Karın germe ve meme küçültme

Merhaba, 28 Ekim'de meme küçültme lipo ve karın germe oldum. Yaklaşık 9 saat sürdü. Ameliyattan çıktığımda hiç ağrım yoktu. Sonraki günlerde olmadı. Sadece yatarken kalkarken kaslar dikildiginden biraz ağrı oldu o kadar. Sonraki süreç biraz uzun ama. Dik yuruyememek kötü. Bel ağrısı yapıyor. Ödemeler geçince ve korse de çıkınca sanırım mutlu olacağım.

Merhaba, 28 Ekim'de meme küçültme lipo ve karın germe oldum. Yaklaşık 9 saat sürdü. Ameliyattan çıktığımda hiç ağrım yoktu. Sonraki günlerde olmadı. Sadece yatarken kalkarken kaslar dikildiginden biraz ağrı oldu o kadar. Sonraki süreç biraz uzun ama. Dik yuruyememek kötü. Bel ağrısı yapıyor. Ödemeler geçince ve korse de çıkınca sanırım mutlu olacağım.
Benim 2 ay doldu.Aynisini olmuşuz .Korse gitti ama ödem halâ var.İyiyim şükür.

Öğretmenim sömestr tatilinde lipo ve karın germe olsam 15 günde iyileşir miyim ? İlkokul öğretmeni olduğum için döndüğümde hareketli olmam gerekiyor? Yazın olamam çünkü korse takmak sıkıntı
Yazın olun🙂.Benim 2 ay oldu .İnanın yeni yeni düzeldim.Zaten 1 ay gerginlik oluyor ve kambur yürüyoruz.Bu ameliyatı olan en az 2 ayı kendine ayırmalı.Benim çok iyi geçtiği halde durum bu

Merhaba ,ben de 4 Kasım da 2.karın germe. Operasyonu oldum,Ankara da oldum,başka şehirde yaşıyorum ,5 gün hastane de yattım,dün eve geldim.Ameliyat sonram rahattı çok iyi ağrı kesiciler yapıldı,eğik yürümek ve sırt ağrısı dışında fena değilim ama dün eve geldim gece zor geçti yani hastanede yapılan ağrı kesiciler gerçekten etkiliymiş,hareketim çok kısıtlı ,inşallah sonuç güzel olur çektiklerimize değer .Olmak isteyen herkese tavsiye ederim zor günler geçince inşallah iyiki olmuşuz deriz.
2 ay doldu.Şükür düzeliyor insan.Zor olsa da.... Meme küçültme de vardı bende.

Öğretmenim sömestr tatilinde lipo ve karın germe olsam 15 günde iyileşir miyim ? İlkokul öğretmeni olduğum için döndüğümde hareketli olmam gerekiyor? Yazın olamam çünkü korse takmak sıkıntı
Merhaba çok zor. 15 gün dik durmanız gerekiyor zaten. 15 gün sonunda da zaten tamamen dik duramiyorsunuz. Ben de 2 korse var biri zıbin gibi diğeri de bel korsesi. Yani ben atlet bile giyemeyen biri olarak hareketlerim çok kısıtlanıyor. Yani 15 günde dönersiniz ama çok hareketli olamazsiniz

Merhaba çok zor. 15 gün dik durmanız gerekiyor zaten. 15 gün sonunda da zaten tamamen dik duramiyorsunuz. Ben de 2 korse var biri zıbin gibi diğeri de bel korsesi. Yani ben atlet bile giyemeyen biri olarak hareketlerim çok kısıtlanıyor. Yani 15 günde dönersiniz ama çok hareketli olamazsiniz
Durmamaniz olacaktı :)

Bende karın germe kas dikimi ve lipo oldum. Evet iyileşme sürecim çok hızlı ve sorunsuz oldu ama yinede ilkokul öğretmeni için 15 gün yeterli gelmeyebilir. O yüzden 1 hafta daha eklerseniz bence çok daha sağlıklı olacaktır. Çünkü kas dikimi olursa yüksek sesle konuşmak ve bağırmak zorluyor. Karın ve diyafram bağlantılı olduğu için ister istemez geriliyor gibi oluyor.

Merhaba şuan durumunuz nasıl dik yürümeye başladınız mi

Evet dik yuruyebiliyorum. Ama Dr benim karın germeyi 270 derece yaptı bu sebeple arkada da dikişlerim var. Onlar biraz açıldı. Birazda karnimda şişlik var. İnşallah odemdir ve geçer.

Merhaba, 67 Kg girdim şuan 63 cikiyorum. 165 boyum. İyiyim ama karnım çok sis. Sanki ameliyat olmamış gibiyim. Anlamadım. Dr öden geçer diyor. Yani bu kadar eziyete değer miydi. Soru isaretlerim var.

X