Kendimi iyileştirmek istiyorum.

Bence kendi kitabını yaz . Kimseye anlatamadıklarını oraya yaz . Zamanla iyileşeceksin. Yazmayı bitirince de başkasının hayatıymış gibi oku yazdıklarını. Eğer istersen bana da gönderebilirsin 💕

ben bi kus varya, kafasini topraga sokan. o olmak istiyorum.
bende tam tersi hep anlatasim geliyo.. buda gereksiz ve luzumsuz birsey.. terapi aliyorum yetmiyo duygularim bi hafta icinde cok degisken git geller yasiyorum sizdede oyle mi?

Ayrıca Manga dinle . Özellikle bir kadın çizeceksin şarkısını çok severim . Olmasını istediğimiz şeylerin hayalini kurmak , olmasaydı dediklerimizi bir kabusmuşçasına anlatmak bence iyi olabilir

benim travmam şu
çocukluğumda arkadaşlık ilişkilerde dişlanmakla geçti iki yüzlü arkadaşlarimda oldu mesela annem okula Gelirdi hemen bana iyi davranirlardi annem gidince kötü davranirlardi aman migi gelmesin oynamasin benimle... felan duydum ve gidip çok ağladim dedim ki beni istemeyen ben hiç istemem dedim o sözüne benimsedim yıllar geçti.. ve topluma girersen çekiniyorum... ister mi? ben konuşurken yanlış yapar miyim... agzimdan kötü kelime çıkarsa ya yanlış anlarsaa...
böle düşüncem oluştu..
geçen gün işyerindeki arkadaşımla hiç bişeyimi anlatmadim.. gelip bana neden anlatmadin neden söylemedin diyor.. 8 yıldır kurumda çalışıyorum. ve özel hayatımı kimseye bahsetmiyorum çok karışık bir yer.. özel hayatımı gizli tutmayi seven biriyim... birileri gelip aa migi şöle bölee anlatiyor insan etkileniyor iç sesim amaan boşverrr dese heryere yayılınca sürekli söylenince rahatsiz oluyorum.. hiç sevmiyorum.
ayrıca ben hep kendimle yetinemiyorum zor oluyor insan birileriyle ihtiyaç oluyor yinede.. :KK43: konuşmak istiyor. içini anlatmak istiyor güven meselesi işte.
Ya ne dertler yaşayanlar var esi çocuğu ölenler var bu mu tek derdiniz gerçekten. Silkelenin kendinize gelin.!!!! Ve izzet gülluyu izleyin. Sen hasta değilsin kitabini okuyun.

SELAMLAR...
Psikolojimi iyileştirme yollari arıyorum tüm travmalarimi unutmak istiyorum...
birine derdimi anlatamiyorum... acaba tepki verir mi? ne der? kötü bişi mi diyecek diye. öle düşüncem oluştu... hiç bir şekilde herşeyimi anlatamam.. bulup migi sen nasıl birisin aaa nasıl bişey diyip yüzüme vuruyolar... hal böle olunca korku oluştu insanlardan kaçiyorum... herşeyimi bilsin istemiyorum. toplum içine de giremiyorum... kendimi neden iyileştirmek istedim çünkü dimdik ayakta duran.. topluma girebilen konuşabilen tepkiyi verebilen bir insan olmak istiyorum... ne yapmam lazim... bunu çözümü var mi?
benimle ayni sorunu varsa birlikte çözelim mi?

şimdiden teşekkür ederim...
Psikolojinizi iyileştirmek ve travmalarınızı unutabilmek için bunlara sebep olan kök nedeni çözmek gerekmez mi.Topluma girememe ,tepki verememe boyutunda bir durum yaşıyorsanız burada ki küçük öneriler size yardımcı olmaz sanırım..Sonuc aynı olsa da psikoloji bozulsa da herkesin hikayesi farklıdır.Siz bilmiyorum var mı ama sanki daha profesyonel yardım alsanız , burayı da anlatmak dertleşmek için ziyaret etseniz daha verimli olur diye düşünüyorum.Her şeyin yoluna girmesini dilerim..

Eğer psikoloğa gidecek durumunuz yoksa Beyhan Budak, Doğan Cüceloğlu, Aşkım Kapışmak videolarını izleyebilirsiniz. Ayrıca Barış Muslu var sosyal medyadan takip edebilir, kitaplarını okuyabilirsiniz. Tramvaları bulup onlar üstüne çalışıp şifa bulduğunu söyleyen çok insan var. Bazen demo yapıyor ona da katılabilirsiniz. Ben de herkese anlatmaktan hoşlanmam. Çok bunaldığım zamanlarda bunları yapıyorum. İyi geliyor.

ben bi kus varya, kafasini topraga sokan. o olmak istiyorum.
bende tam tersi hep anlatasim geliyo.. buda gereksiz ve luzumsuz birsey.. terapi aliyorum yetmiyo duygularim bi hafta icinde cok degisken git geller yasiyorum sizdede oyle mi?
Aynen birlikte çözsek mi☺️

İnsanlardan kaçma imsanlarla konışamama
Gayet iyi iletişim kuramama havadan sudam konuşamama ne konuşacagin düşünme karşıdaki kırılabilir miyim endişe duyma
Ne dedimlerle düşünme. Şimdi ne dedi anlayamamdim bi daha söyler misin demeyi çekinme ve herşeyi içine atma vb
Böle sorun yaşayan var miii???
Bu sorunları aşmak istiyorum 🥺
Çözüm bulsak mı

Merhaba bende bu konulardan şikayetçiyim. Beyhan budak. Tuba dadasoglu. Fatih civelekoglu videoları iyi geliyor bazen. Bir süre bu gazla gidiyorum. Ama sonra yine başa dönüyorum. Düşünce git gelllerinin içinde buluyorum kendimi. Bende derdimi yayılır baskasina anlatır düşüncesiyle pek kimseye anlatamam. Bu aralarda şiştim gerçekten. Konusamamaktan...

SELAMLAR...
birine derdimi anlatamiyorum... acaba tepki verir mi? ne der? kötü bişi mi diyecek diye. öle düşüncem oluştu... hiç bir şekilde herşeyimi anlatamam.. bulup migi sen nasıl birisin aaa nasıl bişey diyip yüzüme vuruyolar... hal böle olunca korku oluştu insanlardan kaçiyorum... herşeyimi bilsin istemiyorum. toplum içine de giremiyorum... kendimi neden iyileştirmek istedim çünkü dimdik ayakta duran.. topluma girebilen konuşabilen tepkiyi verebilen bir insan olmak istiyorum... ne yapmam lazim... bunu çözümü var mi?

Gayet iyi iletişim kuramama havadan sudam konuşamama ne konuşacagin düşünme karşıdaki kırılabilir miyim endişe duyma
Ne dedimlerle düşünme. Şimdi ne dedi anlayamamdim bi daha söyler misin demeyi çekinme ve herşeyi içine atma vb

Birlikte çözelim lütfen bende bunaldım. Çevremden kimseyle konuşmak iletişim kurmak istemiyorum bu aralar.

SELAMLAR...

Sizde çekingenlik var ama karşıdakinin de insan olduğunu düşünürseniz belki daha rahat olabilirsiniz derdinizi anlatmayin o ayrı herkesin bakış açısı farklı çünkü kişisel gelişim kitapları okuyabilirsiniz bununla ilgili

Merhaba bende bu konulardan şikayetçiyim. Beyhan budak. Tuba dadasoglu. Fatih civelekoglu videoları iyi geliyor bazen. Bir süre bu gazla gidiyorum. Ama sonra yine başa dönüyorum. Düşünce git gelllerinin içinde buluyorum kendimi. Bende derdimi yayılır baskasina anlatır düşüncesiyle pek kimseye anlatamam. Bu aralarda şiştim gerçekten. Konusamamaktan...
bende bi sürü psikolojik için bunlari izledim izlemekle olmuyor. özlem tokgöz var... beyhan budak felan hepsini izledim. youtubede bunlari izlemekle olmuyor izlediginde aynisinda bende degişiyorum başa dönüyor.. öncelik kendimizi iyileşmek gerektiği anladim... başa çıkmak istiyorum... konuşmak istiyorum piskolojik sorunlari için içimizi döksek nolur... degişebilir miyiz...

Sizde çekingenlik var ama karşıdakinin de insan olduğunu düşünürseniz belki daha rahat olabilirsiniz derdinizi anlatmayin o ayrı herkesin bakış açısı farklı çünkü kişisel gelişim kitapları okuyabilirsiniz bununla ilgili
iki kitap aldim hayati yeniden keşfedin ve iyi hissetmek... bakalım şu an kargoya vermişler.. merak ediyorum :)
bilmiyorum belki yediğim kaziklardan karşdaki bana kızdığında tepkini verememe sorunu yaşıyorum :KK43:

selamm..
eski kendimi istiyorum
içten insanlara yaklaşan herşeyi konuşan biri istiyorum..
bu aralar insanlara karşı bakış akışım degişti...
çok farklı bakiyorum...
içten konuşma istegim muhabbet etme istegim gelmiyo
hatta evde eşimlede muhabbet edemiyorum kavga başlatiyorum
doğru dürüst konuşamiyorum..
hiç bişey içimden gelmiyor
soğudumm hayattan
iyice soğuttular hayatımı..
teşekkürlerrr..
bu yüzden nasıl iyileşecegim :KK43:
affediyorum tamam ama tam degil...
bilmiyorum içim affetti mi....
NEDENNN

Öyle çok degişik degişik insan tanidim...
kendinizi sevmeyecek bi şekilde... ama sevdirmeyen kişi onlar kendinizi sevmeyen insanlardir...
piskolojik bozuk çok insan tanidim...
kendine benzesin diye arkadaşlık kuranda gördüm...
nasıl bizimle takılsın beraber eğleniriz bla bla...
sonra insan kendini unutuyor.. o kişiyle takılınca...
Evet böle gördüm...
önemli olan kendini sevmek.. kendinizi başkalarina kıyaslamamak... yeterki kendin ol.
Yapmacik laubalık.. hihhi yok bişi olmaz diyip yüze gülen insan tanidim...
ben farkediyorum böle neden kızamiyorsun neden tepki veremiyorsun... kaybetmek mi korkuyorsun... o kişiye gerçek yüzünü göstermek mi istemiyorsun...
gerçek yüzünü enine sonuna öğrenecek zaten aman kaybederim diyen çoktan kaybetmişsindir birak ya...
bence kendin olmaktan çekinmeyin... hiç bi zaman korkmayin.. güçlü olun haklıysan tepkini verin... bu kadar.

Hanımlar naçizane bunlar karşılıklı konuşularak aşılmaz. Bir profesyonelle görüşmek gerekli. Emek zaman kaynak yaratıp gitmek zor biliyorum ama azami 6 aylık bir profesyonel desteği olmadan yüzeyde kalır. Derin kazıyıda ancak bir psikiyatr veya psikolog yapabiliyor. Kendini sev tarzı cümleler cümleden öteye gidemiyor. iyi güzel sevelim tabi ama sevmeyişimizin sebebi nedir? işte orda mesleki destek devreye gidiyor.

iki kitap aldim hayati yeniden keşfedin ve iyi hissetmek... bakalım şu an kargoya vermişler.. merak ediyorum :)
bilmiyorum belki yediğim kaziklardan karşdaki bana kızdığında tepkini verememe sorunu yaşıyorum :KK43:
Bende içime kapandım çok insanın yaşadıkları etkili ama kendi kendimizi kurtarmazsak kimse yardım etmiyor

X