Bu Yüzsüz Kaynana İle Ne Yapcam

Ne kadar terbiyesiz ve saygısızsınız, eşinize de yazıklar olsun ki annesini bu durumlara düşürebiliyor.
Ne kadar kötü olursa olsun o bir anne , eşinizi doğuran kişi ve sizde bir annesiniz umarım yaşattığınızı yaşamazsınız :)

lütfiye alver in hikayesini okudum, cidden bazen hasta insanlar normal insanları hasta ediyorlar ve kötüsü onlara hiçbir şey olmuyor...
Bu ülkede hala çok ciddi kayınvalide terörü yaşanıyor, sen ben değil ama gencecik ailesinden destek de göremeyen insanlar var. O nedenle bu denli ters davranış bana uygun gelmediği gibi "kayınvalidem bana neler yaptı yine de sesimi çıkarmadım" demek de bana hiç uygun gelmiyor.
İnsanların bununla övünmesine şok geçiriyorum.
İnsanın kendine saygısı olmalı. Bu saygı nedeniyle ne sınırı aşmalı ne de kendini ezdirmeli.
Kendini ezdirmek ne zamandan beri erdemli bir hareket oldu bu topraklarda bilmiyorum.
Kızlarınıza da bunu tembihlemeyin lütfen.
Kimsenin kimseye ezmeye hakkı yoktur. Edebini ve adabını bilirsen de kimse ezemez. Ses çıkarmamakta kendini ezdirmek demek değildir. Kimse beni eşimi çocuklarımı ezemez. Ha kv ezmeye kalkarsa gene saygısızlık yapmam araya mesafe koyar tepkimi öyle belli ederim. Biz büyüklerimizden böyle gördük. Küçüklerimize de böyle öğreteceğiz. Bu ince çigiyi anlamanız dileğiyle...

Kimsenin kimseye ezmeye hakkı yoktur. Edebini ve adabını bilirsen de kimse ezemez. Ses çıkarmamakta kendini ezdirmek demek değildir. Kimse beni eşimi çocuklarımı ezemez. Ha kv ezmeye kalkarsa gene saygısızlık yapmam araya mesafe koyar tepkimi öyle belli ederim. Biz büyüklerimizden böyle gördük. Küçüklerimize de böyle öğreteceğiz. Bu ince çigiyi anlamanız dileğiyle...

mesajımın sadece bir bölümünü almışsınız
zaten bu davranışı tasvip etmediğimi en başından beri söylüyorum
ama burada ses çıkarmadım diyenleri de anlamadığımı söyledim.
neden üstünüze alındığınızı da anlamadım.
tabi eğer siz de hiç ses çıkarmayan kesimdeyseniz de sizin için üzülürüm sadece.
yine de sizin tercihinizdir tabi ki.

tabi eğer siz de hiç ses çıkarmayan kesimdeyseniz de sizin için üzülürüm sadece.
Ses cikarmayanlarin.bir çoğu eşi yüzünden çıkarmıyor .Kaynana terörü de ,kv değil o ana kuzusu eşler yüzünden var ya zaten :) benim eşim de aşırı olmasa da öyleydi yani bisey söylerlerdi orada cevap verirdim sonra ağlamaya bayilmaya kalkardı sonuç : ben cazgır gelin o masum kaynana .Halbuki söylediği söz yenilir yutulur değil ama işte ...
Her seferinde konuşarak ,tartışarak cevap verdim ama evden kovmak ,çocuğu kaçırmak ( zarar vermediği sürece) ,eve gelene hoşgeldin diyememek te abartı geliyor işte bana ki çok kinciyimdir .

Dediğiniz gibi iki kesim de çok uc

Yukarıda ben ve bir çok kişi Kv nin bir büyük olduğu için idareci olmak gerektiğini savunduğundan yazdığınızı üstüme almam gayet doğal. İnsanların kendini ezdirmesini kimse hoş karşılamıyor. Sadece 2 gündür şunu anlatmaya çalışıyorum. Bir insan hata yaptığında susmanız sizi ezdirmez. Benim üzülecek halim yok çok şükür, üzülecekseniz '' saygısızca yetişen , anne baba kavramını bilmeyen nesile '' üzülün.

Yukarıda ben ve bir çok kişi Kv nin bir büyük olduğu için idareci olmak gerektiğini savunduğundan yazdığınızı üstüme almam gayet doğal. İnsanların kendini ezdirmesini kimse hoş karşılamıyor. Sadece 2 gündür şunu anlatmaya çalışıyorum. Bir insan hata yaptığında susmanız sizi ezdirmez. Benim üzülecek halim yok çok şükür, üzülecekseniz '' saygısızca yetişen , anne baba kavramını bilmeyen nesile '' üzülün.

çok agresifsiniz bunun nedenini anlayamadım.
o yüzden devam ettirmek istemiyorum sizinle mesajlaşmayı.
kimseyi de kırmak, üzmek ya da sinirlendirmek istemiyorum.
iyi günler diliyorum

lütfiye alver in hikayesini okudum, cidden bazen hasta insanlar normal insanları hasta ediyorlar ve kötüsü onlara hiçbir şey olmuyor...
Bu ülkede hala çok ciddi kayınvalide terörü yaşanıyor, sen ben değil ama gencecik ailesinden destek de göremeyen insanlar var. O nedenle bu denli ters davranış bana uygun gelmediği gibi "kayınvalidem bana neler yaptı yine de sesimi çıkarmadım" demek de bana hiç uygun gelmiyor.
İnsanların bununla övünmesine şok geçiriyorum.
İnsanın kendine saygısı olmalı. Bu saygı nedeniyle ne sınırı aşmalı ne de kendini ezdirmeli.
Kendini ezdirmek ne zamandan beri erdemli bir hareket oldu bu topraklarda bilmiyorum.
Kızlarınıza da bunu tembihlemeyin lütfen.

Kayinvalidem bana neler yapti yine de sesimi cikarmadim demek hakikaten bana da uygun gelmiyor. Bende gördüm bununla övüneni. Napalim yani aferin bravo şak-şak diyip madalya mi verelim 😁😁😁 bir de kendini ezdiren ama kocam beni ezdiriyor kocam beni ezdirmedi diyenler de var
Sen kendini ezdirmemissindir kocan ne mana? Sanki kocandan önce bir sinektin birey degildin evlendin ve birileri tarafindan hakkinin ve kendinin savunulmasini bekliyorsun. Ne kadar üzücü . Ortada bisey varsa ben direkt o kisiyle hallederim. Esimi konusturtmam bile.

çok agresifsiniz bunun nedenini anlayamadım.
o yüzden devam ettirmek istemiyorum sizinle mesajlaşmayı.
kimseyi de kırmak, üzmek ya da sinirlendirmek istemiyorum.
iyi günler diliyorum
Mütevaziliğiniz için teşekkür ederim , Sizin mesajınız diğerlerinden farklı evet ama sürekli ortaya konuşarak birileri birilerine laf gönderiyor. Benim de niyetim sizi kırmak değildi. Yanlış anlamayın lütfen.
İyi günler dilerim.

Bir laf var el öpmekle ağız bok olmaz... yetmemiş bide kadını evden kovmussun aynısını kocalar yapsa karılar anasıyla birlikte o evi terkeder vallahi

.bi kere şuna açıklık getireyim geri çekilip çılgınca bağırmadım. tek bi cümlede bağırdım onda da çıkar mısın evden anlamıyo musun dedim. diğer bütün söylediklerim normal ses tonundaydı. ben sevgisiz bir ailede büyüdüm. inanın hep doğru hep düzgün insan olmaya çalıştım. ve oldum da . karşıma da hep iyi insanlar çıktı allah razı olsun. karşıma ilk çıkan ortalık yerde güzel gelinim diye öpüp kenarda köşe de bana gelin hanım diye laf sokan ve kendisine baba sorumluğu yüklenmiş bir kocayla başbaşa kaldım. ben elim kolum dolu kalbimi arındırmış bir şekilde evlerine gittikçe hep kötü muamele gördüm. kendi ailemden de eşimin annesinden de. sonra psikolojik olarak ataklar geçirmeye başladım geceleri sayısız kere ağlayarak sıçrayarak uyanıyordum. eşim öpüp sakinleştiriyordu. kv nin biz 200 km uzaktayken kardeşini bul eve gelsin diye gece yarıları aramaları telefonlardan korkar olmuştum. ağlamaya başlıyordum. zaten annem çocuğum olacak diye hakaret etmeye başladı bide benim hiç suçum yokken eşimle kv nin kavgasından bende nasibimi alıp hiç aranmadım. ne suçum varsa. adım atmak için gelseydi elini de öperdim. sarılırdım da çünkü hep bu şekilde adım attım ben. ama hesaplaşmaya gelip bize bağırdığında dayanamadım artık. yazdıklarım dışında evrilmeye başladı konu. benim kv hastanede yatarken foto çekip paylaşıp ki haberimiz yokken görmedik diye fırça atardı arayıp. resimlerini beğenmiyormuşum diye benle ciddi ciddi kavga etmye çalıştı. ki görmüyordum da. kendi öz yeğenine odaya girdklerinde kedi yatağın altında mıydı üstünde miydi diye kavgaya tutuşup hıncını alamayınca konuyu giydiği şorta getirip or.spu demeye çalıştı. size sorum bu kadar şey yaşamış ve burda biraz akıl almak için konu açmış bir hamile bir bayan olarak burdaki bayanların beddualarını hakediyor muyum? ki okunsun diye yazıyorum. ben 6 ay asker yolu bekledim evli olarak benim namusuna laf uzattı kv. bu tarz bi insanın mı elini öpmemem beni saygısız ve diğer bayanlardan beddua hakeden biri yapıyor? Lütfen önceki konularımı okuyup da bu kinimi yargılayın.

Evet yine kv konusu ile karşınızdayım.
konularımı okuyanlar bilir ama kısa özet geçeyim. hamile kaldığım zaman eşimle annesi kavga etmiş konuşmuyorlardı. ve 7 ay boyunca beni de arayıp sormadı kv. arada sinir olsam da mutluydum huzurluydum.

Geçen gün Eşimin Teyzeleri köyden dönerken bize de uğramak istemişler aradılar. Tabi dedik mutlu olduk çünkü seviyorum teyze ve dayıları.
neyse eşime dedim annen de gelcek görürsün. yok be gelmez dedi. neyse 1 saat sonra balkona çıktım bakıyordum. gördüm arabadan indiklerini. bi baktım kv de onlarla geliyor. 7 aydır görmüyorum sinir olmadım değil. Neyse içeri girdiler buyur ettik. herkesle sarılıp öpüşüyoruz sıra kv ye geldi eşim hoş geldiniz ....... hanım diye ismiyle hitap etti, elini uzattı öptürmek için kv öpmedi eşim. ben zaten öpmeme kararı almıştım o kısacık sürede. bana da uzattı elini. yok hiç öpmeyelim diyerek sadece elini sıktım.

Neyse içeri geçildi çay kahve sohbet falan. ama kv sürekli soru sorma peşinde kaç aydır duymadığı konularda yorum yapmalar falan. bide bağırarak soruyor ki duyulsun da cevap vereyim diye. bir cevap veriyorsam 2 cevap vermiyorum. sonra bebeğe aldığımız eşyaları görmek istediler falan onları gösterdik ki söylemedim bile kp nin şuanki eşinin aldığı şeyleri hediye geldi bunlar dedim sadece.sonra teyzeler geç kalmayalım deyip kalkmaya başladılar. hadi abla dediler kv ye. ben daha oturacağım dedi. eyvah dedim kavga geliyor. neyse geçirdik teyzeleri, oturduk. eşimle konuşmaya başladılar. kendi aile konularına girince ben durmak istemedim odada. arkaya yatak odasına gittim. teyzenin kızı da kaldı kv nin küçük oğluyla görüşeceklermiş diye . o da benimle geldi. kv sürekli bağırmaya başladı konuşurken. hamileyim geriliyorum. duymamaya çalışıyorum. ama tek mağdur kendisi ve küçük oğlu. bütün suçlu ben eşim ve kp.

son yükseldiklerinde eşim hadi sizi eve bırakayım dedi. eşimle kuzeni önden indiler kv biraz oyalandı.en son 5 haftalıkken görüştüğümüzde yaptığı gibi torunuma iyi bak deyip karnıma dokunmaya çalışıyordu ki 2 adım geri çekildim.istemedim dokunmasını. noldu dedi. dokunmanı istemiyorum dedim. ben sana ne yaptım ki? doğunca da mı böyle yapıcaksın babannnesi olacağımın farkına var istersen dedi. 7 aydır bişey yapmadın zaten sıkıntı orda istemiyorum dokunmanı dedim. benim size ihtiyacım vardı siz terbiyesizlik yaptınız dedi.
(terbiyesizlik dediği kv nin bacağı çatlamıştı düştüğü için alçıdaydı. bi tane komşusu var kankası olur kendisi o ilgileniyrodu onla bizde kontrole gidiyor eksiği gediği varsa onu alıyorduk. haftasonu bi gece yataktan düşüp kolunu incitmiş eşimi aradı gece 2 de. bizde o sıra il dışında misafirlikteydik. ve hala oturyorduk. meşgule attı eşim. noldu anne dedi ihtiyacım vardı size nerdesiniz dedi. noldu anne il dışındayım dedi. yok bişey oğlum siz keyfinize bakın deyip trip attı ve bi daha bişey yazmadı. daha öncede bu tarz şeyleri olduğu için önemsemedik ki kolundada bişey yokmuş düşünce acımış sadece hani hastanelik bişey yokmuş.terbiyesizlik dediği olay bu yani)

2 saattir bu halimle bağırmanı dinliyorum beni daha çok germe çıkar mısın bak eşim götürüyor sizi hadi dedim. ben senin kayınvalidenim haddini bil dedi orda cinlerim tepeme çıktı. ben haddimi biliyorum sen bil haddini artık bence dedim. karnım kasıldı zaten hala mırıl mırıl bişeyler söylemeye çalışıyor. en sonunda dayanamayıp bağırdım çık şu evden anlamıyo musun diye. okuduğun okula yazık diyerek ayakkabılarını giymeye çalıyor hala. evet senin gibi dedim. annemle babamla iletişim kurup benim terbiyesizliklerimi anlatacakmış bide öyle dedi. selam söyle deyip kapıyı çarptım. elim ayağım titriyor karnım kaskatı kesildi. dedim ya doğurcam ya çocuk düşecek o kadar kötü oldum. eşim aradı 5 dk sonra dedim çabuk gel anlattım ona da böyle böyle oldu diye. karnına dokundurmaman hoşuma gitti dedi. zaten arabadan inerken görüşmek zorunda değiliz demiş annesine.

bayanlar bana yol gösterin. yüzsüz yüzsüz gelip kavga çıkardı. doğumda da yapıcak aynı şeyi gelmez diyemiyorum artık o kadar alışmış ki yüzsüzlüğe doğuma da gelcek biliyorum. sütümü kesicek bu kadın benim sonra da ben yolucam saçını başını o olcak. eşime dedim bu eve girmeyecek güvenliğe de söylicem yeter artık dedim. sen nasıl mutlu olcaksan diyor ama bi şekilde bu zamana kadar bi yolunu bulup her böyle musallat oldu. napıcam ben?
Çok güzel yapmıs sın canım agzına saglık.. Burda kayınvalideden dem vuranlar bianda kaynanası olmus.. Seni kim üzüyorsa sil hayatından sen kendi aileni silmişin kaynana kim hiç üzülme.. Rabbim saglikla aldırsın kucagına bebişinizi darısı bana

Kayinvalidem bana neler yapti yine de sesimi cikarmadim demek hakikaten bana da uygun gelmiyor. Bende gördüm bununla övüneni. Napalim yani aferin bravo şak-şak diyip madalya mi verelim 😁😁😁 bir de kendini ezdiren ama kocam beni ezdiriyor kocam beni ezdirmedi diyenler de var
Sen kendini ezdirmemissindir kocan ne mana? Sanki kocandan önce bir sinektin birey degildin evlendin ve birileri tarafindan hakkinin ve kendinin savunulmasini bekliyorsun. Ne kadar üzücü . Ortada bisey varsa ben direkt o kisiyle hallederim. Esimi konusturtmam bile.
Ne kadar saygısız yorumlarınız var
Hayırdır sizin Kocanız pasifse annesi ile sizin aranızda denge kuramadıysa sizi karşı karşıya getirip sizi cazgırlık yapmak zorunda bıraktıysa kendinize üzülün millete değil

Ayrıca hakaret ve kendini ezdirmemek özgüvenli olmak arasındaki ayrımı bilmediğiniz yorumlarınıza belli oluyor

Hayırdır sizin Kocanız pasifse annesi ile sizin aranızda denge kuramadıysa sizi karşı karşıya getirip sizi cazgırlık yapmak zorunda bıraktıysa kendinize üzülün millete değil

Ayrıca hakaret ve kendini ezdirmemek özgüvenli olmak arasındaki ayrımı bilmediğiniz yorumlarınıza belli oluyor
Ne alaka? Öyle birsey yazmadim bu kanıya nereden vardiginizi merak ettim doğrusu. Üzülecek bir durumum yok cok şükür,öfkenizi başkasına yonlendiriniz.

Ne alaka? Öyle birsey yazmadim bu kanıya nereden vardiginizi merak ettim doğrusu. Üzülecek bir durumum yok cok şükür,öfkenizi başkasına yonlendiriniz.
Siz dönün yorumlarınızı okuyun konu sahibine hak vermeyen herkese ettiğiniz yorumlara Ba kın
Kimin öfkesini yönlendirecek yer aradığını anlarsınız

Siz dönün yorumlarınızı okuyun konu sahibine hak vermeyen herkese ettiğiniz yorumlara Ba kın
Kimin öfkesini yönlendirecek yer aradığını anlarsınız
Yorumlarimda birsey yok,insanlarin hakaret etmedigim ve polemige girmedigim sürece istediğim yorumu yazabilirim. Iyi gunler.

bana da saygısız gelmedi hiçbir mesajı açıkçası
bir sorun varsa ben kendim çözerim zaten demiş.
zaten öyle olmamalı mı?
kocaya her sorunda sürekli sürekli gidip orta yol bulmasını isteyemeyiz ki çocuk gibi?

bana da saygısız gelmedi hiçbir mesajı açıkçası
bir sorun varsa ben kendim çözerim zaten demiş.
zaten öyle olmamalı mı?
kocaya her sorunda sürekli sürekli gidip orta yol bulmasını isteyemeyiz ki çocuk gibi?
Ki canim kaynanama asla cazgirlik yapmadim. Bir ara bozuştuk küstük sonra geri barıştık. Aramizda çözdük yani. Cok severim kendisini
Kendi annemle görüşmüyorum,kaynanamla aramdan su sızmaz, arkadas gibiyiz
Aileme,bana,kişiliğime,hayatıma karşı cok buyuk bir sozu ya da cok kötü bir yanlışı olsaydi siler atardim bir kalemde,burda cok okuyorum esinin hatrina gidenleri ayda yılda bir gidenleri. Karakter ve tercih meselesi ,ben onu da yapmazdim. Ben fazla tatava çekmem kestirip atarim

Evlilik bu kurtlar vadisi cevirmiyoruz,kaynanasinin telefonunu açmayıp esi yanina geldiginde,annem seni aramis acmamissin dediginde esi onunde (sirf eşine iyi gozukmek icin) kaynanasini arayanlari gördü bu gözler. 1.agizdan dinledim ve kiz hep kaynanasina beddua falan eder nefret eder o derece. Olmelerini bekliyormus,cahillermis yobazlarmis falan. Bir insan bu kadar riyakar olamaz.
Kocam niye orta yolu bulsun dedigin gibi

X