Kinoa kullananlar varmı ??

cerenece34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2016
1
1
40
Ben kinoa diye birşey duydum "zahide yetiş kullanmış" araştırdımda ama işe gercekten yarıyormu bilmedigimden kararsız kaldım...
Kızlar ne dıyosunuz kullananlar varmı 10 gunlugu 69 tl miş kinoa ... kullanan varsa lutfen cvp yazarrmısınız??
Şimdiden Teşekkürler.

Ben kinoa diye birşey duydum "zahide yetiş kullanmış" araştırdımda ama işe gercekten yarıyormu bilmedigimden kararsız kaldım...
Kızlar ne dıyosunuz kullananlar varmı 10 gunlugu 69 tl miş kinoa ... kullanan varsa lutfen cvp yazarrmısınız??
Şimdiden Teşekkürler.
kinoanın besin değeri karabuğdaya eşit, karabuğday da yiyebilirsin.

Ben kullandım. Ama yiyince zayıflatan bişey değil. anca salata yaptığımda içine kattım ki tok tutsun diye. Kalorisi düşük olduğu için rahatlıkla yiyosun. Kimisi köftesini yapıyo, hatta pizzanın hamurunu bile yapan var. yani kullanım alanı geniş, istediğin gibi kullanabilirsin ama tabi biraz pahalı.

Kinoa nin piyasada satilan tozunu aldim. 2 paket 120 tl miydi neydi. Bi paket normali oburu nisasta gibi biasey doldurmuslar.
AYrica tok tuttugu falan da yok. Aktardan alip dogal kinoa yi kendiniz pisirirseniz bilemem ama satan sirket dolandirici. Kahverengi gibi bi kutusu var. 1 kutuda 30 tane. inanmayin

Kinoa nin piyasada satilan tozunu aldim. 2 paket 120 tl miydi neydi. Bi paket normali oburu nisasta gibi biasey doldurmuslar.
AYrica tok tuttugu falan da yok. Aktardan alip dogal kinoa yi kendiniz pisirirseniz bilemem ama satan sirket dolandirici. Kahverengi gibi bi kutusu var. 1 kutuda 30 tane. inanmayin

bana diyetisyenim önermişti migrostan 500 gr aldım paket halinde 13 tl idi.

Şimdiden Teşekkürler.
Bende aldım. Gerçekten işe yarıyo. Tok tutma özelliği çok iyi. Bi günde nerdeyse 1 kilo verdim. Hiç acıktırmadığı için ıvır zıvır yeme gereği duymadım. Ben şiddetle tavsiye ederim.Ama aç karnına içmeyin. Azda olsa bişeyler yiyin. Ya sabah öğlen 5 saat arayla için yada öğle akşam 5saat arayla. Fazla içerseniz sağlığınız bozulur.çünkü hiçbişey yiyemezsiniz. Orjinal kinoa sitesinden aldım ben. 1 aylık 129 lira. 5 kilo fazlam var sadece. 1 ay yeter bbana. Ama yine alıcam. En azından sadece akşamları içerim. Akşam yemeklerine dayanamıyorum çünkü:)

Bende aldım. Gerçekten işe yarıyo. Tok tutma özelliği çok iyi. Bi günde nerdeyse 1 kilo verdim. Hiç acıktırmadığı için ıvır zıvır yeme gereği duymadım. Ben şiddetle tavsiye ederim.Ama aç karnına içmeyin. Azda olsa bişeyler yiyin. Ya sabah öğlen 5 saat arayla için yada öğle akşam 5saat arayla. Fazla içerseniz sağlığınız bozulur.çünkü hiçbişey yiyemezsiniz. Orjinal kinoa sitesinden aldım ben. 1 aylık 129 lira. 5 kilo fazlam var sadece. 1 ay yeter bbana. Ama yine alıcam. En azından sadece akşamları içerim. Akşam yemeklerine dayanamıyorum çünkü:)
Nerden aldınız acaba ? Bu mesajınızın üzerinden eredeyse bir hafta geçmiş hala memnun musunuz, kilo kaybı oldu mu ?

2013 yılı Birleşmiş Milletler Tarım Örgütü tarafından “Uluslararası Kinoa Yılı” ilan edildi. Güney Amerika başta olmak üzere ABD ve Avrupa ülkelerinde yaygın olarak tüketilen ancak ülkemizde henüz çok kişi tarafından bilinmeyen kinoa vücut için gerekli tüm amino asitleri içermektedir. “Kinoa nedir” sorusuna verilecek en kısa yanıt “bir tahıl türüdür” olacaktır. Tahıl olarak kabul edilmesine karşın kinoa aslında aynı adlı bitkinin yemişlerinden elde edilmektedir. Dünya çapında gün geçtikçe popülerleşmesinin ana nedeni ise “besin değerinin” oldukça yüksek olmasıdır. Pirinç veya arpa gibi pişirilebilir. Ayrıca pişirme süresi, örneğin pilava göre oldukça kısadır.

Ben burdan aldım

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandıktan sonra yorumlarınızı paylaşır mısınız ?

Ya kızlar alan varmı kinoa bnm aldığım beyaz bir toz herkes kahve gibi diyor yok beyaz yaa ürün başka biseymi kazınmı bbu ya

Aynen nisasta gibi birşey çıktı daha bu akşam içtim

Merhaba bende aldım ama nisasta gibi bişey çıktı beyaz bir toz sizinki nasildi acaba

Elime ulaşalı 4 gün oldu 4 gündür kullanıyorum evet sizlerinde dediği gibi içinde nişastaya benzer bir toz var fakat çok tok tutuyor 4 gündür akşamları yemek yemiyorum yemek saatinde onu içiyorum ve hiç acıkmıyorum .

Selam arkadaşlar yurtdışında yaşıyorum. Gittiğim birçok markette tozunu bulamadim beyaz tohum halinde olani aldim bende. Kendi kahve öğütücüsünde öğüttüm. Size sorum kinoa dışında baska biysey daha varmi karışımın içinde?

Bende bugün kullanmaya başladım ama açlığımda bir kesilme olmadı ve dediğiniz gibi benimkide nişasta gibi bir şey güvenemedim ya bıraksam mı bilmiyorum

Kinoayi bugday seklinde karisimsiz alirsaniz icinde ne oldugundan emin olabilirsiniz.toz halinde olanlarin icinde sagliga zararli katki maddeleei vardir buyük ihtimalle.ayrica toz halde satilanlar 100-120 lira arasi fiyattan bahsediliyor halbuku kinoa o kadar pahali birsey degil yarim kg paketi en fazla 20 lira birsey.kinoa diye icinde ne oldugu belirsiz tozlara para verip sagliginizdan olmayin.ayrica kinoa yedikce zayiflatan bir yiyecek degil.lif orani yuksek oldugundan sizi tok tutabilir sadece bundan ileriye gidemez.

X