Kayınvalidem ve benim alinganligim

Gelince oturup gitmedi işte. Yok süt gelmiyor, çocuğun gazı var çıkaramıyor, göbeğin baya kalmış, torununa iyi bakın, aynı benim kızlarıma benziyor bunlar ilk aklıma gelenler sadece. İlk hamile kaldığımda dediği ilk şey İnş cinsiyeti dedesinin gönlüne göre (erkek) olur. İnsan sağlıklı olsun der dimi. Doğumda bir hediye yok 1 hafta önce kendine bilezik alması. Olması anlarım derdim hediye değil ama bunlar adettir. Kendinin bişey almayıp eşimin aldığı hediyeyi kucumsemesi. Annem gitti ben yemek konusunda biraz zorlandım. Oğlum gelip bende yer sonra eve gelir demesi oğlum gelmesse ben Bi tabak ona yemek getiririm demesi. Bunlar benim için basit laflar değil. Beni saymamak yani. Umarsamamak

Bunları konuya eklerseniz keşke, çünkü konuyu okuyunca kadın bisey yapmamış gibi anlaşılıyor

oturup gitmedi işte. Yok süt gelmiyor, çocuğun gazı var çıkaramıyor, göbeğin baya kalmış, torununa iyi bakın, aynı benim kızlarıma benziyor bunlar ilk aklıma gelenler sadece. İlk hamile kaldığımda dediği ilk şey İnş cinsiyeti dedesinin gönlüne göre (erkek) olur. İnsan sağlıklı olsun der dimi. Doğumda bir hediye yok 1 hafta önce kendine bilezik alması. Olması anlarım derdim hediye değil ama bunlar adettir. Kendinin bişey almayıp eşimin aldığı hediyeyi kucumsemesi. Annem gitti ben yemek konusunda biraz zorlandım. Oğlum gelip bende yer sonra eve gelir demesi oğlum gelmesse ben Bi tabak ona yemek getiririm demesi. Bunlar benim için basit laflar değil. Beni saymamak yani. Umarsamamak

O kadar alınmayın.

Hem kızı değil miyim neden ilgilenmedi diyorsunuz hem söylediklerine gereksiz alınıyorsunuz.

Hem bana laf etmeyecek kadar mesafeyi korusun hem sürekli ilgilenecek kadar samimi olsun olmaz. Anneniz yerine koyuyorsanız söylediği küçük şeylere alınmamanız gerekir.
Aynen. Tam ne istediğinizi belirleyin bir kafanızda önce.

Çıtayı her zaman düşük tutun böylece üzülmezsiniz doğumda yanına gelip 1 ay dursa onunda lafını yapardınız . Üstünüze düşen görevi yapın ki vicdan azabı çekmeyin arayıp hal hatır sormak bu kadar zor değil kini bırakmak lazım

Ben bişeyden rahatsız olduğumda ya alingan oluyorum ya geçmişe takılıyor oluyorum. Çok takıntılıyım bunu biliyorum zaten. Ama herkesin bunun arkasınagsaklanıp istediği gibi davranmasına dayanamıyorum. Ben Bar i tepki yaptığımda benim yanlışım çok büyük bi terbiyesizlikmis gibi geliyor. Gidip gelmemek o kadar kolay değil ki. Eşinin hatri diye birsey var sonuçta
Hatır gönül bi yere kadar
O da evladının hatrına seni kollayacak üzmeyecek kırmayacak o zaman
Ne kadar ekmek o kadar köfte bence

Hatır gönül bi yere kadar
O da evladının hatrına seni kollayacak üzmeyecek kırmayacak o zaman
Ne kadar ekmek o kadar köfte bence
Kesinlikle öyle. Ben de yaptığım yanlışların farkındayım bende yaptım yani bunu kabul ediyorum. Ama kv hiç birini kabul etmiyor. Belki küçük şeyler ama herkes farklı şeylere alınır kimseye diyemeyiz ki buna mı takıldın. Herkes kendince haklı o da bende. Bazen ne yapmam gerektiğini bilemiyorum.

Kesinlikle öyle. Ben de yaptığım yanlışların farkındayım bende yaptım yani bunu kabul ediyorum. Ama kv hiç birini kabul etmiyor. Belki küçük şeyler ama herkes farklı şeylere alınır kimseye diyemeyiz ki buna mı takıldın. Herkes kendince haklı o da bende. Bazen ne yapmam gerektiğini bilemiyorum.
Şimdi siz hatalarınızın farkında olup yeri geldiğinde özür de dilersiniz.
Çünkü gelin olmak bunu gerektirir demi, alttan alırız, yaşına hürmet ederiz, kusurumuz olursa af dileriz.
Peki karşımızdaki insan yaşına uygun davranıyor mu?
Evladının hatrına bizi sayıyor mu?
Bir hata yaptığında, özür dilemese bile gönlümüzü yapmaya çalışıp mahcup oluyor mu?

Bunlar yoksa, başlarım eşimin de hatırına.
O zaman eş denen kişi annesine durum izahı yapacak, anne az uzak dur diyecek.
O da benim eşim fazla diyaloğa girme kimse üzülmesin diyecek.

oturup gitmedi işte. Yok süt gelmiyor, çocuğun gazı var çıkaramıyor, göbeğin baya kalmış, torununa iyi bakın, aynı benim kızlarıma benziyor bunlar ilk aklıma gelenler sadece. İlk hamile kaldığımda dediği ilk şey İnş cinsiyeti dedesinin gönlüne göre (erkek) olur. İnsan sağlıklı olsun der dimi. Doğumda bir hediye yok 1 hafta önce kendine bilezik alması. Olması anlarım derdim hediye değil ama bunlar adettir. Kendinin bişey almayıp eşimin aldığı hediyeyi kucumsemesi. Annem gitti ben yemek konusunda biraz zorlandım. Oğlum gelip bende yer sonra eve gelir demesi oğlum gelmesse ben Bi tabak ona yemek getiririm demesi. Bunlar benim için basit laflar değil. Beni saymamak yani. Umarsamamak
Başa bunları yazın. 5dk durup gitmemiş ki kadın...

Oğluna yediririm kelimesi çok iğrenç... torunun ne olacak... Anne aç kalırsa o da aç...

O dönemde maalesef oluyor öyle şeyler. İnsanlık sizde kalsın diyip arayabilirsiniz... buraya yazdiginiza göre vicdanınız çok da rahat değil.

Başa bunları yazın. 5dk durup gitmemiş ki kadın...

Oğluna yediririm kelimesi çok iğrenç... torunun ne olacak... Anne aç kalırsa o da aç...

O dönemde maalesef oluyor öyle şeyler. İnsanlık sizde kalsın diyip arayabilirsiniz... buraya yazdiginiza göre vicdanınız çok da rahat değil.
Değil tabi ki bi yandan diyorum eşimin hatri. Öyle işte kararsız kaldım yani zaten artık 1 hafta geçti bundan sonra görüştüğümüzde anca diyebilirim.

Şimdi siz hatalarınızın farkında olup yeri geldiğinde özür de dilersiniz.
Çünkü gelin olmak bunu gerektirir demi, alttan alırız, yaşına hürmet ederiz, kusurumuz olursa af dileriz.
Peki karşımızdaki insan yaşına uygun davranıyor mu?
Evladının hatrına bizi sayıyor mu?
Bir hata yaptığında, özür dilemese bile gönlümüzü yapmaya çalışıp mahcup oluyor mu?

Bunlar yoksa, başlarım eşimin de hatırına.
O zaman eş denen kişi annesine durum izahı yapacak, anne az uzak dur diyecek.
O da benim eşim fazla diyaloğa girme kimse üzülmesin diyecek.
Eşimde bişey demek istemiyor bana ara falan diye. Sadece arasan iyi olurdu ama kırgın sin onuda biliyorum dedi.

Aaa bukadar kafaya takayacagini bilseydim arardım ben önem vermediğini düşündüğüm için öyle aramadım. Dersin. Niye onemsemiyim dersede nebiliyim bende öyle haslandigimda falan arayıp sormadın ya falan diye yapıştır gec
Şu ilk cümlenizi okuduğumda kadının kayınvalidesi sizsiniz sandım😂
Elim kalbimde okudum devamını, ay nasıl adrenalin yüklendim bir an.

Mavi Mucize Mavi Mucize 😂😂. Çoğu kişi beni haksız buldu bu durumda. Ama sonradan yazdığım konularda var tabi. Bidaha bişey yazicagim zaman uzun uzun anlatmam gerek bunu anladım
Konu kv ise, ben kayıtsız şartsız gelinlerden yanayım.
Bazı münferit durumlar olabilir ama genele vurursak, kv ise konu, gelin haklıdır. 😂
Hadi beraber taşa tutulalım o zaman.

Konu kv ise, ben kayıtsız şartsız gelinlerden yanayım.
Bazı münferit durumlar olabilir ama genele vurursak, kv ise konu, gelin haklıdır. 😂
Hadi beraber taşa tutulalım o zaman.
Bi gün kahvaltıya çağırdım normal bi şekilde eşimde yoktu evde hem dedim konuşuruz bi noktada anlarız birbirimizi. Ben anlattım oda anlattı kendi kızdığı şeyleri. Senin cahilliğine veriyorum demek ne demek. Çocuk yapmayı bilen insan iyi kötü vardır aklı yani. Anne dedim hani sende biraz kabul etsen hatalarını. Eşimin doğum gününde yemek falan hazırladım ben telden müzik açtık. Her neyse eşimde bi mağazayla problem yaşamıştı arayıp şikayet edicekti ses kaydeden bi program yükledi. Her neyse unutmuş o programi silmeyi biz müzik dinlerken başladı kv min sesi çalmaya 😂 beni anlatıyor öyle yaptı böyle yaptı diye eşim anne oda kırgın falan diyor herneyse. Telefonda bi konuşmaları var tabiki anne oğul konuşsunlar ama evdeykem asla aramaz hep işte mola saatlerinde yad sabah evden çıktığı saatlerde. Yani evdeyken de konuşsa sıkıntı yok ama hep benim olmadığım saatlerde arayınca diyorum bende neden böyle.

Dogumda 5 dk ugramasina neden takildiniz. Napacak size mi bakacak ? Bakmak zorunda mi ? Anneniz zaten yaninizdaymis. Gelse kalsa bu sefer de islerime karisti diye konu acardiniz
Gelip baksın diyen kim. Yardımcı olmuyorsa gelipte akıl vermesin. Çocuğun gazı var çıkaramadın diyeceğine alsın kucağına 2 dk denesin yani.

X