Kedimin evde tek kalması

Kediler düzenlerinin değişmesinden çok rahatsız oluyor. Evde olmamanız bile büyük bir değişkenken, pansiyon çok fazla olur bence. Bir de, bilmiyorum, belki işi hakkıyla yapan yerler vardır ama ben güvenemezdim. Hijyene ne kadar dikkat ediliyor, konaklaması biten hayvanın ardından kaldığı alan ne kadar dezenfekte ediliyor vs çok emin olamıyorum. Bütün gün kafesinde mi kalıyor, ne kadar ilgileniliyor... Bence, güvenebileceğiniz birinin desteği ile evde kalması daha iyi bir seçenek.
Bırakmayı düşündüğüm yer veteriner, çok tatlı ve temiz bir klinik. Veterinerimizde sık sık kendi kedilerini getirip birakiyor. O konuda sıkıntım yok ama işte benim minik strese girer evde kalmasına karar verdim. Kalacağım sureyide olabildiğince kısa tutucam

Bırakmayı düşündüğüm yer veteriner, çok tatlı ve temiz bir klinik. Veterinerimizde sık sık kendi kedilerini getirip birakiyor. O konuda sıkıntım yok ama işte benim minik strese girer evde kalmasına karar verdim. Kalacağım sureyide olabildiğince kısa tutucam

Güvenilir yer olması büyük avantaj tabii o zaman. Ama bence de evde bırakıp birinin kontrol etmesi daha az stresli.

Kedimi ilk defa 4 5 gün tek başına bırakacağım. Ama veteriner pansiyonundami yoksa eve birinin yarım saat gelmesi mi daha mantıklı?
İlk defa bırakacağım için şimdiden içim o kadar huzursuz ki, bir kere yanımda götürmek gibi bi hata yaptım çocuğum 1 ay kendine gelemedi sürekli kustu
Evde bırakırsam nelere dikkat etmem gerekir, evim amerikan mutfak elektrikli ocak var onu falan kapatacağım. Bol su bol mama, gelen kişiden kaçıp saklanacak o yuzden fotograf gonderemeyecek malesef ama evi havalandıracak, kumunu vs temizleyecek. Yalnız kalacağı için küser mi 😔
kimse gelip bakmasa da 4-5 gün gayet kalır
benimki 7 güne kadar kalıyordu

eve birisinin gelmesi daha iyi, kedi hiç değilse kendi evinde olur yabancı bir yerde daha huzursuz olur. Evin çeşitli yerlerine su kabı bırakın. Bir yerine iki kum kabı yapabilirsiniz. Prize takılı bir şey bırakmayın. Evin bir yerinde loş bir ışık açık bırakabilirsiniz gece için. Gelen kişi evi havalandırırken çok dikkatli olsun, kediyi kaçırmasın. Sineklik olmayan camı açmasın. Kedi döndüğünüzde size küsmüş olabilir ama geçer.

Pansiyonlar hem cok pahalı hem de birsürü kedi ile aynı ortamda kalıyorlar cok sıkıntılı bir ortam evde kalması cok daha iyi

Pansiyonlar hem cok pahalı hem de birsürü kedi ile aynı ortamda kalıyorlar cok sıkıntılı bir ortam evde kalması cok daha iyi
Pansiyon dediğim yer veteriner kliniği. Çok temiz, hijyeninden emin olduğum bir yer. Kendi başına kalacakti fakat evde durması daha iyi olur dendi genellikle, o yüzden evde kalsa daha iyi olacak

Konuyu güncellemek istedim, 4 tam gün yalnız kaldı. Kameradan sürekli kontrol ettim ne yaptığını. Her gün birisi geldi, hatta çok sıcak dışarı çıkmayın denen gün eşimin ablası gelip tüm gün gece yarısına kadar kedimin yanında kaldı. Bugün sabahta kavuştuk 😍 küsme vs olmadı. Oyuncaklar ve yaş mama görünce beni bile unuttu 🤭 şimdilik yanımdan ayrılmıyor, kuyruğum gibi dolaşıyor

kimse gelip bakmasa da 4-5 gün gayet kalır
benimki 7 güne kadar kalıy
kimse bakmadan nasıl 1 hafta yalnız kalabiliyor?
Ben de yeni kedi sahiplendim, memlekete gideceğiz bir kaç gün sonra . Kuzenim üst katımızda oturuyor arada gelip bakacak ama yine de içim rahat değil.
mama ve su evin belirli yerlerine koyacağım ama kumu kaç gün idare edebilir acaba ?

kimse bakmadan nasıl 1 hafta yalnız kalabiliyor?
Ben de yeni kedi sahiplendim, memlekete gideceğiz bir kaç gün sonra . Kuzenim üst katımızda oturuyor arada gelip bakacak ama yine de içim rahat değil.
mama ve su evin belirli yerlerine koyacağım ama kumu kaç gün idare edebilir acaba ?
Yani her yere yemek her yere su koyuyorduk
Bir de kullanılmayan bir tabletten kamera uygulaması kurup istediğimde bağlanıp bakıyordum

Yani her yere yemek her yere su koyuyorduk
Bir de kullanılmayan bir tabletten kamera uygulaması kurup istediğimde bağlanıp bakıyordum
teşekkür ederim kamera ayarlamam zor olacak zamanım kısıtlı ama diğer söylediklerinizi yapacağım olmazsa bir arkadaşımdan daha yardim isterim dönüşümlü gelip ilgilenirler inş 🙏
mama ve su değil de kum meselesi düşündürüyordu beni ayrı bir kaba daha kum koyayım gitmeden yadırgamaz inşallah farklı diye

Benim de 2 yaşında bir kedim var. Daha önce bir kedim hastalıktan dolayı melek olduğundan ikinci kedimi sahiplendiğimde bende ileri derecede bir kaybetme korkusu oluşmuştu. Markete bile çıksam eve döndüğümde kapıyı açarken soğuk soğuk terliyor, nefesimin kesildiğini hissediyordum. Ya ben yokken bi şey olduysa ve onu canlı bulamazsam diye. Bu durumun bende ileri bir takıntıya dönüşmeye başladığını fark edince basit bir kamera aldım. Şimdi tatile giderken güvendiğim bir arkadaşıma anahtar bırakıyorum. Evi güvenli hale getiriyorum. Her ihtimale karşı evin farklı köşelerine bol bol su ve mama bırakıyorum. Arkadaşım iki günde bir gelip kumunu temizliyor, mamasını suyunu tazeleyip biraz oynayıp gidiyor. Ben de merak edince kameradan bakıyorum böylece içim rahat ediyor.

X