İşe giden anne

Yavrumun başında idim bir sene boyunca bir kere televizyon açılmadı onlarda açmıyorlar zaten söyledim biliyorlar zararlı olduğunu inşallah dediğiniz gibi şanslıyımdır

Hersey cok guzel gozukuyor sorun nedir anlayamadim. Sasirmiyordur muhtemelen sizden ilgi bekledigi icin kendince naz yapiyordur sizden atak bekliyordur. Zaten 4 gunu gidiyorsunuz 3 gunu de berabersiniz. Cok sansli cocugunuz ilgiyle sevgiyle buyuyor

elbette olmayacaktım şimdilik halimizden memnunum ama yine de bağlanmamız zarar görürse diye korkuyorum
yatın kalkın binnnn şükredin
kv niz temiz bir kadınsa ve çocuğunuza iyi bakıyorsa
büyük kızım babaannede küçük kızım bakıcı ve 3 yaşından sonra kreş ile büyüttüm

babaanneli günlerimizi mum ile aradık eşimle.. çok çektik bakıcılardan çünkü

birde bakıcı fiyatlarını düşününce

Ne demek istediğinizi çok iyi anladim ben ama inanın diğer türlüsü daha zor olurdu sizin için çok şanslısınız bu konuda 🌺
Ben çalışmıyorum çocuğuma kendim baktim şuan 6.5 yaşında inanın bir sene öncesine kadar tek başıma bir yere bir saat gidemedim.
Ne zaman sokağa çıksam çığlık çığlığa kıyameti kopardı, anaokuluna alışma sürecinde çok sorun yaşadık almak zorunda kaldım vs.
Bence sağlıklı olan sizin aranızdaki bağ, yani çocuğum beni görünce neden böyle orda daha mutlu benimle bağda bir sorunmu var diye düşünmeyin.
Çocuk güvendiği diğer insanlarla, onların yanındada mutlu akşam geleceğinizi biliyor vs.
sizi tabiki çok seviyor ve tabiki en çok sizin yanınızda mutlu hiç üzülmeyin 💜
çok güzel bağımsız, özgür siz yokkende başının çaresine bakabilecek bir çocuk yetişiyor.

Bebeğine ne güzel bakıyorlar annesi. Çocuğun mutlu, çiçek böcek, tavuk, civciv büyüyor işte. Daha ne istiyorsun. Mutlu olduğu, sevilen yerde.

Aramızda psikolog vs varsa söyler ama benim bildiğim o aylarda bebekler anne babadan ayrılınca ağlaması vs lazım. Eğer ağlamazsa anne babayla güvenli bağlanamamış demekmiş. Kendi çocuklarımdan da böyle biliyorum ama ben bu işin uzmanı değilim. Siz bir bilene danışın isterseniz.
Ben sizi anladım. Bi ağlaması hiç olmazsa özlemesini belli etmesini istiyorsunuz. Bazen tepkisizlik de bir sorundur.

Güvensiz – Kaçınmacı Bağlanma

• Anne oyun odasını terk ettiğinde, bebek pek etkilenmemiş görünür.
  • Anne oyun odasına geri döndüğünde, bebek ya annesini görmezden gelir ya da bilerek annesinden kaçar. Bebeğin hem annesinden ayrıldığında hem de tekrar annesiyle birlikte olduğunda, psikolojik olarak yüksek düzeyde uyarıldığı gözlenir. Bu da bebeğin annesinden ayrılmaya içsel bir psikolojik tepki verdiğinin göstergesidir.
kızımı 22 aylıkken oyun terapisine götürmüştüm, güzel bi şekilde pedagogla oyun odasına girmişti, ağlamamıştı hiç.
pedagog güvenli bağlanmış, çok güzel demişti.

ben çocuğum 5,5 aylık iken çalışmaya başladım çünkü tek maaş çok zordu bizim için hafta 3 gün gidiyordum 13 aylık olunca iş yeri baskasıyla tam çalışmaya geçmek zorunda kaldım.Annem ve kayınvalidem dönüşümlü bakıyordu. Çok zordu benim için yaptığım vicdan aklımın kalması o özlem dolu anlar. Ama şuan çocuk benide seviyor aile büyüklerinide seviyor saat olayına alıştı geleceğim saati bekliyor beraber oyunlar oynuyoruz.Sonuç olarak benden kopmadı yani (en büyük korkumdu) en çokta bensiz mutsuz olmadığı için mutluyum içim rahat herşey rayına oturuyor zamanla merak etmeyin

kızımı 22 aylıkken oyun terapisine götürmüştüm, güzel bi şekilde pedagogla oyun odasına girmişti, ağlamamıştı hiç.
pedagog güvenli bağlanmış, çok güzel demişti.
22 aylık tabi ki öyle olmalı. Burdaki 14 aylık. Aradaki fark büyük baya. 16 aya kadar ağlıyorlar sonra artık değişiyor durumları.

X