Anket Kimliğin gizli olması ve olmaması arasında kendinizi ifade etme açısından nasıl farklar bulunmaktadır?

Kimliğin gizli olması ve olmaması arasında kendini ifade etme açısından nasıl farklar bulunmaktadır

• Ankete Katılan
    640
Degerlenmesi nasi olacak bu testin yüzdeler tek soru altinda dagildi su anda. Ayni minvaldeki sorulari bir soru altina toplaman lazim. Rahat ifade edebiliorum / rahat ifade edemiyorum. Diger soru icin baska soru alanı acilacak. En guzeli de likert olur tez için. 1den 5e kadar puanlama.
aslında farklı sorular sormak istemiştim ama anket düzenlerken tek soru ve farklı cevaplar şeklinde düzenlenebiliyor. O yüzden de tüm sorularımı tek soruya dönüştürmek zorunda kaldım. Ama tezin ana konusunu verebildim diye düşünüyorum

Cevapladım. Yalnız şöyle birşey var ki şuan ki ismim gerçek ismim. Yorum yaptığım zamanlar elbette oluyor ve gerçek ismim olduğu için rahatça açıkça yazmam gerekenleri kendim ile ilgiliyse yazamıyorum.. Burdan yola çıkarak doldurdum takma isim başka platformlarda da kullanmıyorum bazı zamanlar bundan pişmanlıkta duyuyorum 😅
ayrıntılı yorumunuz için teşekkür ederim

Kendi adımı kullanıyorum. Bundan hiç rahatsızlık duymadım. Yıllarım geçti burada. En büyük derdimde buraya koştum,yazdım,ağladım,güldüm vs.:KK73:

Dışarıda da görüştüğüm çok arkadaşım oldu. :KK31:

Burayı çok seviyorum. En Büyük KK

Anketi cevapladım. Ancak burada ankette cevaplarda puanlama derecelendirme olsaydı daha doğru olurdu. Hem İstatistik olarak da daha rahat ifade ederdin. Bol

Anketi cevapladım umarım mezuniyetinize yardımcı olur 🌷
2010 yılından beri kadınlar kulübünde bulunmaktan mutluyum,daha rahatım bu mecrada.
Size de başarılar konu sahibi😊
çok teşekkür ederimm

Cevapladım ama tezde bu verileri nasıl sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz bilemedim doğrusu. 405 katılımcıyı neye göre gruplandıracaksınız (yaş, eğitim durumu, medeni durum vs.)? Birden fazla cevap veren katılımcıları neye göre gruplandırıp bir sonuç çıkarabileceksiniz veya? Qualtrics ya da Google Forms gibi bir yerde veri toplamak daha sağlıklı olurdu. Neyse, umarım sorun çıkmaz. Başarılar dilerim.

Kendilerini açık,açık foto ile ifşa edenleri anlamış değilim saflık mı,
Neyin nesi anlamadım, yeni nesil acayip rahat ve cesur
benimkide kendi resmim ilk gün koydum hiç değiştirmedim yüzüm görünmüyor tabi görünse koymazdım resimde ergenim bu arada :KK70:

benimkide kendi resmim ilk gün koydum hiç değiştirmedim yüzüm görünmüyor tabi görünse koymazdım resimde ergenim bu arada :KK70:

Yüzünüzün açıkça göründüğü ve görenin sizi hemen tanıyacağı bit fotoğraf koymayı hiç düşündünüz mü? Ya da böyle bir fotoğrafınız olsaydı sizce arada bir fark olur muydu?

Yüzünüzün açıkça göründüğü ve görenin sizi hemen tanıyacağı bit fotoğraf koymayı hiç düşündünüz mü? Ya da böyle bir fotoğrafınız olsaydı sizce arada bir fark olur muydu?
Benim sorunum burdaki kadınlarla değil ben üye olduğum ilk yıllarda kendini kadın olarak gösteren erkek üyeler çok vardı hatta bir kaçını şikayet etmişliğim var yüzüm gözükmediği halde olmuştu bunlar ve tek bana da değil bir çok üyenin başına gelmiştir benim yüz meselesi tamamen bundan dolayıydı gerçek ismimden sosyal medyama ulaşmalarını yine erkekler tabi yoksa burda çok kişi var sosyal medyamda ekli olan ama sonrasında devlet memuru olunca tabi ki yüzümün görünmesini işimden dolayı istemedim nihayetinde bu resmi ilk üye olduğum günden beri değiştirmedim.

Benim sorunum burdaki kadınlarla değil ben üye olduğum ilk yıllarda kendini kadın olarak gösteren erkek üyeler çok vardı hatta bir kaçını şikayet etmişliğim var yüzüm gözükmediği halde olmuştu bunlar ve tek bana da değil bir çok üyenin başına gelmiştir benim yüz meselesi tamamen bundan dolayıydı gerçek ismimden sosyal medyama ulaşmalarını yine erkekler tabi yoksa burda çok kişi var sosyal medyamda ekli olan ama sonrasında devlet memuru olunca tabi ki yüzümün görünmesini işimden dolayı istemedim nihayetinde bu resmi ilk üye olduğum günden beri değiştirmedim.
Hiç böyle düşünmemiştim. Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Kimliğimi kısmen açıkladığım bir blogum ve instagram hesabım vardı 10 yıldır. Babamın amcasının oğlusu bile takip etmeye başlayınca paylaşımı bıraktım 🤣

Aslında benim için hiç bir zaman sorun olmuyordu ismim de fotom da vardı kk da
Bir gönderim de nasıl rahat edebiliyorsun denmişti sonrasında gizledim ve böyle kaldı
Ki ben burda yazdığım herseyi yaşadım yaşıyorum ve insanlara kendi alanım olduğunda nasıl ve ne konuşacağımı kendim belirlediğimi söylüyorum

X