İlişkimdeki adını koyamadığım ama haklı olduğumu düşündüğüm sorun. Sizce ne yapmalıyım?

Ciddi düşünmüyor, 24 yaşında bence de düşünmesin. O gönderileri kaldıracağını sanmıyorum, kavga ederek sadece ilişkiyi zedelersiniz. Ya kabul edeceksiniz iş ciddiye binince sildireceksiniz yada ayrılacaksınız. Şimdi baskı yapsanız o ayrılır muhtemelen.
İş ciddiyete binmek üzere bugün buluşunca silmezse ayrılmayı düşünüyorum.

Askerliği bedelli yapmayı düşünüyormuş belli bir miktar birikim yaptım dedi ama evliliği ailesinin zoruyla istediğini düşünüyorum evlilik ciddiyetine sahip değil.
Normal değil mi 24 yaş için ya çok aşık olması gerekiyor o da yok bu ilişkide

Ben açıkçası erkeklerin yok hatıra defteri yok geçmiş günler hatıra kalsın diye duygusal olabileceklerini düşünmüyorum. O yüzden saklıyorsa bence iyi niyet aramam.

Sevgiline şöyle de "herkes orada eski sevgilinle videolarını görünce hatıra defteri gibi kullanıyor demiyor, eski sevgilisini unutamamış bir bahar akşamını yara bandı olarak kullanıyor kız da hiç ses çıkarmıyor derler ben bunu gururuma yediremem şimdi sen karar ver o eski sevgilinle videoların mı daha değerli ben mi?Sen hatıra olarak saklayacaksın diye niye sizin birbirinize olan büyük(!) aşkınız orada kalmak zorunda? beni seviyorsan buradayım ama o kız orada duracaksa ben yokum"

Ben açıkçası erkeklerin yok hatıra defteri yok geçmiş günler hatıra kalsın diye duygusal olabileceklerini düşünmüyorum. O yüzden saklıyorsa bence iyi niyet aramam.

Sevgiline şöyle de "herkes orada eski sevgilinle videolarını görünce hatıra defteri gibi kullanıyor demiyor, eski sevgilisini unutamamış bir bahar akşamını yara bandı olarak kullanıyor kız da hiç ses çıkarmıyor derler ben bunu gururuma yediremem şimdi sen karar ver o eski sevgilinle videoların mı daha değerli ben mi?Sen hatıra olarak saklayacaksın diye niye sizin birbirinize olan büyük(!) aşkınız orada kalmak zorunda? beni seviyorsan buradayım ama o kız orada duracaksa ben yokum"
Gösteriş meraklısı biri olduğu için geçmişini yansıtıyor diye düşündüm hep ama bugün aşağı yukarı sizin dediklerinizi diyeceğim söyleyince beni mağara kadınısın diye suçluyor ama silmezse bitecek.

Sizin isteğinizle kavga dövüş bir şekilde sildikten sonra tatmin olacak mısınız? Aslında adam böyle bir şeyi saklamak isteyen biri, siz değilsiniz. Kendisi düşünüp silmesi gerekiyordu, silmiyorsa karışamazsınız.
Ben hatıra olduğunu düşünüp saklamak istesem en azından arşivlerdim bu arada. Hayatımdaki kişinin rahatsız olacağını düşünüp göz önüne sokmazdım. 2-3 cover parçayla ya piyasa yapmaya çalışıyor ya eskiyi unutmuş değil ya da adamın bu gibi şeyler hiç umrunda değil silmiyor. Bu üç ihtimalden biriyle yaşayabilir misiniz?

Sizin isteğinizle kavga dövüş bir şekilde sildikten sonra tatmin olacak mısınız? Aslında adam böyle bir şeyi saklamak isteyen biri, siz değilsiniz. Kendisi düşünüp silmesi gerekiyordu, silmiyorsa karışamazsınız.
Ben hatıra olduğunu düşünüp saklamak istesem en azından arşivlerdim bu arada. Hayatımdaki kişinin rahatsız olacağını düşünüp göz önüne sokmazdım. 2-3 cover parçayla ya piyasa yapmaya çalışıyor ya eskiyi unutmuş değil ya da adamın bu gibi şeyler hiç umrunda değil silmiyor. Bu üç ihtimalden biriyle yaşayabilir misiniz?
Zaten zoraki silecekse bu iş yürümez farkındayım. Ben karışma hakkına sahip olduğumu düşünüyorum sonuçta az çok ciddi bir şey düşündük. Bu üç ihtimalden büyük ihtimallden sonuncusu olduğunu düşünüyorum zaten bugün her şey belli olacak.

Kendisi ile vakit geçirirken çok eğleniyorum ve gerçekten iyi hissettiriyor ama bilemiyorum çok kararsız kaldım. Yarın buluşacağız ve ilk iş bu konuyu açacağım.
peki siz aynısını yapsaydınız ne tepki verirdi
sakın o erkek demeyin
hiçbir şekilde kabul etmezdi değil mi?

bu ne cıvıklık ve saygısızlık böyle

Zaten zoraki silecekse bu iş yürümez farkındayım. Ben karışma hakkına sahip olduğumu düşünüyorum sonuçta az çok ciddi bir şey düşündük. Bu üç ihtimalden büyük ihtimallden sonuncusu olduğunu düşünüyorum zaten bugün her şey belli olacak.
Ben karışma hakkınız olduğunu düşünmüyorum. Zoraki silecekse iş yürümez demişsiniz ama önceki sayfada arkadaşlarıyla gece çıkmasını yasakladım demişsiniz. Neden karşınızdakini eğip büküp kafanızdaki kalıba sokmaya çalışıyorsunuz? Gece hayatı olmayan biriyle beraber olun mesela.
Ben de eskilerin sosyal medyasında olmasını istemezdim ama siz bir şeyleri zorla yapmaya çalışıyorsunuz. İstediğiniz kadar gelecek hakkında konuşun temelde sıkıntı var bir kere. Sürekli sizin bir şeyleri düzeltme isteğinizle devam eder bu ilişki yoksa.
Bakın ben gece hayatı olan biriyim. Sevgilimden önce haftada en az 3 kez barlara çıkardım, sürekli alkol alırdım. Kendisi bana göre daha sakin hayatı olan biri. Başta bunun sorun olup olmayacağını konuştum, sorun olsa ben taviz veremem o da bana kısıtlama getiremezdi. Sorun olmayacağını, bana ayak uyduracağını söyledi. Bir süre öyle devam etti, sonrasında ben bazı sağlıksal nedenlerle alkole ara vermek istediğimden geceleri daha az çıkmaya başladım. Tekrar eskiye dönsem yine sorun etmez, edemez. Karışmak istiyorsa bir sürü gece hayatı olmayan kadın var onlara gidebilir.

Ben karışma hakkınız olduğunu düşünmüyorum. Zoraki silecekse iş yürümez demişsiniz ama önceki sayfada arkadaşlarıyla gece çıkmasını yasakladım demişsiniz. Neden karşınızdakini eğip büküp kafanızdaki kalıba sokmaya çalışıyorsunuz? Gece hayatı olmayan biriyle beraber olun mesela.
Ben de eskilerin sosyal medyasında olmasını istemezdim ama siz bir şeyleri zorla yapmaya çalışıyorsunuz. İstediğiniz kadar gelecek hakkında konuşun temelde sıkıntı var bir kere. Sürekli sizin bir şeyleri düzeltme isteğinizle devam eder bu ilişki yoksa.
Bakın ben gece hayatı olan biriyim. Sevgilimden önce haftada en az 3 kez barlara çıkardım, sürekli alkol alırdım. Kendisi bana göre daha sakin hayatı olan biri. Başta bunun sorun olup olmayacağını konuştum, sorun olsa ben taviz veremem o da bana kısıtlama getiremezdi. Sorun olmayacağını, bana ayak uyduracağını söyledi. Bir süre öyle devam etti, sonrasında ben bazı sağlıksal nedenlerle alkole ara vermek istediğimden geceleri daha az çıkmaya başladım. Tekrar eskiye dönsem yine sorun etmez, edemez. Karışmak istiyorsa bir sürü gece hayatı olmayan kadın var onlara gidebilir.
Ben yasak derken yanlış anlaşılmış hiç çıkma demedim. Sayısını azalt dedim. Bazı arkadaşlarını sevmiyorum onlardan uzak dur dedim. Siz karışmayı doğru bulmuyor olabilirsiniz ama ben rahatsız olduysam karışırım. Baktım olmuyor devam etmem.

valla ben olur da dönmek isterse o esnada boştaysam biraz takılırım diye düşündüğüm exlerimin
instagram hesaplarını ve numaralarını silmem
hatta bende kalan tek tük eşyalarını bile atmam, durur bi köşede
bir gün bi yeşil ışık yakmak istersem nur topu gibi bahanelerim olur :KK70:
bence senin herifin yaptığı şey de bu mantıkta
yarın öbür gün birinden biri ışık yakarsa
bak ben senle olan anılarımızı silmeye kıyamadım, hala instagramımda durur diyecek
çok eskiden 2 hafta kadar flört ettiğim biri vardı
instagramında eski sevgilisi ile olan resimleri duruyordu ama resimler sizinkiler gibi değil
arkadaş ortamında çekilmişti çoğu
ve bazıları da sadece ikisinin olduğu resimlerdi ama aşk pozları değil öyle arkadaş gibi
yan yana durmuşlardı sadece
o kişinin 5 senelik eski kız arkadaşı olduğunu anlamam çok kolay oldu ama asla kendisine bahsetmedim
2 hafta sonra bizden olmayacağını anladım ve ilişkimizi arkadaşlığa çevirdim
şu an en yakın en değer verdiğim dostlarımdan biridir hala görüşürüz ara ara
neyse bu çocuk eski kız arkadaşıyla olan fotoları 4-5 ay önce kaldırdı instagramından
ama kendiliğinden kaldırdı yani birisi için değil zaten uzun zamandır da yalnız
geçenlerde o eski kız arkadaşın konusu geçti
senede 1-2 kere telefonda konuşurlar çünkü arkadaş kalmışlar
dedim senin ciddi bi ilişkin olsa x'le ara sıra da olsa konuşmayı bırakır mıydın
dedi ki evet bırakırdım çünkü artık geçmişte kaldı, geçmişteki biri yüzünden düzgün ilişkimi riske atamam dedi
yani seninki senle olan ilişkisini riske atmak istemeseydi 100 yıl önceden kaldırırdı o gönderileri emin ol

Ben biraz cahil olabilirim eterik bağın ne olduğunu bilmiyorum ama kadın hisseder lafına katılıyorum. Telefonunu en son 2 hafta önce kurcaladım benden başkasıyla samimi değil ama önceki ilişkisi 4 yıllıktı ve ayrıldıktan sonra hâlâ arada bir arkadaş ortamında konuşuyorlarmış. Acaba sildirmek için ne tür baskı yapmalıyım sizce? Fikir verebilir misiniz?
Bende sizin gibi kafaları anlamıyorum cidden anlamıyorum ama. Adama derdinizi açık açık söylemişsiniz adam sizi kale almamış. Şimdi planla onunla bununla adama sildirdiğiniz zaman sorun kalkacak mı? Adam hatıra defter ayağına sosyal medyasını hayatına giren kadınların skor defteri gibi kullanması normal yani. Arkadaşım mutlu ilişki istiyorsan seni üzecek şeyleri sen söylemeden ortadan kaldıracak kadar seni önemseyen birine hayatında yer vermelisin. Adamın yaptığının iki karşılığı var ya bu davranışının seni üzülmene neden olacağını düşünemeyecek kadar akılsız ya da senin hislerini önemsemeyecek kadar seni umursamıyor. Valla iki türlüsü de çekilmez. Aynısını sen yap bakalım. Başka bir erkekle yanak yanağa kalpli resimlerin olsun sosyal medyada ama benim hatıra defterim de ne oluyor. Hani evlilik falan diyorsun ya hiçbir erkeğin evlenmeyi düşündüğü kadına bu kadar umursamaz olduğunu düşünmüyorum. Ağzına her evlilik lafını alanı ciddi sanma. Ciddiyet konuşmayla değil yapılan ile olur. Senin tepkine rağmen o resimler orada duruyorsa ki bence gerçekten seven erkek çoktan sen söylemeden kaldırırdı o adamdan bir halt olmaz. Yol ver hayatında yer açılsın. Hatta ayrıldıktan sonra resminin altına yorum yaz. Çok yakıştırdığın ile ilgili kalpli falan. Anı defterinde senden de hatıra kalsın.

X