Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Kalp Kapakçığı Paylaşım alanı...

forumu yeni buldum ve tamamını tek tek okumak istiyorum Allah hepimizin yardımcısı olsun mitral kapak darlığı balonla müdahale edildi ve ileri olan darlık hafif-orta mitral darlığa dönüştü fakat şimdide ileri mitral yetmezlik var ve kapak değişecek dedi doktor geçtiğimiz hafta 12 haftalıkken bebeğimi kaybettim beynim, kalbim herşey durdu sanki
bunlar hep sinav canim . Allah sabrini arttirsin sana güç moral sağlık versin versin inşallah

hepinize geçmiş olsun,hastalığın hertürlüsüyle uğraşmak..zor..
2 defa mitral kapak ameliyatı oldum,ilki tamir di 2.sinde bioprotez takıldı.biyolojik kapak ile 2 doğum yaptım.kapak artık işlevini tamamladı ve ben tekrar o masaya yatmak üzereyim.3.ameliyat,2 çocuk,1 tansiyon ve değişmesi gerek 2 kapak..mitral +aort..33 yaşındayım,9 yaşında tanıştım bu hastalıkla.beraber büyüdük,beraber yaşadık,evlendik,çocuk sahibi olduk,büyüttük..ve şimdi bana masada kalırsın diye yüzüme haykıran bir doktor..
ben şimdi gözümü kapatıp o masaya nasıl yatayım..
Nasıl oldunuz merak ettim iyisinizdir inşallah

Merhabalar eski bir konu ama yinede yazmak istedim.22 senedir romatizmal kapakcik hastasiyim bir dogum yaptim ikinci icin tup bebek denemeye karar verdigimde kalbimin ameliyata ihtiyaci oldugunu ogrendim artik doguramazsin dedi doktorlar.evet bir gun ameliyat olucagimi biliyordum ama 4gundur con garip duygularla surekli agliyorum korku endise gecen yillâra pismanlik varmi benim gibi olan yasim 37.

Merhabalar eski bir konu ama yinede yazmak istedim.22 senedir romatizmal kapakcik hastasiyim bir dogum yaptim ikinci icin tup bebek denemeye karar verdigimde kalbimin ameliyata ihtiyaci oldugunu ogrendim artik doguramazsin dedi doktorlar.evet bir gun ameliyat olucagimi biliyordum ama 4gundur con garip duygularla surekli agliyorum korku endise gecen yillâra pismanlik varmi benim gibi olan yasim 37.
canım benim bende senin gibi romatizmal kapak hastasiydim deposilin 1.2 kullaniyordum aylik iyne bende cocukluk zamanimda basladim 20 li yaslarda tedavim bitti ve 30 lu yaslari gecince tekrar basladi tedavim duzenli uc bes sene iynemi oldum ve kendiligimden biraktim ustunede zumra elifime hamile oldum dogum icin gun aliyordum anestezici kalbimden rahatsizligi duyunca doktordan yazi istedi kardiyoloji doktoruma geldim ki ilerlemis benim mitral kapaktaki rahatsizligim ve kardiyoloji yoğun bakimi olan hastaneye yonlendirdiler orda fogum yaptim gayet iyi gecti bebegimi kucagimiza aldik 1 bucuk ayini doldurduk ve ben bir rahatsizlik gecirmisim uykudayken epilepsi gini kriz gecirmisim ambulans gelmis agzimdan kopukler gelmis altima yapmisim esim diyor öldün geri geldin bir saat surmus bu halim ama ben nirsey hatirlamiyorum
nörolojik bir durum cikmadi ve kardiyoloji doktoruma gittim ileti derecede kapakda hasar varmış amaliyat dedi ve bebegim 2 buçuk aylikken amaliyati oldum bugun tam 4 hafta oldu amaliyat olali bugunume hamdolsun şükürler olsun daha iyiyim doktorum eskisinden de iyi olacaksin dedi bana moral oldu kizimi kucagima alamiyorum ama yanindayim ..
yasim 39
18 ve 13 yaslarinda iki kizim daha var
evde iyi olayim diye gozume bakiyorlar esim kizlarim k.v. dem k.p. rim allah'ım onlardan razi olsun bebegimede banada bakiyorlar ..
Bende çok agladim amaliyata degil ölüme gidiyordum sanki
ailem ablalarim dostlarim destek oldular yanimda oldular
hic amaliyati ertelememeli biran once olup iyi olmali
istanbulda gaziosmanpaşa hastanesinde amaliyat oldum cok memnun kaldim
mitral
kapak değiştirildi metal protez kapak taktilar
rabbim sifa bekleyenlere biran once sifasini versin inşallah.
rabbim hakkinda hayırlısıni nasip etsin inşallah duamda kalbimde seninle.

Merhaba aranızda biküspit aort teşhisi konulan var mı? Nasıl bi hastalık acaba çok tedirginim ben

Hayirlk gunler bende hem mitral.hemde aurt kapak yetmezligincikti 2. Dogumjm sonrasi ortaya cikti. daha once hic bir belirti hic bir etken hissetmedim. Suan cocugum 20 gunluk ne yapacagimi bilemez durumdayim psikolojim alt ust 1. Cocugum.var 4 yasinda onlar bensiz kalamsn istiyorum bana dr. Suan kan sualndirirci idrar sökücü ve ritim hapi verdi sad3c. Baska doktoro gidecem haftaya korkuyorum tamir olur insalalg ameluyata illa gerek kaliyomu yaşım 30 😔😔😔😔😔😔 lohusaliyken ogrendim hergun aglamaktan yoruldum

Arkadaşlar ben 2 senedir çarpıntı ve ufak hareketlerde bile çok fazla şekilde efor harcıyormuşum gibi yoruluyordum. Üzerimi değiştirirken, yerimden kalkarken gibi, derin nefes alma ihtiyacı duyuyorum sürekli, tiroiid hastlaığından şüphelendiler, tetkikler temiz çıktı, holter istendi ve en sonunda eko yaptırınca kalp kapakçığımda gevşeme olduğunu söyledi doktorum, holter sonucum geçen yıla aitti tekrar istedi, hemogram ve akciğer röntgeni istedi. Yarın onları yaptıracağım, merak ettiğim ciddi bir hastalık mıdır? Tedavi edilebilir mi?
merhaba kapağınızdaki gevşeme ne oldu acaba ilerlediği bilgi verebilirmisiniz

X