KİM HAKLI ??KAYNANAM MI KOCAM MI BEN Mİ ??

Bilmez mi kendisi dedi ve ben çıldırdım yani bide öyle bi sakin söylüyor ki biliyor tepkimi . Evini deli gibi acil satılığa çıkardı çıkacam da çıkacam diye e alan kişi 1 ay verdi doğal olarak . Hemen bi ev buldu bunu alacam diye tutturdu . Ya ben niye ayağımı yorganıma göre uzatırken o BÖyle alacam diye şımarıklık yapabiliyor . Tamam alsın ama bütçesine göre olsun kimse de ondan rahatsız olmasın . Çok dokundu çok
Peki evi alınca kv size o parayı geri verecek mı. Eşin büyük suçlu

Eğer bişi olmazda önümüzdeki ay yanımızda olursa şartlar onun için çok zor olacak güvenin i yerle bir etti . Ben maaşımı kesinlikle eve katkıya katmayı düşünmüyorum. Yani benden aylardır habersiz benim paramı gönlümün olmadığını bile bile verdi . Bitti benim için para muhabbeti . anneciğiyle döndürsünler evi . Herkesin kazandığı kendine.
En doğru karar bu olur. Avukat masrafını da kendi düşünsün. Annesine ev, avukatına para. Çocuk da kendisinin değil mi düşünmek zorunda. Doğum sırasında çok farklı ihtiyaçlar çıkıyor. Siz doğuma kadarki kazancınızı biriktirin ama kendi hesabınızda. Ortak bir hesaba atmayın. Sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi inşallah.

Merhaba arkadaşlar,

içinden çıkamadığım haksız mıyım anlayamadığım bi konu var. Eşimle 4 yıllık evliyiz son iki yıl içinde çok büyük imtihanlar yaşadık 4 aylık bebeğimizi kaybettik sonra kanser olduğumu öğrendik tedavi oldum sonra eşim iş yerinde sorumlu olduğu inşaatta işte çok ağır bi iş kazası davası açıldı kendisine . Kabus gibi bir dönemdeyiz derken hamile olduğumu öğrendik çok mutlu olduk. Neyse Eşimin annesi tek başına yaşıyordu ve bian da ev değiştirme kararı Aldı. Ama çalışmıyor kendisi . Eliminde önümüzdeki ay dava duruşması var maddi olarak çok zor durumundayız avukat masrafı falan çok yüksek ve eşim yetkili olduğu için yargılanma durumu yüksek .( inşallah olmaz) eşimin annesine bunu anlattık . Aaa ben sizden para istemem çok üzüldüm oğlum Falan dedi tamam dedik . Ev buldu kayınvalidem . 15 bin eksik . Şöyle diyim 6 bin vardı köşede ama eşime bişi olursa diye köşede tuttuğum para çünkü eşim giderse aylık 4.500 borcumuz var ve maaaşım yetmiyor.
eşim verelim mi dedi anneme 6 bini bizi bekleyen tüm ihtimalleri söyleyip sen bilirsin dedim. Ve sabah öğrendim ki hesabımda sadece 500 lira kalmış sadece . Elde avuçta ne varsa vermiş . Ya tamam 6 bini Verde biz nasıl geçinecez 1 ay daha ödeme yapmadık niye tüm parayı verdin. Ağzıma ne geldiyse dedim. Eğer elinde para yoksa neden beni mağdur ediyor annesi . Başka zaman olsa çalışır kazanırız ama önümüzdeki ay ne olacak bilmiyorum hamileyim bide doktor masrafım var . Bi yandan eşim e ne olacak . Delirdim. Annesi de yok yok ben almam diyormuş. Ama parayı alınca demedi mi senin avukatın bedava mı sizde para kaldı mı. Eşim onu koruyor. Benim doğumum da bile olmayacak belki ama bişi olmaz diyo .zaten şu dönemimde ilk kez hukuksal şeyler içerisine girdik öyle gerginim ki hep lekelenmem oluyor doktor stres yapma diyorda nerden bilsin derdimi.
Kafayı yiyecem sizce yanlış mı düşünüyorum ya 1 ay içinde benim faturalarım aidatım yani nasıl olacak hiç mi demedin hiç mi düşünmedin beni. Annesinin kendi bütçesine göre ev alabileceğini ben bişi alırken birine güvenerek değil cebimdeki paraya göre aldığımı defalarca anlattım. Kötü yere mi girsin diyor bu kez anlatamıyorum .

bu zor günlerde hem bana dua edin hemde akıl verin kızlar lütfen .
Sen bilirsin dersen verir tabi. Hayır diyecektin. En anneci olmayan adam bile böyle durumlarda kahraman kesiliyor nedense. Bizdede böyle mevzu geçti eşim babasına arsa tarla ne varsa hakkını işte tapu masraflarını ben veririm demiş. Bende kime sordun dedim. Asla müsade etmem. Net olunmalı böyle zamanlarda. Bak sen eşin alınmasın yanlış anlamasın diye herşeyi anlatıp sen bilirsin demiş ama o seni düşünmemiş. Giden gitmiş yapacak bişey yok bundan sonrasına dikkatli olun

Bende gemiler yandı bu saatten sonra 1 hatasını gözlüyorum artık ve içime öyle bi oturdu ki yılardır tanıyorum hala şaşkınım . Parayı benim hesaptan kendi hesabına kendi hesabındanda annesine gönderdiği için yapamadım aklıma geldi benimde. Annesinin sessizliği parayı kabullenici apayrı bişi. Ama sizden akıl istiyorum yarın benim onu aramamı bekleyecek aramazsam sırf ona hayırlı olsun demem için beni arayacaktır . Parayı isteyemem ama öyle bi lafla cebimde 500 lira bıraktığını bilmeli ya ayıp değil bence bunu söylemek. Siz olsaudınız sizi arasa ne derdiniz
Lütfen açık açık söyle, hayırlı olsun anne güle güle otur ama söylemeden geçemeyeceğim çok üzüldüm eşim bankada ki bütün birikmişimizi vermiş sana ve şuan hesabımda sadece 500 TL kaldı . Evirmedem çevirmeden açık açık söyleyin siz yanacağınız kadar yanmışsınız biraz da o yansın ve utansın.
Eşinize söyleyecek söz bulamıyorum.

Merhaba arkadaşlar,

içinden çıkamadığım haksız mıyım anlayamadığım bi konu var. Eşimle 4 yıllık evliyiz son iki yıl içinde çok büyük imtihanlar yaşadık 4 aylık bebeğimizi kaybettik sonra kanser olduğumu öğrendik tedavi oldum sonra eşim iş yerinde sorumlu olduğu inşaatta işte çok ağır bi iş kazası davası açıldı kendisine . Kabus gibi bir dönemdeyiz derken hamile olduğumu öğrendik çok mutlu olduk. Neyse Eşimin annesi tek başına yaşıyordu ve bian da ev değiştirme kararı Aldı. Ama çalışmıyor kendisi . Eliminde önümüzdeki ay dava duruşması var maddi olarak çok zor durumundayız avukat masrafı falan çok yüksek ve eşim yetkili olduğu için yargılanma durumu yüksek .( inşallah olmaz) eşimin annesine bunu anlattık . Aaa ben sizden para istemem çok üzüldüm oğlum Falan dedi tamam dedik . Ev buldu kayınvalidem . 15 bin eksik . Şöyle diyim 6 bin vardı köşede ama eşime bişi olursa diye köşede tuttuğum para çünkü eşim giderse aylık 4.500 borcumuz var ve maaaşım yetmiyor.
eşim verelim mi dedi anneme 6 bini bizi bekleyen tüm ihtimalleri söyleyip sen bilirsin dedim. Ve sabah öğrendim ki hesabımda sadece 500 lira kalmış sadece . Elde avuçta ne varsa vermiş . Ya tamam 6 bini Verde biz nasıl geçinecez 1 ay daha ödeme yapmadık niye tüm parayı verdin. Ağzıma ne geldiyse dedim. Eğer elinde para yoksa neden beni mağdur ediyor annesi . Başka zaman olsa çalışır kazanırız ama önümüzdeki ay ne olacak bilmiyorum hamileyim bide doktor masrafım var . Bi yandan eşim e ne olacak . Delirdim. Annesi de yok yok ben almam diyormuş. Ama parayı alınca demedi mi senin avukatın bedava mı sizde para kaldı mı. Eşim onu koruyor. Benim doğumum da bile olmayacak belki ama bişi olmaz diyo .zaten şu dönemimde ilk kez hukuksal şeyler içerisine girdik öyle gerginim ki hep lekelenmem oluyor doktor stres yapma diyorda nerden bilsin derdimi.
Kafayı yiyecem sizce yanlış mı düşünüyorum ya 1 ay içinde benim faturalarım aidatım yani nasıl olacak hiç mi demedin hiç mi düşünmedin beni. Annesinin kendi bütçesine göre ev alabileceğini ben bişi alırken birine güvenerek değil cebimdeki paraya göre aldığımı defalarca anlattım. Kötü yere mi girsin diyor bu kez anlatamıyorum .

Çok haklısınız. Ama eşiniz size sorduğunda kesin ve katı bir dille hayır seseydiniz yinede verirmiydi? Ayrıca yeri geldiğinde kayınvalidenizede bu sorunu bildirin. Bir annenin gerçekten durumu bildiği halde böyle davranmasına asla anlam veremiyorum.

Kv biraz bencillik etmiş evi varmış zaten o evi satıp başka eve geçmiş. Evinin değerinde bir ev baksaymış da eksik parası kalmasaymış ya da ne gerek vardı da o evi satıp başka eve geçti tek başına yaşayan biri anlamadım 3+1 bir eve geçmiş bide çok değişik. Aslında siz sen bilirsini 6bin için demişsiniz ama eşiniz kendi bildiğini yapıp daha fazlasını vermiş. Bence acilen hesaplarınızın şifresini değiştirin telefon şifrenizi biliyorsa onu da değiştirin bi daha da vermeyin derim. Kv 500 kaldığını belli etme konusunda da o sizi ararsa hiç hayırlı olsun demeyin bence kalp kırarak can yakarak elde edilen şeyden hayır geleceğini çok sanmıyorum çünkü anladığım kadarıyla kv istemem demiş ama şu kadar ihtiyacım var bu kadar ihtiyacım var naparım ne ederim diye eşinizde baskı kurmuş illa bana para ver demeye gerek yok bazen istemiyorum dedikten sonra veya önce söylenenler istemek anlamına geliyor. Bence onun size yaptığı gibi yapın arayınca o nasıl size dert yanıyorsa sizde ona dert yanın ya da açık açık diyin kv ile ilişkinize göre öyle bir durumda ben olsam açıkca derim bizde ay sonunu 500 tl ile geçiricez başımızda şu şu dertler varken bide bu eklendi diye. Allah yardımcınız olsun gerçekten zor bir durum bu eş aileleri niye hep kendilerini düşünüyor anlamıyorum aksini söyleyen çok nadir 😕

E kararı adama bırakmışsınız o da çekip vermiş
Şimdi niye ağzınıza geleni sayıyorsunuz ki
En başta sorduğunda kestirip atacaktınız
Çok canınızı sıkıyorsa kayınvalidenize anlatın durumu alın paranızı geri

Acik acik soylerdim
15 dk dir kendi kv m yapsa diye dusunerek cevap yaziyorum
Yarin ara hayirli olsun de
Para konusunu ac Allah evladimin parasini kimseye yedirmesin gun yuzu gormesin
Ben nelerden kisarak biriktirdim
Kime nasil gittiyse gonlum yok o kişiden 10 kati gitsin de

Kv olurse ev kime kalacak bu arada

Merhaba arkadaşlar,

Sonuna kadar haklısınız. Bazen çok zor zamanlar hep üst üste gelir. Gerçekten çok çok zor şeyler yaşamışsınız.Ateş düştüğü yeri yakarmış derler.Gerçekten de öyle. En yakının bile tüh vah deyip geçiyor.Olan olmuş artık. Şu saatten sonra kendinizi daha da yıpratmayın.Evladınızla, sağlığınıza, işinizle sınanmışsınız.Allah bir daha yaşatmasın. Ama bebeğiniz hayatınıza güneş gibi doğmuş. Bebeğiniz için daha güçlü olun. Her şeyin başı sağlık olduğunu en iyi siz bilirsiniz. Sağlık olduktan sonra diğerleri bir şekilde olur. Bu durumlarda meditasyonu öneririm. Ciddi şekilde bende işe yarıyor. Yaratım meditasyonları deneyebilirsiniz. Bazen siz ne yaparsanız yapın olmayacaksa olmaz. Dua edip akışa bırakın.Kayınvalideniz durumunuzu bildiği halde kabul etmiş. Bu saatten sonra kimseye de bir şey söylemenin faydası yok. Umarım her şey yoluna girer.

Acaba eşiniz ile annesi birlikte oturmak için plan mı yaptılar diye düşündüm açıkçası. Kv dem tek 3+1 ev aldı diyorsunuz, siz çalışıyorsunuz ve bebeğiniz olacak. Eşiniz maddi sıkıntıya düşünce “boşuna kira vermeyelim, çocuğa annem baksın bizde çalışıp borçları kapatalım zaten annemin evi büyük annemde tek yaşıyor” diye bir teklifle gelebilir gibi geldi bana

Siz haklısınız bundan sonra ayırın hesapları tek kuruş vermeyin. Avukat ücretini de kendisi halletsin siz takmayın kafanıza, herşeyi üstlenmeyin, o kendini düşünmüyorsa siz de düşünmeyin.

Sen bilirsin demissiniz eşinize, o bilince de böyle olmuş niye kızıyorsunuz ki şimdi? Madem başta sen bilirsin demeseydiniz. 5,500tl mı verdi şimdi? Belki de başka da kardeşi yoksa, bana yok gibi geldi, nasıl olsa bu ev benim en nihayetinde diye düşünmüş olabilir. Belki de o ev bir müddet sonra çok çok işinize yarayacak bilemezsiniz ki...Bu arada eşiniz yetkili ise davada ceza alacak yüksek ihtimal. Yetkili olmak kolay değil öyle.

Bence pahalı avukata gerek yok , zaten paramız da yok, barolar avukat veriyor diyin. Yargılanır da para cezası filan alırsa ya anacigi evini satar ya da hapis cezasına cevrilir. Sen de o çıkana kadar kendi maasinla gecinirsin. Ben böyle yapardım. Kv ye de bunu söyle, eşim avukat paramızı da doğum paramızı da size vermiş, oğlunuz hapisten çıkınca hayırlı olsuna geliriz artık, şimdi güle güle oturabilirsiniz. bu kadar.

Hem ciddi rahatsızlık atlatmissin yenmissin sonra rabbim güzel bir bebeis vermiş çok şükür sana .bırak onlari kafana takma sakin kendine bak bebeğinle mutlu olmaya bak . Kendi maasinla yapabildiğini yap sonra çek kredi yada başkasından borç al çıkınca ödesin paşa

X