Kedi kuyruğunun kapıda sıkışması

Poncik Ve Shila

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2023
49
21
27
Merhabalar
Misafir çocuğu kapıyı kapatınca kedimin kuyruğu sıkıştı. Miyavlamadi ama kuyruğu bayağı kötü oldu. Veterinerler artık tamamen para tuzağı haline dönmüş. 600 röntgen+ muaeyene ve ilaç ..
Fotoğraf yüklemek istiyorum. Kendim evde tedavisini yapabilir miyim?
Screenshot_2023-07-20-14-42-14-070_com.miui.gallery.jpg

Hayvanin canı nasil aciyordur farkında mısınız evde ne tedavisi eliniz bu denli kesilse doktora gitmeyecek misiniz iltihab olacak o kuyruk kurtlanabilir bile hemen veterinere götürün çocuğuna sahip çıkmayan aile ödesin masrafini gerekirse o kapı o kadar kapanana kadar nerdeydiniz siz nasıl sahip cikamadiniz kediye Allah'ım delirecek gibi oluyorum

Veterinerlerden "para tuzağı" diyip kaçamazsınız artık. Sahiplendiyseniz en ufak bir kusmasında bile direkt acile kaldırmalısınız. Kimi kediler tepki vermez kimiside verir sizinkisi vermemiş. Kuyruğu çok kötü görünüyor evde hiçbir şekilde tedavi edemezsiniz.
Röntgen şart.
Evet yazdıktan sonra veterineri aradım .
Kırık gibi durumlar olabiliyormuş. Şimdi gidiyoruz . Keyfi hiç yok insaAllah kırık filan değildir .

Bu ne hayvanin kuyruk kemiği görünüyor ne evde tedavisi. 😐
Bu kadar bencil olmayın kendiniz bu durumda olsanız evde kendinizi mi tedavi etmeye çalışırsınız. Hayvan için para harcamak zorunuza gidecekse eve almayın.
Bencillik ? Gercekten şaka mısınız ? Yani siz ve sizden sonra yazanın yorumu gerçekten şaka olsa gerek. Bu ne öfke bu ne üslup ? Yara olarak düşündüm ve buraya sordum. Buraya yazdıktan sonra da veterinere aradım ve durumun ciddiyetini anladım. " Hayvan için para harcamak zorunuza gidecekse eve almayın " cümlesi kadar da saçma bir cümle yok . Ben bu yavrumu dışarda işkenceden kurtardım. İlk kedime ise gençlik hastalığıyla boğuşurken yuva oldum. Gençlik hastalığı tedavisinden sonra mantar tedavisine başlandı. Şu an hala mantar tedavisi devam ediyor. Bu esnada minigimin aşılarını yaptirdim. Benm onlar için harcadigim para zerre kadar umrumda degil. Ama bir noktadan sonra gerçekten zorlaniyorsunuz. Bu konuda da şikayet etmek istemiyorum. Sağlıklı olsunlar yeter !Onlar evimizin nese kaynakları.
Bir insan soruyorsa bilgi sahibi olmak istiyordur. Kime yuva olup olamayacağımı ise sizden öğrenecek değilim. Burada bir durum eleştirmek istiyorsanız " evet gerçekten veterinerler ciddi zam yapmış ama bu canı da goturmemiz gerekiyor " yazabilirsiniz.

Hayvanin canı nasil aciyordur farkında mısınız evde ne tedavisi eliniz bu denli kesilse doktora gitmeyecek misiniz iltihab olacak o kuyruk kurtlanabilir bile hemen veterinere götürün çocuğuna sahip çıkmayan aile ödesin masrafini gerekirse o kapı o kadar kapanana kadar nerdeydiniz siz nasıl sahip cikamadiniz kediye Allah'ım delirecek gibi oluyorum
Hiç bir kediye yuva oldunuz mu bilmiyorum. Zira kediler hızlı canlardır. Anlık hareket ediyorlar . Özellikle kızım çok atik ve hızlı. Misafir çocuğunun da bir hatası yoktu. O kısım da geri de kaldı.

Hiç bir kediye yuva oldunuz mu bilmiyorum. Zira kediler hızlı canlardır. Anlık hareket ediyorlar . Özellikle kızım çok atik ve hızlı. Misafir çocuğunun da bir hatası yoktu. O kısım da geri de kaldı.
3 kedim var yedi yıldır bakıyorum kedilerin hızlı olduğunu çok acı bir şekilde terube ettim malesef kedim ilk sahiplendigim sene camdan düştü herhangi bir kanaması olmamasına rağmen gecenin köründe veterinere götürdüm elimde avucumda ne varsa verdim yani değil kanaması açık yarası olması onlar benim çocuğum gibi eve misafir çocuğu geldiğinde ekstra dikkat ediyorum zarar görmemesi için özellikle kapıların önüne sandalye çekiyorum hepsini sabitliyorum yetişebilmek adına olmusla ölmüşe çare yok veterinerlerin pahalı olduğu doğru ama bu hep olan birşey değil sonuçta açık yara ne gerekiyorsa yaptırmanız gerek

3 kedim var yedi yıldır bakıyorum kedilerin hızlı olduğunu çok acı bir şekilde terube ettim malesef kedim ilk sahiplendigim sene camdan düştü herhangi bir kanaması olmamasına rağmen gecenin köründe veterinere götürdüm elimde avucumda ne varsa verdim yani değil kanaması açık yarası olması onlar benim çocuğum gibi eve misafir çocuğu geldiğinde ekstra dikkat ediyorum zarar görmemesi için özellikle kapıların önüne sandalye çekiyorum hepsini sabitliyorum yetişebilmek adına olmusla ölmüşe çare yok veterinerlerin pahalı olduğu doğru ama bu hep olan birşey değil sonuçta açık yara ne gerekiyorsa yaptırmanız gerek
Benm için de acı bir tecrübe oldu ..
Röntgene ihtiyaç duyulmadi ama canı çok yandı çok bağırdı 😔 antibiyotik tedavisine başlattılar. Bir de yakalık 2 3 hafta takılı kalacak denildi. Çok stresli bir süreç

Benm için de acı bir tecrübe oldu ..
Röntgene ihtiyaç duyulmadi ama canı çok yandı çok bağırdı 😔 antibiyotik tedavisine başlattılar. Bir de yakalık 2 3 hafta takılı kalacak denildi. Çok stresli bir süreç
Aciyan yerini yalar çünkü kediler çok şükür kuyruğu belirli bir yerden kesmek zorunda kalmamislar bu sürede onu daha çok strese sokacak şeyler yapmayın olur mu dikkat edin Rabbimin sessiz kulları konusamiyorlar ki söylesinler bir an önce iyileşir inşallah

Aciyan yerini yalar çünkü kediler çok şükür kuyruğu belirli bir yerden kesmek zorunda kalmamislar bu sürede onu daha çok strese sokacak şeyler yapmayın olur mu dikkat edin Rabbimin sessiz kulları konusamiyorlar ki söylesinler bir an önce iyileşir inşallah
Ne yapacağımı bilemiyorum. Evin içinde oradan oraya koşturuyor. Hiç uyumadı. 2 gün iş yerinden izin aldm ama 2 gün yanında durmak yetecek mi onuda bilmiyorum 😔

Çok ağrısı var bize herhangi bir ilaç verilmedi ağrısının kesilmesi için. Yavrum yüzüme bakıp acı acı miyavliyor 😔 veterinere biberiye bitkisini ve kantaronu sordum " vermeyin " dediler. Doğal ağrı kesici yazıyor nette. Veterinere güvenmeyi tercih ettim .
Veteriner hekimi açık olan yaraya bildiğimiz permatik/ jilet degdirdi. Sonra kanaması ve miyavlamasi başladı. Vallahi ne kadar mantıklı bilmiyorum. işin doğrusu ben veterinerlere gerçekten güvenemiyorum. Gençlik hastalığında tedavi olan yavruma da çok fazla bilinçsizce yaklaşıldı. Farklı yerler nasıl olur hiç bilmiyorum burası kapsamlı olduğu için farklı yere götürmeye cesarette edemiyorum.
Moralim inanılmaz bozuk. O jilet beni benden aldı.

Ne yapacağımı bilemiyorum. Evin içinde oradan oraya koşturuyor. Hiç uyumadı. 2 gün iş yerinden izin aldm ama 2 gün yanında durmak yetecek mi onuda bilmiyorum 😔

Çok ağrısı var bize herhangi bir ilaç verilmedi ağrısının kesilmesi için. Yavrum yüzüme bakıp acı acı miyavliyor 😔 veterinere biberiye bitkisini ve kantaronu sordum " vermeyin " dediler. Doğal ağrı kesici yazıyor nette. Veterinere güvenmeyi tercih ettim .
Veteriner hekimi açık olan yaraya bildiğimiz permatik/ jilet degdirdi. Sonra kanaması ve miyavlamasi başladı. Vallahi ne kadar mantıklı bilmiyorum. işin doğrusu ben veterinerlere gerçekten güvenemiyorum. Gençlik hastalığında tedavi olan yavruma da çok fazla bilinçsizce yaklaşıldı. Farklı yerler nasıl olur hiç bilmiyorum burası kapsamlı olduğu için farklı yere götürmeye cesarette edemiyorum.
Önceden miyavlaması yokmuş sonra olmuş. Siz bence yavruyu baska yere götürün. Ne demek agrı kesici vermedi tuhaf.

Önceden miyavlaması yokmuş sonra olmuş. Siz bence yavruyu baska yere götürün. Ne demek agrı kesici vermedi tuhaf.
Röntgen de istemedi. Kloravet deri bakım ürünü spreyi verdi ve bir şişe de kırmızı bir sıvı verdi. Antibiyotik iğne yaptı ve 2 günde bir tekrarlanacak dedi. Ağrı kesici sormak benm de hiç aklıma gelmedi.

Röntgen de istemedi. Kloravet deri bakım ürünü spreyi verdi ve bir şişe de kırmızı bir sıvı verdi. Antibiyotik iğne yaptı ve 2 günde bir tekrarlanacak dedi. Ağrı kesici sormak benm de hiç aklıma gelmedi.
Agrı kesici yapılmadan olur mu? Şu an ezbere tedavi yapmış yapmışken agrı kesicide vursaydı çocuk mahvoluyordur.

Ağrı kesici iğne yapmasi gerekiyordu jiletle tüyleri mikrop kapmasin diye almıştır benim kendime yara için yağlı bir karışım vermişti veteriner baya acı bir tadı vardı (evet tadına baktım) kedi yalayamiyordu o yüzden yakalık takmadı peteğe sıkıştırmışti patisini iki günde kurudu yarası baya oldu ama bozulmuş müdür bilmiyorum keşke size ulastirabilsem

Bitkisel antiseptik krem yazıyor üzerinde belki sizede yarar açık yaraya sürülüyor çünkü başka bir veterinere daha götürün yarın ama şöyle birşeyde var benim kedilerim yarasi can acısı olduğu zamanlarda sessizce uyur halsiz olur koşturmasi bağırması olmadı hiç benimkiler in hasta olduklarını bir yerlerinin acıdığını öyle anlarım ben

Off çok kötü en küçük yaralanmada bile götürülmelidir nasıl sızlıyodur yazık dili de yok ki enfeksiyon riski var bu sıcakta kurtlanır bile yaralar 😳😭

X