İlk reglinizle nasıl tanıştınız :))

Herkesın ki gibi sıradan Sınıf 6_7 bılemıyorum bir ramazan gunuydu sok oldum tabi hatta sevemedim karın agrısı vs nefret ettim falan annem yardımcı oldu bu konuda teorık olarak duymustum ama yasamak farklı bir psikoloji. 🙂🙈

Kızlaar ayıptır söylemesi (yine de söylerim) bugün regl oldum ve beynimde çok gereksiz bir ampul yandı :KK70:

Benim ilk reglim çok enteresandı.. Orta 1'de memişleri erkenden pörtlemiş iri yarı bir kız olaraktan, okuldan eve dönüyordum. Doğum günümdü. Üstümü değiştirirken gördüm ve anneme koştum. Allahtan bu konuda bilinçliydim korkmadım. Oda ilk hediyeni almışsın dedi :) Sizin hikayelerinizi de duymak istiyorum :)))
Ortaokulda ped reklamı yapanlarla ve bu günler hakkında konuşanlar gelmişti neyse :)) ped dağıttılar bende daha adet olma dim bilmiyorum amcam gelmişti o gün bende boş boğaz amcamla konuşuyorum işte çocukluk akli bize bise dağıttılar falan diye 😂😂😂 amcamda neymiş getir bakiyim dedi anneme de daha önce söyledim eve geldiğimde gösterdim annem yok kızım sonra bakar diye geçiştirmeye cakisti bende çocukluk akli kostum aldım geldim herkes evde off rezil olmuştum babama amcama 😒😒 sonraki aylarda adet olmuştum ama bilgilendirdiler diye korkmamistim

Hiç ağlamadım, hiç sevinmedim hatta garipsedim.
Yaaavv her ay bunu mu çekicem öff be dedim :KK70: lise 2de olduğum için bilinçliydim yani.

5. sınıftan 6 ya geçtiğim yaz olmuştum. gece bir karın ağrısı ile uyandım birşey yoktu sabah lavaboya gittiğimde kan gelmişti anneme söyledim. adetmiş bir tokat attı ay ne saçma. tokat atılırmış hızlı geçsin gitsin diye.çok sancılı idi ilk reglim ölü gibi 2 gün yatmıştım. sonradan nadiren ağrı çeker oldum gerçi. bir ara babama söylemiş annem hatta olduğumun 2. ayı son günüydü denize başka yere gidecektik girmeye kalkarım mukayet olsun diye. ne kızmıştım şimdiyse kabristana falan gidelim diyor babam regl dönemimse müsait değilim gidemem ben diyorum :KK70:

Yaa bu konuyu hareketlendirelm 😍 bildirimler gelince baktım ben bile unutmuştum böyle bir konum olduğunu 😅 yok mu arttıran 🙆🙆 ya da rezil olduğunuz regli anılarinizda olabilir 🙋🏻‍♀️ şuan şapka çıkardım bozuk para için geziyor gibiyim 😂🤪 küçük büyük demeden anlatalım gonlumuzden ne kopuyorsa cekinmeyelim 🤓

Yaa bu konuyu hareketlendirelm 😍 bildirimler gelince baktım ben bile unutmuştum böyle bir konum olduğunu 😅 yok mu arttıran 🙆🙆 ya da rezil olduğunuz regli anılarinizda olabilir 🙋🏻‍♀️ şuan şapka çıkardım bozuk para için geziyor gibiyim 😂🤪 küçük büyük demeden anlatalım gonlumuzden ne kopuyorsa cekinmeyelim 🤓
konuya tam da regli dönemimde denk geldim :KK70:

Yaa ben ilk ne zaman oldum hatırlamıyorum ama olduğumda babamın atletlerini kesip koymuştum :KK70: 3. gün yakalandım anneme :KK70:

Orta 2 de olmuştum biliyodum tabi olacağımı halan geldi dedi annem 😄 nerde dedim bende 😄😄 öyle denirmiş sonra annem bana ped getirdi uzattı diğer eliyle de bi tokat attı hafiften gelenek gibi bişeymiş neye uğradığımı şaşırmıştım 😄

Kıyamam amaa 🥰 yazık biz kızlara nedir bu travmalar
aa demi :KK70: sonra ilkokulda çok yakın arkadaşım oldu hocadan ped istedik :KK70: kız yapışkanlı yeri üste gelerek takmıştı tabi bütün kan ders boyunca arkasına geçmişti :KK70: Doğru taktın mı deyince evet yapışkanı üstte demişti :KK70:

aa demi :KK70: sonra ilkokulda çok yakın arkadaşım oldu hocadan ped istedik :KK70: kız yapışkanlı yeri üste gelerek takmıştı tabi bütün kan ders boyunca arkasına geçmişti :KK70: Doğru taktın mı deyince evet yapışkanı üstte demişti :KK70:
Ahahahhaha😂😂 bende ilk seferinde annemin pedini takmıştım o nasıl bir peddi anlatamam ben hayatımda öyle dandik bir ped.gormedim. acayip yadirgamistim sanki bebek bezi kalinligindaydi😂 ömür buyu bununla mi gezicem şimdi diye düşünmüştüm ama sadece 1 haftaymis😌 bütün pedleri de öyle rahatsız zannediyordum. Yürürken otururken hasir hışır ediyordu sanki torba geçiyor yanından 😂

Orta 2 de olmuştum biliyodum tabi olacağımı halan geldi dedi annem 😄 nerde dedim bende 😄😄 öyle denirmiş sonra annem bana ped getirdi uzattı diğer eliyle de bi tokat attı hafiften gelenek gibi bişeymiş neye uğradığımı şaşırmıştım 😄
Olduğuna olacağına pişman olur insan😅 halasindan da soğur hayattan da soğur yav

Benim ki biraz komik,13 yasindaydim ve gunlerden birgün wc ye gttikce camasirimda kahverengi lekeler görüyordum ve kendi kendime isal olmusum ve altıma kaciriyorum diye dusunuyordum ve nasil kaka kacirdigimi anlamiyorum diye kendime kızıyordum.Aksam olunca surekli degistirdigim camasirlsrda lekeler hic gecmeyince anneme soyleme karari aldim soyleyince annem anladi ve isal degil regl oldgmu soyledi.😀😀

bize 5.sınıfta üni öğrencileri gelip bu konuyla ilgili bilgi verip ped dağıtıp nasıl takacağmıza kadar anlatmışlardı.
sonra 7.sınıfın 15 tatilinde luna parka gidecektik. üstümü değiştirirken iç çamaşırımda lekeyi gördüm ve şaşırdım aklıma gelmedi ilk önce yengem vardı yakınımda dedim bana böyle oldu ben napcam dedim :KK70: gayette sakinim nieyse luna parka gidemicem sandım ben şimdi gelemicem mi dedim adasdad :KK70: oda yok adet oldun artık dedi bnde önceden öğrendiğim şeyler aklıma geldi. yengemde artık çanta taşıma vaktın geldi dedi çantaya pedleri koydu ve bizde sakince tanıştık :KK70: sonra luna parka komsularla gidiyoduk işte yengem minikte adet oldu dio kadınlara kadınlarda hayırlı olsun tebrikler vs bişiler diyo. bende anlamsızca bakıyodum boş boş :KK70: hayırlı olan neydi neyi tebrik edip gülüyolardı asdadasda :KK70: sanki hamileyim adasdada :KK70: çok boş tepki veriyorlar o yaştaki çocuga geriye dönüp bakınca gene anlamsız buldum ahahah :KK70:

bize 5.sınıfta üni öğrencileri gelip bu konuyla ilgili bilgi verip ped dağıtıp nasıl takacağmıza kadar anlatmışlardı.
sonra 7.sınıfın 15 tatilinde luna parka gidecektik. üstümü değiştirirken iç çamaşırımda lekeyi gördüm ve şaşırdım aklıma gelmedi ilk önce yengem vardı yakınımda dedim bana böyle oldu ben napcam dedim :KK70: gayette sakinim nieyse luna parka gidemicem sandım ben şimdi gelemicem mi dedim adasdad :KK70: oda yok adet oldun artık dedi bnde önceden öğrendiğim şeyler aklıma geldi. yengemde artık çanta taşıma vaktın geldi dedi çantaya pedleri koydu ve bizde sakince tanıştık :KK70: sonra luna parka komsularla gidiyoduk işte yengem minikte adet oldu dio kadınlara kadınlarda hayırlı olsun tebrikler vs bişiler diyo. bende anlamsızca bakıyodum boş boş :KK70: hayırlı olan neydi neyi tebrik edip gülüyolardı asdadasda :KK70: sanki hamileyim adasdada :KK70: çok boş tepki veriyorlar o yaştaki çocuga geriye dönüp bakınca gene anlamsız buldum ahahah :KK70:
Oo hayırlı olsun geç menopozlar 😄😄😄😄😄

X