kişisel spor hocasıyım ve bir haftadır hepinizin yazılarını takip ediyorum...

merhaba sevgili ptantalya ptantalya
inşallah banada öneride bulunursun :KK43:
boy:160 yaş:29 suanki kilo 64
fat %28.2 falan
fat mass 17.5 kg
metabolizma yaşı :26
kilo ağırlığım basenlerde ve bırazda göbekte. basenerden cok cok rahatsızım...
ne yapsam kılo veremiyorum.
aburcuburu kestım, tatlıyı kestım,tuzlu seyler yemem hatta herseyı nerdeyse sıfır tuzla tüketiyorum,
sekeri bıraktım 3yıldır, arada bitki cayları, türk kahvesi sade soda tüketiyorum.

evde koşu bandım, ipim, holalapum ve pilates topum var:)
ne öneririsin bana.
hayatımda 50li kiloları görmemıs ve 55 olmak isteyen birine...

tanistimiza sevindimm yazilarinizi okumaya calisacam
tabiki ben değişik sorular oldukça cevaplamaya çalışıyorum aynı şeyleriyazıp yazıların kaybolmasını istemiyorum sizler açısından da bulmak zor olacaktır diye aklınıza takılan birşey olursa buralarda olmaya çalışıyorum sağlıkla kalın

merhaba sevgili ptantalya ptantalya
inşallah banada öneride bulunursun :KK43:
boy:160 yaş:29 suanki kilo 64
fat %28.2 falan
fat mass 17.5 kg
metabolizma yaşı :26
kilo ağırlığım basenlerde ve bırazda göbekte. basenerden cok cok rahatsızım...
ne yapsam kılo veremiyorum.
aburcuburu kestım, tatlıyı kestım,tuzlu seyler yemem hatta herseyı nerdeyse sıfır tuzla tüketiyorum,
sekeri bıraktım 3yıldır, arada bitki cayları, türk kahvesi sade soda tüketiyorum.

evde koşu bandım, ipim, holalapum ve pilates topum var:)
ne öneririsin bana.
hayatımda 50li kiloları görmemıs ve 55 olmak isteyen birine...
yukarıdaki yazılarımı okuduysan az çok yeme düzeniyle ilgili bilgi verdim aklınıza takılırsa sorarsınız şimdilik sadece interval programda (hızlı-yavaş) modda çalışın ortalama 60 dk sabah 60 dk akşam haftanın üç günü pazartesi çarşamba cuma günleri olarak yaparsanız kasların dinlenme süreleri de olacaktır

hocam aslinda düzelli diyet ve spor sayfasi acsaniz veya burdan yazsak takip edermisinizzz
sayfadan kastın ? elimden geldiğinde takip etmeye çalışıyorum aslında tek sıkıntı sorular birbirine çok benziyor ve yanı şeyleri yazıp durduğumdan arada gidiyor yazdıklarım daha düzenli nasıl yapabilirim aklıma pek birşey gelmiyor fikrin varsa önerebilirsin canım

ptantalya ptantalya hocam benimde bi sorum olacak :) belki yazmışsın de ama okumaya firsat bulamadim.sorum şu spor sabah ac karina yapsak olur mu yani spor sabah mi iyi yoksa akşam

ptantalya ptantalya hocam benimde bi sorum olacak :) belki yazmışsın de ama okumaya firsat bulamadim.sorum şu spor sabah ac karina yapsak olur mu yani spor sabah mi iyi yoksa akşam
yeter ki spor yap :) prof. olarak sporcular sabah aç karnına yaparlar etkilidir yağ yakımı daha hızlı olur ancak akşama kadar yediklerine de çok dikkat etmek gerekir. benim tavsiyem ne aç ne de tok olun spor yaparken eğer abur cuburu hala hayatınızdan çıkartamadıysanız mutlaka akşam yapmalısın

ptantalya ptantalya merhaba ben emziren bi anneyim bebeğim 4 aylık çevremdekiler sporun sütün kalitesini düşüreceğini söylüyorlar. Bu konuda ne dersiniz?
Yaptığım spor 30 dk eliptik bisiklet ve günde 100 e yakın mekik.
Mekik yağ yakmaz biliyorum kadın doğum doktorumun tavsiyesiyle başladım çünkü hiç kas yok göbeğim jöle gibi bildiğiniz.
3 doğum yaptım 2 yıl arayla kendime vakit ayıramadım şimdi düzenli bi şekilde yapıyorum sporumu. Doğru yoldamıyım bilmiyorum. 3 çocukla dışarda yürüyüş mümkün değil zaten. :KK66:

Merhabalar
Ben 1 aydır spor yapıyorum haftada 5 gün 1.5 _2 saat arası . henüz 3 kilo verdim ve bu sabah bir günde 2 kilo aldığını gordum kaçamak yok 1000 kalorinin altında besleniyorum
Boyun 163 kilim 68 di ama bugün 70 gordum ve moralim çok bozuldu ve ben nerdehata yapiyorum

selam herkese 5 yıl önce bir yarışa başladım hayatla 90 kilodan 62 kiloya 1 buçuk yılda düştüm neler yemedim içmedim kebaplar tatlılar ama düzenli spor yaptım 1 saat yürüyüş yarım saat eliptik bisiklet fıstık gibi bişi olmuştum 1 sene öncesine kadar ,tamam suç benim kesinlikle kadere bağlamıyorum yedim içtim yan geldim yattım 1 yıl içinde 69-70 oldum eski kıyafetlerim aynı ama sıkıyorlar artık sevdiğim kotu bile rahat rahat giyemiyorum ve dün akşam 3 brovni yedikten sonra kafama dank etti yetti gari dedim kendime ki gündüz 1 saat bisiklet sürmüştüm :KK43: 62 kiloyken olan vücuduma geri dönmek istiyorum acelem yok yavaş gitsin benim olsun yeter :) su tüketimim normalde de çok iyi 2 buçuk 3 litreyi buluyor yani özellikle bişi yapmama gerek kalmıyor içim istiyo resmen ,sabah güzel bi kahvaltı yaptım , şuan işteyim maalesef akşam 5e kadar burda hapis durumundayım okul müdürü olduğum için resmi giyinmek zorundayım ve topuklu ayakkabıyı çok seviyorum yani gün için de sağa sola hızlı yürüyüp ter kokmak istemiyorum bakalım devamı nasıl gelecek ne yalan söyliyim sabah tartılmadım geçen hafta 69 küsür civarındaydım hadi bakalım hayırlısı

Merhabalar
Ben 1 aydır spor yapıyorum haftada 5 gün 1.5 _2 saat arası . henüz 3 kilo verdim ve bu sabah bir günde 2 kilo aldığını gordum kaçamak yok 1000 kalorinin altında besleniyorum
Boyun 163 kilim 68 di ama bugün 70 gordum ve moralim çok bozuldu ve ben nerdehata yapiyorum

bende 163 boydayım sanırım aynı kilodayız birbirimize destek olabiliriz yaşım 33

hocam merhabalar 160 boyundayım 25 yaşındayım diyete başladığımda 78 kğ dım şu an 73 bu hafta duraklama dönemine girdim spor yapıyorum hemen hemen herrgün 1 yada 2 gün yapamadığım oluyor 1 saat yürüyüş yapıyorum ilk başladığım hafta 1 sonraki hafta 2 kilo 2 kilo verdim şu an metabolizmayı ateşlemek için ne yapmam gerek hem spor olarak hem yeme içme olarak ne önerirsiniz yeşilçay içiyorum karanfilli acaba 1 saat yürüyüş mü yetmiyor çocuk tedavisi görüyorum ve bir an önce sağlıklı olarak zayıflamam gerekli hocam

öncelikle merhaba arkadaşlar bir danışanımın bu siteden bahsetmesi burada ki bir iki zayıflama kürlerinden birini yaptığını anlatmasıyla sitenizle tanıştım...bir haftadır hemen hergün 2 şer saat inceledim yaptıklarınıza baktım tabiki olumlu gördüklerim ve yanlış gördüklerimde var benim yazımı yazma amacım sizlere yardımcı olabileceğim konularda yardımcı olmak.öncelikle kendimi tanıtayım yakın doğu ünv beden eğitimi fitness bölümü mezunuyum uzun süredir personel trainer olarak bir spor salonunda görev almaktayım gelelim anlatmak istediğime eğer gerçekten kilo vermek istiyorsanız öncelikle yapacağınız iş ömür boyu sağlıklı yaşamaya adamak olmalı geçici süre yapılan aktiviteler diyetler geçici kilo kaybına yol açar.evet eğer kilonuz normalin 5-8 kilo üstünde ise diyet yapıp sağlıklı olabilirsiniz.Ancak kilo fazlanız 8 kilodan fazla ise beslenme alışkanlıklarınızı değiştirip ömür boyu yapabileceğiniz bir program yapmalısınız.şimdi kilo verme kısmına geleyim nasıl vereceğiz? arkadaşlar bu iş bütünlüğe dayanır yani %60 sağlıklı beslenme %40 spor eğer bu bütünlüğü sağlayamazsanız kilo verme süreci zora girer.kendinize yasaklar koymadan disiplinli olarak yapabilirsiniz.teşbih de hata olmaz derler bir canlıyı uzun süre bir odada tuttuğunuzu düşünün bıraktığınızda sağa sola hiç düşünmeden gitmek istediği yeri bile bilmeden koşar şaşırır.yasaklı diyetler de böyledir uzun süre yapılır kilo da verilir ancak yasak cazip gelir.yasak koyacağınıza sabah veya öğle saatlerinde tüketin az miktarda.en başarılı olduğumuz yöntemlerden biridir yaptığınız aktiviteleri düzenli yazın yediklerinizi düzenli yazın içtiğiniz su miktarını özellikle atlamadan yazmalısınız bu sizi dengede tutacaktır ben eğitmen olmama rağmen tlf indirdiğim programla düzenli yazıyorum.tartı olayına gelince terazinin üstünde ister 50 kilo olun ister 100 kilo önemli olan görünüşünüz.bu ne demek: her insanın vucudunda ki yağ oranı kas oranı su oranı ve önemlisi iç yağlanma(organların etrafındaki yağ) oranı farklıdır evdeki tartılarımız maalesef ki sadece genel ölçüm yapar aldırış etmeyin eğer istikrarla devam edin unutmayın sizde ki farkı siz hemen fark edebilirsiniz ancak insanların fark etmesi 4-6 hafta arasında olur.unutmadan bölgesel incelme rejimleri bölgesel incelme hareketleri ile ilgili bir çok şey okudum ancak böyle bir şey maalesef ki yok vucud bilmez yani aaaa mekik çekti yağını karnından alalım.veya bu elma yiyor basenlerden eritelim böyle bir dünya yok siz kilo verme sürecinde vucudunuzda eğer çok fazla yağ yok ise evet şikayetçi olduğunuz yerden erir ancak fazla ise kilo verme üstten omuzlardan ve alttan bacaklardan başlar en son ortada buluşur.daha anlatacağım çok şey bu kadar az değil ama genel olarak aklınızda biraz şekillensin diye yazdım sorularınız olursa konunun altında sorabilirsiniz bende okudukça sitedekileri sizleri daha iyi tanıyıp yardımcı olmaya çalışacağım son olarak söylemek istediğim unutmayın yaşamak zorunda olduğunuz tek yer vucudunuz !!!!
merhabalar
benim sormak istediğim şu an tüp bebek tedavisi görüşüyorum.iğne oluyorum.ayrıca diyetisyene gidiyorum.en azından beni tutar da az yerim diye..ben size de sormak istedim..acaba transfer işlemi oluncaya kadar spor yapabilir miyim..daha önce walk at home yapıyordum.iğnelerim başlayınca bıraktım.ama içim rahat değil..ne kadar diyet yapmak için kendimi frenlesem de iğneler yüzünden iştah açılımı yaşıyorum..ne dersiniz sizce spor yapmalı mıyım..ya da sadece yürüyüş mü yapmalıyım.teşekkürler

merhabalar
benim sormak istediğim şu an tüp bebek tedavisi görüşüyorum.iğne oluyorum.ayrıca diyetisyene gidiyorum.en azından beni tutar da az yerim diye..ben size de sormak istedim..acaba transfer işlemi oluncaya kadar spor yapabilir miyim..daha önce walk at home yapıyordum.iğnelerim başlayınca bıraktım.ama içim rahat değil..ne kadar diyet yapmak için kendimi frenlesem de iğneler yüzünden iştah açılımı yaşıyorum..ne dersiniz sizce spor yapmalı mıyım..ya da sadece yürüyüş mü yapmalıyım.teşekkürler
canım bende tedavi görüyorum aynı zamanda dr zayıflaman lazım dedi ben tempolu yürüyüş yapıyorum bence de yürüyüş hatta tempolu yürüyüş ten bişey olmaz hem psikolojik olarak insan spor yapınca rahatlıyor ben 5 kilo verdim kilo verimi durdu sporda yapıyorum şok diyette yapmadım kesinlikle ama durdu:KK43:

canım bende tedavi görüyorum aynı zamanda dr zayıflaman lazım dedi ben tempolu yürüyüş yapıyorum bence de yürüyüş hatta tempolu yürüyüş ten bişey olmaz hem psikolojik olarak insan spor yapınca rahatlıyor ben 5 kilo verdim kilo verimi durdu sporda yapıyorum şok diyette yapmadım kesinlikle ama durdu:KK43:
teşekkürler canım ya..rabbim yar ve yardımcın olsun arkadaşım..bana da doktor 80 kilodan aşağı düşmen gerek dedi..özellikle bel çevresi başarılı tüp bebek için ne kadar incelirse o kadar iyi dedi..ben de diyetisyene başladım.şu ana kadar sporda yapıyordum.dediğim gibi iğneler olunca günde 3 tane..aslında walk at home diye bir video var.onunla 75.9 a kadar düştüm.o video bayağı hareketli..korkudan yapamıyorum..hani yumurtalarım büyüme aşamasında bir sıkıntı olur diye..sanırım yürüyüş gerekiyor onu da ben yapamıyorum..çalışıyorum..akşamları nerede yürüyeceğim..açıkçası bilemiyorum..neyse kilo almak önemli değil de bebişlerimiz olsun yeterki..allaha emanet ol canım.

teşekkürler canım ya..rabbim yar ve yardımcın olsun arkadaşım..bana da doktor 80 kilodan aşağı düşmen gerek dedi..özellikle bel çevresi başarılı tüp bebek için ne kadar incelirse o kadar iyi dedi..ben de diyetisyene başladım.şu ana kadar sporda yapıyordum.dediğim gibi iğneler olunca günde 3 tane..aslında walk at home diye bir video var.onunla 75.9 a kadar düştüm.o video bayağı hareketli..korkudan yapamıyorum..hani yumurtalarım büyüme aşamasında bir sıkıntı olur diye..sanırım yürüyüş gerekiyor onu da ben yapamıyorum..çalışıyorum..akşamları nerede yürüyeceğim..açıkçası bilemiyorum..neyse kilo almak önemli değil de bebişlerimiz olsun yeterki..allaha emanet ol canım.
sende öyle canım benim tek derdim bebeğimin olmaması bak benim dr ne dedi biliyormusun yürüyüş yap adım at adım atınca yumurtalık üzerindeki baskı kalkıyor dedi bende 80 küsürdüm 1 yıl önce şimdi diyet spor 73 üm ama takıldım bak inancın olsun ben pazar paaramdan arttırıp taksitle yürüyüş bandı aldım sende bant al eve hem istediğinde yürüyebilirsin görüşmek üzere canım

sende öyle canım benim tek derdim bebeğimin olmaması bak benim dr ne dedi biliyormusun yürüyüş yap adım at adım atınca yumurtalık üzerindeki baskı kalkıyor dedi bende 80 küsürdüm 1 yıl önce şimdi diyet spor 73 üm ama takıldım bak inancın olsun ben pazar paaramdan arttırıp taksitle yürüyüş bandı aldım sende bant al eve hem istediğinde yürüyebilirsin görüşmek üzere canım
doğrudur canım ya..bir insanın ne çektiğini bir allah bir kendi bilir..inan yürekten yazıyorum..rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah..güzel haberlerimiz olsun..umudumuzu kaybetmek yok..yaradan ol dedikten sonra olur..inşallah bir gün bizim içinde ol diyecek inşallah:anneadayı:

doğrudur canım ya..bir insanın ne çektiğini bir allah bir kendi bilir..inan yürekten yazıyorum..rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah..güzel haberlerimiz olsun..umudumuzu kaybetmek yok..yaradan ol dedikten sonra olur..inşallah bir gün bizim içinde ol diyecek inşallah:anneadayı:
inşallah canım gönlünce olsun inşallah

merhaba , yüzme ve fitnees birlikte yapmak ne kadar doğru ?-haftanın 2 günü yüzme 3 gün fitness-kilo vermek istiyorum amacım kas yapmak değil .

X