Kaynak, Postiş, Çıtçıt, Peruk Kaynaktan sonraki halim

iyi ve mutlu günlerde kullan canım sevindim senin adına =) teşekkür ederim cvp için ...yıkarken filan bi sorunla karsılastın mı ? (acılmama ya da tarayamama gibi ) :nazar:

dün akşamm tekrar yıkadım saçımıı diplere doğru yumuşak hareketlerle şampuanladım sonra yine aynı şekilde köpükleri saçımdan akıtttımm . bi sorun olmadı yanii daha önce nasıl saçımı yıkıyosam öyle.açılmama yada tarayamama benim gerçek olamayann saçlarımda(çıtçıtlarımda) oluyodu bunlarda hiç bişey yok:)zemuszemus..dediğinn gbi toplamakta istiyosan harika oluyoo..

çıt çıt olunca da toplayamıoruz şöyle kulagmzn arkasından öne dogru felan ah ahhh hep yapmak istemişimdir upuzun saclarımla :KK43:

Benimde hayalim hep kendime ait uzun saçlarım olmasıdır.Ama sırf bu hayalim için saçımı mahvedebilirim diye bişeyde yok.Çıt çıtlarla idare etcez artık.
:eek:lmaz:

ben dün takılan kaynakları cıkarttırp yeniden taktırdım.suan omzumn biraz altında kendi saclarım .kaynaklıyken oldukca gür ve güzel duruyor..bi arkdşm taktırmıştı her yerinden fırlıo kaynakları .cok belli oluo ama benimkini ben söylmezsem kimse anlamıyor.adanada yaptırdım 250 milyon tuttu boyama da içinde 200 tane var.2 bucuk aya yakın oldu dün gittim cıkartılıp takıldı.evet dökülme oluyor ama kızların da dedği gibi o kaynkların arasında kalan sıkışan saclarınız dökülüor .zaten kaynaklıyken sac hiç dökülmüor.dökülen sac kaynagın içinde kalıor .insan öyle döküldüğünü görünce birden üzülüyor.birde gürlüğe alışınca eline az geliyor sac ve üzülüyorsun .ama normali bu.cıt cıt tabiki güzel .ben biraz daha uzasın tekrar cıt cıta cevirecem sacları.daha sağlıklı uzadıgını düşünüyorum.bu gürlüğe alışan da kolay kolay bırakamıyor gibi.:S

ya arkadaşlar istanbul avrupa yakasında yokmu şöyle 300 e yada 250 ye boncuk kaynak yaptırılcak tesettürlülere uygun biyer yaa :KK43: 200 tane falan taktırcam dalgalı kahverengi

arkadaşlar yapmayın daha cuma günü yaptırdım onca para verdim ne yapayım şimdi ben

cnm öyle biişiy yok yaa bendede var 2.taktırışım dün taktırdım ondan önce 2ay önce çıkarttırdım döküme yokkii var ama şöyle diyelim 3ay da çıkaarttın 3ayda saçlarımız dökülürya dökülmüyo boncukta kalıyo e haliyle çıkarınca sanki bütün saçların dökülmüş gibi geliyoo :))) sen güzelce devam et ben gayet memnunum :KK66::KK64:

ya arkadaşlar istanbul avrupa yakasında yokmu şöyle 300 e yada 250 ye boncuk kaynak yaptırılcak tesettürlülere uygun biyer yaa :KK43: 200 tane falan taktırcam dalgalı kahverengi

benim kaynaklarımı taktırdığım yer çok güzel 4yıldır gittiğim kuaför ümraniyede daha dün tekrar taktırdım kaynaklarımı ;:KK66: tavsiye ederim adreside veriym (alemdağ cad.çeşme sok.ümraniye igdaşın karşı sokağı yaren bayan kuaförü) tavsiye ederim cnm:KK70:

Ya bende 1 aydır kaynak var be kalçama kadar keratin yaptırdım çokta memnunum ilk 3 gün başım ağrıdı sırtı üstü yatamadım alışamam dedim hatta çıkarmayı düşündüm ama 1 hafta geçince ağrı falan kalmadı ve rahatlıkla uyudum diğer arkadaşlarında dediği gibi abartılacak bişey yok sadece iyi bir kuaföre yaptırmanız gerek herkes böyle iyi yapamıyor.

Ya bende 1 aydır kaynak var be kalçama kadar keratin yaptırdım çokta memnunum ilk 3 gün başım ağrıdı sırtı üstü yatamadım alışamam dedim hatta çıkarmayı düşündüm ama 1 hafta geçince ağrı falan kalmadı ve rahatlıkla uyudum diğer arkadaşlarında dediği gibi abartılacak bişey yok sadece iyi bir kuaföre yaptırmanız gerek herkes böyle iyi yapamıyor.

aynen dediğin gibi cnm ilk bikaçgün normal olarak yatınca acıyo ama sonra geçiyo ben çok memnunum :KK66:)):KK66:

İatanbul Anadolu yakasında yada Bursa'da kaynaklarımı uygun fiyata taktıracak bir kuaför arıyorum.Önerebileceğiniz bir yer var mı?

bencedeee kaynak yaptırdım süperdi her şekle sokuodum ama çıkarttırdım bir süre sonraa çnkü dolaşmıştı çıkartnmadan önce diodumki çıkatır bi iki hafta sonra geri taktırırım diodum
birde ne görüm saç kalmamışş :KK25:o:KK30: güzelim kendi saçlarım yok şuan çok pişmanım çıtçıt kullanıorum bakım yapıorm saçlarıma inşş eski güzel saçlarıma dönecem :KK34:

saçıma kaynak yaptırmak ıstıyorum hayatım boyunca omuzumdan asagı ınmedı saclarım:))) bıldıgnız ıyı bır kuafor var mı acaba. atrıum rıva kuaforu duydum cok ıyıymıs ultra uclu kaynak varmı sbıd eyenı bı bılgını zvarsa yardım ıstıorum sızden:)))

ben biçok defa boncuk kaynak yaptırdım..ilkinde saçlarım kıvırcık olduğu için aldığım saça perma yaptırdım ve öyle taktırdım, diplerinden taramadım, aralarını ellerimle şekillendiriyordum....ilk gün saç diplerindeki boncuklar battığı için uyuyamadım sonraki günler alıştım...kullandığım süre zarfında fön çektirmedim yaklaşık 2-3 ay arası çıkarttırdım..çıkarttığımda uzun ve gür saça alıştığım için kendi saçımı seyrek olduğu için biraz garipsedim..çıkarrtıktan sonra öyle bir dökülme yıpranma olmadı sadece taktığım süre zarfında dökülen dip saçlar hiç taranmadığı için dibinden bir yığın saç çıktı onun dışında bir prob yaşamdım...saçlarım eskisi gibiydi..

ikincisinde saçlarımı röfle yatırdım ve düz saç taktırdım devamlı fön çektiriyordum..her çekilen fönde saçlarımın dilerin yolunduğunu acı çekilde hissedebiliyorum..2 ay sonunda çıkarrttğım zaman sonuç felakketi..zaten az olan saçım çektirdiğim fönlerle beraber kelaynak kuşuna dönmüştü...çok ii hatırlıyorum 1 hafta hiç dışarı çıkmadım ve ben bu saçla nasıl insan içine çıkacam diye kara kara düşündüm...bana ders oldu boncuk kaynak varken asla fön çektirmeyeceğim ki sonra hiç yaptırmadım, şuan elimde bir kumral bir sarı, bir siyah toplam 3 top gerçek saç var..şimdi ise mikrojel kaynak yapmayı düşünüyorum...

kaynağın saçı yağlandırdığını bilmiyordum. saçlarım uzayana kadar hep yaptırmayı dusundüm ama parası fazla geldi allaha sükür sonra doğal yöntemlerle uzattımm :)

ben de geçen sene yaptırmıştım. Hangi akılla yaptım hala bilmiyorum omzundan bi 7 cm daha uzundu saçlarım:KK20: o gür saçlarıma kuaför umarsızca ara makas attı. Kaynak taktırdığım gece de çok şiddetli baş ağrım olmuş nedense:s

Bende kaynak kullandım ama bahsedılen sorunların hiç birisini yaşamadım hatta yaptırmadan once buradakı yorumları okuyup okuyup vazgecmıstım ama ıyıkı yaptırmısım. Rahatya yıkadım taradım topladım hatta kendı sacımdan daha kullanslı bıle oldu dıyebılırım. Cunkı verdıgın sekıl cok uzun sure kalıyor.

bir yorumla taktırmalıyım derken hemen altındaki yorumla vazgeç kızııım !! diyorum kendi kendime.. saçlarım uzun ama gür değil..cılız ince :KK43: çok yoğun olmadan gürleştirmek istiyorum ama bilemedim şimdi :KK43:(

arkadaşa katılıyorum. bende çıt çıt kullanıyorum hem çok rahat hemde istediğiniz zaman uzun istediğiniz zaman kısa sıkıldıkça gönlünüze göre kullanabiliyorsunuz. bazen çnkü uzunda sıkıyor üst üste kullanınca. en rahatı çıt çıt özel günlerde de çok güzel iş görüyor.

arkadaşlar bende bundan iki ay ünce kaynak yapmıştım iki ay boyunca güzel durdu ama banyo yapamıyosunuz çok zor oluyo çükü dün gitim çıkartım kaynaklarımı arkadaşın dediği gibi saçlarımın yarısından daha fazla saçım düküldü saçlarımı o şekilde gürünce çok ağladım birde keratinler saçlarımda he akmıştı benim kendi saşlarım dipten hep yapış yapış olmuştu iki gündür anca temizledim salar tamamen ölüyo sakın yapmayın

yillardir sacinda kaynakla dolasan birisiyim... gerci suan yok... sanirim 1 senedir kullanmiyorum... ilk olarak keratin kaynak kullandim (keratin bi isiticiyla eritilip saca sabitleniyor) hic bir bilgisi olmayan kuzenim yapti benim saclarima, bende onunkine yaptim... o kisa bir süre sonra cikardi ama ben her 6 ayda bir tekrar ya teyzeme yada ona yaptirdim, kuaförede yaptirdim... sonrasinda boncukluya gectim, ilkini kuaför yapti, baktim cok basit bir yapimi var, boncuk, pense ve tig gibi malzemeleri siparis ettim... oturdum saclarimdaki kuaförün yapmis oldugu saclari söktüm, ocak atesinde uclarindaki plastik bölümü eritip yeniden eskisi gibi sekillendirip kendim yeniden taktim... (benim yapmis oldugum kaynagi gören kuaförler baya bi sok geciriyorlar, bunu yapmanin imkansiz oldugunu söylüyorlar, valla ucuza getirmek icin hersey yapilabiliyor bence :KK70: )

veeeee kisacasi suan tekrar yine kaynak yapsam mi düye düsünüyorum, cünkü saclarim hic uzamiyor benim... evet ilk cikartiginizda saclarda bir azalma hissediyorsunuz ama bu tamamen kaynagin vermis oldugu yogunluga alistiginizdan ve bir anda bu yogunlugun yok olusundan kaynaklaniyor... ayrica 1-2 hafta sonra gözünüz ve eliniz alistiginda kaynagin saciniza zarar vermedigini görüyorsunuz... ama cok hassas bir sac yapiniz varsa bilemeyecegim... benimkisi orta halli bir sac, ne cok yogun nede az, gecinip gidiyoruz yani :)

evet ilk takildiginda 1 hafta 10 gün baya bi kasinti oluyor, ama geciyor... ben kaynakli günlerimi özlüyorum sahsen, hem o sac yogunlugu hemde uzunlugu gercekten güzel bir duygu, hatta saclar ciktiginda bi müddet kendimi cok eksik hissediyordum... simdi elimde cit cit var, onlari verip boncuklu kaynaga uygun bi hale getirssem mi diye düsünüyorum...

kisacasiiiiii, kaynaktan saclar azalmaz, kaynaktan dolayi normalde dökülen saclariniz kafanizda birikmek zorunda kaliyor ve kaynak cikarildiginda, kaynaktan dolayi saclarinizin döküldügünü saniyorsunuz...

benim tecrübelerim böyle :)

X