Implant yaptıran var mı?

Merhaba minnie,
Yine diş konusu yine ben :)
Ben iki kez ameliyatına girdim, başarısız geçti.
İlkinde çene kemiğim zayıf olduğu için kemik tozu koyup kapadılar, açtılar ikincide tutmamıştı.
Buraya diş çaksak çene kemiğin çökecek dediler.
3 ay sancılı geçti, bir de dikişlerim düştü, iltihap kaptı falan çok zorlu dönemler geçirdim.
Ameliyat sırasında bir şey hissetmiyorsun ama hatta tepemde 3 diş hekimi konuşuyorlardı, şurayı çek, şurayı kes falan gözlerimi kocaman açtım,
Gülüp "Sessiz mi olsak" dediler :KK70:
:) evet dis konularında epey tecrübelisin peki noldu yapılamadı mi implantin

Doğrudur. Haklısınız.
Kemik yapısı birazda genetik bizim bı akraba vardı, adam dişlerine hiç bakmazdı, dişleri bembeyaz ve bir dolgu ile yoktu ağzında öldüğünde .
Bende bunu anlamıyorum bazıları dişlerine bakmasa da sorun olmuyor bakanlarin sorunu oluyor

Olmadı
Çene kemiğin çöker dediler sonra zaten kaplama yapıldı sana resmini attıklarım yoksa implant olacaktı :)
Çene kemiğin sağlamsa aynı gün yapanlar bile oluyor
Gayet güzel olmuşlar :) inşallah sorun yaşamadan atlatırım

Yaptırdığımda hayatımın hatası demiştim 3 gün felaket ağrım olmuştu ama şu an 1 ay oldu bi sorun yok şimdilik 1 ay sonra diş takılıp tamamlanacak tırsmıyor değilim

Bende bunu anlamıyorum bazıları dişlerine bakmasa da sorun olmuyor bakanlarin sorunu oluyor
Bu biraz genlerle ilgili.
Ben gen hastasıyım, vücudum B12, folik asit üretmiyor, bu yüzden de vücudum da protein problemi oluyor ve damarlarımda sorun var, ayrıca karaciğer ve k vitaminini etkileyen genlerimde de sorun var. Bunları öğreneli yeni oldu. Hamileyim hamileligim başında öğrendim. Kalsiyum içeren yiyecekler de yasak bana.
Düşünsene beni istediğim kadar dişlerime iyi bakayım hava civa.
Ama genetiği sağlam problemsiz birisi bakmasa ne olur hiç problem yaşamaz.

Implant takildigi gun işten biraz erken cikip hastaneye gittim. Ertesi gun işe gittim, biraz şişlik vardi ama dikkatli bakmayinca belli olmuyordu. Agri ve morarma olmaz. Geçmiş olsun.

altta 8,üstte iki olmak üzere toplam 10 implantım var. Evet o 3 aylık süreç zordu ama unuttum gitti. Ne yaptırırken nede kullanırken hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Çok memnunum.

Çok diş hekimi gezdim. Hepsi çene kemiğin uygun değil dedi. Bir tanesi kemik tozundan bahsett,son gittiğim hastane kemik tozunun artık çok eskide kaldığını söyledi ve hiç sorunsuz hallettiler. Üstelikte diğer gittiğim hekimlerin verdiği fiyatın yarısına nerdeyse. Bence iyi araştırın ve hastane olmasına dikkat edin

Hanımlar birşey soracağım.
Benim dişim geçen yıl çekildi.
6 ay olmadı henüz.
Yalnız benim bi boşluğum daha var.
Ve bir de önlerde süt dişim var.
Doktorum biraz boş kalsın,süt dişin düştüğünde 3 implant birden yapalım dedi. Bende tamam dedim.
Şimdi ben bekliyorum ama bir problem olur mu ki?
Doktor uzun süre yaptırmayabilirsin önemli değil değil.
Kemik tozu kullanırız dedi.
Burayı okuyunca tereddütte kaldım şimdi.
Hemen mi yapılması gerekiyordu acaba.

altta 8,üstte iki olmak üzere toplam 10 implantım var. Evet o 3 aylık süreç zordu ama unuttum gitti. Ne yaptırırken nede kullanırken hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Çok memnunum.
Geçmiş olsun .kullanımı rahat mi şişme morluk oldu mu yüzünüzde ben beyaz tankıyım bi de

Çok diş hekimi gezdim. Hepsi çene kemiğin uygun değil dedi. Bir tanesi kemik tozundan bahsett,son gittiğim hastane kemik tozunun artık çok eskide kaldığını söyledi ve hiç sorunsuz hallettiler. Üstelikte diğer gittiğim hekimlerin verdiği fiyatın yarısına nerdeyse. Bence iyi araştırın ve hastane olmasına dikkat edin
Geçmiş olsun kullanımdan memnun musunuz ağrı morluk oldu mu

6 ay olmadı henüz.
Doktorum biraz boş kalsın,süt dişin düştüğünde 3 implant birden yapalım dedi. Bende tamam dedim.
Bana hemen önerdiler ama senin durumun farkli

6 ay olmadı henüz.
Yo benim biri 3 biri 5 sene önce çekilmişti yeni geçen ay implant taktırdım evet çökme oldu ama kemik tozu falan kullanmadı ne halt etti bilmiyorumda:) şimdilik bir sorun yok

Yo benim biri 3 biri 5 sene önce çekilmişti yeni geçen ay implant taktırdım evet çökme oldu ama kemik tozu falan kullanmadı ne halt etti bilmiyorumda:) şimdilik bir sorun yok
Çökme derken :) kemik erimesi gibi mi? Bir tanesi eridi diğeri erimedi diğer kemiğim kalın ve sağlam

X