Karın germe sonrası iz kalmaması için

243424

Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2022
27
1
38
Merhaba ben karın germe ve lipo yaptrdm yan simitler ve basen bölgesine bugün 11. Günüm pansumana gittim direnim çıkarıldı. Su geçirmez bant yapstrldı pansumanda duş almam icin sonrasında diren yeri haric diger bantları acabilirsin dedi pansumanımı yapan hemsire benim dr.um ve hemsirem bayram tatiline cktkları icin farklı bir hemsire ilgilendi. Dus aldm ilkkez ve dedigi gibi diren bölgesi haric diger kesi yerlerini kapamadm gazlı bez koyup üzerine korsemi giyindim.arastrdm biraz bazı yazlarda 6 haftaya kadar bantli kalması iyi demisler iz kalmamasi icin.baska bir yazıda kremler önermisler kafam cok karıstı bu amaliyatı olan arkadaşlarım sizin süreciniz nasldı ne kadar süre sonra bantlar acldı ve hangi kremi uyguladnz deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz ? Ben drumdan cok memnunum gören dr ve hemsireler cok temiz olmus diyorlar tabi ben bu hali ile anlamyorum sanrm zamanla belli olacak

Öncelikle gecmis olsun ben ameliyati olmadım ama plastik cerrahım nester izlerini yoketmesi icin contratubex kremi vermisti bana.Suan icin erken dönem ama.1 ay sonra doktorunuza bir sorun derim.

Çoook teşekkür ederim hemşirem scarex sürebilirsin dedi. Ama diger forumlarda okudum cogu arkadasmzn dikis yerlerinde aclma olmus benim bandajlar cktı aclma olurmu diye de korkuyorum küçük cocugum var. Biraz zorlanyorm haliyle😥

Çoook teşekkür ederim hemşirem scarex sürebilirsin dedi. Ama diger forimlarda okudum cogu arkadasmzn dikis yerlerinde aclma olmus benim bandajlar cktı aclma olurmu diye de korkuyorum küçük cocugum var. Biraz zorlanyorm haliyle😥
Rica ederimm scarexten daha iyi Contratubex ama 1 ay süre gecmesi lazim.Acılma olması durumunda krem kullanılmıyor zaten.Doktorunuz danısın faydasini görürsünüz eminim krem cok etkili.

valla benim
iki ay oluyor duydugum tum kremleri alip aklima geldikce suruyorum doktor kantoron yagiyla masaj yap dedi bir aydir surekli kremleniyorum ama o dikislerin gececegini dusunmuyorum nedense yani tabiki erken ama genede kremleri birakmadim suruyorum bakalim sonuc ne olxak

valla benim
iki ay oluyor duydugum tum kremleri alip aklima geldikce suruyorum doktor kantoron yagiyla masaj yap dedi bir aydir surekli kremleniyorum ama o dikislerin gececegini dusunmuyorum nedense yani tabiki erken ama genede kremleri birakmadim suruyorum bakalim sonuc ne olxak

Mutlaka krem sürün. İnternette kremi nasıl süreceğinize dair fotoğraflar olması lazım. Benim tanıdığım bi abla çatlak oluşmaması için karnına her gün krem sürerdi. Hiç de çatlak oluşmadı.

Çatlakmı ? Anlamadım tam olarak konu dikiş izlerine sürülen krem iz kalmaması icin siz yeniden olusmaması icinmi catlaklara krem önerdiniz acaba 🤔

ozanlaştırılmış kantoron yağı izler için birebir. ama ne kadar estetik dikiş olursa olsun iz kalıyor. 1 yıl oldu benim hala kıpkırmızı duruyorlar..

Merhaba öncelikle gecmis olsun 1 yl olmus ödemleriniz gitmistir. Beklediginiz sonucu aldnzmı? Suanda benim cok yeni ödemli ve korsenin izleri sanrm bazen catlak gibi duruyor ayrt edemiyorum görüntü beni endiselendiriyor. Sanrm en zor sürec bu sürec lipo ve karn germe yapldı simitlerm duruyor gibi sanrm ödemli oldugu icin insallah sonuctan memnun kalrm . Sizde yaşadınızmı bu endiseleri merak ediyorum sadece benmi böyle hissediyorum?🤦‍♀️

ozanlaştırılmış kantoron yağı izler için birebir. ama ne kadar estetik dikiş olursa olsun iz kalıyor. 1 yıl oldu benim hala kıpkırmızı duruyorlar..
Nereden bulabilirim bu yağı

valla benim
Kantoron yağını tüm göbisemi sürüyorsunuz yoksa sadece dikişleremi?

dıkıslere suruyorum ılk bıraz bekleyıp sonra bırd her yerıne surup masaj yapıyorum gergınlıge ıyı gelıyo cunku ama kokusu hıc sevmıyorım

Merhaba ben karın germe ve lipo yaptrdm yan simitler ve basen bölgesine bugün 11. Günüm pansumana gittim direnim çıkarıldı. Su geçirmez bant yapstrldı pansumanda duş almam icin sonrasında diren yeri haric diger bantları acabilirsin dedi pansumanımı yapan hemsire benim dr.um ve hemsirem bayram tatiline cktkları icin farklı bir hemsire ilgilendi. Dus aldm ilkkez ve dedigi gibi diren bölgesi haric diger kesi yerlerini kapamadm gazlı bez koyup üzerine korsemi giyindim.arastrdm biraz bazı yazlarda 6 haftaya kadar bantli kalması iyi demisler iz kalmamasi icin.baska bir yazıda kremler önermisler kafam cok karıstı bu amaliyatı olan arkadaşlarım sizin süreciniz nasldı ne kadar süre sonra bantlar acldı ve hangi kremi uyguladnz deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz ? Ben drumdan cok memnunum gören dr ve hemsireler cok temiz olmus diyorlar tabi ben bu hali ile anlamyorum sanrm zamanla belli olacak
6 hafta bantlı kalması iyi olmaz, bir süre sonra pansuman bantlarıda allerji yapabiliyor cildin hava alması daha iyi olur, ayrıca dikişli bölge kapandıktan sonra kapalı tutmanın anlamı yok.Dren alındıktan sonra drenin çıkarıldığı kısma dikkat edin su değmesin dren çıkarıldıktan sonra tekrar dikiş atılmıyor, bantlardan ziyade korse kullanımı çok önemli, mümkün olduğunca hareketlerinize dikkat edin esneme ve yukarı uzanma hareketlerinden kaçının,ağır bir şey kaldırmayın uyurken cenin pozisyonunda uyumaya özen gösterin ve contractubex kullanın izlere çok iyi geliyor,

Merhaba öncelikle gecmis olsun 1 yl olmus ödemleriniz gitmistir. Beklediginiz sonucu aldnzmı? Suanda benim cok yeni ödemli ve korsenin izleri sanrm bazen catlak gibi duruyor ayrt edemiyorum görüntü beni endiselendiriyor. Sanrm en zor sürec bu sürec lipo ve karn germe yapldı simitlerm duruyor gibi sanrm ödemli oldugu icin insallah sonuctan memnun kalrm . Sizde yaşadınızmı bu endiseleri merak ediyorum sadece benmi böyle hissediyorum?🤦‍♀️

evet ödemlerim gitti ama beklediğim sonucu alamadım. hala göbeğim duruyor şiş. ve oturunca iki kat oluyor.. başarısız bir ameliyat oldu benım ki.. ( kantoron yağını güvendiğiniz bir aktardan alabilirsiniz . dikişlerinize bastırmadan hafif masaj harekerleriyle yedirin ) geçmiş olsun

evet ödemlerim gitti ama beklediğim sonucu alamadım. hala göbeğim duruyor şiş. ve oturunca iki kat oluyor.. başarısız bir ameliyat oldu benım ki.. ( kantoron yağını güvendiğiniz bir aktardan alabilirsiniz . dikişlerinize bastırmadan hafif masaj harekerleriyle yedirin ) geçmiş olsun
gobegi eger lipo yapmadan sadece gerdirme yaptiysa ondan olmustur lipo olmadimi

X