo da verilir ancak yasak cazip gelir.yasak koyacağınıza sabah veya öğle saatlerinde tüketin az miktarda.en başarılı olduğumuz yöntemlerden biridir yaptığınız aktiviteleri düzenli yazın yediklerinizi düzenli yazın içtiğiniz su miktarını özellikle atlamadan yazmalısınız bu sizi dengede tutacaktır ben eğitmen olmama rağmen tlf indirdiğim programla düzenli yazıyorum.tartı olayına gelince terazinin üstünde ister 50 kilo olun ister 100 kilo önemli olan görünüşünüz.bu ne demek: her insanın vucudunda ki yağ oranı kas oranı su oranı ve önemlisi iç yağlanma(organların etrafındaki yağ) oranı farklıdır evdeki tartılarımız maalesef ki sadece genel ölçüm yapar aldırış etmeyin eğer istikrarla devam edin unutmayın sizde ki farkı siz hemen fark edebilirsiniz ancak insanların fark etmesi 4-6 hafta arasında olur.unutmadan bölgesel incelme rejimleri bölgesel incelme hareketleri ile ilgili bir çok şey okudum ancak böyle bir şey maalesef ki yok vucud bilmez yani aaaa mekik çekti yağını karnından alalım.veya bu elma yiyor basenlerden eritelim böyle bir dünya yok siz kilo verme sürecinde vucudunuzda eğer çok fazla yağ yok ise evet şikayetçi olduğunuz yerden erir ancak fazla ise kilo verme üstten omuzlardan ve alttan bacaklardan başlar en son ortada buluşur.daha anlatacağım çok şey bu kadar az değil ama genel olarak aklınızda biraz şekillensin diye yazdım sorularınız olursa konunun altında sorabilirsiniz bende okudukça sitedekileri sizleri daha iyi tanıyıp yardımcı olmaya çalışacağım son olarak söylemek istediğim unutmayın yaşamak zorunda olduğunuz tek yer vucudunuz !!!!

Sizce leslie işe yarar mı diyetle beraber ?

merhaba
öncelikle çok teşekkür ederiz bu güzel bilgileri bizimle paylaştığınız için artık sıkıldık burada onu bunu denemekten. Benimde problemim basenlerden ama sadece basen :KK43: 1.65 boyundayım ve 54 kiloyum sanırım armut vücut şekline sahibim ama az da olsa basenlerimin incelmesini istiyorum bunun için özel bir diyet yok sanırım tavsiyeniz ip atlamak mı olur yoksa yürümek mi şimdiden teşekkürler.

X