İple mi, sirle mi?

CamasirSuyunaCorba

♥etmiyorum eyvallah♥
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
2.511
8
42
arkadaşlar, ben dudaküstü ve çenemde çıkan tüyleri bazen iple, bazen de sirle aldırıyorum...

ama sanki sirle aldırınca daha geç çıkıyor.. sizce hangisi daha iyi yahu...bi fikri olan var mı???????

ben de ipten başka bir şeyle almadım. her haftasonu çıkanları alıyorum. hem her zaman bıyıksız oluyor hem de yeri o kadar belli olmuyor. azalma için bir şey diyemicem fark etmedim.çevremden ağda gibi yöntemlerin sarkmaya neden olabileceğini duyuyorum canım....

Ben kendim iple almayı beceremediğim için, dayımın kızını bulduğumda aldırıyorum..
Ama normalde yüz için olan küçük ağda bantlarından kullanıyorum ve memnunum..
Tabi yinede iple alınmasını tercih ederim...

ben hep ağda bandı kullanıyorum bence çok rahat.ama bazen derimide çekiyorumkafamçokkarıştı
iple hiç almadım sertleştiriyor mu ip?? yüzümü tümden almak istiyorum da ben.bantla mı yapayım bilmiyorum:sm_confused:

cnm.şahsen sir bende leke yaptı ve kuaförüm kullanmamı söledi bıraktım..
en iyisi ip bence..
hem duyduğuma göre yapışkanlı tüy alıcılar cildin zamanla sarkmasına sebeb oluyormuş..

sir acıtmıyor o kadar bir kerede alıyor ip cok acıtıyor fakat ben hep kendım aldıgım ıcın kuaföre gitmeye üşeniyorum o yüzden hep iple alıuyorum :)

kızlar, hepinizin yorumlarını okudum, herkese teşekkürler..ben de kendi deneyimlerimi paylaşayım..öncelikle ben kesinlikle ne iple ne de bantlarla kendim almayı beceremiyorum..bantlara tüylerim gelmiyor zaten..köklerim acayip sert çünkü, ayrıca kalın ayıptır söylemsi....evet iple daha çok canım yanıyor ve sirle aldırmaktan daha uzun sürüyor...sirle ilgili de herkes farklı birşey söyledi bana...yok azaltır dendi yok besler dendi yok zamanla sarkıtır dendi ama tek bir gerçek var, iple alınca daha çabuk, sirle alınca daha geç çıkıyorlar ve yüzüm sirle daha pür pak görünüyor...şu sarkma olayına bir açıklık gelince kesin kararımı vereceğim...bir iki uzmana danışayım...

çamaşırsuyu; allah hiçbir şeyi boşuna yaratmamış. kıllar cildi tutuyor, erozyunlu bir yerle ağaçlı bir yeri düşün :roflol: aynı şey mi? sirle aldığımız zaman oradaki küçük büyük ince kalın ne varsa sıyırıp alıyor, ama ip öyle değil kırılmalar vs. oluyor, kökler sir gibi öldüresiye sökülmüyor, kaşlarını çok ince alan veya sürekli, cilde nefes aldırmadan çekiştirerek ağda yaptıranların cildi çok daha erken sarkıyor, özellikle yüz ve kol bölgesi.

tabii bu benim gözlemlerim, katılmayanlara da saygı duyarım :kahve:

iple kendiniz nasil aliyorsunuz, bir taraf agzinizda olmuyormu

1 metre kadar ip bırakıp makaraya kör düğüm atıyorum sağ kolaltıma koyuyorum. sağ elimle ipin ucundan biraz parmağıma doluyorum, sol elimle ipi ortalayıp biraz büküyorum kuaförde gördüğün şekilde sonra alıyorum :eek: ah böyle zor ama bir fikrin olsun diye anlattım canım, çevrene sor bilen birinden mutlaka öğren, sana ömür boyu lazım olacak bir şey bu a.s.

X