Kilo alma problemi ve çölyak hastalığı

Merhaba tekrardan bellabellucci
Kan tahlillerim cikti onlarda da aynı bulgu.bugun yada yarın doktora götüreceğim rapor yazmasını söyleyeceğim.bakalim ne diyecek bu sefer?
Paylaşımların rahatlattı beni biraz evet düşünmemeye bakıyorum düşündüğümde icinden çıkılmaz bir hal alıyor cunku... Facebook da grubun adını yazabilir mısın? Oyle arayayım birde

Merhaba tekrardan bellabellucci
Kan tahlillerim cikti onlarda da aynı bulgu.bugun yada yarın doktora götüreceğim rapor yazmasını söyleyeceğim.bakalim ne diyecek bu sefer?
Paylaşımların rahatlattı beni biraz evet düşünmemeye bakıyorum düşündüğümde icinden çıkılmaz bir hal alıyor cunku... Facebook da grubun adını yazabilir mısın? Oyle arayayım birde

Merhaba tatlım,

Facebook'taki grubun ismi " ÇÖLYAKLILAR DAYANIŞMA MERKEZİ "

Son düzenleme:
Merhaba bellabellucci yazdıklarını okudum saol ne guzel bilgiker vermissin...Bizde annemi goturuyoruz arast.hsst. ne galiba dr. Bu hastaliktan supheleniyor tahliller istenilenler bu yonde ilerliyor gerçekten zor bir hastalık Rabbim beterinden saklasin.. Konu aktif olur buradan yazisiriz umarim ne yapacagimizi şaşırdım ilk bugun ogrendik bu rahatsizligi nasilsin iyilesmen vardir umarim

Iyıde benim Anlamadığım şimdi buğday makarna pilav vs vs bunlar çölyak hastalığı olan kısıye kılo aldırmıyorsa ne yedıde kılo Aldı acaba:)sırf boş boş et sebze mı hayatta doyamamkı öyle ben bendemı test olsam acaba

Konuyu bırakmıs ya :KK43:(yav nasıl kilo aldıgını yazsaydı bari bizde deneseydık 3 hafta mesela sabah kahvaltısı boş boş peynır yıyerek yumurtaya ekmek bandırmadan ıkı zeytın öglen bı corba elma yogurt aksam pırasa yıyerekmı kilo aldı yanı merak edıyorummm cokkk bende düşünüyorum artık bu hastalık bendede var dıye:KK43:

Şimdi bende bundan 3-4 yıl oncesine kadar çok zayıftım.Sonra fast food yiye yiye kilo aldım:oops: Neyse Benim asıl sorunum ekmek poğaca tarzı şeyler yiyince yani buğday içeren,midem de oluşan şişlik ve geçmek bilmeyen ağrılarım.Kilom tam yerinde ama ard arda sürekli tuvalete çkyrum halsz düşüyorum o kadr yani.Çölyaktan şüpheleniyorum.Muz kabız yapar mesela o bile bni ishal yapıyor:KK48:Benim gibi olan var mı arkadaşlar ne yesem haram ya midem şişiyo ve ağrılar geçmek bilmiyor gerçekten ne yiyeceğimi şaşırdım resmen:mad:

Merhaba mesajımı görseniz keşke ne çok Mutlu olurum bende 1 buçuk yıl önce çölyak olduğumu öğrendin , diyette yaptım ama kilo alamadım hemde hiç alamadım üstelik zayıfladım bile var mı bi öneriniz 43 kiloyum

Konuyu bırakmıs ya :KK43:(yav nasıl kilo aldıgını yazsaydı bari bizde deneseydık 3 hafta mesela sabah kahvaltısı boş boş peynır yıyerek yumurtaya ekmek bandırmadan ıkı zeytın öglen bı corba elma yogurt aksam pırasa yıyerekmı kilo aldı yanı merak edıyorummm cokkk bende düşünüyorum artık bu hastalık bendede var dıye:KK43:
Bende kilo alamıyorum evet keşke yazsaymış Nasıl kilo aldı acaba

normal endoskopide çıkmıyor değil mi yani bunun için ağızdan salınmıyor hortum. sorma sebebim endoskopiye girdim mideme ve oniki parmak bağırsağına baktılar olsa orda çıkar mıydı diye

normal endoskopide çıkmıyor değil mi yani bunun için ağızdan salınmıyor hortum. sorma sebebim endoskopiye girdim mideme ve oniki parmak bağırsağına baktılar olsa orda çıkar mıydı diye
Çölyak ön tanılı olarak endoskopiye girdiyseniz ve çıkmadıysa yoktur ama farklı bi durum için endoskopi olduysanız çıkmayabilir

Kızlar merhaba,
Bende çölyaktan şüpheleniyorum.Çok zayıfladım ne yesem dokunuyor afedersiniz lavabodan çıkamıyorum.Mide ağrılarım felaket.Doktora iki oldu gidiyorum ilki test bile yapmadı salladı başından 2sene önceydi.Tekrardan 3 ay önce gittim bi hap verdi sadece kan tesit yaptı bi sorun çıkmadı dedi temiz dedi. Endoskopi yapmasını özellkle benm mi istemem gerek?

Kızlar merhaba,
Bende çölyaktan şüpheleniyorum.Çok zayıfladım ne yesem dokunuyor afedersiniz lavabodan çıkamıyorum.Mide ağrılarım felaket.Doktora iki oldu gidiyorum ilki test bile yapmadı salladı başından 2sene önceydi.Tekrardan 3 ay önce gittim bi hap verdi sadece kan tesit yaptı bi sorun çıkmadı dedi temiz dedi. Endoskopi yapmasını özellkle benm mi istemem gerek?
Merhaba , şöyle bişey var ki her doktor bizim verdiğimiz şikayetlere karşın çölyak olma riskini göz önünd bulundurmuyor. Ancak detaylı bi inceleme yapan ilgilenen doktorlar deyim yerindeyse kıvrak zekaya sahip olan doktorlar çölyak için biyopsi istiyor . Ben şanslıydım ilk testlerde glutenle karşı alerjim ölçüldü . Bu arada ben çölyak diye bi hastalık olduğunu ilk kez kendimde yaşayınca duymuş oldum. Sizin yerinizde olsam yeniden doktora gidip çölyak olma riskim var mı ? Ve ya glutenekarşı alerjim var mı diye kontrol ettirmek istediğinizi söyleyin

X