İnsulin Direnci ve zayıflama

Haklisin ama insulin direnci kilo verdirmiyor, uzun zamandır ugrasmiyorum haftada 100-200 gr. 1-2 ay sonra tüm motivasyon gidiyor. Maksat direnci kırıp kilo verebilmek. Yoksa ilaç konusunda aynı fikirdeyim. Kullanıp kullanmamakta tereddut ettim. Yaşadığım sureci düşününce kilo verebilmek için denemeye değer dedim.
Merhaba geçmiş olsun aynı dert bende de var şuan ilacı kullanıyor musunuz ve kaç kilo verdiniz?

Merhaba geçmiş olsun aynı dert bende de var şuan ilacı kullanıyor musunuz ve kaç kilo verdiniz?
Merhaba, teşekkür ederim geçer inşallah.
İlacı ilk bir hafta kadar kullandım. Aşırı mide yanması yaptığım için güvendiğim bir doktora sordum. İlacın b12 yi düşürüp homosisteini yükselttiğini, kalp krizi ve inme riskini yükselttiğini, ilaç yerine magnezyum, b12 ve omega 3 takviyesi almamı, diyet ve egzersizle desteklememi söyledi. Ayrıca bu tarz ilaçlar pankreası baskılayarak tembelleşmesine ve zamanla insüline bağımlı hale getirmesine sebep olabiliyormuş. Gerçekten de bu ilaçlara başlayıp da bırakabilen, şeker hastalığı tedavi olan neredeyse yok diyebilirim. yıllar içinde sonu mutlaka insülin iğnesi oluyor. Bunları öğrenince derhal ilacı bıraktım. takviyeleri düzenli olmasa da zaten almaya başlamıştım. 17 Ekim-17 Kasım arası pilatese gittim, Kasım 17 den beri de düzenli 30 dk dan az olmamak kaydıyla yürüyorum. Toplamda 4 kilo verdim 22 Ekimden bu yana. İlacı kullansaydım daha fazla verebilirdim ama riskine göre gerek yok dedim. Yavaş ama sağlıklı vermeyi tercih ettim. Bu ara biraz yavaşladı kilo vermem ama takılmıyorum, aynen devam. İnsülin direnci kolay ve kısa sürede yenilecek bir şey değil. Karatay beslenmesine, takviye ve egzersize devam :KK49:

Merhaba, cok güzel doğru konuşmuş anlatmışsınız. Ama benim sıkıntım da bu zaten. Biliyorum başka yöntem ile olmadığını, ama yazım da da belirttiğim gibi ben metformin 1000mg günde 3 defa tüm aldım ve buna rağmen faydasını görmedim. ve bunu da doktorumdan izinsiz yapmadım. Doktor neden olduğunu bulamıyor, benim vücudum kabul etmiyor. Bunlardan başka ne yapabilirim. Yani vücut hapları kabul etmiyorsa başka yöntem nedir? Benim sorum bu. İyi günler
MERHABA ÇOK ESKİ Bİ KONU AMA BENDE DE AYNI SORUN VAR SİZİN GİBİ YESEMDE ALIYORUM YEMESEMDE KİLO ALIYORUM İLAÇLAR HİÇ Bİ ŞEKİLDE İŞE YARAMIYOR ÇÖZÜM BULABİLDİNİZ Mİ SON DURUM NEDİR MESAJIMI GÖRÜP YORUMLAYABİLİRSENİZ SEVİNİRİM...

diaformin,glikofen,glifor dan birini deneyin bence tamam etken maddeleri aynı amadoktor bana metformin dokunursa değişitiririz demişti etken maddelri aynı olsada firmaya göre farklılar illaki mevcut demişti..ayrıca kullandığınız ilacın kutusunu attınızmı atmadıysanız seri numrasına bakınız çünkü birara sağlık bakanlığı bu ilacın belli bir serisini piyasadan toplatmıştı haberleri aramamotorunda hala var bakabilirsiniztabikide ben doktor değilim başlangıçnoktası nickli hekimbir arkadaşımız size yardımcı olabilir belki..açmış olduğu aktif bir konu var Dr Selenle İnsülin Direnci, Reaktif Hipoglisemi, Hashimato Troiditi vb sorunlar sağlıklı beslenme kategorisinden bulabilirsiniz
Gliforu ben de kullandım. Kilo vermeyi bırakın aşırı kilo aldım.Glifor bende çok fazla iştah açtı. Şeker ve tatlı isteğimi artırdı.

Metmorfin hiç kilo verdirmiyor bana da maalesef. 5 yıla yakın zamandır 1000 çarpı 2 kullanıyorum. Haşimato ve insülin direnci var. Menopoz da var. Çok katı rejimle bir iki kilo verip normale dönünce üç dört kilo alıyorum hızla. Diyet nasıl yapılırı çok iyi bilen insanım ama artık olmuyor 😔. Gereksiz yere ilaç kullanıyorum bıraksam mı diyorum ama bırakınca daha çok kilo almaktan hatta diyabet olmaktan korkuyorum.

X