Kedimle başedemiyorum

egecell

Sokak hayvanları sahipsiz değildir #erosiçinadalet
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2014
5.591
11.182
36
İyi akşamlar herkese. Bundan bir yıl önce eşim sokakta bir kedi bulup eve getirmişti şansımıza hamileymiş. Kedi 4 tane doğurdu hepsini sahiplendirdim. Bir tanesini sahiplendirdiğim kişilerin iyi bakamadığını düşündüğüm için geri aldım annesiyle beraber ı da benim oldu. Kendisi şu an 9 aylık erkek ve kısır.
Çok hareketli ve meraklı bir kedi. Bir dakika kıçının üstünde durmaz. Şu an ben bu satırları yazarken bile kuduruyor nevresimle yorgan arasına girmiş. Sorun şu ki eve ben girerken veya çıkarken veyahut kapı çaldığında direkt kaçmaya çalışıyor. Kapıyı ne kadar dikkatli açıp kapatsam da bir şekilde kaçabiliyor. Haftada 3 kere apartmanda kedi kovalıyorum yakalayım diye. Ben bu huyundan onu nasıl vazgeçireceğim? Kaybolursa mahvolurum öyle çok seviyorum ki onu.
Numaralı tasma taktım ama sanmıyorum ki kaçma durumunda birisi onu okusun da beni arasın geri. Araba çarpar veya köpek yer :KK43:
Gpsli tasma kullanan var mı ? Bu aralar en büyük derdim bu benim.
Anlık fotoğrafımız bu da 🥰😍😍

Eklentiler

• 4276E844-BBC7-49A8-88CF-2951CECDC432.jpeg
    4276E844-BBC7-49A8-88CF-2951CECDC432.jpeg
    63,8 KB · Görüntüleme: 372
İyi akşamlar herkese. Bundan bir yıl önce eşim sokakta bir kedi bulup eve getirmişti şansımıza hamileymiş. Kedi 4 tane doğurdu hepsini sahiplendirdim. Bir tanesini sahiplendirdiğim kişilerin iyi bakamadığını düşündüğüm için geri aldım annesiyle beraber ı da benim oldu. Kendisi şu an 9 aylık erkek ve kısır.
Çok hareketli ve meraklı bir kedi. Bir dakika kıçının üstünde durmaz. Şu an ben bu satırları yazarken bile kuduruyor nevresimle yorgan arasına girmiş. Sorun şu ki eve ben girerken veya çıkarken veyahut kapı çaldığında direkt kaçmaya çalışıyor. Kapıyı ne kadar dikkatli açıp kapatsam da bir şekilde kaçabiliyor. Haftada 3 kere apartmanda kedi kovalıyorum yakalayım diye. Ben bu huyundan onu nasıl vazgeçireceğim? Kaybolursa mahvolurum öyle çok seviyorum ki onu.
Numaralı tasma taktım ama sanmıyorum ki kaçma durumunda birisi onu okusun da beni arasın geri. Araba çarpar veya köpek yer :KK43:

Maşallah, çok tatlıymış.

Oyun yapmış. Benimki de öyleydi aşağı kadar inerdi. Bende peşinden koşardım. Ama sonra farkettim ki belli noktaya kadar gidip geri geliyo. Biraz apartmanda gezsin izin verin. Merak ediyor da olabilir. İyice koklasin heryeri. Kaçmaları azalır ozaman. Bı de ben hadi komutu öğrettim ona. Elimi çırpıp hadi dediğimde geri geliyordu.

merhaba, kediler maalesef camdan, kapidan her yerden cikmaya pek meyilliler merak ettikleri icin. o konudaki cesaretini kirmaniz gerekiyor. kapiya oda spreyi sıkabilirsiniz. kokusunu sevmiyorlar. bir kac kere bulundugu ortamda (ona yakin olmayacak sekilde) sıkın, kedinin gozune, yuzune, vucuduna gelmemesine dikkat edin. kokulu bir sey oldugunu farkettiklerinde uzak durduklarini dusunuyorum. o spreyi de kapinin onune koyun. birkac kere yaklastiginizda elinize alip yine havaya sikabilirsiniz. boyle boyle alisacaktir diye dusunuyorum. baska turlu bas etmesi zor bu kucuk canavarlarla

yeni kısırlastırıldıysa da kızgınlık etkileri bir sure daha devam ediyor zamanla duzelecektir eger operasyon yeniyse

Benim kedim 3 yaşında hala kaçıyo :KK70: bence çözüm yok. Ama benimki hepten gitmez. Merakından yapıyor. Apartmanda bir tur atıyor. Yabancı birini görürse ya da ses duyarsa hemen eve kaçıyo. Hatta sinirlenip kapıyı kapattıysam kapıyı tırmalıyo aç diye ❤️ şebeleğim benim

Merhaba, öncelikle kedinizi yerim :) çoğu kedi eve ortama uyum sağlarken bazıları doğanın çocuğu olarak kalmaya devam ederler :d

Tasma alın mümkünse ve gezdirin dışarıda. Keşfetsin, tırmansın, oynasın.
Alışırsa daha da meraklı olmaz mı dışarıya 🥹

Oyy yerim onu 😍 9 aylik normal canım biraz daha büyüsün duzelir malum erkek cinsi geç büyüyor :KK70: hepsi aynı bunların

benim de kedilerim hep dışarıya kaçmaya çalışırdı, biraz apartmanda gezmesine izin verince merakları azaldı. hala kapıdan dışarı kafalarını uzatıyorlar ama pırt diye gitmeye çalışmıyorlar. böyle deneyebilirsiniz bence.

tasmayla gezdirmeyi ben de düşündüm alıp evde taktığımda ne kadar sağlam takarsam takayım bir şekilde kaçtılar. vazgeçtim :KK43:

Kendimle başım dertte diyince çok yaramaz biktim bakamıyorum diyeceksiniz sandim meğer çok sevgiden endişe durumuymus çok tatlısınız 😍
Aşırı yaramaz. Arkamı dönmeye gelmiyor ama aşığım aşıııkkk 😍

Eklentiler

• E7BE5D9F-1779-44DB-B966-8D824C9BCE99.jpeg
    E7BE5D9F-1779-44DB-B966-8D824C9BCE99.jpeg
    105,5 KB · Görüntüleme: 267
  • A037EB91-4453-4E9F-8BFD-1B712D63A860.jpeg
    A037EB91-4453-4E9F-8BFD-1B712D63A860.jpeg
    72,3 KB · Görüntüleme: 188
  • F0B368F9-8375-4DB5-ADA1-63466E833E58.jpeg
    F0B368F9-8375-4DB5-ADA1-63466E833E58.jpeg
    72,5 KB · Görüntüleme: 194
  • 5A8F8696-0F72-4BAC-AAE8-E6342B67DF16.jpeg
    5A8F8696-0F72-4BAC-AAE8-E6342B67DF16.jpeg
    109,2 KB · Görüntüleme: 191
  • FF40FF58-F76A-495E-94F2-A0777CD43BA0.jpeg
    FF40FF58-F76A-495E-94F2-A0777CD43BA0.jpeg
    114,8 KB · Görüntüleme: 273
Alışırsa daha da meraklı olmaz mı dışarıya 🥹
Kendi kaçmaya çalışmaz ama, sizinle çıkmaya alışır. Tabii ortamınız mümkünse. Bizim burada çok var çünkü sokak köpekleri çok aşırı uysal. Başka hiçbir şeye dikkat etmenize gerek yok, üstelik baya da yorgun gelir eve :d

yeni kısırlastırıldıysa da kızgınlık etkileri bir sure daha devam ediyor zamanla duzelecektir eger operasyon yeniyse
4 ay oldu annesiyle çiftleşmeye çalışıyordu sürekli erkenden yaptırdım mecbur

X