Kedimin evde tek kalması

Cicek Kiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
6.150
17.781
Kedimi ilk defa 4 5 gün tek başına bırakacağım. Ama veteriner pansiyonundami yoksa eve birinin yarım saat gelmesi mi daha mantıklı?
İlk defa bırakacağım için şimdiden içim o kadar huzursuz ki, bir kere yanımda götürmek gibi bi hata yaptım çocuğum 1 ay kendine gelemedi sürekli kustu
Evde bırakırsam nelere dikkat etmem gerekir, evim amerikan mutfak elektrikli ocak var onu falan kapatacağım. Bol su bol mama, gelen kişiden kaçıp saklanacak o yuzden fotograf gonderemeyecek malesef ama evi havalandıracak, kumunu vs temizleyecek. Yalnız kalacağı için küser mi 😔

Son düzenleme:
Kedimi ilk defa 4 5 gün tek başına bırakacağım. Ama veteriner pansiyonundami yoksa eve birinin yarım saat gelmesi mi daha mantıklı?
İlk defa bırakacağım için şimdiden içim o kadar huzursuz ki, bir kere yanımda götürmek gibi bi hata yaptım çocuğum 1 ay kendine gelemedi sürekli kustu
Evde bırakırsam nelere dikkat etmem gerekir, evim amerikan mutfak elektrikli ocak var onu falan kapatacağım. Bol su bol mama, gelen kişiden kaçıp sağlanacak o yuzden fotograf gonderemeyecek malesef ama evi havalandıracak, kumunu vs temizleyecek. Yalnız kalacağı için küser mi 😔
Bizim sıpalar yalnız kaldığında depresyona giriyor. O yüzden ya sevdikleri biriyle bırakıyoruz bir yere giderken ya da yanımızda götürüyoruz.

Evde bırakırsam nelere dikkat etmem gerekir, evim amerikan mutfak elektrikli ocak var onu falan kapatacağım. Bol su bol mama, gelen kişiden kaçıp sağlanacak o yuzden fotograf gonderemeyecek malesef ama evi havalandıracak, kumunu vs temizleyecek. Yalnız kalacağı için küser mi 😔

Merhaba. Bence eve birinin gelip uğraması. Boşuna strese sokmayın evden çıkarıp. Benim kedim mesela evde çok mutlu.

4-5 gün uzun süre

Benim eski komşum 15 gün bırakır giderdi iki kedisini.Yakin bir arkadaşı 3 günde bi ugrar bakardı durumlarına az bi sey.Kedilerden biri çok aktif ve balkondan kaçan, sonra tekrar geri dönen bi kediydi ,onu etkilemiyordu ama diğeri çok bunalıma giriyordu..Kapılarımız karşılıklıydı,ben anahtarla kapımı açarken beni duyardı ve çok ağlama sesi gelirdi...Çok üzülürdüm, çünkü yapabileceğim bir şey yoktu.Anahtar alıp verecek samimiyetimiz yoktu.Dayanamadim telefonu ogrenip arkadasindan ,aradım söyledim ,üzülmeyin bi şey olmaz onlar alışkın demişti...Hiç de alışkın değillerdi bence.Resmen 1 ay kendilerine gelemiyorlardi kadin gelse bile.Arkadasinizin sabah akşam gelme ihtimali var mi her gün bu sürede? O zaman belki daha rahat olur.Yaninizda götürmek iyi fikir değil çünkü kedileri biliyorsunuz mekan hayvanidir. Evde bi eşya değişse hemen farkederler.

Günde veya iki günde bir birileri gelirse iyi olur her odaya bol bol su sabit sineklik takılmış açık bir cam bütün kapıların önüne kendini kapalı bırakmasın diye sandalye çekin kırılacak herşeyi kaldırın iki kum kabı yeterli olur benim kedim bir gün yanlız kaldı malesef sürgülü dolabın içine girmiş yukardan kendi kendine çıkamamış ne kadar kaldı dolapta bilmiyorum Allah'tan kisa bir süreydi o yüzden sürgülü dolabida iki tarafından açık bırakıyorum etrafta poşet içine girip kendini dolayabilecegi çarşaf masa örtüsü falan bırakmayın açık olmayan camlarin pimapenlerini bantlıyorum koluna sürünür açar diye korkumdan ben biraz fazla pimpirikliyim bunları yedi yılda tecrübe ettim o yüzden işe giderken bile her yere bakıyorum banyo açık kalacaksa banyonun camını tamamen kapatın gerçi ben hiç açamıyorum cami kedim oraya bile çıkıyor düşer diye korkuyorum yukardan yarı açık pencere birakmayin bogulabiliyorlar Allah korusun 4 5 günden birşey olmaz

Gerekli onlemleri almışsınız bence stres yapmayın siz yokken gelip kontrol edecek birisi de varsa içiniz rahat olsun benimde kedislerim yola gidip gelince çok stres yapiyorlar bir kaç yıldır evde birakip gidiyoruz

Bu sıcakta nasıl bırakacaksınız?
Cam açık gitseniz kaçarlar camlarda önlem var mı?sadece yeme içme değil olay.

Evde kalması her zaman için daha iyidir, tanımadıkları ortamda daha çok strese giriyor kediler. Daha önce kedimizi 4 gün ve 7 gün evde bıraktık. Arkadaşlarımız gün aşırı uğradı, bol mama su bırakmıştık zaten onları kontrol ettiler, kedimizle oynadılar. Bizim kedimiz de yabancılara yaklaşmaz ama yalnız kaldığında gelen arkadaşlarımızın yanına yaklaşmış kendini sevdirmiş, yani sizin kediniz de illa saklanacak diye bir şey yok, biz fotoğraf video almıştık bu şekilde. Sevdiği ödül maması, yaş mama vs varsa arkadaşınız geldiğinde onu da versin, biraz oyun oynasın konuşsun. Kedinizin karakterine bağlı tabii ama döndüğünüzde belki biraz şikayet eder, bizimki ilk yarım saat ağlar biz gelince, biraz şikayet eder sonra gelip sevdirir mırlar, hiç uzun süreli küstüğü olmadı.

Bizim sıpalar yalnız kaldığında depresyona giriyor. O yüzden ya sevdikleri biriyle bırakıyoruz bir yere giderken ya da yanımızda götürüyoruz.
Keske evde biralabilcek birisi olsa ama malesef iki kişiyiz zaten. İkimizde gideceğiz, yanımda götürmek çok istiyorum ama bi kere denedim onu çok strese girdi bir ay kendine gelemedi sürekli kustu

Merhaba. Bence eve birinin gelip uğraması. Boşuna strese sokmayın evden çıkarıp. Benim kedim mesela evde çok mutlu.
kedimde evde çok mutlu, zaten benim haricimde kimseye sevdiremez kendini, kaçar. O yüzden pansiyona gitse çok strese girecek. Ama birisi gelip baksa evi havalandirsa suyunu tazelese kalir gibi ama off bilemiyorum aklım evde kalacak

kedimde evde çok mutlu, zaten benim haricimde kimseye sevdiremez kendini, kaçar. O yüzden pansiyona gitse çok strese girecek. Ama birisi gelip baksa evi havalandirsa suyunu tazelese kalir gibi ama off bilemiyorum aklım evde kalacak

Ben bu şekilde 10 gün bıraktığım oldu. Görümcem 2 günde 1 gelip mamalarını sularını tazeliyor biraz oyun oynayıp gidiyor. Hiç sıkıntı yaşamadım. Evi çok güvenli bırakıyorum ve görümcemin gelecek olmasına rağmen her yere deli gibi su falan koyuyorum hani oynarken yıkar eder bişey olur diye. Oyuncakları ortada eşimle benim tişörtlerimiz de ortada. Gayet mutlu buluyorum kedimi. :) Ha bir de her ziyaret edildiğinde görüntülü konuşuyoruz. 😀

Si
Günde veya iki günde bir birileri gelirse iyi olur her odaya bol bol su sabit sineklik takılmış açık bir cam bütün kapıların önüne kendini kapalı bırakmasın diye sandalye çekin kırılacak herşeyi kaldırın iki kum kabı yeterli olur benim kedim bir gün yanlız kaldı malesef sürgülü dolabın içine girmiş yukardan kendi kendine çıkamamış ne kadar kaldı dolapta bilmiyorum Allah'tan kisa bir süreydi o yüzden sürgülü dolabida iki tarafından açık bırakıyorum etrafta poşet içine girip kendini dolayabilecegi çarşaf masa örtüsü falan bırakmayın açık olmayan camlarin pimapenlerini bantlıyorum koluna sürünür açar diye korkumdan ben biraz fazla pimpirikliyim bunları yedi yılda tecrübe ettim o yüzden işe giderken bile her yere bakıyorum banyo açık kalacaksa banyonun camını tamamen kapatın gerçi ben hiç açamıyorum cami kedim oraya bile çıkıyor düşer diye korkuyorum yukardan yarı açık pencere birakmayin bogulabiliyorlar Allah korusun 4 5 günden birşey olmaz
Kalın sineklik var açamaz onu, o cami acik birakacagim ama kacsa bile balkona cikar zaten camla kapali. Ama bazı kişiler 4 5 gün uzun süre demiş. 1 yaşında ilk defa yalnız kalacak bu kadar uzun süre. Banyoyu açık bırakacağım ama mesela klozeti ve ulaşabileceği herseyi kaldiricam. Banyo serin belki orada durmak ister diye. Kusura bakmayın detaylı okuyup cevap vermediysem yoldayım eve geçiyorum

Evde kalması her zaman için daha iyidir, tanımadıkları ortamda daha çok strese giriyor kediler. Daha önce kedimizi 4 gün ve 7 gün evde bıraktık. Arkadaşlarımız gün aşırı uğradı, bol mama su bırakmıştık zaten onları kontrol ettiler, kedimizle oynadılar. Bizim kedimiz de yabancılara yaklaşmaz ama yalnız kaldığında gelen arkadaşlarımızın yanına yaklaşmış kendini sevdirmiş, yani sizin kediniz de illa saklanacak diye bir şey yok, biz fotoğraf video almıştık bu şekilde. Sevdiği ödül maması, yaş mama vs varsa arkadaşınız geldiğinde onu da versin, biraz oyun oynasın konuşsun. Kedinizin karakterine bağlı tabii ama döndüğünüzde belki biraz şikayet eder, bizimki ilk yarım saat ağlar biz gelince, biraz şikayet eder sonra gelip sevdirir mırlar, hiç uzun süreli küstüğü olmadı.
Biraz içim rahatladı yorumunuzu okuyunca. Benimde eşimin ablası gelecek, inşallah benim minikte saklandığı yerden çıkar. Bugün sevdiği yaş mamalardan aldım geldiğinde versin diye. Bende mutlaka görüntülü ararım zaten çocuğuma sesimi duyururum

Biraz içim rahatladı yorumunuzu okuyunca. Benimde eşimin ablası gelecek, inşallah benim minikte saklandığı yerden çıkar. Bugün sevdiği yaş mamalardan aldım geldiğinde versin diye. Bende mutlaka görüntülü ararım zaten çocuğuma sesimi duyururum
Birine de bıraksanız, pansiyona da verseniz evde de bıraksanız mutlaka aklınız kalacak çok normal, biz tatile gittiğimizde kedimizle yatıp kalkmıştık napıyo nasıl acaba diye, ağladığımız bile oldu, ama yapacak bi şey yok bizim de ara sıra evden uzaklaşmamız gerekiyor. Her seferinde de kedimizi gayet iyi bulduk, hemen ertesi gün normal haline döndü hep. Sizin kedinizin de gayet iyi olacağına inanıyorum, gelip gidip ilgilenen biri olduğunda daha kolay adapte oluyorlar 😊

Kediler düzenlerinin değişmesinden çok rahatsız oluyor. Evde olmamanız bile büyük bir değişkenken, pansiyon çok fazla olur bence. Bir de, bilmiyorum, belki işi hakkıyla yapan yerler vardır ama ben güvenemezdim. Hijyene ne kadar dikkat ediliyor, konaklaması biten hayvanın ardından kaldığı alan ne kadar dezenfekte ediliyor vs çok emin olamıyorum. Bütün gün kafesinde mi kalıyor, ne kadar ilgileniliyor... Bence, güvenebileceğiniz birinin desteği ile evde kalması daha iyi bir seçenek.

Si

Kalın sineklik var açamaz onu, o cami acik birakacagim ama kacsa bile balkona cikar zaten camla kapali. Ama bazı kişiler 4 5 gün uzun süre demiş. 1 yaşında ilk defa yalnız kalacak bu kadar uzun süre. Banyoyu açık bırakacağım ama mesela klozeti ve ulaşabileceği herseyi kaldiricam. Banyo serin belki orada durmak ister diye. Kusura bakmayın detaylı okuyup cevap vermediysem yoldayım eve geçiyorum
Ben 15 gün bırakıyorum mecbur kalınca iki günde bir biri gelip mama su koyuyor benimkiler 3 tane ama birbirleriyle oynuyorlar kediyi yanınızda götürmek başka yere bırakmak inanın çok daha kötü oluyor onlar için mecbur bu şekilde yapıyorum senede bir

Si

Balkon kapalıysa o camın açık olması bir işe yaramaz ki hava alması için açık kalması lazım havalar çok sıcak benim tellerim çerçeve şeklinde içine monte ediyorum asla vidayla sökmeden açılmıyor

X