Karbonat ile Diş Beyazlatmak nasıl olur

4 sene önce dişlermdeki taşlardan kurtulmak için dişçiy gittim güzelce temizledi :) sonrada dediki sık yapma ama arada bir limon ve karbonatla fırcala dedi :KK70: ben gayet memnunum işe yarıyor yani arkadaslarımada tavsiye etmiştim onlarda memnum kaldılar :)

4 sene önce dişlermdeki taşlardan kurtulmak için dişçiy gittim güzelce temizledi :) sonrada dediki sık yapma ama arada bir limon ve karbonatla fırcala dedi :KK70: ben gayet memnunum işe yarıyor yani arkadaslarımada tavsiye etmiştim onlarda memnum kaldılar :)

:lepi: bende işe yarıyor fakat benim anlamadığım fırçanın diş etinde ne işi var arkadaşların çoğu diş etmi mahvetti diyor da ilginç kaydirigubbakcemile3

evet canim karbonattan daha etkili ilk denemede fark ediyo

.Ben karbonatı denemediğim için onun da nasıl olduğunu bilmiyorum.Biraz önce elim gitti kabartma tozuna ama bıraktım.Diş macunu ile fırçaladım.sempatiksalakcinni

Karbonatta geçici bir çözüm.Sürekli yapmak gerekiyor.

ben de okuyunca hemen denedim dişlerim biraz zonkluyo gibi ilk seferde farkediceğimi sanmmıyorum yalnız temiz diş fırçasıyla yapıcağız değil mi dişlerimizi fırçaladıktan sonra ?

Diş beyazlatma hakkında Pratik bilgiler
Dişlerinizi beyazlatmak için, 1 tatlı kaşığı karbonatı, bir tutam tuzla karıştırarak içine birkaç damla sirke ekleyin. Diş fırçanızın üzerine sürerek, dişlerinizi fırçalayın.

Tuzlu suya zeytin koyarak bir müddet bekletin ve daha sonra bu suyla gargara yapın. Diş etleriniz güçlenecek ve diş eti kanamanız varsa ortadan kaldıracaktır.

Dişlerinizi beyazlatmak için asla limon suyu kullanmayın. Dişlerinize yarardan çok zarar verirsiniz.

geçenlerde bir sitede araştırırken okumuştum.Faydalı olabilir diye düşündüm kızlar.

ben de okuyunca hemen denedim dişlerim biraz zonkluyo gibi ilk seferde farkediceğimi sanmmıyorum yalnız temiz diş fırçasıyla yapıcağız değil mi dişlerimizi fırçaladıktan sonra ?

canim ilk seferde dis macunuyla normal fircala sonra yarim cay kasigi kadar azcik dis fircana dök bir-birbucuk dakika sert olmamak sartiyla fircala sositososito

kizlar sertfircalamayin zarar verir sonra hafiften fircallayin öptüm

bende katiliyorum cünki gerceten dis minesine zarar verdigin zaman sonra beyazlamiyormus.

ben şimdi denedim.önce dişimi falan fırçalamadım direkt denedim.3 hafta önce 20likten amelşyat olmuştum.ağzımı açamadığım için uzun süre fırçalayamadım dişlerimi.bir de gargara falan kullanıyorum bunun yanında 4-5 çeşit ilaç.çok zor geçti yani ameliyat sonrası.hala zaten çenemin sağ alt kısmı alt çenemin yani hissiz durumda.ve ön dişlerim alttakiler özellikle bu gargaradan sarardı karardı yani gargaralar boyuyor zaten uzun süreli kullanımda ilaç olanlar yani kızlar yanlış anlaşılmasın.şimdi denedim bu kabartma tozu olayını ve dişlerimde baya değişme oldu %70i gitti lekelerin.ben denemeye devam etcem.çünkü bu diş beyazlatma ürünleri dilerin minesini incelterek beyazlatıyor ayrıca diş hassasiyetini de artırıyor.

ben kabartma tozu ile dişlerimi fırçaladım kan içerisine kaldı diş etlerim:KK43: bence çok zararlı şu an diş etlerim çok acıyor

kızlar kabartma tozunun içinde de karbonat var.yani ikisi de bi nevi aynı bu arada onu söyleyim dedim

X