Kedi yıkamak zararlı mı?

Durubeyazx

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2023
154
48
27
Hava 40 derece kedim serinlesin istiyorum yıkadıktan sonrada havluyla ıslaklığını alıcam sadece birakicam. Zararı olur mu acaba? Tekir değil bu arada cins kedi.

Hava 40 derece kedim serinlesin istiyorum yıkadıktan sonrada havluyla ıslaklığını alıcam sadece birakicam. Zararı olur mu acaba? Tekir değil bu arada cins kedi.

Havluyu biraz ıslatıp, buzluğa at, sonra buzluktan donan ha
vluyu çıkar kediye yakın yere koy o kendi öyle serinlesin.

Ben genelde lavabonun içini soğuk suyla doldurup 10 15 dk suyu tutuyorum orada. Sonra suyu boşaltıyorum o soğukluğu farkedip hemen oraya geçiyor zaten. Olabildiğince camlardan uzak kapalı yerlere fayanslara yatıyor

Traşa götürmeye kıyamıyorum ama son çaremiz o olcak herhalde. Bazen ıslak tişört vs koyuyorum o etrafında dolanıyor. Benimki genelde sudan hoşlanmıyor ıslak şeylere de pek yanaşmamayı tercih ediyor. Eşimde geceleri hep tuvalette fayansta uyuyor diye gece bir kova buzu duşakabin içine döküp kapısını kapatıyor. O buz fayansları soğuk tuttuğu için rahat yatıyor

Eklentiler

• IMG_20230731_140636.jpg
    IMG_20230731_140636.jpg
    68,5 KB · Görüntüleme: 90
Hastalik olmadığı sürece yıkanması önerilmez. Yüzünü kasık kismini ıslatabilirsiniz veya el havlusunu ıslatıp buzdolabinda bir kaç dakika beklettikten sonra kedinin üzerine koyun. Ev 40 derece köpek gibi soluyor kedim, veteriner bunları önerdi

Kediler yıkanmaz, tüyleri zaten sıcaktan ve soğuktan korumak içindir. Yıkandığı zaman mantar enfeksiyonu olabilir. Arkadaşların dediği gibi nemli havlu olabilir, vantilatör olabilir. Bol su içtiğinden emin olun sağlığı için yeterli.

Kedi yıkanmaz. Vantilatör olsun ortamda yeterli.
Temizlemek için de antibakteriyel mendiller var hayvanlar için. Onlardan bulundurun evinizde.

Kediniz yıkanmaya alışıksa tercih edilebilir. Fakat normalde yıkamıyorsanız kediniz çok korkar, hatta panik atak ve kalp krizi geçirebilir. Onun yerine bir havluyu ıslatın, dolapta soğutun ve uygun bir yere serin. Kediniz isterse onun üstüne yatar.

Not: kedileri rutin olarak yıkamak yalama alışkanlıklarını bırakmaya neden olabilir.

• Beğen
Reactions: The
Yikamayin hanimefendicim, bilir o nerede serinleyecegini. Hele cinsse... zaten yeterince sorunlari var bi de sampuan yuku vermeyin hayvancagiza

Traşa götürmeye kıyamıyorum ama son çaremiz o olcak herhalde. Bazen ıslak tişört vs koyuyorum o etrafında dolanıyor. Benimki genelde sudan hoşlanmıyor ıslak şeylere de pek yanaşmamayı tercih ediyor. Eşimde geceleri hep tuvalette fayansta uyuyor diye gece bir kova buzu duşakabin içine döküp kapısını kapatıyor. O buz fayansları soğuk tuttuğu için rahat yatıyor
Tiras olmasin, tuyu kesilmis kedilerin vucut isilari daha da yukseliyor, tuy kalinligi aslinda deriyi koruyor. Yapmasaniz mi🥺

Tiras olmasin, tuyu kesilmis kedilerin vucut isilari daha da yukseliyor, tuy kalinligi aslinda deriyi koruyor. Yapmasaniz mi🥺
Traş olmasını gram istemiyorum ama sudan korkuyor sıcakladığının da farkındayız. Çok çabuk küsen bir kedi maalesef. Geçen eşim oltayla oynatırken hızlı oynatmış oda çenesini sandalyeye vurdu koşucam peşine diye. Yarım saat küstü, içine içine ağladı gözlerinden yaşlar aktı. Canı yandı sandık çünkü hiç pas vermedi. Veteriner dedi ki küsmüş. Sevmeden yanından geçince gidip bir köşede ağlıyor. Tıraş ettirsek galiba ebedi siler bizi

X