Karın germe oldum 2023

Çok ağrı olduğu söyleniyor doğru mu ?
Bende 2.5 ay önce oldum bu ameliyatı. Evet ilk 1 hafta ne yaptım ben diyebiliyor insan ama iyileşme süreci eğer sıkıntısız ilerliyorsa 1 hafta sonunda acılar ağrılar azalmaya başlıyor. Bana göre ilk 3 gün harici acılarım çok zorlamadı çabuk toparladım. Zaten ilk 1 hafta dikişler falan değil lipo yapılan yerler ağrı yapıyor çünkü eğik yürümeniz gerekiyor ve bu da lipo yerlerine baskı yapıyor. 1 hafta sonra dik yürümeye başlayınca bel ağrısı azalıyor. Öksürmediğiniz ve hapşırmadığınız sürece içerdeki dikişler aman ölüyorum derecesinde ağrı hissettirmiyor. Zaten hareketleriniz bir süre kısıtlı olacağı için ağrımaz. Ama zorlarsanız tabi ki ağrır.

Geçmiş olsun kızlar.bende iki ay önce ameliyat oldum dikişlerim açıldı ikinciyide oldum yine açıldı.antibiyotik ve ağrı kesici harici bişey vermediler bana.bel simit bölgemde morluk çoktu ve çukurluklar var , morluklar dağıldı bayağı.ama şuanda ciddi sorunum dikişlerimin açık olması.günlük pansuman yapılıyo dikişlerimde ağrı yok ama dört parmak yukarısı sağ tarafta acayip bi acı var ki nefesimi kesiyo adım attı
İlk doktorun yaptığı ameliyatta fazla germe yapılmış,kavuşmuyo dikişler.ilk yapan doktor hastaneden ayrıldı.diğeri düzelecek diyo ama ben günden güne kötü oluyorum
Merhaba hangi dr ameliyat oldunuz yazarmısınz lütfen

Eklentiler

• IMG_2461.jpeg
    IMG_2461.jpeg
    69,4 KB · Görüntüleme: 363
İlkini yapan mirza yıldırım.ikincisini yapan erkan kural.böyle bi izle yaşıyorum
Rabia seni hatırlıyorum canım aynı zamanlarda ameliyat olmuştuk aslında sıkıntı olmasaymış alt dikişler silinmiş bile bu izler de geçer ben dövme yaptıracam bu arada benim göbek deligim hala koyu izlerim de öyle koyu 14 Nisan da 1 yıl dolacak sanırım vucut yapısından kontrole gittin mi en son

X