İlişkimdeki adını koyamadığım ama haklı olduğumu düşündüğüm sorun. Sizce ne yapmalıyım?

valla ben olur da dönmek isterse o esnada boştaysam biraz takılırım diye düşündüğüm exlerimin
instagram hesaplarını ve numaralarını silmem
hatta bende kalan tek tük eşyalarını bile atmam, durur bi köşede
bir gün bi yeşil ışık yakmak istersem nur topu gibi bahanelerim olur :KK70:
bence senin herifin yaptığı şey de bu mantıkta
yarın öbür gün birinden biri ışık yakarsa
bak ben senle olan anılarımızı silmeye kıyamadım, hala instagramımda durur diyecek
çok eskiden 2 hafta kadar flört ettiğim biri vardı
instagramında eski sevgilisi ile olan resimleri duruyordu ama resimler sizinkiler gibi değil
arkadaş ortamında çekilmişti çoğu
ve bazıları da sadece ikisinin olduğu resimlerdi ama aşk pozları değil öyle arkadaş gibi
yan yana durmuşlardı sadece
o kişinin 5 senelik eski kız arkadaşı olduğunu anlamam çok kolay oldu ama asla kendisine bahsetmedim
2 hafta sonra bizden olmayacağını anladım ve ilişkimizi arkadaşlığa çevirdim
şu an en yakın en değer verdiğim dostlarımdan biridir hala görüşürüz ara ara
neyse bu çocuk eski kız arkadaşıyla olan fotoları 4-5 ay önce kaldırdı instagramından
ama kendiliğinden kaldırdı yani birisi için değil zaten uzun zamandır da yalnız
geçenlerde o eski kız arkadaşın konusu geçti
senede 1-2 kere telefonda konuşurlar çünkü arkadaş kalmışlar
dedim senin ciddi bi ilişkin olsa x'le ara sıra da olsa konuşmayı bırakır mıydın
dedi ki evet bırakırdım çünkü artık geçmişte kaldı, geçmişteki biri yüzünden düzgün ilişkimi riske atamam dedi
yani seninki senle olan ilişkisini riske atmak istemeseydi 100 yıl önceden kaldırırdı o gönderileri emin ol
Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim benim duruma çok benziyor. Bugün diyeceğim ya hay hay ya bay bay diye.

Sadece yakışıklığına bakmadım tabii ama ailesi gerçekten çok iyi hatta anne babasına desem ne yapıp ne edip sildirir. Ama ben kendim çözmek istiyorum olmazsa zaten bitecek bu iş.
Yalnız siz evlendiğimiz adamın ailesi ile evleneceğiz lafını çok yanlış anlamışsınız.😁😁😁 Burada asıl önemsemeniz gereken kişi eş adayı, ikinci bakılacak şey aile.Kaldı ki sevgiliyi çocuk gibi aileye şikayet etme düşüncesi de ne bileyim. Bence siz oturun mantıklı bir şekilde düşünün.

Baskıcı, kıskanç bir kadın değilim. Eskidir bitmiştir benim için ama burada sorun ex olayı değil.

Benim eşimden flörtümüz dahil bu tarz bir talebim, didiklemem olmadı. Sadece bir kere benim de tanıdığım, asla görüşmesini sorun etmediğim bir kız arkadaşıyla koyduğu resimden rahatsız oldum. Resmi kaldırmasını istemedim ama resimden rahatsız olduğumu söyledim. Ben istemeden kaldırdı.

Açıkçası kendimi önemli hissettim. Hislerimin karşı taraf tarafından duyulduğunu, görüldüğünü bilmek beni çok mutlu etti.

Bu saatten sonra ikinci kez konuşarak geçmiş gönderileri sildirmeye çalışmak ilişkinize ne kazandıracak bilemiyorum.

Size tavsiyem, umursanmadığınız bir ilişki içinde olmayın.

Ben yasak derken yanlış anlaşılmış hiç çıkma demedim. Sayısını azalt dedim. Bazı arkadaşlarını sevmiyorum onlardan uzak dur dedim. Siz karışmayı doğru bulmuyor olabilirsiniz ama ben rahatsız olduysam karışırım. Baktım olmuyor devam etmem.
İnsan arkadaşlarının özetidir. Nereden tutsam elimde kalıyor.

Sadece yakışıklığına bakmadım tabii ama ailesi gerçekten çok iyi hatta anne babasına desem ne yapıp ne edip sildirir. Ama ben kendim çözmek istiyorum olmazsa zaten bitecek bu iş.
Yalnız siz evlendiğimiz adamın ailesi ile evleneceğiz lafını çok yanlış anlamışsınız.😁😁😁 Burada asıl önemsemeniz gereken kişi e adayı, ikinci bakılacak şey aile
Yarın buluşmam lazım ama eğer ben buluşmadan silmiş olursa ayrılmam. Kaç yıldır aradığım çoğu özelliğe sahip ve ayrılıp bir daha bulamazsam diye korkuyorum.
Allah aşkına insanlar kocasız da yaşıyorlar. Bir daha bulamazsam ne demek yahu. Şu lafları üniversite mezunu biri söylüyorsa cidden çok üzülürüm

Bende sizin gibi kafaları anlamıyorum cidden anlamıyorum ama. Adama derdinizi açık açık söylemişsiniz adam sizi kale almamış. Şimdi planla onunla bununla adama sildirdiğiniz zaman sorun kalkacak mı? Adam hatıra defter ayağına sosyal medyasını hayatına giren kadınların skor defteri gibi kullanması normal yani. Arkadaşım mutlu ilişki istiyorsan seni üzecek şeyleri sen söylemeden ortadan kaldıracak kadar seni önemseyen birine hayatında yer vermelisin. Adamın yaptığının iki karşılığı var ya bu davranışının seni üzülmene neden olacağını düşünemeyecek kadar akılsız ya da senin hislerini önemsemeyecek kadar seni umursamıyor. Valla iki türlüsü de çekilmez. Aynısını sen yap bakalım. Başka bir erkekle yanak yanağa kalpli resimlerin olsun sosyal medyada ama benim hatıra defterim de ne oluyor. Hani evlilik falan diyorsun ya hiçbir erkeğin evlenmeyi düşündüğü kadına bu kadar umursamaz olduğunu düşünmüyorum. Ağzına her evlilik lafını alanı ciddi sanma. Ciddiyet konuşmayla değil yapılan ile olur. Senin tepkine rağmen o resimler orada duruyorsa ki bence gerçekten seven erkek çoktan sen söylemeden kaldırırdı o adamdan bir halt olmaz. Yol ver hayatında yer açılsın. Hatta ayrıldıktan sonra resminin altına yorum yaz. Çok yakıştırdığın ile ilgili kalpli falan. Anı defterinde senden de hatıra kalsın.
Kendisi ağır davranan birisi zaten bugün son şansı.

Konu sahibi, diğer mesajları okumadan direkt konuya yorum yapmıştım, emeğime üzüldüm valla :)

24 yaşında, hala ergen sayılabilecek bir insan karşınızda. Gece gezip tozacak, içecek eğlenecek yaşta resmen kapatmaya çalışıyorsunuz adamı.

Yasaklamalar, post sildirmeler.. Yani belli ki aradığınız insan değil, nedir değiştirme çabası..

Yalnız siz evlendiğimiz adamın ailesi ile evleneceğiz lafını çok yanlış anlamışsınız.😁😁😁 Burada asıl önemsemeniz gereken kişi e adayı, ikinci bakılacak şey aile

Allah aşkına insanlar kocasız da yaşıyorlar. Bir daha bulamazsam ne demek yahu. Şu lafları üniversite mezunu biri söylüyorsa cidden çok üzülürüm
Bir daha bulamazsam derken yanlış anlaşılmış bulmak derdim değil özellik anlamında söyledim. Evet üniversite mezunuyum ve evlenilecek kişinin ailesi eş adayı kadar önemli.

Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim benim duruma çok benziyor. Bugün diyeceğim ya hay hay ya bay bay diye.
valla ben benim dememle yapmasının bi anlamı olmadığı için bahsini bile geçirmemiştim
sen kavga dövüş kaldırtmaya çalışacaksın
bence bu saatten sonra kaldırmasının da anlamı yok ama sen bilirsin

Karşınızdaki kişi son derece saygısız biri, siz veya bi başkası olsun fark etmez yine de o gönderileri silmesi gerekir sonuçta ilişkisi bitmiş, sakladığına göre eski ilişkisine karşı umutları devam ediyor. Mesela daha önce evli ve çocuk sahibi biri olsaydı saklamasına bir yere kadar hak verirdim sonuçta ortak çocuğu var çocuğu için anıları saklıyor diye düşünürdüm.

X