Kedim benim yüzümden öldü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

voretiant

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2022
129
-47
Umarım hepsini okuyabilirsiniz. Öncelikle kendimle ilgili ufak bir bilgilendirme yapayım. Ben 4 yıldır OKB yle yabi bi bakıma ileri seviye temizlik takıntısıyla uğraşıyorum. Yeri geldi çamaşır suyuyla keselendiğimde oldu. Ve hep küçüklüğümden beri de kedi sahiplenmek istemiştim. Bir türlü denk gelmemişti. Geçen senenin kasım ayında kedi sahiplenmeye karar verdim. 2-3 aydır rahatsızlığımda iyi gidiyordum ve psikiyatristimle beraber buna hazır olduğuma karar verdik. 26 Kasım 2021 de oğlumu sahiplendim. Her şey başlarda iyi gidiyordu. Tüyleri, koltukları tırmalaması asla sorun olmuyordu bana. Ama zamanla kakasına basmaya başladı ve bu beni aşırı rahatsız hissettiriyordu. Temizlik yapmak için günlerce evden çıkmadığımı bilirim. 2 ay sabrettim ama daha fazla dayanamadığıma karar verdim. Ve sınav senemdi ama mezuna da kalacağım artık boşuna verdim oğlumu. Keşke çamaşır suyu kullanmaktan kemiklerim gözükseydi de vermeseydim oğlumu. Temizliği bitirdikten bir sonraki gün tekrar kakasına dağıtınca çıldırdım ve ona çok kızdım. 2 ay baktıktan sonra babamın işyerinde bakmaya karar verdik. Onu iş yerine bıraktığımız ilk gün dolabın altından çıkmamış bile. Yanına geldiğimde çıkmıştı anca. Belki iş yerinde tuvaletine basmasına çözüm buluruz ve eve geri alırız diye orada kaldı yaklaşık 2 ay. Ama hala kakasına basmaya devam ediyordu. Her ne kadar iş yerinde gayet iyi baksak da bir evi olmaması içimize sinmiyordu. Babamla onu sahiplendirmeye karar verdik her ne kadar istemesem de. Babam bir yuva bulmuştu ama ben istememiştim. Israr etmeye devam edince bende kabul ettim ve oğlumu onlara verdik takip şartıyla. Ama ne zaman resim istesem günler sonra atıyorlardı. Sonrasında 2 ay onlarda kalınca attıkları fotoğraflarda giderek zayıfladığını fark ettim. Onlar da kedi koktuğu için geri vermek istemişti zaten bende kabul ettim. Annemin evine götürmeye karar verdik bu sefer(annemle babam ayrı). Kedi onlarda kaldığı zaman içerisinde 2 kilo vermişti ve çok kötü bir haldeydi. Gözü enfeksiyon kapmıştı. Solunum ve sindirim sorunları çıkmıştı ama bir kez bile veterinere götürmemişlerdi miniği. Kediyi ne yapacağımıza karar vermek için bayramdan sonrasına kadar zaman tanımalarını istedik. Bayram bittikten birkaç gün sonra da geri aldık. Alır almaz veterinere götürdük. Tedavisi biraz yüksek olduğu için babam yaptırtmak istememişti ama ben yaptırttım. Sonrasında oğlumu annemin evine götürdük ve 2 hafta boyunca tekrar veterinere götürmedik iyileşir diye. Bir gün kedi kötüleşince annem veterinere götürdü. Yapılanlara göre götürdüğümüzde şeker komasındaymış. Böbrekleri iflas etmiş. Kanı kalmamış. 5 gün yoğun bakım mücadelesinin ardından da oğlumu kaybettik. Ölmeden bir gün önce onu yoğun bakımda ziyaret etmiştim ve hayvanın ruhu emilmiş gibiydi. Sevgi dolu gözlerinin arkasında hiçbir şey kalmamıştı. Böyle anlattığımda yine ne kadar bencil ve cani olduğumu bir kez daha hatırladım. Affet beni miniğim.

Keşke sahiplenmeseydiniz yazık olmuş😕kedi köpek sahiplenirken bu tarz durumlar yaşanabileceğini bilmeniz ve her şartta kabul etmeniz gerekir.benim makul gördüğüm iki durum var birisi sahiplenmeden önce iyi bir gelir sahibiylen daha sonra maddi olarak iflas etmek ve o hayvana gerçekten bakamayacak duruma düşmek ikincisi gerçekten sağlık durumunuzun elvermediği bir hastalığa yakalanmak bunun dışındaki sebepler bana göre sudan sebepler kusura bakmayın.en azından artık hayvan sahiplenmezsiniz bu size ders olmuş olur.buarada 2 kedim var ve verdikleri maddi zarar çok fazla ergenlik döneminde heryere işediler yatak ve kanepeyi attık yeni aldığımız koltukları tırmaladılar nadirde olsa bazen kakalarını başka yere yaparlar falan yani bunları hiç büyümeyen bebek gibi düşünün.

Ben anlayamıyorum gerçekten bu ne bencillik bu ne cehalet yahu, madem temizlik hastası bir insansınız kedi sizin neyinize? Neyinize? Bakmayacaksanız da tonla kedi sahiplenmek isteyen insan var ilan açıp onlardan birine verseydiniz, bakmaya gönüllü olmayan yaşlı insanlara atıp gitmişsiniz hayvanı. Hayvanı göz göre göre beraberce öldürmüşsünüz?!?

Ben anlayamıyorum gerçekten bu ne bencillik bu ne cehalet yahu, madem temizlik hastası bir insansınız kedi sizin neyinize? Neyinize? Bakmayacaksanız da tonla kedi sahiplenmek isteyen insan var ilan açıp onlardan birine verseydiniz, bakmaya gönüllü olmayan yaşlı insanlara atıp gitmişsiniz hayvanı. Hayvanı göz göre göre beraberce öldürmüşsünüz?!?
zaten vicdan azabı çekiyorum keşke konuşma şeklinizi düzeltseydiniz biraz. babamın arkadaşlarıydı güvenilir sandık.

Keşke sahiplenmeseydiniz yazık olmuş😕kedi köpek sahiplenirken bu tarz durumlar yaşanabileceğini bilmeniz ve her şartta kabul etmeniz gerekir.benim makul gördüğüm iki durum var birisi sahiplenmeden önce iyi bir gelir sahibiylen daha sonra maddi olarak iflas etmek ve o hayvana gerçekten bakamayacak duruma düşmek ikincisi gerçekten sağlık durumunuzun elvermediği bir hastalığa yakalanmak bunun dışındaki sebepler bana göre sudan sebepler kusura bakmayın.en azından artık hayvan sahiplenmezsiniz bu size ders olmuş olur.buarada 2 kedim var ve verdikleri maddi zarar çok fazla ergenlik döneminde heryere işediler yatak ve kanepeyi attık yeni aldığımız koltukları tırmaladılar nadirde olsa bazen kakalarını başka yere yaparlar falan yani bunları hiç büyümeyen bebek gibi düşünün.
ders oldu evet ama hayvanın canını aldıktan sonra ne mana. hayatıma devam etmek istemiyorum

o kedi aslında sizin en temiz halinizden bile daha temizdi çünkü kediler pislik üretmez tükürüğü bile antiseptik eğer pislik üretselerdi şimdiye benim ölmem lazımdı ağzımın üstünde yüzümde uyurlardı . hasta olmanıza rağmen almanız :KK43: sonunu bile bile kusura bakmayın rahatlatamayacağım sizi demin okuduğum konu üstüne bu , bu gece yüreğime oturdunuz ya yüreğime

ders oldu evet ama hayvanın canını aldıktan sonra ne mana. hayatıma devam etmek istemiyorum
Olan olmuş artık siz ölsenizde o kedi gelmeyecek işte hayat böyle birşey o canın kıymetini yaşarken bilecektiniz.lütfen artık hayvan sahiplenmeyin ve temizlik takıntınızdan kurtulmak için daha azimle çabalayın bir cana mal olmuşsunuz bu takıntı yüzünden.kediler evlerine bağlı hayvanlardır bu sebeple strese girmiştir o size güvenmişti onu yarı yolda bıraktınız en azından ölümü sizi kendinize getirsin.

Bu hayvancağız ne yaşadı, nasıl acı çektiyse dilerim Allah sana beş on kat daha fazlasını verir. Küfür etmemek için kendimi çok zor tutuyorum. Ulan aciz o be aciz. Umarım ondan daha aciz daha zavallı duruma düşersin. Kimse, bak bu dünyada kimse yaşattığını yaşamadan ölmez! Gözünün içine baka baka hayvancağızın ölümüne sebebiyet vermişsiniz. Hepiniz ama sadece sen değil. Seni kedi affetse ne olur yukarıdaki affetmez be!

Eger mumkunse kendiniz gomun yavrucagi, ziyaret edebileceginiz 1 yere. Ben vakti geldiginde kaybettigim hayvanciklarimi gommustum. Nerde oldugunu biliyorum, ozledigim zaman ziyaret edebiliyorum. Belki bu 1 nebze duydugunuz vicdan azabini hafifletir.

Barınaklara falan gidin yardımda bulunun, hayvan derneklerine de üye olabilirsiniz belki. Olan olmuş artık en azından biraz vicdan yükünüz azalır ne diyelim olan olmuş artık. Bundan sonra sahiplenmez bu şekilde yardım edersiniz.
sürekli sokağa kedi beslemeye cıkıyorum zaten

Eger mumkunse kendiniz gomun yavrucagi, ziyaret edebileceginiz 1 yere. Ben vakti geldiginde kaybettigim hayvanciklarimi gommustum. Nerde oldugunu biliyorum, ozledigim zaman ziyaret edebiliyorum. Belki bu 1 nebze duydugunuz vicdan azabini hafifletir.
öyle yaptım dedemin mezarının yanında

Bu hayvancağız ne yaşadı, nasıl acı çektiyse dilerim Allah sana beş on kat daha fazlasını verir. Küfür etmemek için kendimi çok zor tutuyorum. Ulan aciz o be aciz. Umarım ondan daha aciz daha zavallı duruma düşersin. Kimse, bak bu dünyada kimse yaşattığını yaşamadan ölmez! Gözünün içine baka baka hayvancağızın ölümüne sebebiyet vermişsiniz. Hepiniz ama sadece sen değil. Seni kedi affetse ne olur yukarıdaki affetmez be!
biliyorum içiniz rahat edecekse bu gece oğlumun yanına kavuşacağım. sadece son kez içimi dökmek istemiştim

Bak sınava hazırlaniyorum dediğine göre yaşın çok küçük ve bir sorumluluk alamamissin . Kedim bugun evin tam beş noktasına kustu . Kakaya basma problemjyle de beş altı ay uğraştık . Hayvan zaten büyük sorumluluk isteyen bir durumdur keyfi değildir . Umarım bu acı tecrübe sonrası bir daha bir canlı sahiplenmezsin

Hadi aldın bakamıyorsun neden daha iyi bir yer bulmaya çalışmıyorsunuz. Önce dükkan köşelerine sonra oradan beter birilerine vermişsiniz. Takip şartı ile verip şartlar sağlanmayınca gidip geri almak için çok geç kalmışsınız. Zaten ordan oraya ne çekmiş hayvan. En sonunda da dayanamamış. Çok üzüldüm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X