Kedi kuyruğunun kapıda sıkışması

Geçmiş olsun, kedicik için çok üzgünüm. 😔🙏 Bence can dostlarımızla ilgili en büyük sorunlardan biri de işin veteriner kısmı. Zaten derdini açık açık ifade edebilen canlılar değiller, veteriner bilgili ve dikkatli olacak ki gözden bir şey kaçmayacak. Veterinerinize güvenmiyorsanız, acilen arayışa geçin derim. Uyguladığı tedaviyle ilgili soru işaretinizin olmaması sürecin yükünü hatrı sayılı şekilde azaltacaktır.
Yanlış anlamadıysam, 2 günde bir antibiyotik iğne tedavisi alacağını yazmışsınız. Veteriner değilim, ama böyle aralıklı bir tedavi ilk kez duyuyorum ve tuhaf geldi açıkçası. Ayrıca yazan arkadaşlara katılıyorum, ağrı kesici kullanıyor olmalıydı bence de. Uzun süredir tedavilerini yaptırdığınız bir veteriner mi?
Yerinizde olsam, aklıma yatmayan konuları sorar ve eğer tatmin olmuyorsam yeni bir arayışa geçerdim

Kuyrukları çok hassas ya çok canı yanmıştır🥺 kedilerin ve küçük çocukların yetişkin gözetimi olmadan bir arada olmaması gerektiğini düşünüyorum. Başka hekime daha götürün isterseniz ağrı kesici verirler belki.

Bizim kedi de başkasının kedisiydi bırakmışlar biz sahiplendik meğerse yıllardır platin varmış ayağında kocaman ve deriyi erimiş halde bulduk şok olduk günden güne belirginleşti ve hemen kokmaya başlıyor yaralar enfekte olduğunu gösteriyor ameliyat ettirdikte de kurtuldu 3.5 bin TL bandında tutmuştu napalim o halde canı yanarken yazık patisinden olucaktı veterinere iyi ki götürdün konu sahibi/

Ağrı kesici iğne yapmasi gerekiyordu jiletle tüyleri mikrop kapmasin diye almıştır benim kendime yara için yağlı bir karışım vermişti veteriner baya acı bir tadı vardı (evet tadına baktım) kedi yalayamiyordu o yüzden yakalık takmadı peteğe sıkıştırmışti patisini iki günde kurudu yarası baya oldu ama bozulmuş müdür bilmiyorum keşke size ulastirabilsem
İsmini öğrenebilmemiz mümkün mü ?

Bitkisel antiseptik krem yazıyor üzerinde belki sizede yarar açık yaraya sürülüyor çünkü başka bir veterinere daha götürün yarın ama şöyle birşeyde var benim kedilerim yarasi can acısı olduğu zamanlarda sessizce uyur halsiz olur koşturmasi bağırması olmadı hiç benimkiler in hasta olduklarını bir yerlerinin acıdığını öyle anlarım ben
Kuyruğu bir yerlere degdikçe kaçmaya başlıyor. İlaç ismi için çok teşekkür ederim. Ben götürdüğüm veterinere ağrı kesici için yazdm henüz yanıt gelmedi.
Veterinerde çok stres oldu tekrar aynı stresi yaşamasını istemiyorm..
İçimiz rahat etsin diye röntgen istediğimi talep ettim. Bakalm ne diyecek

Kuyruğu bir yerlere degdikçe kaçmaya başlıyor. İlaç ismi için çok teşekkür ederim. Ben götürdüğüm veterinere ağrı kesici için yazdm henüz yanıt gelmedi.
Veterinerde çok stres oldu tekrar aynı stresi yaşamasını istemiyorm..
İçimiz rahat etsin diye röntgen istediğimi talep ettim. Bakalm ne diyecek
Pansuman yapsalar onu da tutmaz ki üstünde ay çok zor ya Allah yardımcınız olsun

Merhaba yoğunluktan son mesajları okuyup, yanıt veremedim. Yanıtlayacagm ins..

Bir şey sormak istiyorum. Veteriner hekimi yakalik verdi. Yarasını yalamamasi ve kasimamasi için . Yakalık koni seklinde. Ben de netten rahat yakalık araştırması yaptım. Yüzüne gelmeyecek şekilde sadece boyun kısmına gelen yakaliklar var. Bu ürünlerden kullanan var mı ? Çok daha fazla rahat edeceğini düşünüyorum ama kullanışlı mi cıkarabilir mi ?

Merhaba yoğunluktan son mesajları okuyup, yanıt veremedim. Yanıtlayacagm ins..

Bir şey sormak istiyorum. Veteriner hekimi yakalik verdi. Yarasını yalamamasi ve kasimamasi için . Yakalık koni seklinde. Ben de netten rahat yakalık araştırması yaptım. Yüzüne gelmeyecek şekilde sadece boyun kısmına gelen yakaliklar var. Bu ürünlerden kullanan var mı ? Çok daha fazla rahat edeceğini düşünüyorum ama kullanışlı mi cıkarabilir mi ?

Bizim kedi yakalık yüzünden çantasının içinde kustu çantanın içi berbat oldu getirene kadar tüm tüyleri pislendi kötü oldu deliye döndü ordan oraya koştu düşün yani dikisliydi bacağı boydan boya. Biz çıkardık geldiği gibi annem nefes alsın diyo çünkü kendini temizlemek istiyo yikamamiza rağmen kendi temizlemesi bambaşka birşey.
Kedi kendine geldi resmen 2 saatte temizleyemeyen biz karşısında yarım saatte kendini temizleyip uyudu hiçbir sorun da yaşamadı evde sinirli sinirli gezen koşan kedi uyudu rahatladı veterinere götürdük kabul etmedi dedik kendi bunaldı dedik tamam sorun yok dediler bazen gereksiz yere takıyorlar.

Bizim kedi yakalık yüzünden çantasının içinde kustu çantanın içi berbat oldu getirene kadar tüm tüyleri pislendi kötü oldu deliye döndü ordan oraya koştu düşün yani dikisliydi bacağı boydan boya. Biz çıkardık geldiği gibi annem nefes alsın diyo çünkü kendini temizlemek istiyo yikamamiza rağmen kendi temizlemesi bambaşka birşey.
Kedi kendine geldi resmen 2 saatte temizleyemeyen biz karşısında yarım saatte kendini temizleyip uyudu hiçbir sorun da yaşamadı evde sinirli sinirli gezen koşan kedi uyudu rahatladı veterinere götürdük kabul etmedi dedik kendi bunaldı dedik tamam sorun yok dediler bazen gereksiz yere takıyorlar.
Çok stresli bir süreç kediler için .
Dün de benm bazı konularda kafam bayağı karışmıştı. Bugün veteriner kliniğinin sahibine ulaştım.
1) yakalık verme sebepleri yaranın kapanmasına engel olmaması içinmiş. "İyileşmeye başladıkça tatlı kaşıntı olacak ve kaşımak isteyecek kasidikca işe yara tekrar açılacak " denildi. Ben de o yüzden yakaligini şu an takılı tutuyorm . 10 gün sora şehir dışına çıkmam gerekiyor ve iyileşme sürecini kendim görmem gerekiyor.
2) ağrı kesici yapmama meselesini sordum. Açıklama olarak " ağrı kesiciler kan sulandiriyor. Kan sulandirmamasi için ilk gün yapmadık bugün ya da yarın yapalm dediler" çok tatmin olmadım bu cevaba .
3) röntgen cekilmeme meselesini sordum. " Kırık olmadığı belli olduğu için çekilmedi gereksiz . Kedinizle ilgili bana foto ve bilgi verildi " diye açıklama yaptılar.

Kafasını kapatmaya yakaliklar bana mantıklı geldi ama onlarda çabuk çıkar mı diye dusndm

Dün de benm bazı konularda kafam bayağı karışmıştı. Bugün veteriner kliniğinin sahibine ulaştım.
1) yakalık verme sebepleri yaranın kapanmasına engel olmaması içinmiş. "İyileşmeye başladıkça tatlı kaşıntı olacak ve kaşımak isteyecek kasidikca işe yara tekrar açılacak " denildi. Ben de o yüzden yakaligini şu an takılı tutuyorm . 10 gün sora şehir dışına çıkmam gerekiyor ve iyileşme sürecini kendim görmem gerekiyor.
2) ağrı kesici yapmama meselesini sordum. Açıklama olarak " ağrı kesiciler kan sulandiriyor. Kan sulandirmamasi için ilk gün yapmadık bugün ya da yarın yapalm dediler" çok tatmin olmadım bu cevaba .
3) röntgen cekilmeme meselesini sordum. " Kırık olmadığı belli olduğu için çekilmedi gereksiz . Kedinizle ilgili bana foto ve bilgi verildi " diye açıklama yaptılar.

Kafasını kapatmaya yakaliklar bana mantıklı geldi ama onlarda çabuk çıkar mı diye dusndm

Yaradan yaraya değişiyor bizimki dikisliydi kapalı. İyilesemezdi stresten. Geçmiş olsun tekrar. Çıkmıyor o yakalar ya baya kavrıyor boynu.

Kedimin solunumu değişse bile hemen rontgen çekiyor vet, böyle bir durumda nasıl çekilmemiş tuhaf geldi.
Bizim veteriner keçe yakalık takmıştı, onunla daha rahat oluyor demişti. Gercektende öyle oldu rahat ediyorlar keçe yakalıkla
Geçmiş olsun umarım çabucak iyileşir minik

Kedimin solunumu değişse bile hemen rontgen çekiyor vet, böyle bir durumda nasıl çekilmemiş tuhaf geldi.
Bizim veteriner keçe yakalık takmıştı, onunla daha rahat oluyor demişti. Gercektende öyle oldu rahat ediyorlar keçe yakalıkla
Geçmiş olsun umarım çabucak iyileşir minik
Çok teşekkür ederim.
Kırık olmadığı belli olduğu için cekilmedigini söyledi. Çok şükür bir sıkıntısi yok kuyruğunu oynatmasinda. Bugün düne göre daha iyi. İlaçlarını tepkisiz sürdürdü. Sadece yalaliktan çok bunaliyor. Keçe yakalık hemen bakiym . Simit yakalık olarak aradım petshoplarda yoktu

Çok teşekkür ederim.
Kırık olmadığı belli olduğu için cekilmedigini söyledi. Çok şükür bir sıkıntısi yok kuyruğunu oynatmasinda. Bugün düne göre daha iyi. İlaçlarını tepkisiz sürdürdü. Sadece yalaliktan çok bunaliyor. Keçe yakalık hemen bakiym . Simit yakalık olarak aradım petshoplarda yoktu
Dün konunuzu okudum keşke dedim hiç pkumasaydim çünkü çok aşırı hassasiyetim var onlara karşı. Çok üzüldüm. O yüzden bir şey yazmak istemedim. Lütfen bundan sonra dikkat edin olur mu onlar bize emanet yaşadığı ağrıyı tahmin edemiyorum inşallah çok daha iyi olur. Lütfen bilgilendirin bizi de. Geçmiş olsun.

Veteriner para tuzağı diye düşünüp götürmeyecekseniz hiçbir zaman hayvan sahiplenmemeniz gerek. Durumunuzu götürdüğünüzde belirtirsiniz ancak hayvanlarında aynı çocuklarınız gibi hastalanacağını ve doktora götürme ihtimalinizin olacağını her zaman aklınızda bulundurmanız lazım. Ben kedimi bahçede beslemek için sahiplenmiştim ama en az 6 bin para ödedim. Tabi bi anda değil. Bi gün ateşi çıktı bi gün mantarı çıktı vücudunda iç dış parazit ve en son araba kazası derken bunları elbette kendimi nasıl önemseyip o parayı veriyorsam kedim içinde vericem. Aksi halde sahiplenmemek gerek. Kedinizin kuyruğu çok kötü görünüyor lütfen veterinere götürün. En kötü belediyenin veterini arayıp sorun madem normalde yardımcı olmuyorlar ama kimileri kabul ediyor.

Ben dediğiniz yakalığı ne gördüm, ne de duydum. Veterinerinizin söyledikleri beni tatmin etmedi açıkçası. Şimdi netten de baktım ağrı kesici - kan sulandırma durumuna. Buna dair bir bilgi görmedim. Aspirin'i biliyoruz mesela. Ama genellediğimizde, regl olduğumuzda hiçbir ağrı kesiciyi içmememiz gerekir o zaman? Röntgen konusu ise, hayvanı gördüyse, muayene ettiyse belki gerçekten anlaşılıyordur, gerçekten gereksizdir. Ama "foto ve bilgi verildi" demiş. Buradan anladığım kadarıyla, kendi muayene etmemiş. Bu noktada da bana fazla rahat bir yaklaşımmış gibi geliyor. Bence, henüz olayın üzerinden çok zaman geçmemişken bir veteriner görüşü daha alın. Belki gerekli bir müdahale vardır. Ya da yavrunuzun bu kadar ağrı çekip fazladan strese girmesine gerek yoktur.

Ne yapacağımı bilemiyorum. Evin içinde oradan oraya koşturuyor. Hiç uyumadı. 2 gün iş yerinden izin aldm ama 2 gün yanında durmak yetecek mi onuda bilmiyorum 😔

Çok ağrısı var bize herhangi bir ilaç verilmedi ağrısının kesilmesi için. Yavrum yüzüme bakıp acı acı miyavliyor 😔 veterinere biberiye bitkisini ve kantaronu sordum " vermeyin " dediler. Doğal ağrı kesici yazıyor nette. Veterinere güvenmeyi tercih ettim .
Veteriner hekimi açık olan yaraya bildiğimiz permatik/ jilet degdirdi. Sonra kanaması ve miyavlamasi başladı. Vallahi ne kadar mantıklı bilmiyorum. işin doğrusu ben veterinerlere gerçekten güvenemiyorum. Gençlik hastalığında tedavi olan yavruma da çok fazla bilinçsizce yaklaşıldı. Farklı yerler nasıl olur hiç bilmiyorum burası kapsamlı olduğu için farklı yere götürmeye cesarette edemiyorum.
Moralim inanılmaz bozuk. O jilet beni benden aldı.

Dün konunuzu okudum keşke dedim hiç pkumasaydim çünkü çok aşırı hassasiyetim var onlara karşı. Çok üzüldüm. O yüzden bir şey yazmak istemedim. Lütfen bundan sonra dikkat edin olur mu onlar bize emanet yaşadığı ağrıyı tahmin edemiyorum inşallah çok daha iyi olur. Lütfen bilgilendirin bizi de. Geçmiş olsun.
Merhaba ..
Kesinlikle . Bugün daha iyiyiz Allah'a hamd olsun . Antibiyotik 2.dozumuzu alacağız. Tedavi süreci biraz uzayacak denildi.
Ağrısı ne kadar var bilemiyorum beni de benden alan bu düşünce.
Gece ilaçlarını sürdüğümde hiç tepki vermedi. Aslnda bu durum ins ağrısının azaldığını gösteriyor. Özel bir karışım verildi o da yaraya çok iyi geldi.

Veteriner para tuzağı diye düşünüp götürmeyecekseniz hiçbir zaman hayvan sahiplenmemeniz gerek. Durumunuzu götürdüğünüzde belirtirsiniz ancak hayvanlarında aynı çocuklarınız gibi hastalanacağını ve doktora götürme ihtimalinizin olacağını her zaman aklınızda bulundurmanız lazım. Ben kedimi bahçede beslemek için sahiplenmiştim ama en az 6 bin para ödedim. Tabi bi anda değil. Bi gün ateşi çıktı bi gün mantarı çıktı vücudunda iç dış parazit ve en son araba kazası derken bunları elbette kendimi nasıl önemseyip o parayı veriyorsam kedim içinde vericem. Aksi halde sahiplenmemek gerek. Kedinizin kuyruğu çok kötü görünüyor lütfen veterinere götürün. En kötü belediyenin veterini arayıp sorun madem normalde yardımcı olmuyorlar ama kimileri kabul ediyor.
Keşke yorumları okuyup, öyle yazmış olsaydınız. beni en çok ofkelendiren cümle "o zman sahiplenmeyecektinzi " cümlesi. Ben bu cümleyi çok bencilce ve dusunsecizse buluyorum. 1.yuva olduğum kedimi dışarda hep besliyordum gençlik hastalığına yakalanınca yuva olduk. Devamında ağır mantar tedavisine başladık. Diğer yavrumu da işkenceden kurtardik. 6 bin ₺ harcadigimiz fiyat yanında komik kalıyor. Asla yavrularım için harcadigim para önemli değil. O yüzden lafını da yapmaktan utanıyorum. Bir çocuğa harcanan parayla da asla aynı değil emin olabilirsiniz. Kendim bebek sagibi olmak istiyorum ama tedavisi ücreti zorladığı için olamıyoruz. Yani kimin hangi şekilde fedakarlık yaptığını siz bilemezsiniz. Belediye veterinerlerine de götüremem. Ne hijyen var ne de ozel ilgi.

Ben dediğiniz yakalığı ne gördüm, ne de duydum. Veterinerinizin söyledikleri beni tatmin etmedi açıkçası. Şimdi netten de baktım ağrı kesici - kan sulandırma durumuna. Buna dair bir bilgi görmedim. Aspirin'i biliyoruz mesela. Ama genellediğimizde, regl olduğumuzda hiçbir ağrı kesiciyi içmememiz gerekir o zaman? Röntgen konusu ise, hayvanı gördüyse, muayene ettiyse belki gerçekten anlaşılıyordur, gerçekten gereksizdir. Ama "foto ve bilgi verildi" demiş. Buradan anladığım kadarıyla, kendi muayene etmemiş. Bu noktada da bana fazla rahat bir yaklaşımmış gibi geliyor. Bence, henüz olayın üzerinden çok zaman geçmemişken bir veteriner görüşü daha alın. Belki gerekli bir müdahale vardır. Ya da yavrunuzun bu kadar ağrı çekip fazladan strese girmesine gerek yoktur.
Yarın 2.doz antibiyotigimiz var. Kendisi muayene edeceğini söyledi. Veterinerlere karşı ciddi anlamda bir guvensizligim var. Ben röntgen istediğimi belirttim. Gerçi bence de kırık gibi değil rahat oynatıyor ama hiç belli de olmaz. Götürdüğümuz klinik daha kapsamlı . Açıkçası başka bir yere götürme cesaretimde olmuyor.

Simit yakalık olarak geçiriyor ama yukarıda öneri olarak keçe yakalık önerisinde bulunulmustu. Öneri olduğu için onu sipariş verdim bakalm

X