Maske Tarifleri Kil hangi renktir ?

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

Rana_Yurdanur

Sevgi ispat ister
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2008
168
0
Geçen yıl annem Türkiyeden kil almış rengi yeşil. Beyaz kil olduğunu da duydum ama hangisinin uygun olduğunu bilmiyorum.
Kaç türlü kil vardır, hangisini kullanmalıyım ?

Bana yardım edebiliri misiniz ?

canım bende buradan duyup beyaz kil diye aktardan aldım ama rengi yeşil beyaz kil böğle oluyormuş ..genelde buradakilerde sanırım cilt için bu kili kullanıyor ..

Bende 2 tane kil var biri beyaz biri yeşil...
Yeşil kil yağlı ciltler için çok iyi geliyo limon ile karıştırıp maske yapıyorum ve cildime uyguluyorum..
Beyaz kili ise sütle karıştırıp aynı işlemi uyguluyorum..
Kilin cilde çok iyi etkileri var özelliklede siyah nokalar için birebir ..
cilt renginide açıyor ve yumuşaklık sağlıyor..
denemeni tavsiye ederim..

Hepinize teşekkür ederim.

Bir sorum daha olacak; bu maske yüzdeki güneş lekelerini giderir mi ?
Bir sitede şu yazıyor:
Kahverengi cilt lekeleri ve kızarıklıkları hafifletme
Cilt lekelerini gidermek için kil maskesi etkili bir yöntem. Ancak bu kez maskeye yabanmersini püresi ilave etmelisiniz.

Yabanmersini nasıl birşey onu da bilmiyorum.:çok üzgünüm:

Aslına bakarsan 2 değil 3 çeşit kil vardır,
beyaz kil - yeşil kil ve kırmızı kil
yağlı ciltlere yeşil kil iyi gelir kuru normal ciltlere beyaz kil ama bence ikisi de her iki cilde de iyi gelir.
Kırmızı kil ise cildi yumuşacık yapar tertemiz temizler, ama onu toz halinde satılır bulamassın ben seramik yaparken kullanıyordum o kili. Ellerimi bile yumuşacık yapıyordu.

beyaz kil diger bir adıyla KAOLİNdir ülkemizde yoktur çin porselenlerinde yüzyıllardır kullanılmaktadır yeşile oranla fiyatı biraz yüksektir beyazlamak için uyguladıgınız maskelerde bunu tercih ediniz

nerden bulcaz peki bu beyaz kili ya yardm edin bir aydr sormadıım aktar kalmadı.mısır çarşısında varmıdr istanbulda bu haftasonu istanbula gidicem de gitmşken alıym diorumm

garnierin yeni piyasaya çıkan 3übirarada ürününün içinde var(fiyatı9,90 200ml) peolin maske tamamen beyaz kil ve termalsudan oluşuyo %100natural enfes bir ürün(fiyatı29,90 250ml) hiç ugraşma bunlardan edin derim

kil maskesi benim gözneklerimi iyice genişletti...
ama siyah noktalara iyi geldiğide bir gerçek...

eğer cildin yağlı veya sorunlusa yeşil kil ..

mesela benim cildim zaman zaman kuru oluyor ama t bölgem biraz yağlı o zaman yeşil kil kullandıgımda iyi geliyor ..

beyaz kili ben sevmiyorum ..

daha çok beyaz kili vucutta kullanıyorlar .

Bu siyah noktalardan bir türlü kurtulamadım bıktım artık üffff. Bunlardan nasıl kurtulabilirim lütfen yardımlarınızı bekliyorum.:çok üzgünüm:

Arkadaşlar bende kil kullanıyorum T bölgem için ama kafam karıştı şimdi bendekinin rengi yeşilimsi. Yani beyaz kilin rengi bembeyaz mı oluyor? Acaba ben kaç haftadır beyaz kil diye yeşil kil mi sürüyorum yüzüme? xD

ya kızlar ben dün gittim aktara kil alıcam dedim.. bana beyaz olanını verdi.. hiç peeling için falan da demedm.. şimdi baktım ki yeşil olanı yağlı ciltler içinmiş.. benmde yağlı sayılır. beyazı bulamayanlarda varmış..burda dolu :uhm: bugn gittim yeşille değiştirdim.. bu gece ilk kil maskemi yapıcam bakalm zemuszemus

X