Kaynak, Postiş, Çıtçıt, Peruk Kaynaktan sonraki halim

ben de 12 ay once boncuk kaynak yaptrdım.daha once cıt cıt kullanıyordum ve bı anda karar verıp boncuk kaynak taktırdım.saclarım dumduz.kuruttugumda fnlu gıbı duruyor.cok gur degıl tellerı cok ama ınce tellı.yanı normal..kaynaklar da duz olunca sankı kendı sacımmıs gıbı durdu ve cok memnun kaldım.kullanımı rahat ama 1 ay sonra cıkarttım.acunku dıplerı karıssmaya baslıyo en fazla 2 ay sonra cıkarılması gerek..dokulan saclar sıkışıyo ve onlar boncukalrı cıkardıgın zaman dokluyo..mesela kaynaklar varken sacların hıc dokulmuyomus gıbı duruyoo..1 hafta oldu cıkarttırdıgım kendıne geldı..tekraar taktırıcam..artık sacsızlık dıye bı sorun kalmıcak ılerde daha neler cıkar kımbılır....

arkadaşım üzülme saçların dökülmez. onun çok mantıklı bi açıklaması var:

boncuk kaynak yapılırken kendi saçınızla kaynak saç birlikte boncuğa sıkıştırılıyor. atıyorum 3 ay sonra çıkartıp taktıracaksın kaynaklarını, o üç ay boyunca dökülemeyen tüm saçların boncukların içinde sıkışıyor, kuaför de onları çıkarınca hepsi birden dökülüyor. sana da saçların kopuyo gibi geliyor ama öyle değil. en basitinden düşün haftada 3 kez duş alan bi insan olsan ve her duş sonrasında saçlarını taradığında nasıl döküldüklerini düşün. 3 ayda 36 kez duş alırsın ortalama.sen hesapla arkadaşım. hiç sıkma canını güzel bi yerde yaptırırsan hiç bi şey olmaz

Çok mantıklı vereliniortak arkadaşlar çok abartmışsınız hakkaten.Dün çıkarttım kaynak saçlarımı benimkilerde boncukdu ve bu sizin yorumlarınızı okuyunca çıkartırdım.Evet döküldü ancak 3 aya karşılık arkadaşın açıkladığı gibi normal bir dökülme oldu.Hiçde kel de olmadım.Kelliğe ramakda kalmadı. Çok abartmayın lütfen.İnsanları yanlış yönlendirmeyin.Size verilen besleyicileri kullanmazsanız yada kuaförün söylediklerini yapmazsanız olabilir ancak ben burda okudukjlarıma uyup kaynaklarımı çıkarttırdığıma pişman oldum.

ya ben bır ay sonra kaynak yaptırmayı dusunuyordum:KK43:ama bu yorumlar benı cok korkuttu konyada ıyı bır kaynak yapan kuafor var mı acaba bilen biri varsa yasabılır mı bılgıye ıhtıyacım var

cancağazlarım patronumun eşi kaynak yaptırdı ve daha 1 ay olmadı saçlarını çıkarttırıyor bu gün bırakın 3-5 tel saçı vardı onlarda mahvoldu sürekli işlem görmekten kaynak yaptırarak yazık etmeyin saçlarınıza uzun saç kullanmak isterseniz alın (benim gibi) çıt çıt istediğiniz zaman takın istediğiniz zaman çıkartın sositososito

kaynak yaptırmadan önce çok iyi araştırmak gerekiyor.Çünkü hem maddi zarar hemde manevi zararı olabiliyor.Çok rahat kullanıp benim gibi saçına bir zarar gelmeyende oluyor,saçını kaybedende oluyor.O yüzden çok araştırmak şart

yazıları okuduktan sonra cidden üzüldüm..çünkü ben çıt çıt konusunda baya bi ısrarcıydım üstelik birçok magazada denedim kararlıydım almaya fakat çıt çıtlar saçımda cok bariz belliydi bir rüzgarda rezil olurdum ve de sanki kafamda bir agırlık tasıyor gibi oldum içime sinmedi açıkcası..sonra kuaförm bana kaynak önerisinde bulundu fiyatı bir öğrenciye göre fazla gelince ben düşünmeye bıraktım bu konuyu ve bugünlerde yaptırayım nasılsa 4 ay kalıcak bunun için de kıymalıyım paraya diye düşünürken bu yazıyı okudum.kuaförüm 4 ay kullanabilirsin hiçbir sorun olmaz dedi ama kötü bi etkisi oluyorsa verdiğimz onca paranın yanı sıra eski saçlarımızdan da olmayalım di mi ???? bu konuda diğer önerilerdi de bekliyorum arkadaslar

Rüzgarda kaynakda belli olabilir çıtçıt da cnm.Kaynak yaptırıcaksan dublexi tavsiye ederim.Ve yaptırmadan önce çok iyi araştırmanı tavsiye ederim.Herkes yapabildiğini söyler ve herkes yapabilir ama sonrası facia olabilir

herkeste aynı olucak diye bişey yokki yapılan yerle bile alakalı olabilir.. yaptırıpta memnun kalanlarda var

ben 1 ay bile dayanamadım..birde ben çok titizimdir saçlarımı rahat yıkayamıyordum duşta ve saç derime alerji yapmıştı... gerçi benim boncuk kaynaktı...deli olmuştum bir gece penseyle söktüm ve sonra saçlarımı zor toparladım...bundan kaç sene önceydi 250 tl para vermiştim ilk çıktığı zamanlardı..ne salakmışım diyorum düşününce millet karnını doyurmaya para bulamıyor ben böle aptalca şeylere para veriyorum birde zarara uğruyorum...kadınlar bazen böle saçmalıklar yapabiliyor...

Bende bu kaynak sevdasından piman olanlardanım . Büyük bi heyecanla gidip yaptırdım , 400 ytl olan kaynağı benim postişlerimden yapılcağı için 200 ytlye yaptı. Ama o da ne eve bi gittim gece uyuyamadım boncuklar kafama batıp durdu, o kadar canım yandı ki .
Ertesi günde okul var tabi nasıl gidicegimi bilemedim kaynaklar kabardı saclarımdan farklı renkte oldu :KK43: Ördüm yandan o şekilde idare ettim , okuldan gelince direk kuaföre gidip cıkarttırdım cıkarıtrkende bisürü sacım yolundu. O kadar para verdiğime mi yanayım, cektiğim acıya mı, yoksa cıt cıtlarımın gittiğine mi bilemedim kötükedihüso . Kaynak yaptırmak isteyen varsa düşünsün derim.

Rüzgarda kaynakda belli olabilir çıtçıt da cnm.Kaynak yaptırıcaksan dublexi tavsiye ederim.Ve yaptırmadan önce çok iyi araştırmanı tavsiye ederim.Herkes yapabildiğini söyler ve herkes yapabilir ama sonrası facia olabilir

hala kararsızlığım devam ediyor.herkes için farklı olmuş bu tecrübeler bazen iyi bazense kötü.ya benim için de kötü sonuç olursa diye korkuyorum açıkcası :KK43: zaten ince telli ve düz saçlarım dökülmeye de müsait yani.

ben 2 yıldır kaynak kullanıorum çokta memnunum.kendi saçlarım uzamıo istediğim kadar.kaynakla kendimi güzel hissediorum.bi ay çıkarttırdım herkes git tekrar taktır dedi.hoş duruo ben zararınıda görmedim:)

boncuk kaynak güzel kullanıldığı zaman güzel bir sonuç saçların görünümü için..yanlız takış şekli ve kullanım önemli...eğer kaynaklı saçlarınıza çok sık fön çektirirseniz yada işlem yaparsanız gerçekten kendi ana saçlarınıda kaynaklı saçlarda yıpranıyor...çünkü boncuk saçlar kendi saçınıza monteli olduğu için kuaförde çekilen fön(ki çoğu kuaför çok kötü çekiyor..saçlarınızı sanki kopartacakmış gibi kaba çekiyor..)bu saçlarınızın kökönde çekilmesini sağlayacaktır..normal kullanıımda daha az olacak olan dökülme bu gibi işlemlerde fazlalaşacaktır..siz tabi bunu farketmeyeceksiniz.. ancak 2 aydan sonra uzayan saç dipleriniz, ki günlük ytıkadığınızda dökülen saçlarınızıda hesaba katın..2 ayda ne kadar saç eder onuda düşünün öyle karar verin ve işlem sonrasında dökülen saç ile boncuk arasına sıkışan saçlarınız çoğalma yapacak(çünkü saç diplerinden taranmıyor ve dökülen saçlarda orada birikeceği için) ve saç diplerinde kaşıntıya ve dolaşmaya yol açacaktır..siz ancak bu durumdan ne zaman rahatsız olursanız(bunun süresi size bağlı bazıları hiç takmaz doşalık dolaşık gezer..bazıları hiç gelemez çıkarmak saçlarını temizleyip yeniden taktırmak ister) size kalmış asüresi...çıkarılana boncuklarla beraber..saç diplerinde bir saç kütlesi olacaktır..ancak duşa gişrdiğinizde kaliteli bir saç kremi ile saçlarınızın diplerinde olan bu dolaşıklığı açayım derken elinize gelen topak topak dökülen saçlara mutlaka üzülecek ve acaba kelmi kaldım hatta korkacaksınız:-))...sonra saçlarınıza üzülecek tekrar boncuk takmak istemeyeceksiniz..fakat..ne zamanki uzun bir saçın bayanlara verdiği o güzel görüntüyü görene kadar..tekrargidip taktıracaksınız..ancak bu defa diliniz yandığı için...daha özenli ve dikkatli kullanacaksınız....
işte kısaca kaynak kullanımı artı ve eksileriyle beraber... a.s

selam arkadşlar ben yaptırdım en sonunda boncuk kaynak bublex dediklerinden yaptı kuaförüm ben anlamam zaten o söyledi.170 tane taktık bana ve saçlarım belime kadar harika.ama bir kaç gündür sadece yan ve yüzüstü yatıyorum dün biraz rahat uyudum arife günü yaptırdım ve birazda kaşıntı yaptı bende ama sanırım o yıkamamaktan oldu :) onun dışında görüntü harika çok mutluyum bakan bir daha bakıyor vallaha herşeyin bir bedeli var tabi biraz acı çekiyorsunuz ama geçiyor :) fyat soracaklar için söylüyorum ben dip boya saç kesim 175 tane saç için 500 liraya yaptırdım.bana gelen saç gerçek saç ayrıca boyaya gerek olmadı kuaförüm sçaımın rengini bildiği için aynı renkten getirtmiş gelen saça işlem yapılmadı yani yıpranma yok tek dert dediğim gibi yatma sorunu :) ben zaten yüzüstü yatardım o da çok dert değil ama biraz acıyor..tavsiye edermiyim evet kesinlikle.ama doğru yerde doğru kişilere...

ben 2 yıldır kaynak kullanıorum çokta memnunum.kendi saçlarım uzamıo istediğim kadar.kaynakla kendimi güzel hissediorum.bi ay çıkarttırdım herkes git tekrar taktır dedi.hoş duruo ben zararınıda görmedim:)

canım sen boncuk kaynak mı yaptıryosun yoksa keratin mi ???
bir de yatarken hiç sorun olmuyo mu kaynagı uzun zamandır kullanıyomussun daha fazla bilgi verebilirsen memnun oluruz :):nazar:a.s.

boncuk kaynak güzel kullanıldığı zaman güzel bir sonuç saçların görünümü için..yanlız takış şekli ve kullanım önemli...eğer kaynaklı saçlarınıza çok sık fön çektirirseniz yada işlem yaparsanız gerçekten kendi ana saçlarınıda kaynaklı saçlarda yıpranıyor...çünkü boncuk saçlar kendi saçınıza monteli olduğu için kuaförde çekilen fön(ki çoğu kuaför çok kötü çekiyor..saçlarınızı sanki kopartacakmış gibi kaba çekiyor..)bu saçlarınızın kökönde çekilmesini sağlayacaktır..normal kullanıımda daha az olacak olan dökülme bu gibi işlemlerde fazlalaşacaktır..siz tabi bunu farketmeyeceksiniz.. ancak 2 aydan sonra uzayan saç dipleriniz, ki günlük ytıkadığınızda dökülen saçlarınızıda hesaba katın..2 ayda ne kadar saç eder onuda düşünün öyle karar verin ve işlem sonrasında dökülen saç ile boncuk arasına sıkışan saçlarınız çoğalma yapacak(çünkü saç diplerinden taranmıyor ve dökülen saçlarda orada birikeceği için) ve saç diplerinde kaşıntıya ve dolaşmaya yol açacaktır..siz ancak bu durumdan ne zaman rahatsız olursanız(bunun süresi size bağlı bazıları hiç takmaz doşalık dolaşık gezer..bazıları hiç gelemez çıkarmak saçlarını temizleyip yeniden taktırmak ister) size kalmış asüresi...çıkarılana boncuklarla beraber..saç diplerinde bir saç kütlesi olacaktır..ancak duşa gişrdiğinizde kaliteli bir saç kremi ile saçlarınızın diplerinde olan bu dolaşıklığı açayım derken elinize gelen topak topak dökülen saçlara mutlaka üzülecek ve acaba kelmi kaldım hatta korkacaksınız:-))...sonra saçlarınıza üzülecek tekrar boncuk takmak istemeyeceksiniz..fakat..ne zamanki uzun bir saçın bayanlara verdiği o güzel görüntüyü görene kadar..tekrargidip taktıracaksınız..ancak bu defa diliniz yandığı için...daha özenli ve dikkatli kullanacaksınız....
işte kısaca kaynak kullanımı artı ve eksileriyle beraber... a.s

Sevgili bicirkiz, cok haklisin,goruntu gercekten cok hos oluyor ama saclarin zarar gordugu kesin.

canım sen boncuk kaynak mı yaptıryosun yoksa keratin mi ???
bir de yatarken hiç sorun olmuyo mu kaynagı uzun zamandır kullanıyomussun daha fazla bilgi verebilirsen memnun oluruz :):nazar:a.s.

sorunu ben cevaplıyım canım
3gün önce bende boncuk kaynak yaptırdımm..yatarken eğer sırt üstü yatarsan birazz acıtıyo ilkten ama artk bi sorun yok bende.. gayette hoş olduu. harika oldu saçlarımmm opuyorumnanaktan

sorunu ben cevaplıyım canım
3gün önce bende boncuk kaynak yaptırdımm..yatarken eğer sırt üstü yatarsan birazz acıtıyo ilkten ama artk bi sorun yok bende.. gayette hoş olduu. harika oldu saçlarımmm opuyorumnanaktan

iyi ve mutlu günlerde kullan canım sevindim senin adına =) teşekkür ederim cvp için ...yıkarken filan bi sorunla karsılastın mı ? (acılmama ya da tarayamama gibi ) :nazar:

arkadaşlar kaynak yaptırmak isteyenler lütfen önce benim tecrübeme bir göz atın. 2 ay önce kaynak yaptırdım epeyde para ödedim. saçlarımçok gür olmasada kaynaktan önce sağlıklıydılar. 2 ay içinde yaşadığım yağlanma ve kaşıntı sorunlaı sonunda daha fazla dayanamadım ve kaynakları çıkarttırdım. eski saçlarıma kavuşmanın heyecanı bir anda kabus oldu çünküüüü saçlarımın nerdeyse yarısı dökülüştü ve şuan saçlarımı görmemek için aynaya bakmaktan kaçar hale geldim. bence diplerinin taranmaması vve temizlenmemsi saçları mahvediyor. kaltesi kuaförü hiç önemli değil. KAYNAK YAPTIRMAYI DÜŞÜNEN ARKADAŞLAR BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN....yasakkelimeyasakkelimeyasakkelime

Kızlar bence böyle şeylere hiç gerek yok.Esraberke'nin acı tecrübesindende belli.bence kendi saçlarınıza kalıcı zararlar vermeyin.Saç konusunda benimde çok tecrübem olduğu için biliyorum.saçlarınızı birkere küstürürseniz birdaha birkaç seneye kadar eski haline dönemiyor.veya kısacık kestirmek zorunda kalınıyor.Çıtçıt saçlar çok güzeller.istediğiniz uzunlukta oluyor vede çok sağlıklılar.Bence diğer alternatiflerede bir göz atınbuyrunnnnnnnnn

çıt çıt olunca da toplayamıoruz şöyle kulagmzn arkasından öne dogru felan ah ahhh hep yapmak istemişimdir upuzun saclarımla :KK43:

X