Karatay Diyeti! Sende Katil sende zayifla!

1 hafta daha sabrettim ve sonunda 1.5 kilo gitti. semipervane ve mochachocolate yorumlarınız için teşekkür ederim. Bu hafta inş spora da başlıyorum. Galiba ü çok çok . Ama şöyle ki benim uygulayabileceğim tek diyet bu. Öyle ara saatlere ölçülere pek uyamıyorum. Günde 2 kez serbest besinlerden yemek kolay00QWQQQ oluyor. Ama önerebileceğiniz bir detoks varsa metabolizma arttırıcı deneyebilirim pppTeşekkürler :KK16:
WQQQQ/QUOTE]
Böyle devam et canım yavaş yavaş direncin kırılıyor detoks içinde limon zencefil tarçın karanfili biraz su katıp kaynat canım sabah aksam yemeklerden önce içebilirsin yada limon kabuk tarçın yarısı soguk su yarısı kaynar su yapın gün boyu tuketebilirsin canım

Merhabalar tüm sayfaları okuyamadım söyleyen var mıydı bilemiyorum ama ben de zamanında çok sıkı bir şekilde Karatay yaparak 1,5 ayda 7 kiloyu sporsuz vermiştim. Ben bu diyete karatayım kitabını okuyarak başladım ve burada en önemli nokta aslında öğün sayısından ziyade öğünlerin arasında leptin hormonunun salgılanmasına olanak vermesi için en az 4 saat olması.(Leptin hormonu yemek yedikten 4saat sonra salgılanmaya başlıyor yani vücut yağ yakımına başlıyor) Kitapta da yazdığı gibi alışma evresinde 3 öğünle başlayabilirsiniz aralarda en az 4 saat bırakarak, ama bir müddet sonra zaten kahvaltıyı Karatay usulü yaptığınızda öğle öğününe ihtiyaç kalmıyor ve 2 öğüne düşebiliyorsunuz. Karatay yaptığım dönemde zaten hipotiroidim mevcutken üstüne B12 ve Demir eksikliğim fazlaydı. Bu dönemde gerekli takviyelerimi de aldım. Biliyorsunuz bunların eksikliği insanda halsizlik yorgunluk vs yapıyor. Karatay yaparken her sabah dinç uyanabilmek çok güzeldi. Başlığı görünce yazmak istedim. Karatay diyet değil bir yaşam tarzı ve gerçekten sağlıklı iradenize hakim olup devam ederseniz çok güzel sonuçlar alırsınız. Kolay gelsin herkese sağlıklı günler :KK54:

Son düzenleme:
Merhaba kizlar, uzun zamandir yazamadim cok yogun bir donemden gectim.
Karatay diyetini ilk zamanlar uyguladim ama sonuna kadar goturemedim malesef
bugunden itibaren herbalife'e basladim, ve umarim istedigim sonucu elde ederim

Merhaba kizlar, uzun zamandir yazamadim cok yogun bir donemden gectim.
Karatay diyetini ilk zamanlar uyguladim ama sonuna kadar goturemedim malesef
bugunden itibaren herbalife'e basladim, ve umarim istedigim sonucu elde ederim
İnşallah istediğin gibi sonuçlar alırsın arkadaşım. Giden kilocukları paylaşırsan sevinirim

İnşallah istediğin gibi sonuçlar alırsın arkadaşım. Giden kilocukları paylaşırsan sevinirim

Insallah, cok tesekkur ederim. ikinci gunum ve gayet iyi gidiyor, cok agir ve yagli olmama sartiyle bir ogunde istedigimi yiyebilirim, saat 6dan sonra birsey yememek lazim, cok acikirsan bir kase yogurt yada herbalife cayi
ve ara ogunler var yani bogaz hic bos durmuyor :) tabiki gunde 2,5 litre su icmek sart.
hemen zayiflayim demiyorumda, yaza kadar istedigim kiloya ulasirsam cok sevinecegim, bu durumdan biktim artik cunku.

herbalife pahali bir diyet ama shake leri , cayi (energie veriyor) , cikolatasi , suya katmalik Aloe vera surubu (kilo verdirmede destekci) var tad veriyor, su icmekte zorluk cekerseniz ve istah kesici hap vs her urunu var ben bu paketi satin aldim,tadlari cok guzel, baymiyor.
Haftadan haftaya paylasacam sonuclari. takipte kalin :)

Bugun 6ci gunum, ve gayet iyi gidiyor diyetim.
Shake olayi sandigimdanda tiksinc degilmis, tabi hangi marka oldugu onemliymis.
Hedefim 23 subata kadar belirli bir sekilde kilo vermek, normal kilom 70 ama basladigim gun gecer persembe adetimin ikinci gunuydu ve haliye 72.2 geldim tartida, umarim 60i gorurum :)

Eger ise yararsa 23 subattan sonra bir ay daha devam etmek istiyorum.
Hic zorlamiyor, su icmek ilk gunlerde biraz zorlasada, daha sonraki gunler alistim ve suan ictikce icesim geliyor, Aloe Vera surubu, yag yakmada cok etkili normal su icmekten 20x daha fazla yag yakiyormus, Herbalife cayi ise ödem atiyor, inanilmaz ise yariyor, vucudum cok rahat ve enerjim cogaldi. ama durmadan wcye gitmek zorundayim cok yorucu :KK70:

Aksamlari tv basinda otururken ister istemez atistirmak istiyorsun ama yapmamak icin yatagima girip tv izliyorum yada ev isiyle oyaliyorum kendimi :)

Yarin 7ci gunum, ama tartilmayacam, bir hafta sonra tartilmak istiyorum
ve evde egzersiz yapmam gerek, daha da cabuk yag yakmak icin

arkadaslar bende baslamak istiyorum cok agir bi kansizlik yasadim ve kan takviyesi yapilmasi sonucunda 52 kilodan 65 kiloya ciktim boyumsa1.50 1.55 civari. suan bildiginz top gbi kg aldm. hamilelik dusunuyorm kg larim yuzunden korkuyorm. tesvik edin beniii. simdi karatay diyetini cok arastiramadim. nasil yapiyoruz. kahvalti tabagni biliyorum karatayin. onu yaptiktan sonra oglen yemegi ve aksam yemek yokmu

Merhaba yine ben

Sayisiz basarisiz diyetlerden sonra uzun bi sure takip ettigim ve bana cok mantikli gelen Karatay diyetini yapmaya karar verdim.
Yorgun bitkin ve azimsiz oldugum icin diyetleri surekli yarida birakip çikolatada teselli buluyorum .... :)
Fakat bu sefer karatay diyet kitabini satin aldim ve haril haril okudum, okuyorum.
sayisiz tarifler var

Kendime bi haftalik liste hazirladim. (bunu her hafta yapmak istiyorum)

Diyet iki ogunluk,
ara ogun yok ama cok zorlanirsan ceviz badem findik vs yenilebilir
Ben evde oldugum gunler sekersiz turk kahvesi iciyorum
meyve yenilmemesi gerek yada en fazla 1 porsiyon, yenildigi zamanda saat 12den once yneilmeli
yada kahvaltida.

ekmek, makarna pilav patates yasak,
sekeri uzun yillar kullanmadigim icin bu konuda zorlanmiyorum
Tuzu cok az miktarda tuketiyorum (buda zor degil)
gunde 3 litreye yakin su icmek gerekiyor : 10 bardak ediyor (zor ama basarmam lazim)
ve tabiki gunde 40-60dk yuruyus sart (ben isteyken ogle arasinda 30 dk yuruyorum, yada aksamlari cocuklarla)
evde oldugum gunler disari cikip yuruyorum mutlaka.

pilates yapmaK birebir bu diyet icin ve mutlak sonuc verir kisa surede ama onu yapmak icin pek enerjim yok malesef
belki bi hafta icinde sonuc gorursem motive olup pilatese baslarim.

iki ogun bana cok uygun geliyor, cunku calisiyorum ve ise cantalar dolusu yemek goturmek istemiyorum yada aksam gec saatlere kadar yemekle ugrasmak istemiyorum
haftanin 3 gunu 18e kadar calistigim icin o gunler icin cok kolay ve pratik aksam yemegi tarifi sectim.
örnek: firinda unsuz kabak mucveri (hemen yapiliyor) cocuklarda seviyor
her pazar alisveris gunu olarak sectim

hedefim iki ayda 15 kilo verebilmek
kahveye cok bagimliyim (nescafe sutlu) birakamiyorum ve her sabah mutlaka iciyorum.

Bugun 1ci gunum.
henuz bir litreye yakin su ictim.
Karatay kahvalti tabagiyla kahvaltimi ettim ve gayet tok tutuyor
suan acikma basliyor hafif hafif (MIDE ALISKIN) ama su icmeyle geciriyorum (elbet alisacagim)
Aksam yemegine bugdayli yogurt corbam var dunden kalan, onu yemegi dusunuyorum.
yanina bol salata

ha bu arada her sabah limonlu su icmegi tavsiye ediyor sayin canan karatay . Ben unuttum ama yarin sabahtan itibaren yapacam.\

aslinda her turlu diyet denedim, hurma diyetiyle haftada 4 kilo verdim
ama birakinca ve normale donunce tekrar aliniyor malesef
bu her diyet icin gecerli asiriya kacmamak lazim ozellikle abur cubur

benimle beraber baslamak isteyen varsa katilsin bana, hedefimize beraber ulasalim :)

Bilgilerim:
Yas 29
Boy 1.55
Kilo: 70 :KK43:
Hedef kilo: 50/55
Listeyi paylaşırmısınız

Merhaba yine ben

Sayisiz basarisiz diyetlerden sonra uzun bi sure takip ettigim ve bana cok mantikli gelen Karatay diyetini yapmaya karar verdim.
Yorgun bitkin ve azimsiz oldugum icin diyetleri surekli yarida birakip çikolatada teselli buluyorum .... :)
Fakat bu sefer karatay diyet kitabini satin aldim ve haril haril okudum, okuyorum.
sayisiz tarifler var

Kendime bi haftalik liste hazirladim. (bunu her hafta yapmak istiyorum)

Diyet iki ogunluk,
ara ogun yok ama cok zorlanirsan ceviz badem findik vs yenilebilir
Ben evde oldugum gunler sekersiz turk kahvesi iciyorum
meyve yenilmemesi gerek yada en fazla 1 porsiyon, yenildigi zamanda saat 12den once yneilmeli
yada kahvaltida.

ekmek, makarna pilav patates yasak,
sekeri uzun yillar kullanmadigim icin bu konuda zorlanmiyorum
Tuzu cok az miktarda tuketiyorum (buda zor degil)
gunde 3 litreye yakin su icmek gerekiyor : 10 bardak ediyor (zor ama basarmam lazim)
ve tabiki gunde 40-60dk yuruyus sart (ben isteyken ogle arasinda 30 dk yuruyorum, yada aksamlari cocuklarla)
evde oldugum gunler disari cikip yuruyorum mutlaka.

pilates yapmaK birebir bu diyet icin ve mutlak sonuc verir kisa surede ama onu yapmak icin pek enerjim yok malesef
belki bi hafta icinde sonuc gorursem motive olup pilatese baslarim.

iki ogun bana cok uygun geliyor, cunku calisiyorum ve ise cantalar dolusu yemek goturmek istemiyorum yada aksam gec saatlere kadar yemekle ugrasmak istemiyorum
haftanin 3 gunu 18e kadar calistigim icin o gunler icin cok kolay ve pratik aksam yemegi tarifi sectim.
örnek: firinda unsuz kabak mucveri (hemen yapiliyor) cocuklarda seviyor
her pazar alisveris gunu olarak sectim

hedefim iki ayda 15 kilo verebilmek
kahveye cok bagimliyim (nescafe sutlu) birakamiyorum ve her sabah mutlaka iciyorum.

Bugun 1ci gunum.
henuz bir litreye yakin su ictim.
Karatay kahvalti tabagiyla kahvaltimi ettim ve gayet tok tutuyor
suan acikma basliyor hafif hafif (MIDE ALISKIN) ama su icmeyle geciriyorum (elbet alisacagim)
Aksam yemegine bugdayli yogurt corbam var dunden kalan, onu yemegi dusunuyorum.
yanina bol salata

ha bu arada her sabah limonlu su icmegi tavsiye ediyor sayin canan karatay . Ben unuttum ama yarin sabahtan itibaren yapacam.\

aslinda her turlu diyet denedim, hurma diyetiyle haftada 4 kilo verdim
ama birakinca ve normale donunce tekrar aliniyor malesef
bu her diyet icin gecerli asiriya kacmamak lazim ozellikle abur cubur

benimle beraber baslamak isteyen varsa katilsin bana, hedefimize beraber ulasalim :)

Bilgilerim:
Yas 29
Boy 1.55
Kilo: 70 :KK43:
Hedef kilo: 50/55
Ben zamanında karatay diyetiyle ciddi kilo vermiştim bu sefer azimli olursan kesinlikle verirsin sadece durma dönemlerinde sabretmelisin Fighthing !!!!

X