İnsan içine çıkamiyorun ,artik bir daha gülemeyeceğimbu geçici dişlerle

Alyaayla

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2018
1.375
1.106
34
Merhabalar ,dun ust 6 dişime doktor zirkonyum yapmak icin kuculttu ve ölçu aldi.Bir hafta sonra dislerim takilacak fakat yemek yiyebilmek icin gecici diş takti .O dişleri gorunce aglama krizlerine girdim dundendir yataktan cikamiyorum .Doktorum uzulme orjinal disler boyle olmayacak daha estetik duracak diyor ama ben kendime gelemiyorum.Aynaya bakamiyorum ,yataktan cikamiyorum yarin işe maske ile gidecegim.Daha once zirkonyum diş yapab oldumu nasil duruyorlar guzel olacak mi :kızgın:

Kendi dişleriniz cok mukemmel ve guzel olsa yaptirmazdiniz degil mi? Kendi memnun olmadiginiz dişlerinizle bu zamana kadar insan icine cikiyorduysaniz gecici dişlerle niye aynalara bakamaz oldunuz acaba. 🙄

Gecici yani, digerlerinden memnun kalmazsaniz da dunyanin sonuc değil duzeltilebilir bir şeydir.

Kizlar haklisiniz ama ne yaptim diye dundendir yedim kendini .Eyvah eyvah filminde ki furuzana benzedim bu gecicilerle

Kizlar haklisiniz ama ne yaptim diye dundendir yedim kendini .Eyvah eyvah filminde ki furuzana benzedim bu gecicilerle
En fazla 10 gün falan bisey olmaz
Benim de ön 6 zirkonyum ve geçicilerle alakası yok çok doğal oldu anlamıyorlar bile ,anlayan da kararsız kalıyor yapılı mı değil mi diye öyle diyeyim

Ay benim var ya hamileligin başında dis etim şişmeye, kızarmaya başladı kaniyordu fırçalarken hep bakmıyordum üzülmeyim.diyr sonra bi baktım anam diş Etlerim çekilmiş çarpık curpuk hepsi bide hep gülerek konuşurum hahsj herkes görüyor. Uzuluyorum cunku bişey yapamıyoruz şimdi inşallah duzelebielck bişeydir. Gecen sağlık ocağına gittim ilaç yazdırmaya hep guluyurom o dişle dr. Bana demez mi dişini fırçalamiyor musun? Çöktüm kaldım tabii ki fircaliyorum ama böyle böyle dedim çekilme olmuş dedi.moralim.bir kez daha bozuldu sizin en azından zamanı az benim 9 aydir böyle, doğumdan hemen sonrada gidemezsem berbat. Boşverin çaresi olan şeyler için böyle kötü düşünmeyin

6 tane zirkonyum 12000 tl ye yaptilar canim.Insallah esas disler yapilinca estetik durur vallahi iki gundu çoķtum

Benimkiler zirkonyum, geçici dişle alakaları yok tabii ki. Zirkonyum zaten gerçekçi duran bir diş modeli geçici diş daha çok köprüde kullanılan diş gibi kaskatı renk geçirmez bir şey gibi duruyor. O yüzden o kadar kendinizi yerden yere vuracak bir durum yok biraz sabredin :)
Merhaba. Kaç yıldır kullanıyorsunuz? Benim 4 yıl oldu ama ne kadar zaman kullanırım onu merak ediyorum çok kafaya taktım.

6 tane zirkonyum 12000 tl ye yaptilar canim.Insallah esas disler yapilinca estetik durur vallahi iki gundu çoķtum
Üzülmeyin. Bende de aynısı olmuştu ama asıl diş aşırı doğal ve güzel oldu. Bende de kaç yıl kullanırım, altındaki diş çürür mü, çürürse nolur anksiyetesi oluştu 1 haftadır. 4 yıldır kullanıyorum. Ya implant gerekirse bir süre dişsiz mi olucam bunun ömrü bitince falan oldum. Doğal güzel dişlerim olması için neler yapmazdım neler.

Benim de 4 yıl oldu bitince ömrü nasıl anlıycam, alttaki diş çürürse nolcak anksiyetesi doğdu. Hiç sıcak soğuk hassasiyetiniz var mı? Bende ara sıra oluyor.
Valla benim diş kalıcı yapıştırılmadı :)) belki okumuşsunuzdur yazmıştım galiba. O yüzden sıcakta çok olmasa da soğukta hassasiyet oluşuyor

X