Kan/ demir eksikligim var, ne tur yemekleri yemek lazim ?

Annabellaa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2021
141
15
30
Merhaba ,

amelyat olucaktim ama kan tahlihlerimdr 9l oldugu icin dr bey tehlikeli olduğunu soyledı amelyat masasinda kalkamazsin ve hayatın riske girer soyledı

normalde bayanlarda 11/18 olması lazim ama benımkısı 9l oyuzden amelyatim iptal oldu.

Simdi bi kac ilac Verdi ve hastenye gidip serum takmalari lazim ama yarin yurdisina geri donucem dr beyın verdıgı ilaclari yurtdışında doktorlar sorum cıkarırlarmı bılemıyorum

Internete biraz baktim kendımı nasıl ıyı be sağlıklı beslenerım dıye ,ne tur yemekleri tavsiye edersiniz, ve nezaman toparlanirim kendımı

Son düzenleme:
Merhaba
Kan/demir eksikligim var, amelyat olucaktim ama kanim tahlihlerim 9l oldugu icin dr bey tehlikeli amelyat masasinda kalkamazsin dedi, normalde bayanlarfs 11/18 olmadi lazim ama venijnigst 9 oyuzden amelyatim iptal oldu. Simdi bi kac ilac Verdi ve hastenye gidip serum takmalari lazim ama yarin yurdisina geri donucem dr begin beëdiging ilaclari burdaki doktorlar yaparmi bilmem..

Internete biraz baktim ne tur yemekleri tavsiye edersiniz, ve nezaman toparlanirim
bendede var konuyu takibe alıyorum

Öncelikle geçmiş olsun

Doktorun yazdığı demir ilacını mutlaka kullanın

Çay kahveden uzak durun bu 2si demir emilimini etkiler, hele ki yemeğin tam üstüne içmeyin asla

Koyu yeşil yapraklı sebzeler ıspanak, pazı, brokoli mutlaka tüketin. bebek ıspanak çiğ şekilde salatasını yapabilirsiniz. Bir de bu tarifi tavsiye ederim çoook lezzetli oluyor:

Onun dışında kırmızı et mutlaka tüketin ve de karides

Bu kadar :)

O seviyerden ben beslenmeyle düzeltemedim
İlaçta kullanamıyordum daha doğrusu hergün içmek zor geliyordu doktoruma söyledim tek seferde yapılan serumla hallettik
Size de serum yazılmış sanırım zaten

Benim kan değerlerimde sürekli düşer ama yiyeceklerle alakası yok doktor senin miden veya bağırsakların bir şekilde vitaminleri sindirmiyor demişti. Bu yüzden ara ara çok düştüğü zamanlarda kan iğnesi vardı grizovim ampul müydü neydi onu kullanıyorum tabii doktor tavsiyesiyle. Bu yüzden farkında olmazsam diye ayda bir kan değerlerimi ölçtürmeye dikkat ederim.

Birde ilaçları kullanmaya başlayınca düzelmeniz 6 ayı bulur rahat. İlaçları kullanırken ben gece kullanmaya dikkat ederdim hani süt ürünleri, çay vs. gibi kan ilaçlarını bloke edecek yiyeceklerle denk gelmesin diye. Bildiğin alarm kurar kalkar içer yatardım. Tavsiye ederim bu şekilde kan değerlerim çok güzel yükseldi hatta hafızamdaki farkı ben bile farkettim sürekli ders çalıştığımdan.

Merhaba
Kan/demir eksikligim var, amelyat olucaktim ama kanim tahlihlerim 9l oldugu icin dr bey tehlikeli amelyat masasinda kalkamazsin dedi, normalde bayanlarfs 11/18 olmadi lazim ama venijnigst 9 oyuzden amelyatim iptal oldu. Simdi bi kac ilac Verdi ve hastenye gidip serum takmalari lazim ama yarin yurdisina geri donucem dr begin beëdiging ilaclari burdaki doktorlar yaparmi bilmem..

Internete biraz baktim ne tur yemekleri tavsiye edersiniz, ve nezaman toparlanirim

Sabah aç karnına c vitamini al. Demiri bağlar.
Çay kahve içme.
Kahvaltıda yumurta ye. Portakal suyu iç. Ama peynir yoğurt ve süt bir süre ara ver ameliyata kadar en azından. Kalsiyum içeren besinler demirin bağlanmasını engeller.
Bol c vitamini içeren gıdalar ve kırmızı et tüketmen lazım. Akşam yemeğinde et ve bol limonlu yeşil salata gibi.

X