Kaçarak evlendim Lütfen sırf yardım etmeniz için üye oldum fikirleriniz önemli

Demek ki neymiş? Aileniz haklıymış. İlla ki bunu yaşayarak mı öğrenmeniz lazımdı? İnsan biraz aklını kullanır da kocaya kaçmaz.

üstelik 26 yaşında kaçmış🤦‍♀️
yetmemiş koştur koştur hamile kalmış.
iyice mecbur olayım ki adama ailecek iliğimi kurutsunlar demiş.

Ailene çok üzüldüm. Kimsenin evladını kınamak istemiyorum ama akıl denen bişey var ya. Bir insan bu kadar kullanamaz yarabbi. Eşimle birbirimizi gayet severek evlendik, üstelik aileler herkes iyiydi. Ona rağmen evliliğin oturmasını bekledim çocuk için. Koşa koşa kaçmışsın. Hemen de hamilelik. Ama bak gördün mü elin oğlu senin için ailesine öte git bile demiyor. Bu değersizlik de sana yeter. Yazık sana

9 aylık evliyim kaçarak evlendim ailem 3 abim eşimi istemedi sırf babası ve abisi hapse girdi diye yargıladılar ve ben bunu vicdan yaptım ve eşimizde seviyodum kaçtım. Eşim Allah var hiç bişeyimi eksik etme her isteğimi yaptı eşya olsun düğün olsun ve çokta ilgilenir benle işinden aşırı düşkün kendi aramızda fazla problem yok fakat ben her kavga etmemizde arkamda birinin olmadığı için eşimin çok rahat davrandığını çok rahat kırabildiğini hissediyorum en son kavgamız dün şöyle anlatayım eşim ailesine düşkün hep onlar için çalışmış şimdiye kadar benle evlendikten sonra bi görümcem var tutturdu sen evlenince değiştin diye eşime baskı uygulamaya kaç kere benim hakkımda kötü konuşmuş bunu eşim kendi söyledi ve senden özür dilemeden onla konuşmam dedi. Ben bikere olsun ablasıyla bi münakaşam olmadı kötü söz söylemedim. Eşimde annemin babamın hatrına sürekli ara diyorlar diye aramış ablasını benden gizli ben gördüm kavga ettim bana haklısın dedi ondan bi sonraki gün ablası 2 kere aramış ama kendi aradığını silmiş fatura detayından öğrendim hibe sakince ona okadar kavga ettik dün ablanla ne konuştunuz dedim gecenin 2 sinde bana bağırdı küfürler etti sen karışamazsın benim ablamla konuşmama ailemi uzaklaştıracaksın falan birsürü laf ben dedim senin için ailemi bıraktım dedim ve bana s…. Ailene diye küfür etti okadar ağırıma gittiki kendi çöküp gidecekti ben gittim gecenin üçünde ve bana s… git dedi sonra arabayla peşimden gelip zorla arabaya bindirmeye çalıştı babamı arıyım derdini ona anlat diye beni korkutmaya çalıştı binmedim yakın mesafede arkadaşım vardı ona geldim ve beni hiç aramadı engellemiş heryerden ve 3 aylık hamileyim:KK43:
Ailenizi çiğneyip geçtiğiniz, adam bu . tercihlerinizin sonucu.İyi ve sizi seven biri olsaydı ilk fırsatta en zayıf noktanız dan vurmaz el üstünde tutardı.Merak etmeyin barisirsiniz.O ablasının elinide opersiniz evinizde de agirlarsiniz.Tum sülalesi gelse ses etmeden çekersiniz Hem eliniz mahkum hem o size değil ama siz ona " çok asiksiniz" Öz ailenizi sırtlarından bıçaklayacak, ortada bırakacak kadar.Ama ilerde anlayacaksınız ortada birakilanin siz olduğunu.İlahi adalet.

Çünkü ablası bana yanlış yaptı utanmasa bana karın aldatıyor diye aramızı bozacaktı ve benim hakkımda kötü şeyler dediği için eşim konuşmuyordu şimdi noldu dedikleri yaptıkları unutuldumu
Size ne? İster konuşur ister konuşmaz. Siz kendiniz mesafeyi koyun. Eşiniz sizin tarafınızdaysa ablasıyla konuşmakta ne sakınca var? Ayrıca evlenenlerin neredeyse hepsi değişiyor da. Yalan değil. Arkanızdan ne demiş bilmiyorum ama ablanın serzeniş sebepleri sizi haksız düşürebilir.

Eşim Allah var hiç bişeyimi eksik etme her isteğimi yaptı eşya olsun düğün olsun ve çokta ilgilenir benle işinden aşırı düşkün kendi aramızda fazla problem yok

Hamile olduğunuz halde ağza alınmayacak şeyler söyleyip kovan sonrada arayıp sormayan Adamın için bu övgü dolu sözler nedir. Aranızda hiç bir problem de olmadığını yazmışsınız daha ne kadar problem olacak aranızda. Tek tavsiyem acil iş bulun yoksa bu adam giderek daha da çirkinlesecek.

İşte sırf bi yüzden ailemin yanlış düşündüğü için eşimin yanına oldum abisi babası öyle diye onu yargılayıp bırakamazdım
Tamam sizde evladınız olunca böyle anası danası hapse girmiş birine koştur koştur evladınızı verirsiniz Goren de kocası çok matah biriymiş sanır.Aha ilk fırsatta ailem de ailem diye sizi kapıyı göstermiş.

9 aylık evliyim kaçarak evlendim ailem 3 abim eşimi istemedi sırf babası ve abisi hapse girdi diye yargıladılar ve ben bunu vicdan yaptım ve eşimizde seviyodum kaçtım.

İşte sırf bi yüzden ailemin yanlış düşündüğü için eşimin yanına oldum abisi babası öyle diye onu yargılayıp bırakamazdım

Hangi suçtan ceza evine girmişler ?

27 yaşındayım ve erkende olduğunu düşünmüyorum mutlu giden evliliğimiz var normalde
"Normalde" yani bunun açıklaması "eşinizin her şeyine ok dediğinizde, ailesini yağlayıp balladığınızda, ailesi sizi kötülemesine rağmen ses çıkarmadığınızda" mutlu gitmesi gayet doğal.. Fakat siz kendinizi savunduğunuzda kendinizi 3 aylık hamile halinizle elalemin evinde her yerden engellenmiş halde buldunuz..

Aileler bi evliliğe karşı çıkıyorsa çoğu zaman haklılardır, kim istemez evladının huzurlu yuvası olmasını?

Boşanamayacağınıza göre evinize dönün, küseceksenizde evinizde küsün. Ne yapın ne edin ailenize kendinizi affettirin.

Kendiniz edip kendiniz bulmuşsunuz, hamile hâlinizle üzmek istemem; ama insanlar doğal olarak bu kadar kısa sürede hiçbir güvenceniz olmadan hamile kalmanızı tabii ki eleştirir. Siz tüm hayatınızı elin herifinin vicdanına bırakmışsınız, o da size mâlum kelimeleri kullanmış.

Siz ailenizi bırakıp gitmişsiniz, el oğlunun size kolaylıkla kapıyı göstermesine neden şaşırıyorsunuz? Size hayat dersi olsun.

Baba evine dönerdim ben olsam, elin ağzını çekeceğime ailemin ağız kokusunu çekerdim.

Konunun geri kalanını okumadan diyorum ki abisi ve babası hapse girmiş adama kız vermemekle inanılmaz haklı aileniz.
Yargıladılar diyorsunuz bir de. Yargılamayıp ne yapacaklar? Ben olsam ben de vermezdim.
Şimdi konunun gerisini okudum. 26 yaşında kaçarak evlenip daha senesi dolmadan çocuk mu yaptınız gerçekten?
Hayatta hep böyle vizyonlu musunuzdur?
Eeee ailenizle de küssünüz muhtemelen, dönecek aile de yok? Bugünleri düşünmediniz muhtemelen hiç. Ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Konunun geri kalanını okumadan diyorum ki abisi ve babası hapse girmiş adama kız vermemekle inanılmaz haklı aileniz.
Yargıladılar diyorsunuz bir de. Yargılamayıp ne yapacaklar? Ben olsam ben de vermezdim.
Şimdi konunun gerisini okudum. 26 yaşında kaçarak evlenip daha senesi dolmadan çocuk mu yaptınız gerçekten?
Hayatta hep böyle vizyonlu musunuzdur?
Eeee ailenizle de küssünüz muhtemelen, dönecek aile de yok? Bugünleri düşünmediniz muhtemelen hiç. Ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Aileyi halen haksız bulduğuna göre aileye dönme niyeti yok.

9 aylık evliyim kaçarak evlendim ailem 3 abim eşimi istemedi sırf babası ve abisi hapse girdi diye yargıladılar ve ben bunu vicdan yaptım ve eşimizde seviyodum kaçtım. Eşim Allah var hiç bişeyimi eksik etme her isteğimi yaptı eşya olsun düğün olsun ve çokta ilgilenir benle işinden aşırı düşkün kendi aramızda fazla problem yok fakat ben her kavga etmemizde arkamda birinin olmadığı için eşimin çok rahat davrandığını çok rahat kırabildiğini hissediyorum en son kavgamız dün şöyle anlatayım eşim ailesine düşkün hep onlar için çalışmış şimdiye kadar benle evlendikten sonra bi görümcem var tutturdu sen evlenince değiştin diye eşime baskı uygulamaya kaç kere benim hakkımda kötü konuşmuş bunu eşim kendi söyledi ve senden özür dilemeden onla konuşmam dedi. Ben bikere olsun ablasıyla bi münakaşam olmadı kötü söz söylemedim. Eşimde annemin babamın hatrına sürekli ara diyorlar diye aramış ablasını benden gizli ben gördüm kavga ettim bana haklısın dedi ondan bi sonraki gün ablası 2 kere aramış ama kendi aradığını silmiş fatura detayından öğrendim hibe sakince ona okadar kavga ettik dün ablanla ne konuştunuz dedim gecenin 2 sinde bana bağırdı küfürler etti sen karışamazsın benim ablamla konuşmama ailemi uzaklaştıracaksın falan birsürü laf ben dedim senin için ailemi bıraktım dedim ve bana s…. Ailene diye küfür etti okadar ağırıma gittiki kendi çöküp gidecekti ben gittim gecenin üçünde ve bana s… git dedi sonra arabayla peşimden gelip zorla arabaya bindirmeye çalıştı babamı arıyım derdini ona anlat diye beni korkutmaya çalıştı binmedim yakın mesafede arkadaşım vardı ona geldim ve beni hiç aramadı engellemiş heryerden ve 3 aylık hamileyim:KK43:
Niye telefon dökümüne bakıyorsun ki ? Hem de gecenin 2 sinde Benim aklıma gelmez hiç. Ablasıyla sabaha kadar konuşsun bana yansitmadikca kudurup dursunlar. Eşine ailen benim hakkımda ne derse desin bana iletme sen de onlara uyma ben de onlar hakkında konuşmayacam hayatimiza bakalım vs de. Boşanmak istemiyorsundur , e hamilesin de mecbur döneceksin.

Aileniz çok haklıymış. Ailenize gerçekten üzüldüm. Nasılsa koca koca diye ailenizi gözünüz görmemiş alın size koca işte hamilesiniz dememiş küfür kıyamet gırla gitmiş, baba yapacağınız adam bu. Neden evi terk ediyosunuz ki nasılsa bi aksiyon alamayıp tıpış tıpış döneceksiniz bari adama bak nasıl döndü dedirtmeyin. 17-18 yaşında olsanız cahilliktir kaçmış deriz de kocaman kadınsın neyine güvendin işin gücün vardır umarım.

X