Implant yaptıran var mı?

minnie

Guru
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2010
9.428
9.665
Arkadaslar sorunlu bir dişim vardı kanalla kurtulamayacağını söyledi dis hekimi implant önerdi önce çekim sonra implant dedi maliyetide oldukça yüksek. Benim merak ettiğim implantin yerleştirilmesi zor mu?acı,ağrı,şişlik oluyor mu(işe başlama durumum var o yüzden onemli)ve tüm işlemler bitince kullanımı rahat mi?Bi de çekimle aynı gün mü yapılıyor. Mune Mune abla biliyorum konunun yeri bura değil ama acil bilgiye ihtiyacım var

Bildiğim kadarıyla çekimden sonra en az üç ay geçmeli,yara yeri iyice iyileşip kapanmalı.

Ben yaptırdım çokta memnunum. Öncelikle imalantta uzmanlaşmış bir doktor seçin. Ben hiç acı duymadım. Sorunsuz geçti.

Ben yaptırdım. Acı,kabullenmeme gibi bir şey yaşamadım. Bir üniversite hocasına yaptirdim. Bana daha mantıklı geldi. O implantı taktıkları vida dolar üzerinden olduğu için pahalidir normal.

Ben yaptırdım çokta memnunum. Öncelikle imalantta uzmanlaşmış bir doktor seçin. Ben hiç acı duymadım. Sorunsuz geçti.
Yapacak kişi çene cerrahi rahat kullanabiliyor musunuz bi de yaptırdıktan sonra şişme morarma oldu mu yüzünüzde

Ben yaptırdım. Acı,kabullenmeme gibi bir şey yaşamadım. Bir üniversite hocasına yaptirdim. Bana daha mantıklı geldi. O implantı taktıkları vida dolar üzerinden olduğu için pahalidir normal.
Yaptırdıktan sonra zor oldu mu ağrı morarma vs şişlik

Ben iki sene ara ile iki tane yaptırdım
Her diş dru olmaz
Çene cerrahı olmalı
Bir dişimi çekip hemen vidayı yerleştirmişti
Diğer dişimde biraz apse olduğu için çektikten bir hafta sonra vida yerleştirildi
Vidadan sonra o diş yerinin üstünü kapatıyor
Dikiş atılıyor
Dikişler 1 hafta sonra alınıyor
Vidanın çene kemiğine kaynaması için 3 ay bekledik
Sonra o bölgede vida üstündeki deri parçası biraz kesiliyor
Dişin takılacağı tel gibi bişey yerleştiriliyor
Bundan sonrasını her diş hekimi yapar
Porselen diş için kalıp alınıyor
Düzeltmeler yapılıyor
Dişin çekildiği gün uyuşma geçince ve sonraki birkaç gün yemek yerken ağrıdığında biraz sövdüm kendime niye iyi bakmadım dişlerime diye :)
Biraz şişiyor birde ilk operasyon sonrası buzla geziyorsun
Ama yapılırken acısız yani sen bişey hissetmiyorsun
Git gel çok oluyor
O insanı bunaltıyor
İki tane daha yaptırıcam
Yakında giderim bende
Seviyorum onları
Kendi dişlerimden daha sağlamlar maşallah

implantlar kalite kalite kötü bir marka takmış olabilir doktor
Teyzem Türkiye de yaşamıyor.
Hani burda olsa diyebilirim ki kalitesi farklı, ama en iyi merkezde yaptırdı. Maddi olarak da sıkıntısı olmayan bı kadın.
Bide implant yapılırken de çok zor buz koymuş sürekli yanağına ay buz yanığı olmuştu o süreçte çok sancılı bişey.

Her diş dru olmaz
Çene cerrahı olmalı
Diğer dişimde biraz apse olduğu için çektikten bir hafta sonra vida yerleştirildi
Dikiş atılıyor
Düzeltmeler yapılıyor
Dişin çekildiği gün uyuşma geçince ve sonraki birkaç gün yemek yerken ağrıdığında biraz sövdüm kendime niye iyi bakmadım dişlerime diye :)
Git gel çok oluyor
O insanı bunaltıyor
İki tane daha yaptırıcam
Yakında giderim bende
Seviyorum onları
çene cerrahi yapıncak.korkularim var yapıldıktan sonra işe gidilir mi mesela

Merhaba minnie,
Yine diş konusu yine ben :)
Ben iki kez ameliyatına girdim, başarısız geçti.
İlkinde çene kemiğim zayıf olduğu için kemik tozu koyup kapadılar, açtılar ikincide tutmamıştı.
Buraya diş çaksak çene kemiğin çökecek dediler.
3 ay sancılı geçti, bir de dikişlerim düştü, iltihap kaptı falan çok zorlu dönemler geçirdim.
Ameliyat sırasında bir şey hissetmiyorsun ama hatta tepemde 3 diş hekimi konuşuyorlardı, şurayı çek, şurayı kes falan gözlerimi kocaman açtım,
Gülüp "Sessiz mi olsak" dediler :KK70:

Açıkçası biraz korkuyorum kaç tane yaptırdı teyzeniz ne gibi zorlukları oldu
Baya vardı teyzemde, yalan olmasın şu kadar dişti diyemicem.
Bide bildiğim kadarıyla artik doktorlar vücudunuz tepki verirse çıkarmak zorunda kalırız diyorlar diye biliyorum.
O kadar para,acı, zorlu süreç bide vücut tepki verirse çıkarıyorlar.

Teyzem Türkiye de yaşamıyor.
Hani burda olsa diyebilirim ki kalitesi farklı, ama en iyi merkezde yaptırdı. Maddi olarak da sıkıntısı olmayan bı kadın.
Bide implant yapılırken de çok zor buz koymuş sürekli yanağına ay buz yanığı olmuştu o süreçte çok sancılı bişey.
İleri yaşlarda daha zor
Kemik erimesi nedeniyle çene kemiği yetersiz olan bir tanıdığımın bacağından kemik alıp yapmışlardı
Onunkiler de tutmamıştı

Her diş dru olmaz
Çene cerrahı olmalı
Dikiş atılıyor
Düzeltmeler yapılıyor
Git gel çok oluyor
O insanı bunaltıyor
İki tane daha yaptırıcam
Yakında giderim bende
Seviyorum onları
Dis cok onemli gerçekten iyi bakmak gerekiyor

İleri yaşlarda daha zor
Kemik erimesi nedeniyle çene kemiği yetersiz olan bir tanıdığımın bacağından kemik alıp yapmışlardı
Onunkiler de tutmamıştı
Doğrudur. Haklısınız.
Kemik yapısı birazda genetik bizim bı akraba vardı, adam dişlerine hiç bakmazdı, dişleri bembeyaz ve bir dolgu ile yoktu ağzında öldüğünde .

X