Anket Kimliğin gizli olması ve olmaması arasında kendinizi ifade etme açısından nasıl farklar bulunmaktadır?

Kimliğin gizli olması ve olmaması arasında kendini ifade etme açısından nasıl farklar bulunmaktadır

• Ankete Katılan
    640
Cevapladım. Yalnız şöyle birşey var ki şuan ki ismim gerçek ismim. Yorum yaptığım zamanlar elbette oluyor ve gerçek ismim olduğu için rahatça açıkça yazmam gerekenleri kendim ile ilgiliyse yazamıyorum.. Burdan yola çıkarak doldurdum takma isim başka platformlarda da kullanmıyorum bazı zamanlar bundan pişmanlıkta duyuyorum 😅

Kendi adımı kullanıyorum. Bundan hiç rahatsızlık duymadım. Yıllarım geçti burada. En büyük derdimde buraya koştum,yazdım,ağladım,güldüm vs.:KK73:

Dışarıda da görüştüğüm çok arkadaşım oldu. :KK31:

Burayı çok seviyorum. En Büyük KK

Kendilerini açık,açık foto ile ifşa edenleri anlamış değilim saflık mı,
Neyin nesi anlamadım, yeni nesil acayip rahat ve cesur

Kızlar merhaba

Hacettepe Üniversitesinde 4. sınıf öğrencisi okuyan bir anneyim. Mezun olabilmek için tezimi teslim etmem gerekiyor. Çok az zamanım kaldı.

Tezimde genel olarak, kimliğimizin açıkça bilindiği Instagram gibi sosyal medyalar ve kimliğimizin gizli olduğu buradaki hesaplarımızdan yaptığımız paylaşımlar arasındaki farklar.

Kimliğimizi açıkça belirttiğimizde ne oluyor ya da gizlediğimizde ne oluyor gibi.

Anketi cevaplayabilirseniz çok sevinirim.
Sevgiler

K Kazen : yönetimden izin alınmıştır
Ben de bildirimi görünce tez mi yazicaz hayirdir dedim, tez gibi konu çünkü:) ay ne heyecanlardı üniversite, tez yazma... :) Başarılar diler tebrik ederim 🌷

Cevapladım :)
Kendime ait sosyal medya hesaplarımda kimliğim bellidir ama bu forumda isim soyisim kullanma gereği bulunmadım.

Anketi cevapladım umarım mezuniyetinize yardımcı olur 🌷
2010 yılından beri kadınlar kulübünde bulunmaktan mutluyum,daha rahatım bu mecrada.
Size de başarılar konu sahibi😊

Cevapladım ama tezde bu verileri nasıl sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz bilemedim doğrusu. 405 katılımcıyı neye göre gruplandıracaksınız (yaş, eğitim durumu, medeni durum vs.)? Birden fazla cevap veren katılımcıları neye göre gruplandırıp bir sonuç çıkarabileceksiniz veya? Qualtrics ya da Google Forms gibi bir yerde veri toplamak daha sağlıklı olurdu. Neyse, umarım sorun çıkmaz. Başarılar dilerim.

Kızlar merhaba

Hacettepe Üniversitesinde 4. sınıf öğrencisi okuyan bir anneyim. Mezun olabilmek için tezimi teslim etmem gerekiyor. Çok az zamanım kaldı.

Tezimde genel olarak, kimliğimizin açıkça bilindiği Instagram gibi sosyal medyalar ve kimliğimizin gizli olduğu buradaki hesaplarımızdan yaptığımız paylaşımlar arasındaki farklar.

Kimliğimizi açıkça belirttiğimizde ne oluyor ya da gizlediğimizde ne oluyor gibi.

Sevgiler

Güzel anket tezinizde başarılar 😊

Kızlar merhaba

Sevgiler

Kimliğimi açıkça belirttiğim sosyal medya hesabımla buradaki tek fark kişisel sorunlarımı paylaşmıyor oluşum , genel olarak insanlara açığımı göstermek istemiyorum ya da göstersem bile tarafsız yorum yapabileceklerine asla inanmıyorum. (zaten genellikle insanlara çok güvenen biri değilim) Sosyal hesabımda var olan arkadaşlar bilirler sosyal hayatımda buradakinden daha agresif dik çıkışları olan biriyim ama burada insanlarla daha çok empati kurmaya çalışıyorum kendi hayatımda insanlarla çok empati kurma taraftarı değilim çünkü yüz verirseniz her zaman astarı isteniyor

Kimliğimi açıkça belirttiğim sosyal medya hesabımla buradaki tek fark kişisel sorunlarımı paylaşmıyor oluşum , genel olarak insanlara açığımı göstermek istemiyorum ya da göstersem bile tarafsız yorum yapabileceklerine asla inanmıyorum. (zaten genellikle insanlara çok güvenen biri değilim) Sosyal hesabımda var olan arkadaşlar bilirler sosyal hayatımda buradakinden daha agresif dik çıkışları olan biriyim ama burada insanlarla daha çok empati kurmaya çalışıyorum kendi hayatımda insanlarla çok empati kurma taraftarı değilim çünkü yüz verirseniz her zaman astarı isteniyor
ayrıntılı yorumunuz için çok teşekkür ederim.

X