Kabak Lifi Mucizesi(gerçekten mucize!!)

aktar..
takılıyorum böyle şeylere kusura bakmayın..

Estağfurullah ne kusuru.. Yanlışımı düzelttiğiniz için teşekkür ediyorum. Cahilliğime verin.. Fakat nerede görsem bulunduğum şehirde dükkanların tabelasında kocaman attar yazıyor, bende ona istinaden sürekli attar diyorum..Aktar dediğimde de çalıştığım yerdeki arkadaşlarım sürekli uyarıyor. :) sorduğumda da Arapçada attar baharatçı demektir diyorlar.

Kabak lifi mucizedir ve ağaçtan aynı böyle büyür. Bitkidir yani bitkinin ne reklamı olur ilahi çok güldüm :))
63CFF4A0-2D0F-4A18-AC0F-F397208F7B5F-1217-000001AE49581368.jpeg
Ben de kullanırım gerçekten Harika. Ayrıca attar değil aktar :KK66: ağacın fotosunu da koyayım.
Bunu soyunca içinden o lif çıkar.

Benimde bıyık bölgesibde asiri batık var kararti gibi duruyor asiri rahatsiz ediyor beni doktor banada lazer dedi ama imkanim yok acaba bıyık bolgesindede ise yarar mi yoksa yara falan mi yapae

Bu lifin çok çok minikleri de satılıyor. Komple yüz için.. Yüzde kullanıldığı için bıyık bölgesine zarar verip yara yapacağını düşünmüyorum. Hafif hafif bastırmadan yaparsanız bence işe yarayacaktır. Tabi ki kuru bir şekilde olmayacak. :)

Estağfurullah ne kusuru.. Yanlışımı düzelttiğiniz için teşekkür ediyorum. Cahilliğime verin.. Fakat nerede görsem bulunduğum şehirde dükkanların tabelasında kocaman attar yazıyor, bende ona istinaden sürekli attar diyorum..Aktar dediğimde de çalıştığım yerdeki arkadaşlarım sürekli uyarıyor. :) sorduğumda da Arapçada attar baharatçı demektir diyorlar.

o zaman yaşadığınız yerin lehçesiyle ilgili sanırım..

Kabak lifi mucizedir ve ağaçtan aynı böyle büyür. Bitkidir yani bitkinin ne reklamı olur ilahi çok güldüm :)) Eki Görüntüle 2013789 Ben de kullanırım gerçekten Harika. Ayrıca attar değil aktar :KK66: ağacın fotosunu da koyayım.
Bunu soyunca içinden o lif çıkar.

Hi hi:) bende o yorumu görünce bir düşündüm.. :KK48: Ağaçta hiç görmemiştim bu şekilde, görseli paylaştığınız için çok teşekkür ederim. :KK60: Umarım diğer arkadaşlar da kullanıp faydasını görürler bizim gibi.. :)

o zaman yaşadığınız yerin lehçesiyle ilgili sanırım..
İkisi de kullanılır " Attar" daha çok koku satanlar için kullanılırken "Aktar" bu şekilde sabun baharat vs satanlar için kullanıyor. Ama aslında ikisi de aynı şey ses değişmesi olmuş. Itr kelimesinden türeyen Attar doğrusu aslında.

Doğrusu attar aslında. Itırdan geliyor sanıyorum ki. Galat-ı meşhur bir kelime yani. Ama Tdk'de bile aktar olarak geçiyor.

Bana da arkadaşlarım aynı bu şekilde söylediler sorduğumda. Doğrusu attar diyorlar. Sanıyorum ki çoğu şehirlerde de farklı farklı kullanılıyor. Bilgi için teşekkür ederim. :)

İkisi de kullanılır " Attar" daha çok koku satanlar için kullanılırken "Aktar" bu şekilde sabun baharat vs satanlar için kullanıyor. Ama aslında ikisi de aynı şey ses değişmesi olmuş. Itr kelimesinden türeyen Attar doğrusu aslında.

Kökenini de öğrenmiş oldum..Ben gelişigüzel aktar, attar ikisini de kullanıyordum. :) Arkadaşlarımda dediğim gibi hep düzeltirdi..Bilgilendirdiğiniz vakit ayırdığınız için size de çok teşekkür ediyorum. :KK16:

türkçede aktar yalnız..
attar olarak arapçadan geldiyse bile dilimizde attar diye birşey yok..
tdk ya bakabilirsiniz..

Bu lifin çok çok minikleri de satılıyor. Komple yüz için.. Yüzde kullanıldığı için bıyık bölgesine zarar verip yara yapacağını düşünmüyorum. Hafif hafif bastırmadan yaparsanız bence işe yarayacaktır. Tabi ki kuru bir şekilde olmayacak. :)
Cok teşekkür ederim ise yararsa xok duaciniz olurum :)

Gerçekten 3 kuruş her yerde satılan şeyin reklamını niye yapsın kız :) davranışınız çok hoşuma gitti yarar gördüğünüz bir şeyi kendinize saklayıp gitmediniz gelip burda paylaştınız. ben bunu söylemek için geldim gidiyorum :)

Çok tatlısınız.. :KK60:Kesinlikle o şekilde düşündüm, bir fayda sağlar belki diye.. Böyle düşündüğünüz için musmutlu oldum. Çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için ve güzel düşünceleriniz için.. :)

ben de deneyeceğim. teşekkürler.
lazere de sonbaharda başlayacağım inşallah.
ondan önce çözüm olursa ne ala...
keselenmeyi severim.

bu arada ben de ipek gibi bir cilt için eğer ki cildin kuruysa sana biodermanın atoderm kremlerini öneririm.
kese sonrası sürüyorum tüm vücuduma. batıkta oluşan pütürlükleri alıyor. çok güzel yapıyor cildi. internette daha uygun sanırım eczanelere göre. tavsiye ediyorum. =)

türkçede aktar yalnız..
attar olarak arapçadan geldiyse bile dilimizde attar diye birşey yok..
tdk ya bakabilirsiniz..
Yo eskiden baharat koku satanlara Attar denilirmiş çokça da kullanılan bir kelime fakat galat-ı meshur Aktar'a evrilmiş. İki sessiz yan yana gelince biri değişmiş. Tdk ikisini de kabul ediyor sitesine bakabilirsiniz.

X