Kayınvalidem yüzünden evliliğim sarsılıyor

HarbiBarbie

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2024
7
-1
26
Kızlar lütfen bana akıl verin, sorun kayınvalidem. Biz 7 ay önce evlendik ve evlendiğimizin 2. Ayı gelip 1 ay bizimle kaldı, daha sonra yine aralıklarla gelip 1’er ay kaldı toplamda 3 ay bizimle kaldı bu durumdan çok rahatsızım, eşimle konuştuğumda; ben ne yapabilirim oda annem sonuçta bi şey dersem küser diyor. Çok tartışıyoruz bu konu yüzünden ve bu sabah kayınvalidem arayıp emrivaki bir şekilde yarın size gelicez dedi. Hiç müsaitsin misiniz işte vay efendim işte biz böyle düşündük size de uygun mu vsvs demedi sadece bunu dedi * yarın size gelicez* ve gerçekten bardağı taşıran son damla benim için. Çok saygısızca bu sadecr bardağın görünen kısmı. Eşimi çok seviyorum ama annesine sınırlarını belli edemeyen biriyle de devam etmek istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Ben tavrımı belli ettim maalesef otoriter biriyim açık bir dilde memnun olmadığımı dile getirdim. Eşime de çok baskı yaptım ve annesi arayıp gelmeyi ima ettiğinde oğluda açık bi şekilde istemediğimizi dile getirmesine rağmen arayıp size gelicez! diyor. Müsait değiliz dememize fırsat vermemek için sormuyor bile
Desinler bi kere çıkıp gelirler ev kapı duvar görürler sonra bak bakalım diyebiliyolar mı. Kocanda rahatsızsa laftanda anlamıyolarsa icraatten anlarlar, telde size fırsat vermiyolarsa geri arayıp biz müsait değiliz dememize fırsat vermediniz x yere gidicez demek çok mu zor

Kızlar lütfen bana akıl verin, sorun kayınvalidem. Biz 7 ay önce evlendik ve evlendiğimizin 2. Ayı gelip 1 ay bizimle kaldı, daha sonra yine aralıklarla gelip 1’er ay kaldı toplamda 3 ay bizimle kaldı bu durumdan çok rahatsızım, eşimle konuştuğumda; ben ne yapabilirim oda annem sonuçta bi şey dersem küser diyor. Çok tartışıyoruz bu konu yüzünden ve bu sabah kayınvalidem arayıp emrivaki bir şekilde yarın size gelicez dedi. Hiç müsaitsin misiniz işte vay efendim işte biz böyle düşündük size de uygun mu vsvs demedi sadece bunu dedi * yarın size gelicez* ve gerçekten bardağı taşıran son damla benim için. Çok saygısızca bu sadecr bardağın görünen kısmı. Eşimi çok seviyorum ama annesine sınırlarını belli edemeyen biriyle de devam etmek istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Bende 7 aylık evliyim. Ve hamileyim ben o hatayı yaptım sen sakın yapma. Kayinvalidene de mesaj atıp güzel Bi dille müsait değiliz yarın misafirlerim var ya da dışarıda islerim var VS bul bir şeyler

Bunu yapacaktım bu gün, eşim asla bırakmadı
Size uğraşacağı çabayı annesine de göstersin o zaman. Ona da izin vermesin. Anne annedir eş de eştir, sınırları belirlemezseniz tamamen gelir kalır.
Eşinizin gelmesini de beklemeyin böyle bir durumda. Gitmeye niyetiniz olsa onun iş çıkış saatine denk getirmezdiniz.
Siz oturun düzgünce konuşun. “Annenle güzelce konuşabilirsin kabul etmiyorum” diye. Sürekli yeni evlilerin evine gitmek hangi akıl ya? Kıskançlığından pisliğinden yapıyor işte.

Il
Kızlar lütfen bana akıl verin, sorun kayınvalidem. Biz 7 ay önce evlendik ve evlendiğimizin 2. Ayı gelip 1 ay bizimle kaldı, daha sonra yine aralıklarla gelip 1’er ay kaldı toplamda 3 ay bizimle kaldı bu durumdan çok rahatsızım, eşimle konuştuğumda; ben ne yapabilirim oda annem sonuçta bi şey dersem küser diyor. Çok tartışıyoruz bu konu yüzünden ve bu sabah kayınvalidem arayıp emrivaki bir şekilde yarın size gelicez dedi. Hiç müsaitsin misiniz işte vay efendim işte biz böyle düşündük size de uygun mu vsvs demedi sadece bunu dedi * yarın size gelicez* ve gerçekten bardağı taşıran son damla benim için. Çok saygısızca bu sadecr bardağın görünen kısmı. Eşimi çok seviyorum ama annesine sınırlarını belli edemeyen biriyle de devam etmek istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?2

2 senelik e
Ama eşiniz resmen tehdit etmiş sizi , hatta özetle demiski annemin zırt pirt gelmesini kabul etmek zorundasin, yoksa bu iş bitere gelmiş konu. Çok istiyorsa kendi gitsin kalsın , siz hizmet etmek zorunda mısınız sürekli birilerine?
Neyse bizimkilerin devamı da var en son avukat tutmuştu sirf bu yüzden boşanmak istiyorum diye, sonra adam seve seve kabul etti, annesi de bir daha sormadan
Üzülmeyin ama sinir koymanız gerekiyor buda esinizde bitiyor o yapicak yoksa yüz göz olursunuz

Kimse için evliliginizi bozmaya değmez ama bunu eşinizle konuşup bir sınır mesafe koymalisiniz

Eşine küs, konuşma. Demek ki eşinin anlayacağı bu.

Bugün kbbye gittim burnumda şekil bozukluğu var dedi operasyon istedi ama eğitim arastırmalar yapıyor dedi Kocaeli civarında devlette eğitim araştırmada bütün estetiği yapan iyi doktor biliyormusunuz

Bu gün aynısını yaptım, inanın eşyalarımı topladım gidiyordum, tam eşim işten geldi ve gitmeme izin vermedi; gidersen geri dönülmez bi yola gireriz kime ne açıklayacağız bunun anlamı ayrılık dedi ve bende gitmedim maalesef. Eşimi seviyorum ve gerçek anlamda bu sebepten dolayı boşanmak istemiyorum
Gidecektin işte. Hata etmişsin.

Bunu yapacaktım bu gün, eşim asla bırakmadı
Allah Allah, sizi asla bırakmamayı biliyorsa annesine de söylemeyi bilecek. Annesi küsecek diye korkuyor ama sizden yana bi korkusu yok, çünkü gidiyorum diye blöf yapmışsınız ve "bırakmadığı için" gitmemişsiniz. Yani sizin kabullenip oturacağınızı biliyor.

Bende eşimi çok seviyorum ama mesela evliliğimizin başında yaşadığımız bazı sorunlardan dolayı "bi daha asla annenlere yatılı gitmem, memlekete gittigimizde otelde kalırım" dedim. Götürebiliyorsa götürsün beni annesigile. Kararlı olun, eşinizi seviyorsunuz diye yelkenleri indirmeyin bu gibi konularda.

Kvdeyi arayin musait degiliz gelirsen bizi bulamazsin kusura bakmayin diyin ve cikin gidin esiniz sizi kilitlemiyordur eminim annesine laf soyleyemeyip karisina baskı yapiyor kanmayin bunlara ya sinir cizsin yada ayrilin 7 aylik evlilikte 3 ay kalmak nedir

X