Anket İlgisizlik aldatmayı haklı çıkarır mı

İlgisiz kalan tarafın aldatmaya hakkı var mı?

• Evet, duygusal boşluk insanı böyle bir davranışa götürebilir

OY: 4 6,0%
  • Hayır, bir sorunun varsa ayrılırsın

OY: 55 82,1%
  • Cevap koşullara göre değişir, hayatta net çizgiler yoktur

OY: 8 11,9%

• Ankete Katılan
    67

delibirselvi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2021
1.696
1.831
26
Evet hanımlar evlilikte ya da sevgililikte duygusal veya cinsel ihtiyaçların karşılanmaması, ilgisizlik aldatmayı haklı çıkarır mı? Partnerinden istediği muameleyi görmeyen tarafın aldatmaya hakkı var mı? Bu benim düşüncem değil çevremde duyduğum bir olay üzerine fikrinizi almak istiyorum.

Evet hanımlar evlilikte ya da sevgililikte duygusal veya cinsel ihtiyaçların karşılanmaması, ilgisizlik aldatmayı haklı çıkarır mı? Partnerinden istediği muameleyi görmeyen tarafın aldatmaya hakkı var mı? Bu benim düşüncem değil çevremde duyduğum bir olay üzerine fikrinizi almak istiyorum.

Cevrenin dedikodusunu mu dert ettiniz? Allah baska dert vermesin.

Önce sorunu çözmeyi denersin çıkış yoksa başkasına gitmek sorunların sayısını artırır çözüm olmaz. Başkası ile olmak istiyorsanız önce usulünce ayrılmanız gerekir. Karşıdaki kişi ne kadar kötü olursa olsun aldatarak siz de kötü olmuş olursunuz.

Her gün sasirabilecegim fikirlerle karsilasiyorum. Buna hakli gerekce uyduran sonrasinda meydana cikacak siddete, cinayete de benzer gerekceler sunar.
Istenilmeyen davranislarla karsilasanlar aradigini bulamayanlar gitmeyi bilmeli bahanelere siginmadan.
Bu düşünceyi savunan bir kadındı bu arada. O yüzden burda konu açtım. Başka hemcinsim var mı bu şekilde düşünen diye. Varsa zaten argümanlarını dinlemek isterim

Valla insan kötü niyetli, manipülatör olursa her şeyi haklı çıkarır. Dayağı da çıkarırsın böyle nolcak. Aynı şekilde çok ilgilendin, sıkıldım da denir.
Aldatmak kişilik sorunu. Hem özgüveni ceptekiyle karşılıyor hem canının istediğini yapıp sorumluluk almıyor. İlgisizliğin mi karşılığı bunlar yani? Çok sinirleniyorum cidden, bunlar fikir değil ifrazat.

Hayır tabikide ASLA.
Bazı toksik olan ama kendilerine m*skülen diyen erkekler kendince aldatmalarını haklı bir gerekçeye oturtmak için erkekler şöyle polibilmem ne, erkekler aslında heyecan arıyor aslında aldatsada karısını seviyor diyerek bunu normalleştirmeye çalışsalarda asla haklı değiller. Ve bazı kadınlarda malesef bu fikre çanak tutuyor. Aynı şeyi evlilik dışı ilişkilerde de yapıyorlar erkek ne kadar sevişirse üstün olurmuş ama kadın yapmamaliymiş falan. Kısacası çöp beyinler çöp fikirler

Ilgisizlik aldatmayi hakli cikarmaz.
Aldatmayi hakli cikaracak herhangi bir done yok. Ya da şiddeti ya da colugun cocugun rizkini kumara, alkole yatirmayi hakli cikaracak birsey yok.

Bunlar sadece ayrilma sebebi olabilir.

Ilgi gormuyorsan (kadin /erkek farketmez) ayrilacaksin.

Ha bir de, iste evlendin saldın, dogurdun saldın gibi bahanelerle aldatmayi hakli cikarmaya cabalayan manyaklar da var.

Macera yaşamak istiyorlar kılıf aramasınlar yasak lezzetlidir tabi kendi bozuk anlayışına gore, sağlıklı psikoloji de bir insan oturur konuşur olmazsa ayrılır kimsenin onurunu kırmaya hakkı yok bu biraz da rahatım bozulmasıncıdır. Riyakardır.

Hayır tabikide ASLA.
Bazı toksik olan ama kendilerine m*skülen diyen erkekler kendince aldatmalarını haklı bir gerekçeye oturtmak için erkekler şöyle polibilmem ne, erkekler aslında heyecan arıyor aslında aldatsada karısını seviyor diyerek bunu normalleştirmeye çalışsalarda asla haklı değiller. Ve bazı kadınlarda malesef bu fikre çanak tutuyor.
İşin garibi vahşi doğayı öne sürerek erkeklerin çok eşli olması gerektiğini savunan zavallılar dişilerin de çok eşli olduğunu bilmiyor. Dişiler de doğada tek bir partneri değil güçlü olan partneri tercih ediyorlar ama biz çok şükür hayvan olmadığımızın farkındayız ve içgüdülerimizle değil sosyal zekamızla hareket ediyoruz. Ama şaşırtıcı şekilde bu düşünceyi savunan kişi bir kadındı üstelik eğitimli bir kadın.

İşin garibi vahşi doğayı öne sürerek erkeklerin çok eşli olması gerektiğini savunan zavallılar dişilerin de çok eşli olduğunu bilmiyor. Dişiler de doğada tek bir partneri değil güçlü olan partneri tercih ediyorlar ama biz çok şükür hayvan olmadığımızın farkındayız ve içgüdülerimizle değil sosyal zekamızla hareket ediyoruz. Ama şaşırtıcı şekilde bu düşünceyi savunan kişi bir kadındı üstelik eğitimli bir kadın.
Yobaz dedelerinin özgür yaşayıp, gözü açılmamış kız isteyen yobaz torunları bunlar. Bunlara ve bunları destekleyen kadınlara zerre acımıyorum. Eskiden ***tirme ameliyatlarini tasvip etmezdim ama bu şerefsizlere müstahak diyorum artık. Bazı kadınlar iyiki kandırıyor bunları bu dilden anlıyorlar çünkü. İnstada aldatmalarını aklayan bir herif "kadın çocuk dogurduktan sonra napayim sarkık karıyı e boşamamda nafaka mi vereyim enayi gibi tabiki gecelik ilişkiler yaşayacağım" demişti.

Dişiler de doğada tek bir partneri değil güçlü olan partneri tercih ediyorlar ama biz

Aşırı doğru, bu evlilik mevzulari ve tek eşlilik olmasa bir çok erkek kadın yüzü goremezdi bence. 😀 En bir şey beceremeyenin, doğada kalsa 5 dakika yaşayamayacak adamların bile eşi var. 😁

İnstada aldatmalarını aklayan bir herif "kadın çocuk dogurduktan sonra napayim sarkık karıyı e boşamamda nafaka mi vereyim enayi gibi tabiki gecelik ilişkiler yaşayacağım" demişti.
Ay Allah korusun böyle insanlarla karşılaşmaktan, çok korkunç çok. Bu zihniyete çanak tutan kadınların varlığı beni delirtiyor

Bu evrimsel psikoloji olayına hastayım ha. Bu da modernize edilmiş kadın düşmanlığı. Kadınlar doğada çocuk olana kadar tek eşliler miymiş:) her zaman daha güçlüsü alır kadını o zaman. Tarihten, kültürden, sosyal ilişkilerden koparacaksa gitsin erkekleri dövüştürsün, ormanda seçsin ya birini.
Yok kadın sevgi bilmezmiş de, hep daha iyisini istermiş de. Erkekleri görmesek, bilmesek inanacağız. Koskoca insanlar kendilerini kurt sürüsü sanıyor.

Bu evrimsel psikoloji olayına hastayım ha. Bu da modernize edilmiş kadın düşmanlığı. Kadınlar doğada çocuk olana kadar tek eşliler miymiş:) her zaman daha güçlüsü alır kadını o zaman. Tarihten, kültürden, sosyal ilişkilerden koparacaksa gitsin erkekleri dövüştürsün, ormanda seçsin ya birini.
Yok kadın sevgi bilmezmiş de, hep daha iyisini istermiş de. Erkekleri görmesek, bilmesek inanacağız. Koskoca insanlar kendilerini kurt sürüsü sanıyor.
Tamam çok eşli olun desek de bütün kadınlar sıraya girecek sanıyorlar. Böyle garip de bir özgüvenleri var anlamadım

Hayır tabikide ASLA.
Bazı toksik olan ama kendilerine m*skülen diyen erkekler kendince aldatmalarını haklı bir gerekçeye oturtmak için erkekler şöyle polibilmem ne, erkekler aslında heyecan arıyor aslında aldatsada karısını seviyor diyerek bunu normalleştirmeye çalışsalarda asla haklı değiller. Ve bazı kadınlarda malesef bu fikre çanak tutuyor. Aynı şeyi evlilik dışı ilişkilerde de yapıyorlar erkek ne kadar sevişirse üstün olurmuş ama kadın yapmamaliymiş falan. Kısacası çöp beyinler çöp fikirler
Çok saçma değil mi kocasını aldatan ama asla boşanmak istemeyen seviyorum nolur beni bırakma diyen kadınlar da var. O zaman kadın seviyorsa o da aldatsın bunu diyen erkekleri.

Hayır ama şöyle bir örneği de anlatayım siz yorum yapın.
Çocukluktan bu yana tanıdığım, eşini de bildiğim bir aile dostumuzu başka bir kadınla cafede bastım. Oturduk konuştuk. Niye dedim? Karın var, 3 çocuğun var.
Eşinin adı X olsun. X ile evlendiğinde çok asiktim. O ne isterse yaptım. Eğitimi için uğraştım. O sırada çocuklarimiz( ilki ikiz) oldu. Bakıcı tuttum. Ne çalıştı, ne çocuklara baktı, ne ev işi yaptı, ne yemek yaptı. Ama hergun evde asık surat. Hep memnuniyetsiz. Yüzük alıyorum bilmem kimin ki daha büyük diyor. Onu alıyorum tabi yapacaksın diyor. Yıllarca yaranamadım. Maddi dara düştüm bir kere sen de erkek misin dedi. Tek bildiği sabahtan akşama kadar süslenmek.
Eee boşan dedim?
X'in ailesini biliyorsun. 3 çocuğu alır evine döner. Çocuklara bakmaz kimse. Nafakayi da kendine harcar rezil olurlar dedi. Burda en azından gözümün önündeler.
Çift terapisi dedim?
Önerdim ben deli değilim diyor dedi.
Sen niye sevgili yaptın?
Yıllar sonra bir kadın beni dinliyor. Arkadaş gibi konuşuyoruz dedi.

...4-5 saat konuştuk. Buradaki üyeliğim kısa suredir var ama denk gelen varsa her türlü ataerkillige gıcık olduğumu, yorumlarımı bilir. Öyle erkeğin yalanına da kanacak biri değilim. Aldatma kabul edilemez ama burda kadını tanıyorum. Kötü bir kadın değil ama barbi bebek gibi bir kadın. Çok bakımlıdır. Tek derdi de budur. 45 yas civarında ama goruntu 30 gibidir. Adam da baya zengin. Şimdi adam konuştukça kendimi engellemeye çalışsam da bir yanim hak verdi. İyi abi ben çevreye söylemem dedim kalktım masadan.

X