İşe giden anne

Beni takmıyor değil sadece arkamdan ağlamıyor onları görünce mutlu oluyormuş geldiğinde de hiç bir şey olmamış gibi yine hayatıma devam ediyor
Yazdığım sizi üzdüyse kusuruma bakmayın bir de anneler gününde üzülmenizi hiç istemem hassas bir konu. Kafaya takmakta düşünmekte haklısınız anne olarak en çok sizinle bağ kurmasını beklemeniz çok normal. Ben de takardım başıma gelse. İnşallah süreç güzel şekilde işler bebeğiniz ve sizin için

Yazdığım sizi üzdüyse kusuruma bakmayın bir de anneler gününde üzülmenizi hiç istemem hassas bir konu. Kafaya takmakta düşünmekte haklısınız anne olarak en çok sizinle bağ kurmasını beklemeniz çok normal. Ben de takardım başıma gelse. İnşallah süreç güzel şekilde işler bebeğiniz ve sizin için
Teşekkür ederim arkamdan ağlasın istemiyorum tabii sadece durumumu anlattım ve güvenli bağlanmamız için neler yapabilirim onunla olduğum sürece nasıl davranmalıyım çalışan annelerin tecrübesinden faydalanmak istedim

Teşekkür ederim arkamdan ağlasın istemiyorum tabii sadece durumumu anlattım ve güvenli bağlanmamız için neler yapabilirim onunla olduğum sürece nasıl davranmalıyım çalışan annelerin tecrübesinden faydalanmak istedim
Çalışan anneler bu tarz şeylerle karşılaşabiliyor doğal olarak. Ama en azından dede ninesi bakıyormuş hem de çocuk doğal ortamda, mutlu şekilde büyüyor. Bunu sağlayamayan da çok var.

ben işe başladım kızlar bebeğim 14 aylık kayınvalidem bakıyor.
Doğduğundan beri kayınvalidem yanımızdaydı zaten sık sık görüşüyorduk bebeğim dedesini de onu da çok seviyor. Haftada 4 gün işe gidiyorum sabah onlar geliyorlar kızımın başına biz işe gittikten sonra kızımı uyandırıp hazırlayıp köye götürüyorlar köyde bakıyorlar akşam 18 de babası alıp getiriyor
Kızım köyde hiç ağlamıyormuş uyanınca dedesini görünce çok mutlu oluyormuş akşama kadar tavuklarla çiçeklerle komşularla felan vakit geçiriyormuş çok yoruluyormuş orda oynarken
Eve gelince beni görünce kapıyı açtığımda hiç ağlamıyor afallıyor önce bakıyor sonra evde geziyor yanıma beş dakika sonra felan geliyor emziriyorum uyuyor ben emzirince ordada çok yoruluyormuş uyanınca akşam yemeğini yediriyorum geceye kadar oyun oynuyoruz sonra yatıyoruz sorum şu ki ben vicdan azabı çekiyorum bebeğim doğduğundan beri onları görüyor yani orda mutluymuş ama eve gelince beni görünce şaşırıyor çok üzülüyorum sabah kalkınca onları görünce çok mutlu oluyormuş dedesine düşkün zaten ama gene de vicdanım rahatlamıyor bana ne tavsiye edersiniz çalışan annenin çocuklarının genelde psikolojisi biraz bozuluyor bana neler önerirsiniz
Çalışan annelerin başına gelen klasik bir durum canım. Bu durumu yaşamak istemiyorsan işi bırakmaktan başka bir çözüm yok ama bence kötü düşünme çocuk hem köy havasını almış oluyor hem de orada mutlu olduğuna göre iyi bir kayınvaliden ve kayınbaban var çocuğun da zamanla alışır merak etme. Sen yorgunluktan ölsen de ilgini eksik etme yeter çocuğun zamanla şaşkınlığı bırakacaktır henüz epey küçük

Bağlanmamız azalır zayıflar diye çok korkuyorum bebeğim çok mutlu ve sosyal bir bebek her insanı seviyor huzursuz değil bağlanmamız güçlü kalmaya devam etsin istiyorum bu sebeple yazdım size
Merak etmeyin yine en güçlü bağı sizinle olacak. Bana da anneannem baktı annem çalışırken çok ama çok severim kendisini hatta küçükken gece orda yatmak için ağlardım düşünün ki, ama en nihayetinde en kıymetli her zaman annemdir. Sonra diğer insanlar gelir babam ve anneannem de dahil. Üzülmeyin yani orda mutlu olması çok güzel bir şey

Merak etmeyin yine en güçlü bağı sizinle olacak. Bana da anneannem baktı annem çalışırken çok ama çok severim kendisini hatta küçükken gece orda yatmak için ağlardım düşünün ki, ama en nihayetinde en kıymetli her zaman annemdir. Sonra diğer insanlar gelir babam ve anneannem de dahil. Üzülmeyin yani orda mutlu olması çok güzel bir şey
Aynen öyle. Annem hep yeğenlerime baktı, çocuklar gün boyu bizimle kaldı ama gün sonunda yine anne diye ağlıyorlardı, biraz daha büyüyünce anne diye ağlayacak arkasından haberi yok :)

ben de aynısını halamda yaşadım. halam ben doğduğumda emekli olmuş. hep o baktı annem babam çalıştığı için. ve aşırı aşırı ilgilenirdi benle, hem halam hem eniştem. cocukları yok. annemden babamdan daha çok üzerime düşerdi, cok oynarlardı benle, sevilmenin dibini yaşattılar öyle tarif edeyim. ben mesela onlardan ayrılırken ağlardım, onları görünce çok sevinirdim. annemi de tabiki çok seviyorum ama halamın yeri bambaşka oldu bende. büyürken cocugun yanındakiler çocuk için daha mı önemli acaba bilmiyorum, benim durumuma özel de olabilir. sabah babam bırakır akşam alırdı. kardeşime hamileyken annem 3-4 ay orada kalmıştım falan. şuan annem de halam da annem gibi, halam ile daha bile arkadaşız, o anne kız çatışması yok esas annem olmadığı için. yani üzülmeyin, en kötü 2 tane anne gibi gördüğü kişi olacak, ki o da babaannesi orda cok eğleniyor, cok üstüne düşülüyorsa belli bi süre cocugun gözdesi o oluyor. ben de oyle oldu en azından. hatta babam kızardı halamdan ayrılırken ağlamama. kıskanırlardı. çok kafanıza takılırsa bi uzmana danışın derim. ama sizi annesi gibi görmesi değişmez diye düşünüyorum. yine de danışın belki bazı dönemler için cocuktan cocuga değişen durumlar vardır.

Peki anneniz çalıştığı için kırgınlığınız var mı ona karşı

Birincisi kızınız 14 aylık olmuş çok şanslısınız bunca zamanı birlikte gecirmissiniz.Pek çok anne bebeği 5-6 aylıkken ise dönmek zorunda kalıyor.
İkincisi siz ise baslayali daha bir hafta olmuş çocuk bile henüz yeni bir şeylerin farkına varıyordur. Bu kadar kısa sürede güvenli bağ olayıni düşünmeniz yanlış kendinizi yipratirsiniz sadece.
Ayrıca kv kp sizin aklınız kalmasın üzülmeyin diye bebeğinizin ağladığını sizi ozledigini vs anlatmiyor olabilir.( Ki haklılar ben olsam bende söylemem)
Bence çocuğunuz emin ellerde tanıdığı bildiği onları seven insanların yanında sasirmamasi aglamamasi da normal geldi bana.
Sizi görünce gülümseyip seviniyorsa akşamları da oynuyorsanız daha ne ?
Ayrıca siz birde 4 gün çalışıyormussunuz 5 gün hatta 6 gün çalışan anneler ne yapsın ?

Tanıdığım, bildiğim, hayal edebileceğim her anne vicdan azabı çeker. Çünkü evlatları için asla en iyisi olduklarına inanamazlar🥲

Birincisi kızınız 14 aylık olmuş çok şanslısınız bunca zamanı birlikte gecirmissiniz.Pek çok anne bebeği 5-6 aylıkken ise dönmek zorunda kalıyor.
İkincisi siz ise baslayali daha bir hafta olmuş çocuk bile henüz yeni bir şeylerin farkına varıyordur. Bu kadar kısa sürede güvenli bağ olayıni düşünmeniz yanlış kendinizi yipratirsiniz sadece.
Ayrıca kv kp sizin aklınız kalmasın üzülmeyin diye bebeğinizin ağladığını sizi ozledigini vs anlatmiyor olabilir.( Ki haklılar ben olsam bende söylemem)
Bence çocuğunuz emin ellerde tanıdığı bildiği onları seven insanların yanında sasirmamasi aglamamasi da normal geldi bana.
Sizi görünce gülümseyip seviniyorsa akşamları da oynuyorsanız daha ne ?
Ayrıca siz birde 4 gün çalışıyormussunuz 5 gün hatta 6 gün çalışan anneler ne yapsın ?
Ben erken çıkıyorum eşim onlar gelince çıkıyor onlar gelince de uyanmış kızım eşim onları görünce çok seviniyor dedi gün içinde de kayınvalidem fotoğraf video gönderiyor gayet mutlu görünüyor o yüzden biliyorum

Peki anneniz çalıştığı için kırgınlığınız var mı ona karşı
Hayır tabii ki. Babama niye kırgın olmayacaksam anneme de değilim. İkisi de akşamları, haftasonları yeterince ilgilendiler sevgilerini hep hissettim. Artık çalışmak erkek işi değil herkes evine destek olmak çocuklarını iyi şartlarda büyütmek için çalışıyor bebeğim 3 aylık ben de 1 yıl sonra işe döneceğim ve elimden geldiğince akşamlarımı haftasonumu ona ayırmaya çalışacağım inşallah. Sevginizi hissettiği sürece size kızmaz kırılmaz merak etmeyin zaten babaannesindeymiş yani olduğu yer de gözünüz arkada kalacak bir yer değil üzülmeyin

Ben erken çıkıyorum eşim onlar gelince çıkıyor onlar gelince de uyanmış kızım eşim onları görünce çok seviniyor dedi gün içinde de kayınvalidem fotoğraf video gönderiyor gayet mutlu görünüyor o yüzden biliyorum
E çünkü tanıdığı bildiği insanları görüyor sevinmesi çok normal değil mi ?
Yukarıda yazmışsınız yazlık bir tane takım alamadım diye.
Sizce bu normal mi ? Şu an çalışmaya başlamaniz kadar doğal bir şey yok
Birde cocuklar babalara nasıl çalıştıkları için kırgınlık duymuyorlarsa annelere de duymazlar merak etmeyin.

Yaklaşık o aylarda bende oğlumu annem ve babama bırakıp çalışmaya başladım. Ben gitmeden az mızıklıyıp dedesi ve ananesi ile vakit geçiriyordu. Kurum nakli nedeni ile ücretsiz iznimi yarıda kestim, yoksa farklı ilçede çalışacaktım. İyide oldu...

Ortamı çok iyiymiş maşallah. Köy hayatı ona iyi gelir. Kıskanmışsınız gayet normal ama güzelde... Babaanne ile mutlu... Bakıcı dan da iyidir.. Evde olsanız köye gidemezdiniz. Onlar orada kalır siz dört duvar arasında 🥴

O kadar şanslısınız ki yerinizde olmak için neler vermezdim diyorum. Kıymetini bilin imkanlarınızın. Kızınız gayet güzel büyüyor. 😁
Çalişan kadınların hayalini yaşıyor resmen, ekran uzak doğada hayvanlarla mutlu mesut büyüyor.

ben işe başladım kızlar bebeğim 14 aylık kayınvalidem bakıyor.
Doğduğundan beri kayınvalidem yanımızdaydı zaten sık sık görüşüyorduk bebeğim dedesini de onu da çok seviyor. Haftada 4 gün işe gidiyorum sabah onlar geliyorlar kızımın başına biz işe gittikten sonra kızımı uyandırıp hazırlayıp köye götürüyorlar köyde bakıyorlar akşam 18 de babası alıp getiriyor
Kızım köyde hiç ağlamıyormuş uyanınca dedesini görünce çok mutlu oluyormuş akşama kadar tavuklarla çiçeklerle komşularla felan vakit geçiriyormuş çok yoruluyormuş orda oynarken
Eve gelince beni görünce kapıyı açtığımda hiç ağlamıyor afallıyor önce bakıyor sonra evde geziyor yanıma beş dakika sonra felan geliyor emziriyorum uyuyor ben emzirince ordada çok yoruluyormuş uyanınca akşam yemeğini yediriyorum geceye kadar oyun oynuyoruz sonra yatıyoruz sorum şu ki ben vicdan azabı çekiyorum bebeğim doğduğundan beri onları görüyor yani orda mutluymuş ama eve gelince beni görünce şaşırıyor çok üzülüyorum sabah kalkınca onları görünce çok mutlu oluyormuş dedesine düşkün zaten ama gene de vicdanım rahatlamıyor bana ne tavsiye edersiniz çalışan annenin çocuklarının genelde psikolojisi biraz bozuluyor bana neler önerirsiniz
Kaliteli zaman geciriyorsunuz zaten, çalışmanız da çocuğunuzun refahı için değil mi ? Bakan kişiler size karşı ilerde doldurmazsa annen yok ben daha çok seviyorum vb gibi cumlelerle çok da sorun olacağını sanmıyorum.

X