Kedim kayboldu 😭

CocoParisien

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2017
1.175
2.637
27
11 aylık dişi kedim evden kayboldu. Aklımı yitirmek üzereyim. Dün gece evde olan çocuk bugün yok. Sadece balkon camı aralıkmış. Çok korkaktır, asla cama çıkma huyu yoktur. Hadi çıktı düştü diyelim, bahçede bir köşeye pısıp kalır benim bildiğim çocuğum. Evde, bahçede, bodrumlarda, sokaklarda aranmadık iğne deliği bırakmadık. Yok, yok, yok. O kadar da ürkek bir şey ki. Eve misafir gelse gider koltuğun altında en dip köşeye saklanır saatlerce çıkmaz. Hala evde olabilir mi acaba diyorum ama yemin ederim kaç kişi bakmadığımız yer kalmadı. Küçücük daha. Sokakta yaşayamaz. Hava cehennem sıcağı saatlerdir aç susuz ne haldedir kim bilir. Korkuyor mudur. Yoksa acaba camdan atladı da sokakta gören biri mi aldı götürdü diyorum. Atlasa bahçede olmaması imkansız çünkü. Hadi kapıdan çıktı gitti sokağa nereye kadar gidebilir ki. Karış karış aradık. Bir başına uzağa gidemez benim kızım, korkar. Allah beni kahretsin şu GPS’li tasmalardan alıp takmadım boynuna. Ev kedisi ne olabilir ki dedik durduk. Haftaya ilk doğum gününü kutlayacaktık. Bir daha kızımı göremeyeceğimi düşündükçe nefes alamıyorum.

Bana bir şey deyin kızlar. Nerede olabilir? Geri döner mi? Böyle kedisi kaybolup da sonradan dönen var mı? British. Sokak kedisi değil. Birkaç kez bahçeye inmek dışında evden çıkmışlığı yok. Evi bilir mi, dönmek istese bulabilir mi bilmiyorum. Mamasını koydum dışarıya. Komşulara, komşu çocuklarına ve civardaki tanıdıklara haber verdim görürlerse diye. Sağolsun bazı tanıdıklar akşam üzeri özellikle çıkıp arayacaklar tekrar. Ama o kadar uzağa bile gidemez ki benim kızım. 😢

GÜNCELLEME:
Kayboluşunun üzerinden 24 saatten fazla geçti ama kızımı hala bulamadık. Üzüntümü anlatamam. Camlar konusunda hatam olduğunu zaten kabul etmiştim, bu kadar üzüntünün arasında bir de kalp kırmaya gerek yok diye düşünüyorum. Polemik yaratmak için yazılan cins kedi temalı yorumlara da cevap verebilecek halde değilim gerçekten. Burada bizi merak eden, iyi haberler bekleyen arkadaşlar var biliyorum. Sağolsunlar. Onlar için güncel durumu aktarıyorum.

Kızımın maması ve kumu apartman bahçesinde. Koku alır da gelir belki diye. Fotoğraflı kayıp ilanları basıp üzerine numaramı yazdım. Para ödülü koydum. Bunlar 500 metre çemberinde birçok yere asıldı. Sosyal medyada paylaştım. Birçok kişi de kendi hesabından paylaştı. Yerel hayvan sahiplendirme/kayıp sayfalarına da koydum. Veterinerimizi haberdar ettim. Sağolsun o da şehirdeki diğer kliniklere bilgi verdi. Bugün de çip numarasıyla Tarım Bakanlığı’na haber verecek. Kızımın ensesinde çip olduğu için, biri alıp sahibiymiş gibi herhangi bir veterinere götürse bile asıl sahibi ortaya çıkar dedi. Yeter ki biri götürsün. Apartmanımızdaki 5 kamera monitörü olmadığı için ne yazık ki hiçbir işe yaramıyor. Bazı arkadaşlar çıkar bilgisayarcıya götür dedi ama yönetim izin vermiyor. Zaten değerli(!) komşularım sokak hayvanları için konulan mama suya dahi laf ettiği için bu durum pek şaşırtmadı beni. Ne olacak altı üstü bir kedi modunda herkes.

Şu an aklıma gelenler bunlar. Kafam karman çorman kusura bakmayın. Kızımdan başka hiçbir şey düşünemiyorum. İşe bile odaklanamıyorum. Fakat şu ana kadar ölü veya yaralı halde bulamamamızdan dolayı artık birinin alıp götürdüğüne %100 eminim. Buna bile seviniyorum en azından sağdır karnı aç değildir diye. Alan kişinin merhametli biri olması ve ilanlarımdan birini görüp beni araması için dua ediyorum. Veya dışarıdaysa evine geri dönmesi için.

Bugün çıkıp tekrar bahçeyi ve bodrumları inine dibine arayacağım. Olur ya gelip saklanmıştır bir yere bir umut. Bir gelişme olursa gün içinde yazarım buraya. Dualarınızı eksik etmeyin ne olur.

MUTLU SON 😍😭😭😭:
KIZIM EVİNE GERİ DÖNDÜ!!!

Benim cimcime kızım yarı açık camdan atlayıp mahalle turu yapıp gelmiş. İşin garibi biz her sokağı dip köşe aradık. Neredeydi, nasıl göremedik bilmiyorum. 36 saat boyunca dışarıda kalıp da sokak köpeklerine yem olmamasına, diğer kedilerin saldırısına uğramamasına hem hayret ettik hem çok sevindik.

Mama ve kumu zaten dışarıya bırakmıştık. Burada bir arkadaş yazmıştı diğer sokak kedileri getirir onu evine diye. Gerçekten öyle olmuş sanırım. Biz tekrar aramaya çıkmıştık, iki kedinin miyavlamasını duyduk bahçemizde. Baktık bir sokak kedisi, diğerini de öyle sandık. Çalıyı bir kaldırdık ki benim miniğim orada yatıyor. 🥹

Dünyalar benim oldu. 💕 Gerçekten bir musibet bin nasihatten iyidir derler ya. Bu da bana büyük bir ders oldu. Meğer benim prenses kızımın içinde bir panter yatıyormuş. Hem camlara önlem alacağım hem de GPS’li tasma takacağım boynuna. Çipi var ama onlarda GPS yok, bu yüzden bulmak için işe yaramıyor. GPS’li tasma kullananlar varsa yorum bırakabilirlerse çok sevinirim hatta.

Biz banyomuzu yaptık mis gibi olduk. Genel durumu gayet iyi ama ne olur ne olmaz yarın bir kontrole gideceğiz veterinerimize.

Burada iyi dileklerini ileten, kızım için endişelenen, güzel haberlerini bekleyen, dua eden herkese ayrı ayrı yürekten teşekkür ederim. Hepinizi öpüyoruz.

Son düzenleme:
11 aylık dişi kedim evden kayboldu. Aklımı yitirmek üzereyim. Dün gece evde olan çocuk bugün yok. Sadece balkon camı aralıkmış. Çok korkaktır, asla cama çıkma huyu yoktur. Hadi çıktı düştü diyelim, bahçede bir köşeye pısıp kalır benim bildiğim çocuğum. Evde, bahçede, bodrumlarda, sokaklarda aranmadık iğne deliği bırakmadık. Yok, yok, yok. O kadar da ürkek bir şey ki. Eve misafir gelse gider koltuğun altında en dip köşeye saklanır saatlerce çıkmaz. Hala evde olabilir mi acaba diyorum ama yemin ederim kaç kişi bakmadığımız yer kalmadı. Küçücük daha. Sokakta yaşayamaz. Hava cehennem sıcağı saatlerdir aç susuz ne haldedir kim bilir. Korkuyor mudur. Yoksa acaba camdan atladı da sokakta gören biri mi aldı götürdü diyorum. Atlasa bahçede olmaması imkansız çünkü. Hadi kapıdan çıktı gitti sokağa nereye kadar gidebilir ki. Karış karış aradık. Bir başına uzağa gidemez benim kızım, korkar. Allah beni kahretsin şu GPS’li tasmalardan alıp takmadım boynuna. Ev kedisi ne olabilir ki dedik durduk. Haftaya ilk doğum gününü kutlayacaktık. Bir daha kızımı göremeyeceğimi düşündükçe nefes alamıyorum.

Bana bir şey deyin kızlar. Nerede olabilir? Geri döner mi? Böyle kedisi kaybolup da sonradan dönen var mı? British. Sokak kedisi değil. Birkaç kez bahçeye inmek dışında evden çıkmışlığı yok. Evi bilir mi, dönmek istese bulabilir mi bilmiyorum. Mamasını koydum dışarıya. Komşulara, komşu çocuklarına ve civardaki tanıdıklara haber verdim görürlerse diye. Sağolsun bazı tanıdıklar akşam üzeri özellikle çıkıp arayacaklar tekrar. Ama o kadar uzağa bile gidemez ki benim kızım. 😢
Çok geçmiş olsun öncelikle,kediler evlerinin yolunu bulabilirler,bu konuda içiniz rahat olsun ama inşallah birisi alıp götürmemiştir😔.Cins ise başkalarının alıp götürme ihtimali yüksek ne yazık ki.

Aklıma gelen tek ihtimal biri almış olabilir mi😔 acaba ödül koysanız getirirler mi ? Inşallah bir yere sinmistur arabaların altına bakın birde bina kenarlarina umarım en kısa zamanda bulursunuz
Ben de bundan şüpheleniyorum çünkü bu çocuk buhar olup uçmadı ya. Bulana ödül verilecektir mi desem acaba.

ben bu durumu 2 sene evvel yaşadım:KK43: fotoğrafının olduğu bi ilan çıkarttırın numaranızı yazın. biz 10 saatin ardından bu şekilde bulduk. ve pazar yerinin karşısında oturuyoruz çok yoğun olan bir yer diğer sokağımızda sanayiydi girebileceği bir sürü yer ve yıkık binalar vardı ama benim oğlum evimizin 50 metre ilerisinde bi otomobil altına pusmuş kalmış mahallenin çocukları ilandan görüp aramışlardı. ev kedileri gidemiyor, çok ürkekler uzaklaşamıyorlar pusuyorlar bir yere. acınızı çok derinden hissettim umarım güzel haberlerinizi alırız. dediğimi bi deneyin bi kırtasiyeden resimlerini çıkarttırıp numaranızı yazın ve civarlara yapıştırın. çok geçmiş olsun çok....

Çok geçmiş olsun öncelikle,kediler evlerinin yolunu bulabilirler,bu konuda içiniz rahat olsun ama inşallah birisi alıp götürmemiştir😔.Cins ise başkalarının alıp götürme ihtimali yüksek ne yazık ki.
Cins. Beyaz British Shorthair. Renkli gözlü. Çok da güzeldir benim kızım. Bu yüzden ben de çalındığını düşünüyorum artık. Komşumuzun da aynı şekilde camdan atlayıp kayboldu. Bahçede çalıların dibinde bulundu.

Komşumuzun da kaybolmustu öyle. Tüm mahalleyi didik didik aramıştı. Akşam giysi dolabından çıkmış kedi. Evi iyice aradınız mi emin misiniz
haylaz ya... benzer birşeyi bende yaşadım tüm evi didik didik aradık birde işitme engelliydi kedim seslenince de duymuyor ... ağlaya ağlaya içim çıkmıştı meğer dolabın içindeymiş üstelik bakmıştım ama panikle insan göremiyor sanırım ,taaa akşam gerine gerine dolaptan çıktı uykusunu almış

konu sahibi bu yüzden siz eve tekrar tekrar bakın lütfen

Cins. Beyaz British Shorthair. Renkli gözlü. Çok da güzeldir benim kızım. Bu yüzden ben de çalındığını düşünüyorum artık. Komşumuzun da aynı şekilde camdan atlayıp kayboldu. Bahçede çalıların dibinde bulundu.
Ayy yavrum çok güzelmiş off işte bu kadar güzel olunca bu da risk oluyor 😔

Offf yaa,inşallah kötü niyetli insanların eline geçmez.Bir afiş yaptırıp şansınızı deneyin,inşallah bir an önce bulursunuz🙏.

Ben de az önce annesiz bir kedi buldum sokakta. Bağırıp duruyordu. :KK43: Bu konuda tuz biber oldu off. :KK43: Geri gelir umarım. :KK43:
Kıyamam. Ne olur bir yerlerde paylaşın bulduk diye. Yakın civarda birinin olabilir. Belki sahibi görür. İnanın içimin acısını anlatamam. Hüngür hüngür ağlıyorum sabahtan beri.

Komşumuzun da kaybolmustu öyle. Tüm mahalleyi didik didik aramıştı. Akşam giysi dolabından çıkmış kedi. Evi iyice aradınız mi emin misiniz
haylaz ya... benzer birşeyi bende yaşadım tüm evi didik didik aradık birde işitme engelliydi kedim seslenince de duymuyor ... ağlaya ağlaya içim çıkmıştı meğer dolabın içindeymiş üstelik bakmıştım ama panikle insan göremiyor sanırım ,taaa akşam gerine gerine dolaptan çıktı uykusunu almış

konu sahibi bu yüzden siz eve tekrar tekrar bakın lütfen
Dediğiniz gibi dolaplara giriyor. Kaç kere çıkardık. Ama inanın evde bizim bildiğimiz ve aramadığımız bir delik dahi kalmadı. Bu saat oldu illa ki mama ve tuvalet için çıkardı. Keşke evde güvende olsa da biz boşuna üzülmüş olsak.

Kıyamam. Ne olur bir yerlerde paylaşın bulduk diye. Yakın civarda birinin olabilir. Belki sahibi görür. İnanın içimin acısını anlatamam. Hüngür hüngür ağlıyorum sabahtan beri.
Benim bulduğum sokak hayvanı maalesef. :KK43: Ben küçük bir yuva yaptım belirli vakitlerde yemek ve su götürüyorum. :KK43:

çok üzüldüm benimde kedim var bazen kaybolma veya temelli kaybetmek aklıma gelince çıldırıyorum
kedimiz aynı anlattığınız gibi ev halkından hariç herkesten korkan ütüyü bile görse korkar elk süp. korkar
bizde böyle bir olay yaşadık evi aşağı bahçeyi alt üst yaptık ve evde yorganın altından çıktı defalarca baktığımız yerdi oysaki
evin içine iyice bakın yaş mama sesi yapın
dışarıda resmini çıkartın asın ödül koyun
İnşallah bir an evvel bulursunuz burayada yazarsınız

ben bu durumu 2 sene evvel yaşadım:KK43: fotoğrafının olduğu bi ilan çıkarttırın numaranızı yazın. biz 10 saatin ardından bu şekilde bulduk. ve pazar yerinin karşısında oturuyoruz çok yoğun olan bir yer diğer sokağımızda sanayiydi girebileceği bir sürü yer ve yıkık binalar vardı ama benim oğlum evimizin 50 metre ilerisinde bi otomobil altına pusmuş kalmış mahallenin çocukları ilandan görüp aramışlardı. ev kedileri gidemiyor, çok ürkekler uzaklaşamıyorlar pusuyorlar bir yere. acınızı çok derinden hissettim umarım güzel haberlerinizi alırız. dediğimi bi deneyin bi kırtasiyeden resimlerini çıkarttırıp numaranızı yazın ve civarlara yapıştırın. çok geçmiş olsun çok....
Dediğiniz gibi fotoğrafını basıp üzerine numaramı, ayrıca bulana ödül verilecektir yazayım.

2 sene once yavru bir kediye gecici yauva olmustuk. Bir sabah kalktim kedi ortada yok, cam kapi kapali ihtimal dahilindeki heryere baKmistim, icinde boncuk olan topunu yere attigimda calisma odasinda, icerisinde battaniyeler olan acilir koltugun arkasindaki acikliktan esneye esneye cikip gelmisti. Koltugun sandigina girmis uyumuș.

Bir de Kayip sayisi ni okuyun,

X