İsveç diyetine başlıyorum. Günlük verilen kiloları paylaşacağım.

Günaydın kizlarrrr🌺
İsveç diyetinde altıncı günümü bitirdim.
Tartı sonucum 59,3 😇
hedefim 58 olana kadar devam edecegim😎

6. Günün menüsü
Sabah vakti: 1 fincan kahve, 1 kesme şeker
Öğle vakti: 2 katı yumurta ve 1 büyük rendelenmiş havuç
Akşam vakti: Derisi alınmış tavuk (200 gram), salata
Ben biraz değişiklik yapip oglen havuç yerine brokoli, akşamda fırında balık ve yanına ekledigim domates, kapya ve soğanı tuzsuz afiyetle yedim
6 gunde -3.7 wowowo daha ne olsun mucize gibi resmen! 58 e dussen 6 gun sonra bile harika 13 gunde 5 kilo vermis olucaksin ve hedefine ulasicaksin. Spor yapabiliyormusun, incelmeyi farkedil gormeye basadinmi?

ben daha onceden yaptim isvec diyetini ve listemi daha saglikliya degistirmistim, sonucta diyetteyiz rafine seker olmasin diye :)
İSVEÇ DİYETİ MALZEME LİSTESİ..
Bu malzeme listesi 13 günlüktür
*12 Günlük Türk Kahvesi yada Nescafe hatta mümkünse filtre kahve
*12 Kesme şeker
🙂

(ben kesme şeker yerine 1 kayısı,gün kurusu yada hurma yiyeceğim)
*14 Adet Yumurta
*4 Adet Domates
*Ortalama 1 kilo ıspanak (alternatif olarak maydanoz, marul,salatalık kabak haşlama da olur)
*1 kilo 200gr ızgaralık et (ben kırmızı et tüketmiyorum ama tüketsekte malum pahalı ondan ya tavuk yiyeceğim yada mercimek )
*400 gr tavuk
*400 gr balık ( KONSERVE TON BALIK YAĞI SÜZÜLMÜŞ hatta yağsız, bu ara çoğu markette indirim var)
*Bir parmak kalınlığında 4 dilim salam (hindi füme alın 60gr olanlardan hem sağlıklı hem tadı daha güzel)
*400 gr yoğurt
*5 adet meyve (örn. elma,armut,nektarın)-çok şekerli meyveleri tüketmemek en iyisi
*4 adet kızarmış ekmek -yada etimek
*1 kilo kadar havuç
*50 gr yağsız peynir
*2 bardak portakal suyu- portakal bulamayız hazır satılan portakal suyu da şekerli ondan onun yerine yarım nektarın tüketebiliriz veya şekersiz limonata.
*Ortalama 400gr brokoli - bununda gene değişimleri MARUL, SEMİZOTU, MAYDANOZ, KIVIRCIK
*Ve yeşil salata malzemeleri (salatalık, biber, kıvırcık, maydanoz , nane , roka v.b arzuya göre)
*1 fincan çay
🙂

*Salatalar için yağ ve limon..
Ben ekstradan her şeye ve yoğurda bol bol baharat ekliyorum-ki metabolizmam daha çok çalışsın ve akşam 6 dan sonra öğün yapmacayağım çok acıkırsam tatlı için yoğurda tarçın - tuzlu için bir bardak kefir yada salatalık tüketeceğim.
Bu malzeme listesi 13 günlüktür.. Tuz diyette kesinlikle yoktur

6 gunde -3.7 wowowo daha ne olsun mucize gibi resmen! 58 e dussen 6 gun sonra bile harika 13 gunde 5 kilo vermis olucaksin ve hedefine ulasicaksin. Spor yapabiliyormusun, incelmeyi farkedil gormeye basadinmi?
Evet sonuç çok güzel. Spor yapmıyorum çünkü zaten çok halsiz kalıyorum. Akşam yemeğini yeyince kendime geliyorum. Akşamları fink fink geziyorum ama 😇 İncelme belli oluyor. Pantolonlar da hafiften bolluk hissediyorum. Kendimi daha hafif hissediyorum.
Yedinci günün menüsü çok vicdansız tam olarak yapmıyorum bu günü. diğer günler gibi haşlanmış yumurtami yedim. Ayrıca bir kızarmış ekmek veeee azıcık yağsız peynir.
Sende başlarsan yaz buraya tartı degisimlerin

Merhaba. Şeker dengeli beslenme için sanıyorum ama ben şeker tüketmek istemedim bu yüzden on tane kadar üzümle ağzımı tatlandirdim.
İlk defa bir diyet listesinde kesme şeker gördüm de şaşırdım. Rafine şeker sağlıklı olmadığı için önerilmez. Onun yerine keçiboynuzu özü, bal gibi doğal bir şeker daha hoş olurmuş listede. İsveç diyetinin orijinal hali mi bu?

Merhaba😊. Ben de İsveç diyeti yapıyorum 5. Günüm benim de 3kg gitti bile.
cok iyi tebrik ederim bende haftaya basliycam 2 haftaya basliyca bi aile ziyareti var 1 haftalik ondan donunce ilk isim b13 gunu kendime adamak olucak :) ben 57 olsam harika 4 kilo versem yeter ama iste 59-61 arasi gidip geliyorum hep. detoxta yaptim ama biraz normal besleniyim ayni oluyor. sizin hedefiniz kac? 10 gun sonra baya iyi vermis olursunuz ne guzel

cok iyi tebrik ederim bende haftaya basliycam 2 haftaya basliyca bi aile ziyareti var 1 haftalik ondan donunce ilk isim b13 gunu kendime adamak olucak :) ben 57 olsam harika 4 kilo versem yeter ama iste 59-61 arasi gidip geliyorum hep. detoxta yaptim ama biraz normal besleniyim ayni oluyor. sizin hedefiniz kac? 10 gun sonra baya iyi vermis olursunuz ne guzel
Sizin fazla kilonuz yokmuş😊 benim kilom biraz fazla 81 ile başladım ilk hedefim 75 kiloya ulaşmak. Zor bir diyet ama başka türlü kilo veremiyorum. İnşallah siz de hedef kilonuza ulaşırsınız

Senin boy kilo oranın gayet uyumlu. Bu diyetle rahat verirsin cnm

Günaydın hanimlar. Dün yedinci günümu uygularken diyetimi esnettim. İsvet diyetinin diğer günleri gibi beslenip azicikta taze fasulye yedim. Tartıldım ve bugün artiyi gördüm.59,7 kiloyum. Yaşasın sekizinci gün 😊💪

gunyadin canim nasilsin, nasil gidiyor diyet? birsey kalmamis tebrik ederim, bugun yarin hedefine ulasmis olucaksin 58 cok az kaldi :) 4.6 kilo 9 gunde haaarika.

Merhaba sevgili hanımlar. Okuldan geldim yorgunum sabah tartıldım, yazamayacak kadar doluydum.
Dokuzuncu günü bitirip sabahında ki tartı sonucum 59,2.
Diyetin bitmesine son dört gün. Az kaldı 58 leri görmeye.

Merhaba sevgili hanımlar. Okuldan geldim yorgunum sabah tartıldım, yazamayacak kadar doluydum.
Dokuzuncu günü bitirip sabahında ki tartı sonucum 59,2.
Diyetin bitmesine son dört gün. Az kaldı 58 leri görmeye.
okullar acildi tabi simdi bir yandn iyi bir yandan daha kosturmaca. kolay gelsin valla yeni egitim ogretim yilinda :)

X